Diskusia: UBA aréna

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Korben, 2/10/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Nic ve zlým, ale rozumný postup je nejdřív si něco o tématu zjistit, než začnu něco psát. Schopností A by mělo být efektivní vyhledávání informací. Tak šup a hledáme kde bylo toto napsané:



    Co je tak pro průměrného smrtelníka nejvyužitelnější informace, že admin lodě nemají vliv na žádné statistiky.
    Další fakt je to, že je to komunitní akce, tudíž je povolená z BP.
     
  2. |Oromë|

    |Oromë| User

    ❦Čοlεκ❧ To je sice pekne, lenze je tam maly problem, ze toto zasahuje komplet cele DO, nie len ENG komunitu. Skuseny hrac na neobmedzenej vybave je takmer neznicitelny. Potom sa stane presne to co sa stalo tu a chudak slaby hrac z inej krajiny dostane vyprask.

    Ked uz chcu robit akcie, maju si ich nechat na svojich serveroch. Budem pozadovat dalsie informacie, toto mi vobec nepride normalne aby Acko skakalo do UBA a nicilo kazdeho hraca.

    Tu vobec nejde o nejake statistiky a rebricky UBA, ide o to, ze A-ucet zamerne bojuje s hracmi v arene a tym padom ak hrac nie je absolutne full, nema najmensiu sancu a prehra. Aj keby islo len o jeden jediny duel, ta lod tam nema co robit a uz vobec nie cez rozne sezony ako Halloween kedy je v arene mnoho narodnosti a snazia sa vyhrat.

    Dalej nam ziadne info o tom neprislo, to co si eng capne do nejakej temy na forum nema s nami nic spolocne.
     
    Naposledy upraveno: 28/10/16
  3. To máš pravdu že to zasahuje hráče z více krajin, protože UBA je cross-serverová funkce, a teď mi řekni v čem přesně ten malý problém spočívá?

    Pokud si přečteš post a podíváš na screen tak vidíš že to rozhodně není adminská loď v plné parádě, ale vybavená jako normální účet.
    Jinak řečeno, kdyby tomu vypnuli odznáček Áčko a pojmenovali ji |Oromë| nebo Čolek, kdo by si šel stěžovat že prohrál?
    Samozřejmě je mi líto Formese že proti sobě vzhledem k svojí výbavě dostal nepřiměřeného soupeře, ale to přičítej špatnému systému matchmakingu v UBA.

    Ano, zlý admin skáče do UBA jen aby ničil slabé hráče, to je přeci účel :rolleyes: Vždyť i event s policejníma loďkama jsme dělali pro sebe aby jsme byli nezničitelní a mohli posundávat celý server, ne proto aby hráči měli zábavu. :rolleyes: Ach jaj. Hlavně že máme důvod vzlykat.
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  4. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    ❦Čοlεκ❧ Ten hráč čo tu dával fotku má cca 4 lf4, bol matchnuty s loďou ktorá bola plné vybavená k tomu s odznakom A, tak skús teraz domyslieť aký to vydáva dojem na slabších hráčov, ktorí sú ničený adminom v UBA ktorá je tak pokazená, že ten matchmaking nefunguje?

    Ak by to fungovalo a FULL elitná loď bola spojená s full elitnou tak som ticho, ale ak mi lvl 15 prcek hraje proti full elite adminovy tak už proti tomu niečo mám.

    Áno APS akcie sú, ale nie predsa v UBA ale len na vlastných serveroch, kde každý je informovaný a pod.

    Teraz preto, že je pokazený matchmaking, budeme už ako modi admini zvaľovať chybu na systém len aby sme si užili nejakú odmenu? Po pravde, verím, že to toho moderátora mesiaca bavilo strieľať tie slabé lode, ktoré nedostal určite len raz :)

    Človek sa môže snažiť počas UBA sezóny hrať body, ale nečudujme sa, že sú na to sťažnosti keď to nefunguje a ešte k tomu modi tam skáču hoc vidia, že ich to dáva s omnoho slabšími lodami.

    To je náš názor a je mi ľúto, že to majú niektorý ľudia problem vidieť, preto to nerobí dobrý dojem na komunity. Vadilo by to každému jednému z nás, nie to že som otráveny z matchmakingu, ešte ma hodí k Ačku..
     
  5. A on admin ovlivní s kým ho do UBA hodí? Píšeš to stylem jako by měl možnost si ty hráče na duely vybírat. Že je systém matchmakingu v UBA chybový se ví už od zavedení. Takže pokud ti něco vadí zaměř se aspoň na pravou příčinu.

    To bylo přirovnání, a btw. odkud zase taháš APS, potřetí říkám podívej se na screen co tam vidíš za loď.

    Po pravdě, pokud tomuhle věříš, odráží to očividně tvůj názor na moderování. O odměnu ti šlo vždycky nejvíc, hned potom to byla funkce. Já si myslím že to je dělané jako odměna pro moderátory, kteří za daný měsíc pro komunitu nejvíc vykonali, a mají možnost dát hráčům něco nadstandartního. A mimochodem, odkud bereš jistotu že ten admin smete všechno co v UBA potká? Přečti si znovu co jsem sem dával pár postů zpět, případně si sežeň anglický TL a zeptej se sám jak to vlastně je. Miluju tady ty rychlý závěry a emoce bez informací.

    Znovu odkud bereš to že to danou loď hází jen proti slabým hráčům? Já mám taky relativně full účet, ty jakbysmet, a co já vím 95% času dostávám stejně silné nebo i silnější soupeře. Tak se tu prosímtě nesnaž opět něco montovat na základě jedné situace.
    A znovu bys měl vědět, že admin lodě nemají vliv na žádné statistiky ve hře, takže ani výhra, ani prohra nemá na tvoje pořadí žádný vliv, to uvidí každý troll co se po zápase koukne na body.

    Svůj názor si měj, stejně tak ho mám já a každý jiný člověk, ale nelíbí se mi argumenty tahané z paty z polovičních informací. Takže ano, ti někteří lidé, respektive já, s tím mají problém.
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  6. Na začátku této arény jsem měl takové soupeře, že jsem měl 22 proher a vyplácal jsem všechnu munici. A když jsem konečně dostal rovnocenné soupeře, tak už mi pomohly jen formace, jako vrtačka. Když do UBA skočí nějaký začátečník a chodí mu fullky, tak po 15-ti prohrách už tam nevleze. Nikdy.
    Mě by na tom adminovi vadilo spíš než prohra, i když by mi odečetlo 0 bodů, spíš vyplýtvaná munice, rakety. To už jsem při těch prohrách musel za urko, který jsem koupil. Jinak, zbrojím z výher :D.
     
  7. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    Nejdem na to všetko viac reagovať, kedže to podľa mňa nemá cenu a nech si každý urobí svoj obraz.

    Verím, že hráč čo má lvl 15 a 4 LF4 a chcel si nahrať pár bodov do sezóny aby mal akú takú výhru, zažil niečo nadštandardné.

    Ale toto nikoho nezaujíma, každý kto vníma DO lepšie tak to vie. Tu ide o to, že systém je dosť pokazený na to, že hráč lvl 11 dostane full elite Generála, nie to ešte Admin lodičku. Mne nerozprávaj o tom ako fungujú admin lode, porozprávaj to hráčom čo to hrajú rekreačne, nestarajú sa moc o adminov a pod. a chcú si len zahrať, aký to ma vpliv keď ich chybou systému sundá ešte k tomu full elite Admin loď, pretože kvôli chybe ich to spojilo.

    Ak je chyba v systému a nefunguje to poriadne tak mne osobne by to nedalo po prvom zostrele výrazne slabšieho hráča, pretože to by nebolo spravodlivé :) Ale ja som ja.
     
  8. No hlavně si ujasni o čem mluvíš, jestli o účtu označeným A, nebo systému vyhledávání zápasů. Já mluvím o lodi kterou bys bez jediného poznávacího znaku nerozeznal od obyčejného hráče. Že nechceš víc reagovat mně ani nepřekvapuje, poslední dobou jediné co moderátoři dělají je že raději ustupují než aby si stáli za tím co pronesou.
    A ten tvůj rádoby sarkasmus na image taky hodně přidá ;) Ale přece to jsi ty.
     
  9. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    ❦Čοlεκ❧ rozprávaš hlúposti a vôbec očividne nevieš čítať s porozumením. Hovorím o tom, že systém je pokazený a skáče tam admin, ktorý je spojený s malou lodičkou a bez problému tu malú lodičku sundá akoby sa nič nestalo. Admin, ktorý má rešpektovať komunitu, ísť jej príkladom a riešiť problémy, sa vyžíva v UBA aréne kde podľa mňa 60% času chytí slabších hráčov kvôli chybe, napriek tomu tam skáče pretože vyhral moderátora mesiaca. Gratulujem a dúfam, že moderátor mesiaca bude aj moderátor roka, za to, že nemá problém strieľať slabších hráčov, na miesto toho aby si vybral inú odmenu kde nebude tolerovať chybu systému a nadraďovanie sa nad slabších.

    A udivujem sa, že práve ty nerozumieš tomu čo znamená slovo Férovosť, ale nečudujem sa, veď to si práve ty o kom som vždy mal očividné milnú predstavú.

    Určite ak by si ty získal moderátora mesiaca, budeš tam natešene skákať, a s radosťou strieľať malé lodičky a smiať sa aký si silný s veľkým A pred menom do konca. Dobrý pocit nadovšetko
     
  10. Já mám o férovosti svoji představu, a tou je nesoudit z jednoho pohledu a nepsat zaujaté blbosti na základě minimálních informací. Sám jsem psal že naprosto Formese chápu, vím že systém je pokažený, ale na druhou stranu chápu i záměr en moderátorů, a říkám že dělat z toho to co jste tu předvedli je k smíchu. Udělej si nejdřív celkový obrázek než něco vypustíš z úst. A když to c
    A názor od někoho jako jsi ty je mi úplně ukradený, stejně jako jsi mi ty s těmi dětinskými urážkami a arogancí, viz poslední věta. ;)
     
  11. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    ❦Čοlεκ❧ ja som o tom diskutoval s EN modom na discorde. Ja som nikde nenapísal, že mám niečo proti "Moderátor mesiaca a pod". Mám niečo proti tomu, že vie sa o chybách a pod. určite aj samotný mod si všimol že často krát dostane neporovnateľne slabších hráčov a predsa len sa to ďalej robí na miesto toho aby si vymysleli zatial nieco ine...

    Tak kao ty komunikuješ, tak isto komunikujem aj ja, tvoj príspevky vyššie boli viac než urážlive a smerované na moju osobu.

    že toto práve počujem ja od teba.
     
    Naposledy upraveno: 29/10/16
  12. Tak to jsem rád že jste si vydiskutovali, to jste mohli udělat jako první než začít flame na fóru. A olej do ohně si přiléváš sám, tou cílenou arogancí a ublížeností, což je velmi v souladu s prací a chováním BA.
    Já nemám problém diskutovat slušně, pokud to je diskuze na úrovni. Tady na to už kašlu.
     
  13. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

  14. -baghira2-

    -baghira2- User

    Presne:
    "Nerob druhým to, čo nechceš; aby Ti to, tí druhí nerobili zase oni Tebe!"

    A detinské je, nechať si skákať po hlave. Ak už.
     
  15. |Oromë|

    |Oromë| User

    ❦Čοlεκ❧ Nerozumiem preco sa tu nasilu natahujes o slovicka. Ackova lod ma doslova zakazane len tak strielat lode a akokolvek obtazovat hracov, je jedno aku ma vybavu. Jedine vynimky su specialne eventy na komunitnych serveroch a aj to ma svoje obmedzenia, ze lod nema obtazovat hracov co sa do eventu nezapajaju.

    Schvalne som si dal tu namahu a nasiel ten ucet co pouziva ENG v UBA, sice nebojoval s velkym poctom hracov, no ajtak skoro vsetky tie ucty su z inych krajin a pravdepodobne ani nevedeli preco ich striela admin.

    Jednoducho arena nie je miesto kde by sa mali robit komunitne akcie lebo sa tam pripajaju vsetky servery.
     
    *-MAKRO-* a -baghira2- tohle ocenili.
  16. *-MAKRO-*

    *-MAKRO-* User

    Pokiaľ účelovo niečo netestuje, tak admin nemá čo v aréne robiť. Aréna je pre hráčov a nie pre adminou. Pokiaľ už tam som, tak otestujem čo treba, ale rozhodne slabšieho hráča nesundám. Hráč si svoju loď vypracuje sám, admin ju má bezpracne urobenú ako chce.

    Event ktorý bol, bol pre hráčov, bolo účelové zostrelovanie hráčov admin lodičkou, no zostreliť si svojho admina, mal možnosť každý.


    Škoda vystrielanej munícia hráča.

    Avšak je tu podstatný rozdiel. Loď ktorá je označená Admin statusom, sa nezaráta do bodovania a tak je hráč poškodený. Tak že už keď tam chce skákať, tak nech si vypne Admin status.

    Čolku, bez urážky, ale Jessie, sa na BA netlačil, ako sa tam netlačil ani Orome. Jednoducho to dostal a dostal to práve preto, aby mohlo fórum plnohodnotne fungovať, v práve vzniknutej situácii v týme. Tak že narážky na status sú mimo a myslím že mu ide práve o hráčov a nie o ego moderátora.
     
  17. Nemám problém s prohrou. Jsem důstojník, když dostanu šéfmajora tak s tím i počítám. Ale aby za mě ten turek (Byl jsi zničen uživatelem black•shoot(Turecko 5) (MMO)), dostal 64 bodů, tak to je přeci jenom moc.
    Takže mé průběžné hodnocení UBA, je to jako před úpravou, nebo ještě horší. Mé nejlepší skóre byly 4 body, hnus. Nehrajte to.
     
    Naposledy upraveno: 5/11/16
  18. Za mě včera dostal někdo 71 bodů :-D Nechápu, proč to prostě není třeba po 2 bodech za výhru, - 1 za prohru a byl by klid. A ještě jsem ho kosil vším co mám a to jsem full a on před koncem přepne konfu a má plnou konfu na kruhu. To mi hlava nebere toto :-D
     
  19. -baghira2-

    -baghira2- User

    No vidíš, je to jasné zneužití bugů v UBA. Tzn. že to pořád funguje.
    Prostě napíš, kdo a co je zač. Aj s profilem. Za to by měl být potrestán.

    Osobně si myslím, že BP to tak v UBA schválně ponechal. Proč pak píšou, že to opravují, když se to dá zneužít?

    - Dodaj Prosím Ťa aj trasovanie, snáď to pomôže iným hráčom, ktorí majú technické problémy.

    EDIT: *pursuer* práve taký má byť správny prístup.
     
    Naposledy upraveno: 16/11/16
  20. *pursuer*

    *pursuer* User

    Ja do UBA uz ani nechodim.Sice som tam v pohode rozbijal vacsinu hracov,malo kto ma sundal,ale nie je to take lakave ako JPA.Ale ked som cital,ze to zrusili kvoli podvadzaniu hracov,tak potom co v takej UBA.Preto som od toho radsej upustil.Kym nenajdu efektivny sposob ako porazit nepoctivcov,tak sa toho radsej nezucastnim a budem robit ulohy zatial.