Autorized failed + žádost na Podporu

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem **rozárka**, 23/2/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. z ničehožnic se mi objevil na četu AUTORIZED FAILED, inu obrátila jsem se na podporu, a :

    Dobrý den,
    z vami aktualne pouzivane IP adresy neni mozne nadale vyuzivat sluzeb herniho chatu z duvodu zjisteneho velmi hrubeho poruseni pravidel hry formou pokusu o podvod jinych hracu.
    Ke komunikaci s hraci musite zvolit jinou formu, napr. externi messengery nebo oficialni forum.
    Tento zpusob blokace je trvaly a pouziva se ve vyjimecnych pripadech pro zabrananeni dalsich porusovani pravidel. V pripade, ze jste se niceho podobneho nedopustil a sdilite IP adresu s dalsimi osobami, pak vam doporucujeme se obratit na vaseho ISP a pozadat o prideleni samostatne IP.
    S pozdravem,
    Zdenek

    podotýkám, že jsem nic ZÁVADNÉHO na četu nepsala, navíc poslední dobou ani nemám čas hrát,
    takže se přihlásim, udělám skylab, vezmu denní úkol a tím vlastně končím . . .
    jestli, tak jsem při tom na četu "pozdravila" nějaké lodičky a to bylo všechno :(

    takže teď co ? IP wifi jsem zkoušela změnit, marně. Já už tomu nerozumim o_O to je furt něco . . .

    (Belgamku, můžeš nějak pomoc ?) dík
     
  2. Rozárko, odpověď, co s tím, jsi dostala z podpory.
    Zkusím to napsat tak trochu polopaticky.
    Měnit IP na wifi ti nepomůže, protože jsi do sítě přihlášena přes nějakého poskytovatele internetu (např. UPC, O2, apod. to je ta zkratka ISP) a ten ti přiděluje IP adresu, která je ovšem sdílená s dalšími uživateli. A pokud někdo jiný poruší pravidla, tak je na černou listinu dána IP adresa, která je tobě a několika dalším přidělena od poskytovatele internetu. Tím pádem všichni, kdo se hlásí do internetu přes tuto adresu a budou chtít hrát DO, tak se na chat nedostanou. BP se tím brání, aby se na chatu neobjevovali nevhodné příspěvky, bohužel je to formou kolektivní viny.
    Takže, jak zase psát na chat, je zavolat na tvého poskytovatele internetu, požádat o změnu IP adresy a čekat až tak provede. Nevím, jestli tato služba není zpoplatněna. Další možností je požádat o statickou IP adresu, ale to bude určitě zpoplatněno.
    Prosím tě napiš mi, u koho máš internet?
     
    ♣Tuareg♣ tohle ocenil(a).
  3. Korben

    Korben User

    Môže ísť aj o chybu a po rannom reštarte sa to môže opraviť.
     
  4. Prchlíčku u UPC :(

    Korbenku těch restartů už za tu dobu bylo hafo o_O

    takže : za nic nemůžu a mám smůlu ? to je hloupý :( teď jsem na návštěvě u dcery a chat mi jde (bydlí jinde)

    ale díky oběma za zájem :);)
     
  5. 1. rychlé řešení, ale ne levné je nechat si přidělit pevnou ip adresu. dle ceníku UPC měsíčně 211Kč. a to za to asi nestojí.
    2. řekni si někomu, ať zkusí změnit MAC adresu na té wifi a pokud to nepomůže přímo na té krabičce, co ti dalo UPC. Údajně by to mělo pomoci.
    3. no a pokud by nic nešlo a nefungovalo to, tak ještě zkusit požádat upc o výměnu modemu a to by ti mělo přiřadit novou IP adresu.

    jinak zadej do google: "upc změna ip adresy" a vyběhne ti několik tipů, co s tím. i to , co jsem napsal jako bod 2 a 3 je na základě toho hledání.
     
    ♣Tuareg♣ tohle ocenil(a).
  6. jasně Prchlíčku, zkusim a uvidíme ;)
    ale při mé smůle . . . někdo zase něco provede a jsem tam kde jsem byla :):)

    ale dám vědít ;)
     
  7. Kubino

    Kubino Guest

    MAC adresa je identifikátor sieťového adaptéra/karty, t.j. prijímač v NTB, tablete, PC, telefóne a podobne. MAC adresu majú aj switche a routre ale len na identifikáciu v svieti pri ich zosieťovaní, zmena MAC však IP adresu nezmení (ak nejde o dynamickú a nezmení sa po každom vypnutí routra).

    Zmena modemu IP nezmení, IP je na faktúru/domácnosť/zákazníka, nie na router. Poskytovateľom pridelená IP je meniteľná len u poskytovateľa.

    A do tretice čo si písal v predošlom poste ešte, IP nemôže mať viacero ľudí. To čo ty myslíš je verejná IP routru čo sa tu už riešilo na fóre ale to funguje trošku inak nehovoriac o tom, že je nepravdepodobné aby sa 2 ľudia hrajúci DO s IP banom stretli na routri, ten prípad čo tu bol nebol taký ako vyzeral ;)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 23/2/15
  8. Kubino, určitě nemá cenu se tu bavit o ip adresách....já chtěl jen rozárce pomoci, protože jsem přesvědčen, v jejím případě na 101%, že z její strany nedošlo k žádnému porušení pravidel, aby dostala ban na chat. A tak jsem to napsal velmi zjednodušeně a prostě je to pokus. Vyjde nevyjde. UPC má balík IP adres, které přiděluje dynamicky a sem tam se ta IP adresa změní. A to mohl být třeba i nešťastný případ rozárky. Prostě jí byla přidělena jiná ip adresa, která shodou okolností má ban na DO. A to , co jsem jí radil, jsou prostě možnosti, jak donutit "systém", aby jí dal jinou ip adresu. Pokud si vzpomínám, tak i mně upc změnilo přiřazovanou ip adresu. Dneska večer to zkusím otestovat.:)

    A když jsme v tomto tématu s IP bany na chat:
    A k tomu mám tento dotaz.
    Pokud mám providera, který mi přiděluje IP adresu s číslem 0.1, a pak mám DHCP router, který mi přiděluje do sítě adresy 1.1 - 1.100. DO hraju z počítače s adresou 1.1 a dostanu BAN na chat. Jaká adresa je v tom případě zabanovaná 0.1 nebo 1.1?
     
    Naposledy upraveno: 24/2/15
  9. Ja som natom tak podobne ako sa tu píše. Nedá sa stim urobiť nič len zmena IP. Router moze automaticky generovat ip ale tá hlavna ip co ti bola pridelena, čo vidno z vonka sa nemeni oni vidia len tu takze ak ju zmenis mas po probleme. V routri ti nespravis nic nech si das na pc konfiguraciu buď automaticke pridelenie ci staticku ip.
     
  10. |Oromë|

    |Oromë| User

    Ak nemate dynamicku IP, ktora sa zmeni po kazdom vypnuti routra, tak sa blokacie nezbavite. Treba to riesit s poskytovatelom netu, my tu nemame ako pomoct.
     
  11. Kubino

    Kubino Guest

    »†prchlik†«

    v poriadku, ja som ťa len upozornil, kde si len napísal mylné info, nič viac, nič v zlom :) Zmena routra statickú IP nezmení. Ak myslíš dynamické, ten okruh IP adries nie je tak, že poskytovateľ má balík adries a tie sa točia ... každá skupina hráčov ma nejaký balík závislí od služby či programu, kt. si u nich zakúpiš, môžu ti dať rozmedzie 3 adries, 15 adries a podobne. Je to výhoda v tom, že ak nastane problém stačí ti reštartovať router a máš nové adresu.

    Čo sa týka tvojej otázky treba uviesť 3 úrovne adresovania. Posledná je IP zariadenia, ktorá je daná pri routri (192.168.x.x), toto je pre tvoju sieť keby si robíš Intranet. Nad tým je IP (napr. 178.41.68.52), kt. ti prideluje poskytovateľ a nad tým je verejná IP pod ktorou switch/router pracuje (poskytovateľ ich má pár, záleži od jeho "veľkosti" a hierarchii, t.j. ktorý poskytovateľ to je). Ono poskytovateľ môže mať poskytovateľ a ten poskytovateľa ... až je vrchná veľká ryba, kt. je pripojená do svetovej siete pod názvom Internet. Veľkých rýb môže byť max toľko, koľko je možných IP adries. Pri IPv4 to bolo len cca 4MLD adries preto sa zaviedlo IPv6.
    Ja mám za to, že ban dostaneš na tú strednú (178.41.68.52), t.j. tvoju IP pod ktorou ťa registruje poskytovateľ (naťukaj do google "moja IP" a čo vyhodí to je tvoja IP kt. ti dal poskytovateľ).

    Btw. som puntičkár a dbám na správne informácie, ale viem si aj priznať, že sa mýlim. O IP som si, aj kvôli DO, niečo naštudoval a preto som reagoval na tvoj post.
     
  12. *pursuer*

    *pursuer* User

    **rozárka** - mne to vypisovalo asi 2-3 tyzdne,tak som prestal pouzivat chat a mal som pokoj(jednoducho som to nebral nejak tragicky),nemusel som sa tam s niektorimi ´´inteligentami´´ pochytit aspon.No a potom mi proste nabehol chat a nic som nerobil,nikam nepisal :) Daj tomu trosku casu a uvidis ;)
     
  13. |Oromë|

    |Oromë| User

    *pursuer* Pred mesiacmi blbol chat kadekomu, aj mne na chvilu vypadol, no mam dynamicku IP a stacilo resetnut router. U teby by som to hadal tiez na dynamicku IP, asi si o tom nevedel a po 2 tyzdnoch si mozno resetoval router a zmenila sa ti IP.

    Problem je v tom, ze ludia co ju nemaju mozu resetovat routre, nastavovat vselico cez PC a nic im nepomoze, tam by som to uz riesil priamo s poskytovatelom netu.
     
  14. *pursuer*

    *pursuer* User

    |Oromë| - nemam dynamicku IP ;) Ten docasny vypadok,co spominas zvykol byt popri JPA,ale toto u mna trvalo tyzdne,no ja som na chate urcite nic neporusil a aj tak som tam dost malo bol a teraz mi ide v pohode,len neni cas ani na hranie zial.
     
  15. |Oromë|

    |Oromë| User

    *pursuer* Niesom odbornik v tejto oblasti a netrufnem si povedat, co vsetko by mohlo pomoct.

    Nemusel si ho resetovat, mozno vam vypadla elektrina a nikto nebol doma, router sa vypol a potom hodil novu IP. ;) Cez koho mas net? Ak to bude jeden z nasich velkych operatorov, tak pravdepodobne mas dynamicku IP.
     
  16. *pursuer*

    *pursuer* User

    |Oromë| - nemam net cez nasich operatorov a 100% viem,ze nie je dynamicka :) Pre mna je chat len doplnok,ako tu na fore bolo spomenute a to,ci ide alebo nie,tak mi az tak nevadi,podstatna je pre mna hra a jej chod ;) No ak si autorka nepocinala proti pravidlam vaznymi prehreskami,tak podla mna jej pojde ten chat.Snad da vediet teda.
     
  17. |Oromë|

    |Oromë| User

    *pursuer* Dobre, uz ti verim. :)

    Problem je, ze ona nemusela nic urobit a ban je spojeny s jej IP adresou, uz sa to tu riesilo mnohokrat a my nezistime dovod banu a ani ho nemozme preverovat.

    Vsetko je mozne a nakoniec jej chat fungovat moze, bohuzial viac jej tu uz asi neporadime.
     
  18. po nějaké odmlce bych se rád zeptal rozárky, jestli se jí chat rozjel nebo.
    zkoušel jsem se dívat na/do krabičky od upc. Nedávno mi krabičku(modem) měnili na Cisco.
    Bohužel není možné v této krabičce změnit MAC adresu, pravděpodobně zablokováno již z výroby. Tedy ono by to asi šlo, ale kdo se bude šťourat ve firmwaru. :)
    Takže jediná rada rozárko je, pokud ti stále nejde chat, zavolat na upc, nahlásit jim, že prosíš o změnu přidělované IP adresy, protože ta stávající je na některých serverech zabanovaná a ty tak nemáš přístup k obsahu na těchto serverech. Ale podotkni, že nežádáš o statickou IP adresu.
    Jinak asi není, co dále tady řešit.
     
  19. Kubino

    Kubino Guest

    Autor sa viac neozval.

    LOCK
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.