Diskuze: Multi-firemní klany - Co s nimi?

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Warden, 7/11/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Warden

    Warden User

    -baghira2- tohle ocenil(a).
  2. Odkaz se zatoulal ;)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. Borat

    Borat User

    Čoskoro dojde téma tam kam ma len kolega dačo upraví a je to :D
     
    Monika2020 a cernakockanatrave tohle ocenili.
  4. Warden

    Warden User

    -baghira2- tohle ocenil(a).
  5. Borat

    Borat User

    Hlavne chcem aby tu prebiehala slušná diskusia a samozrejme Vaše slušne názory a nápady sú vítané. Váš feedback bude potom preposlany ďalej a určite pomôže bigpointu v tom ako ďalej pokračovať.
     
  6. PanMajster

    PanMajster User

    1. Beztrestné období přechodu k jiné firmě následováno zrušením multifiremních klanů - podľa mna by tato moznost bola velmi dobra ALE neviem co by sa stalo s hodnostami, takze tak 8/10 bodov odporucania (hodnost nie je velmi dolezita, najdolezitejsia je vybava a vediet tu hru hrat)
    2. Zrušení multifiremních klanů - toto by som vobec nedoporucal, nie je to velmi rozumne aj ked je to jednoduche a mna osobne by to velmi nahnevalo takze 1/10 bodov odporucania
    3. Ponechání multifiremních klanů, ale zavedení omezení - toto je tiez dobra moznost a keby sa naplnilo to co napisali, citujem Tato omezení mohou být pasivní, například členové získají méně bodů zkušeností a cti nebo dokonce dojde ke snížení hodnoty štítu. Nebo něco, jako třeba neobdržení odměn z akcí. - určite by som toto uvítal ale iba keby sa naplnilo to neobdrzanie niektorych odmien a menej cti a BZ ci situ je fullkam docela jedno takže dávam 6/10 bodov odporucania
    Som rad ze sa to zacina nejako riesit a ze to riesia aj s hracmi a pytaju sa na ich nazor.
     
    Naposledy upraveno: 7/11/17
  7. Warden that's what she said. :D

    Mně překládat nemusíte, já si to na en napíšu i sám. :D Podle mně rušení mezifiremních klanů musí předcházet komplexní změny aby se něco vyřešilo. První co by se mělo ošetřit, je situace kdy si jeden pozve na svoji firmu spoluhráče z klanu z jiné firmy a takhle beztrestně kosí vlastní. Mělo by to fungovat alespoň tak, že pokud už to takhle budou praktikovat, neměla by se připisovat odměna za sestřel ani jednomu ze střílejících hráčů se stejným klanovým tagem, případně by ten jeden dostával mínus body, i když nezačal střílet, ale pouze pomáhal.

    Další věc by mělo být předělání ranků, v dnešní době nejvíc klany jedou hlavně na čest, z toho vyplývá i snaha o dominanci na akcích, nejvýnosnějších mapách, vyhlašování warů slabším hráčům, stavění KBS kvůli bonusům, atd. Kdyby se konečně čest trošku "nerfla" při výpočtu ranků, a do popředí přišlo víc PvP, hráči by mohli víc vystrčit hlavy z bran, teoreticky by se mělo objevit více lovců, měla by se zase zvýšit agrese na mapách a firemní spolupráce při obraně firemních teritorií. Toto dohromady by pravděpodobně nejvíc škodilo právě multifiremním klanům s válkama a hráči napříč serverem, jelikož by měli mít najednou proti sobě víc nepřátel na všech frontách. Takhle si aspoň myslím že to fungovalo dřív, kdy byla populace hráčů několikanásobně větší než dnes.

    A to je poslední bod, řešení multifiremních klanů by se mělo nechat až na dobu potom co se sloučí servery, a bude opět vetší diverzita a rivalita mezi hráči i klany, čili zrušení téměř monopolů určitých klanů.

    Celkově by to chtělo zaměřit se při řešení hlavně na pochopení příčin, proč je dneska výhodnější být v multifiremním klanu než příslušet k jedné firmě, proč multifiremní klany drtivě dominují na akcích, cubikonech, a proč v jednom takovém klanu najdeme tolik vysokých hodností jako v 5ti firemních dohromady, i když třeba výbavově a schopnostně na tom můžou být podobně jako kapitáni? Nad tím by se měli vývojáři zamýšlet jako první, a ne se hned zabývat tím co se stane až..
     
    Naposledy upraveno: 7/11/17
  8. leosacek

    leosacek User

    Jako neříkám, že mi multi klany vadí, klidně ať si jsou, ale ať neničí akce pro všechny. Na CZ2 je situace s multi klany vážně špatná. Klany RB a CA prostě dominují serveru, na akce jako hitac či demaner nikoho nepustí a pak nás má bavit hrát. Nevím, jestli je normální, že uber full hráči s dmg 100k a 50 miliony x4 by měli být připouštěni na tyto akce a kazit to slabším lidem .. Jako proč by měli dostávat munici a jiné věci, když už toto vše mají, a ostatním by se to hodilo. Bohužel, ať uvažuju, jak uvažuju, tak mě nenapadá, co s tím dělat, protože i když nebudou v klanu jiné firmy, stejně se můžou domluvit a být spolu. Chtělo by to zase obnovit firmy, které se postaví za svoje členy .. Snad někoho něco dobrého napadne :)

    EDIT: Jak píše čolek, další důležitá věc je, že hráči jsou celý hodiny v bránách, místo aby lítali .. Já osobně na to mnejsem nic moc co do tabulky .. fulka jsem bez herkulů a bez upgradů, ale v pozici na zničený hráče jsem pozice asi 80. Proč já mám majora začátečníka a farmáři z bran mají větší rank? Taky bych byl za dát větší podíl ranku z hráčů.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. C^ss^ndr^

    C^ss^ndr^ User

    ahoj
    rada bych se vyjadrila jeste k tem multi klanum
    zacnete neco delat s temi bostry
    i kdyz budu na sepromu,potkam hrace co ma skupinu o 8 lidech,tak stopro du takrka na ranu dolu,nejde oto ze si pomahaji...
    ale ani na speromu nesundam 1 diky te skupine a boostrum,prijdu si pak jako hrac s lodi phonix ze skupiny 100% stitu a 50% dmg ... stimhle by se neco melo udelat
    ono nejde az tak o ty multiklany ale o boostry jako treba ten spaceball 2 skupyny namixovany bostru nema cenu ani posilat seprom kdyz je jasny co se stane ....
    cloveka pak nebavi tu hru ani hrat
    souteze mezi firmamy ztraci vyznamu pokud se ucastni multiklany

    CZ3
     
    mikesbezbot, buubaak a PaRazZziTeK tohle ocenili.
  10. -KonKy-23-

    -KonKy-23- User

    Ahoj rad bych dodal jeste jednu vec k Cassandre
    a k multyklanum

    pardon ale dote hry davam penize a ne malo ... a byl bych moc rad abyste tu -50% cest nemenili pokud chteji hrat spolu at si o tu cest prijdou stejne si dali skupinu v hadesce jinak doni samozrejme nemuzou (a maji 100% BZ a 100% cti ) ono je trosku ranku dolu neuskody ...

    dote hry jak jsme psal jsem dal nemalo penezi a honim hodnost pred sebou ... kdyz zrusite -50% cti jak to asi bude u 1 firmy pak vypadat

    jak pise Cassandra ja doletel na mapu na spacebalu kde bylo ULV dostal jsme ranu od 8 lidi za 2 600 000 ono pak clovek nic neudela ad ma kruh ci jakou koli formacia jak mco stitu 8mrazicich spomalovacky a takovy rany ... na spectrumovy sem tam vydrzel se schopnosti 5 sekund :D:D horsi jak rakerova stanice


    prosim s temi boostrami do budoucna neco udelejte .. uz takhle ta hra zteraci vyznam kdo vyhrava spacebal 1 firma kdo invazi 1 firma protoze 1 multy klan obsadi spacebal a druhymu nezbyde nic jineho nez aby nerupal jit do invaze....

    ty ranky jsou nepripustne ... at si multiklany klidne jsou ale zrusi branu HADES a multovani boostru ... jak jsem uz predesle psal

    a jak jeden doticny take napsal ... general a bojuje jak kapitan no ono vsichni bojuji jako kapitan ale ty j stejne nesundas proc protoze maj 100% stitu a 50% dmg pustis se do 1 co ti udela da ti kruh kde ma 2 000 000 stitu zbytek te rozbije kdiby se ti nedej boze porarilo si ho vzit stranou a snazit se ho rozbyt nerozbijes ho prileti aegiska da mu healy ... da ti mrazici a ostatni te doleti a znici ... 8 lidi 8 mrazicich 8 solacu .. zkus nekoho rozbyt jsi jak phonix proti temto lidem
    vym z vlastni skusenosti zastavil jsem vsech 7 lidi spomalovaci minou kdyz hrac mel milimetr dal mi mrazici ostatni me doleteli a hodili mi je taky abych ho nahodou nedodelal a kdyz se tohle nestalo stalo se to ze mu 7 lidi dalo solace opravu ... jak pak mame nekoho zabit .... nejd to ... maji bosty na HP DMG a stity .... k cemu pak je seprom temer k nicemu ... max na NPC ...
    jsem rad ze se tohle uz zaclo konecne resit .... a ze stim brzi neco udelaji

    clovek si posle seprom jde si zalovit potka 3 hrace z 1 klanu a sunda je ... pak prileti dalsich 30 lidi z temtyz klanu + spojenci a pak pisou jaky jsi free rank ale kdyz reknes pojd 1v1 tak ho sundas na 1 confu ... jaka je pak logika zadna

    ty skupyni opravy by zakazat nebo aspon ty boostry .... je to nemyslitelne


    PS : neumime ani jeden anglicky prelozte to nekdo do anglickeho fora dekujeme
     
    Naposledy upraveno: 7/11/17
    buubaak a Fazer7λητк tohle ocenili.
  11. _mnemonic_

    _mnemonic_ User

    Zdravim.

    Nebudu zde predkladat navod na vyreseni problemu protoze reseni ne ze neexistuje ale on ani problem vlastne neni.To jen stavu servru si snazime dat nejakej nazev a ten prohlasit za nevhodny.Dale se pokusim pomoci nastinenych problemu a mojich odpovedi na ne vysvetlit svuj nazor napsany v uvodu meho prispevku.

    Tyto klany jsou často obviňovány že ničí některé akce, v některých případech mají sílu určovat, kdo se smí zúčastnit a kdo ne.
    Pokud si dokonce predstavime ze vec jako klan neexistuje a sou pouze firmy tak situace bude takova:
    Ze servru se napric firmama spojilo nekolik hracu kteri se rozhodly ovladnout herni akce jako je Hitac -Demaner atd.. jen pro sebe Jelikoz je jich dost a maji herni kapacitu tak toho dosahly. => Problem mame stejnej jen nemame na co si stezovat protoze neco jako klan natoz multifiremni neexistuje.Je jen nepsane spolecenstvo hracu kteri to ovladaj.Coz asi neni proti zadnemu pravidlu.

    Kromě toho je zde samozřejmě také situace, kdy hráči využívají členy klanu jiné firmy k sestřelení své vlastní firmy bez ztráty cti. Například, hráč EIC požádá hráče VRU, aby nastřelil další EIC a pak ho pomohl VRU hráči zabít.
    Uz v samotnem nastineni problemu je ukazka ze neco jako klan a to i multifiremni s tim nema moc co docineni.Je to jen ciste vec hracu (toto muze konec koncu delat i hrac bez jakeho koliv klanu). Vec se da omezit ale ne odstranit nemoznosti strileni vlastni firmu ale to je zase jine tema.

    Z interního hlediska tyto velké skupiny hráčů velmi ztěžují dosáhnutí rovnováhy při "světových" akcích, kde každý hraje s každým. Na některé servery mají tyto klany mnohem větší dopad než jiné.
    Zde netusim co si mam predstavit pod pojmem =rovnovahy=.Pokud opet neni nic jako klan ve hre ,stale je tu jen skupina hracu ktera ma moc si urcovat providla hry dle sebe.At de o SB, nebo cokoliv jineho jako je treba Ice -Porad je tu spolecenstvo ktere se i bez klanu podporuje a zaroven urcuje kdo muze delat akce a kdo je i vyhraje.


    Jedine reseni tohoto problemu ktery dostal nazev =multifiremni klan= je na servru vytvorit vetsi spolecenstvo (zamnerne nepisu klan ) ktere je schopno se prosadit na =svetove= akci. Je to stejne jako v realnem zivote -Obri spolecnost at se zabiva cim chce od prodeje automobilu po bankovnictvi si tak trochu dela co chce v ramci zakonu.

    Uprimne dle mne je vetsi problem nedostatek novych hracu po odchodu starych a problemy jako ruzne programy ci nestabilita hry pro nektere servry ale to uz je OT.

    Pro ty kteri maji jasno proc tento problem (zametam pod koberec) :Zklamu vas ale behem celeho meho aktivni hrani sem nikdy nebyl soucasti onoho problemu popisovaneho jako =multifiremni klan=.
     
  12. Napadlo mě jiné řešení, protože zde uvedené není ani jedno bez problémů. Navrhuji multifiremním klanům odebrat veškeré odměny z klanových akcí,odebrat odměny za sestřely a znemožnit mezifiremní aliance, spojka a ponka. Toto by je zasáhlo nejvíce, vždyť kvůli tomu vznikly. Je to asi dost radikální, snad složité pro programátory, ale nadělalo by to nejméně škod.
     
  13. coolmen

    coolmen User

    Ahoj všem.Já to taky asi nerozlousknu co z tím ale neco me napadlo aspon ohledne akcí.Hitac nebo Demaner:při této akci se muze zucastnit pouze firma na ktere se npc obeví(obevuji se spravedlive na vsech firmach)takze kdyz se obevi na 1-3 hitac tak ho muze strilet jen MMO.Npc se muze dovalit az na 1-4 kde se obratí a zpatky na 1-3 takhle dokola az ho hraci sestreli.Kazdy kdo takove npc bude strílet tak ma ochranu pred ostatnima firmama a to jeste 10 vterin po sestreleni npc.Ostatni firmy muzou strilet npc na mape avsak jim to bude k nicemu protoze zadny dmg nebudou vydavat a odmena zustane pouze MMO.Npc samozrejmne bude poskozovat hrace jako obvykle.Ochrana platí i pro hráce stejne firmy ktere mají war.Mohla by byt ochrana(docasná)graficky znazornena treba jako ISH.Je to muj napad aspon na ty akce,hrace by to bavilo hrát.A nejake multiklany jsou ted na akce k nicemu npc rozezna pouze firmu kde se oběvil.
     
  14. leosacek

    leosacek User

    To, co napsal coolmen je docela fajn nápad + ještě malá věc, která by možná měla být upravena je .. že by war mezi klany musely příjmout obě strany. Protože já si nepřeju dostat válku od 3 nejlepších klanů na serveru a nezalítat si. Ať si bojujou ti, kteří válku chtějí. Pak silný klany dávají válku slabým a ti nemůžou ani na mapu ...
     
  15. Bambino

    Bambino User

    Problem je aj v tom že aj ked sa BP snaží nalákat nových hráčou a nemaju páru o multiklanoch tak ich to asi moc nezaujme tato hra,ked nechapavo sa pozerá ako ho striela červený s modrím a olutuje nejaké peniažky čo už dotoho vložil tak sa nato vykašle a dá tomu stopku.
    Jedna z prvích vecí je priprihlasení je tá,že si má vybrat firemnu príslušnost a toho sa držat,tieto multiklany spravil škrt hratelnosti a zábave celej hre skrz nazkrz.Aká je to paráda ked ste v boji a na minimapke letíte k modrej bodke teda k vlastnej firme a dostanete miesto pomoci ránu do chrbta ani nie tam ako priamo medzi oči.
    Takže z novo získaných zakazníkov sa stávaju návštevníci s ohrnutím nosom a odchádzaju naprázdno i ked možno s utratou.
    Chcu mat/byt v multifiremné klany?Nech spravia globalný multifiremný server nech sa páči a rovno pri spájaní serverov nech ich šupnu rovno tam,takto aspom ich nikto nebude urážat na chate že je taký a stade a onaký.Možno by sa tá "zdrava" hratelnost z pred rokov vrátila na uroven z pohladu toho kde kedysi bola a firma si bránila mapy pred "narušitelmy" naletmy iných firiem.Je to velmi smutné kam to až zašlo a aká sa stala z toho nákaza.Tak isto sa niekam vytratilo nepísané pravidlo o nestrielaní napr. mmo na vru mapch a podobne no to posledné nariešienie,ale ked sa maju dat nejaké navrhy,tak další može byt aj ten aby nebolo možné strielat alebo akokolvek pomáhat z takýchto klanou na domovských mapach.No mám pocit,že je to iba boj z veternými mlynmy,kedže vieme že špekulovat sa bude stále a ten čo raz "zradil" alebo sa nechal nalakat na takéto niečo nebude mat zábrany spravit to znova.To asi aj naozaj keby spravil pre nich "ich" server nech si vyberu,hrdost z DO je dávnou minulostou a je tu znat že v rytme doby,uslintaný kto z hoho ako pribodkovaný.Niektorí nedokážu ani zniest to ked ich niekto zostrelí lebo je z takého a z takého klanu tak toto nedokážem nazvat niesom odborný doktor v takíchto veciach.To si niekto myslí že má nejaký klantag a tím je nedotknutelný?Nebodaj ked ho sundá ešte na pohlad/navonok/naoko slabší hráč.Charakter fake.A aj ked niektoré takéto klany vznikli na základe niečoho iného,napr, strielaním tenisiek tak sa vydali,už nato zabudli už nemali časom zrejme čo čistit tak si našli inu zabavu ako toho využit a zneužit.
     
    Eρεβος*SK, jan42 a -baghira2- tohle ocenili.
  16. Karlosray

    Karlosray User

    libí se mi ta 3 možnost ale až odeberete boxiky ve hře další hrači tu skončí a budete na tom ješte huř než ted
     
    *Feky*, stefan.sv a -baghira2- tohle ocenili.
  17. -baghira2-

    -baghira2- User

    Môj názor na multiklany, už zrejme poznáte. Neraz som im pristúpil na ich tzv. "kurie oko".
    Ale pokúsim sa to zhrnúť a zovšeobecniť. Je to pliaga naprieč všetkými servermi v DO.

    Som lojálny výlučne svojej vlastnej firme (VRU) a pre niečo takéto, nemám ani najmenšieho pochopenia.

    Nie som zástanca, ani jednej z týchto 3 možnosti, pretože každá z nich má aj svoje nevýhody.
    Najvystížnejšie a v skratke, to najlepšie popísal MuadDib85[CZ]. Pretože by im mali siahnúť
    úplne na všetko, čo si nepoctivou cestou a pod seba nahrabali.
    A spolu s hráčom Bambino, mi hovoria priamo z duše. Som toho istého názoru ako oni,
    len škoda, že to nemôžem do hĺbky a oveľa podrobnejšie rozobrať to. Možno neskôr.

    Kde je tá zašlá sláva, keď sa hralo za firmy a keď každá z firiem bránila svojich vlastných? Pýtam sa.
    Myslím si, že práve toto, väčšine hráčom vlastne chýba. Multifiremné klany to práveže špatia.
    A práve preto, je táto otázka na mieste: Odkedy je klan/multiklan niečo viac ako firemná príslušnosť?

    Pretože najväčšiu zlobu, ktorú na mapách DO najčastejšie vidno, je práve v tom.

    A príčinu môžeme nájsť aj tu: "Že ano, je to sobecké, ale hlavní chyba je spíše v tom,
    že se v BP nestarají o nováčky, kteří by nahradili ty co museli přestat hrát."
    - Keby to už konečne začali riešiť, miesto toho, aby strkali hlavu do piesku. ;)

    To je aj dôvodom toho, prečo v jednom multiklane sa dajú nájsť príslušníci všetkých 3 firiem.
    A už by bolo aj načase, to konečne zmeniť. Stačí sa len poobzerať okolo seba. Všade je to rovnaké.

    Jediné riešenie, ktoré by som k tomu, snáď mohol navrhnúť; aby sa akýmkoľvek
    spôsobom zabránilo strieľať do vlastných. Podobne ako to funguje na R-Zone.


    Vyriešilo by to aspoň čiastočne, tento momentálny pálčivý problém; pokým by sa
    fakt neprišlo na omnoho komplexnejšie riešenie, ako je práve toto. Aspoň zatiaľ.

    A + multiklanom by nefungovala diplomacia, tzn. spojká, ponka a wary.
    Blokoval by to systém. Krátkodobo by to snáď, mohlo vyjsť a fungovať.
    Pokým by sa fakt neprišlo na omnoho komplexnejšie riešenie
    , ale to už sa opakujem. ;)
     
    Naposledy upraveno: 8/11/17
  18. MuadDib85[CZ] napsal:Navrhuji multifiremním klanům odebrat veškeré odměny z klanových akcí, odebrat odměny za sestřely a znemožnit mezifiremní aliance, spojka a ponka. Toto by je zasáhlo nejvíce, vždyť kvůli tomu vznikly. Je to asi dost radikální, snad složité pro programátory, ale nadělalo by to nejméně škod.
    To je jediná možnost, ale ne poslední. Protože asi na všech serverech, zvláště CZ, se využívaly všechny bugy co kdo kdy vymyslel a beztrestně, vzpomínáš na farmení battla, různé odhlašování v bránách, UBA a tak dál... Podle mě, prostě těch 30-50 hráčů na serveru zase vymyslí něco, aby si si nezahrál. Jo a hodně často jsou to botky. Když vyřeší botky, všechny navždy vypnou, vyřeší i 90% multiklanů. To je zas můj názor.
     
  19. Aby hráči začali spolupracovat ve firmě, BP by muselo vytvořit patřičné důvody. Stačí se podívat na Spaceball, kde hráči vlastní firmy jsou v maskách a s nepřáteli nepomůžou, pouze vyžerou box a letí si za svým..člověka pak přestane bavit respektovat vlastní firmu, když má více výhod a zábavy s cizí firmou.

    Jedna z variant podle mého by byla jak navrhovali, umožnit v jednom určitém obdoví změny firmy bez odečtu cti. Potém tvořit akce a bonusy jen pro jednotlivé firmy a nesmíšené klany. Bohužel tahle varianta by jen multifiremní příslušnost snížila, a ne odstranila.

    Ideální varianta podle mého by byla zrušit firmy :D a nováčky zabezpečit po určitou dobu. Nechat hráče ať si hru tvoři sami, protože v téhle fázi, kam se hra dostala, tak už je pozdě multifiremní klany trestat, když je to pro většinu hráčů běžná součást hry.
     
    Naposledy upraveno: 8/11/17
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  20. Zdravím, mám jedno riešenie. Možno radikálne, ale nevyhnutné. Kompletne odstrániť klany, ktoré nemajú určenú firemnú príslušnosť. Ďalej by systém automaticky vyhodil hráčov z klanu, ktorý má inú firemnú príslušnosť ako náčelník. Taktiež by tu už bola aj zbytočná diplomacia, takže odstrániť aj tú odstrániť. Enormne zvýšiť trest za zničenie vlastnej firmy a pokiaľ by vlastná firma strieľala hráča s hráčom s cudzej firmy samozrejme by sa mu počítal mínus. Jednoduchšie samozrejme by sa to vyriešilo tak že by sa ani nedalo strieľať vlastnú firmu. Multiklany robili zlobu, tak nech teraz pykajú. Popr. sa môže dať nejaký postih, ale to je len detail. Ešte by bolo treba vyriešiť či sa hráči môžu presunúť na inú firmu (spomínaný týždeň zdarma atď), aby sa to ustálilo, a potom sa tiež zvýšila cena za prechod, alebo trebárs nastavil počet ľudí na firmu (33%). Spomínam si na časy, keď si potreboval pomoc a dokonca si si aj mohol vyberať, bohužiaľ teraz sa to ani to chatu neoplatí napísať. Zase by hráči ťahali za firmu a boli jej verní. To by bolo tak všetko odo mňa, samozrejme je to len môj návrh. :) :) :)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.