Diskuze ke knize: Dark Orbit - Černé Proroctví

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem LukTok, 25/1/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. LukTok

    LukTok User

    Dobrý den přeji.

    Mě tak akorát napadlo, že když už píši tu knihu, ale sám jsem jaksi formálně poprosil, aby mi tam nikdo cizí nepřispíval, mohl bych založit ještě jedno vlákno přiléhající k této knize (viz odkaz uveden na konci příspěvku).

    Pokud bych mohl poprosit, a modi by mi to dovolili, rád bych, aby se zde otevřela diskuze k této knize. Vždy si rád totiž vyslechnu nějakou tu kritiku (klidně i pozitivní, že ano). Pokud by byly otázky, milerád odpovím. Pokud mě chce někdo jen na něco upozornit, příjmu jeho radu, bude-li normální :)

    Prosím, žádné OT, a v rámci kritiky, apd. se držme slušného chování. Děkuji :)

    Dark Orbit - Černé Proroctví
    Dark Orbit - Tichá válka Saturnu
     
    Naposledy upraveno: 3/5/14
    JabkoCZPlayer tohle ocenil(a).
  2. je to dobrý ;)
     
  3. LukTok

    LukTok User

    Díky :) jinak jenom pro upřesnění, každý den přibude jedna nová kapitola (alespoň podle plánu). Pokud nějaký den nestihnu, na další den přibudou dvě kapitoly, jako kompenzace za čekání :)
     
  4. No je vidět že ty umíš vyprávět příběhy u kterých člověk neumře nudou jen bych do příběhu zkusil zařadit nějaké NPC (to je rada né kritika)
     
    LukTok tohle ocenil(a).
  5. LukTok

    LukTok User

    NPC jsou v plánu :) časem se bude příběh rozvětvovat, bude více akcí a do boje se vrhnou i kolonie kreatur (NPC). Koneckonců, nyní nemám nic moc co na práci, asi dnes přidám o kapitolku navíc :)
     
  6. Pekná práce.. rekl bych že po práci od Michala Frolíka Dlouhý let asi nejlepší... držím palce a teším se na další kapitoly... Snad jich bude ješte hodne
     
  7. skvělé
     
  8. LukTok

    LukTok User

    Jsem rád, že se líbí :) kapitol neplánuju přesný počet, ale rád bych, aby jich bylo hodně. Budu se snažit vše plést, vytvářet nové osudy, postavy, apd. Ještě se máte hodně na co těšit.
     
  9. DEIMOS74

    DEIMOS74 User

    Přečetl jsem sice jen kousek amoc se mi to líbí.Až bude víc času tak to přečtu celý a už ted se těším na další kapitoly
     
  10. Přijde mi že máš v hlavě představu, která ti tam běží v podstatě jako film a ty píšeš co se děje, ale ne jak to vypadá. Celkově tomu dost chybí popisy. To z toho zároveň dělá i dost nenáročné čtení, ale pro náročnější čtenáře je to trochu ochuzené (tak mi to přijde, ale možná jsem jen "zhýčkaný" Tolkienovými rozsáhlými a detailními popisy:D). Jak třeba Gearge vůbec vypadá? Jak vypadá Stuff nebo Karl? V podstatě kdybych neznal alespoň různé lodě a podobné věci z darkorbit, tak bych si nemohl udělat skoro žádný obrázek. Jinak je to určitě skvělý příběh, dobře vymyšlený a celkem zapadající. Určitě se mi nechce být tak rejpavý, aby jsem řešil takové prkotiny jako drobné vědecké nesrovnalosti a pod. Přeci jen je to sci-fi :).

    PS: aby si nemusel ty předchozí kapitoly přepisovat, mohl by si třeba sem (nebo na to vyhradit kapitolu resp. jakousi předmluvu) jen napsat nějaký ten popis alespoň těch postav, co byly jmenovány. Člověk by si je sice mohl představit podle sebe, ale když už čteš něčí příběh, tak si chceš umět představit ten jeho příběh, ne nějaký svůj ;).
     
  11. LukTok

    LukTok User

    Peter_Quincy_Taggert jasně, chápu a asi to i udělám :) jen poslední dobou nebylo moc času psát, za což se omlouvám. Postavy později nějak určitě popíšu, ale plánuju je popsat vždy po kousíčkách, aby se až po přečtení určitých kapitol vyjevil nějaký ten obraz postav.

    Co se týče toho psaní, začli prázdniny, což znamená, že už dnes odpoledne budu pokračovat v psaní.

    Jinak díky, že to čtete, a že se alespoň ta dějovost líbí :) Peter_Quincy_Taggert jinak své nevýhody v psaní znám předem. Převážně se zabývám lyrikou a prózou, tohle je jen pro zábavu "mimo mísu" :)
     
  12. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    JabkoCZPlayer - ak sa ti to paci,staci raz napisat,ze to je dobre a nie viac podobnych postov,lebo to uz zavana posthuntingom a popritom si uz vlastne dal aj ocenenie,cim si dal najavo sympatie si myslim;)
    Samozrejme je to fajn,ze si autor dal pracu spestrit toto forum o zaujimave citanie. :)
     
    -baghira2- a LukTok tohle ocenili.
  13. Zafod

    Zafod User

    Já teda vědět jak vypadají postavy rozhodně nechci! Jednak by jsi mi mohl pokazit mou představu připlešlého, lehce obtloustlého hlavního hrdiny. A za druhé bych nerad, aby se tam nějakým velice nevhodným, až špatným způsobem, popsala postava Zafoda (to že se v příběhu vyskytnout musí je jasné, jelikož Zafod nesmí nikde chybět). :D
     
    LukTok tohle ocenil(a).
  14. LukTok

    LukTok User

    Zafe, tak že jsi to ty, motivoval jsi mě a vytvořil jsem postavu, která ti sekne na míru! :-D podle tvého banneru v podpise koukám, že jsem to i vystihl. Jinak nevím, nevím, jak tedy s těmi postavami. Mám je tam tedy popsat, aby všichni měli podobnou představu, nebo ať si každý vytvoří obrázek podle sebe a chování těch postav? :)

    je to pro vás, tak ať se to líbí všem :)
     
  15. Zafod

    Zafod User

    To je přece na tobě, zda udělat popis nebo ne ;). Když jsem četl zde zmiňovaného mistra Tolkiena (je to už opravdu dávno), tak mě jeho rozsáhlé popisy celkem i vadili. On v tom byl opravdu mistr, nicméně u prvního dílu PP, když člověk má za sebou čtvrt knihy a ví snad jen že Smeagol zardousil Deagola (kdo že z nich bude glum?), tak jsem si tehdy pohrával s myšlenkou odložení této knihy stranou, naštěstí jsem to neudělal! Přiznávám bez mučení že jsem se začátkem PP musel opravdu prokousávat, říkal jsem si: to je ta legendární fantasty? Pletl jsem se a pokračování ve čtení přineslo své ovoce, navíc jsem i vše pochopil. On nenapsal pouze pár knih, pan Tolkien vytvořil celý svět se vším všudy.
    Bohužel, ač přiznávám, že zfilmování příběhu bylo celkem zdařilé, dost věcí jsem si představoval jinak a film mé představy tak trochu pokazil. Dost reklamy :D.

    Bez mučení se i přiznávám, že jsem ještě nečetl tvůj výtvor, čekám až bude hotov. Jelikož nesnáším, když nějaký příběh nemá konec a bojím se že by jsi to třeba nedopsal. Stejně jako to udělal Frolda u svého druhého příběhu na starém fóru.
    V tomhle jsem děsnej puntík, když je něco na pokračování, začínám většinou číst až když mám všechny díly :D. Štvu s tím hlavně ženu, jelikož nejlepší dárek pro mě je kniha a ona neví, ona neví... :D:D

    Tedy... trochu jsem kecal, po tom co jsi napsal, jsem přelétl očima poslední kapitolu. Díky za poctu a zamlouvám si první vydání s podpisem autora :D.

    Btw: na Zafoda bacha, prý žádnou čest nemá :D.
     
    Naposledy upraveno: 12/2/14
    LukTok tohle ocenil(a).
  16. Chtělo by to doučit se gramatiku: "kdyby jsme", "započla" a "lodě vylétali" to fakt nejde číst. Až to bude česky, tak to možná nebude špatné.
     
  17. LukTok

    LukTok User

    Omlouvám se, jsem ještě mladý..., musím si to vyrýt do paměti. Budu na to dávat pozor, díky :)
     
  18. Zafod

    Zafod User

    Možná ze sebe udělám tupce, stále jsem to celé ještě nečetl, důvod jsem již uvedl.

    Nicméně si dovolím se Lukyho zastat.

    T.D.O´Brien pokud autor nějakého románu, povídky apod. předá nakladateli svůj výtvor, vždy projde korekcí. To se zde samozřejmě (tedy domnívám se) nestalo.

    Zadal jsem tebou uvedené fráze do vyhledávání a našel jsem celkem toto:
    kdyby jsme 1x - zde se jednalo o přímou řeč, já nevím jak ty, ale já rozhodně spisovně nemluvím. Kolikrát vypustím z úst takový blábol, že se až divím kde jsem to vzal.
    započla 2x - to jsem nemohl najít, napsal jsem započala, jasný. Ale upřímně, hovorově spousta lidí opravdu řekne započla.
    lodě vylétali 0x - tuhle frázi jsem nenašel.

    Pokud je toho víc, jasný, nějaká korekce by byla fajn. Nicméně v tomto případě bych byl opravdu tolerantní. Projdi fórum a uvidíš jaké ,,krásné,, a ,,duchaplné,, texty tu leckdy najdeš :).
     
    »vojta« a LukTok tohle ocenili.
  19. Pardon, ale nechápu jak někdo může napsat že to nelze číst. Přečtu to absolutně bez problému. Kdyby tam bylo něco jako "kdiby", "vilétly" nebo "zapořla", prostě něco jako "i" ve vyjmenovaných slovech nebo překlepy v každém druhém slově, tak OK, beru že napíšeš "to nejde číst", ale takhle mi to připadá jen jako obyčejný hate nebo puntíčkaření lvl over 9000 :D.
     
  20. LukTok

    LukTok User

    Omlouvám se, delší dobu nebyl čas psát. Okamžitě to napravuji, nová kapitola je na světě ;-)
     
    baty77 tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.