Diskuze: Multi-firemní klany - Co s nimi?

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Warden, 7/11/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -baghira2-

    -baghira2- User

    Badmaniak vysvětli, jaké pak šikanování? A to že silnejší mohou šikanovat slabší, tohle je podle Tebe jakosi v pořádku?
    Ptám se. Pokud vím, zrovna to není kóšer.

    Alespoň jednou si to skuste, jaké to je šikanovat Ti slabší; i když Vám to nemohu vrátit stejným metrem jak Vy im.
    Pokud by opravdu prošlo, že vlastní firmu by nebylo možno střílet.
    Co Vám mohou tak zlého provést? Ptám se. Silnejší FE A UFE hráče stejně nepřestřelí.
    A co je podle Vás kradnutí u cuby? Na cubu si také netroufnou bez elitní výbavy.

    Tak si to tu rozeberme:
    1) To že jí trochu škrábnou? Tolik povyku pro nic.
    ---To že jim z toho padne trochu cti a BZ je až taková nehorázní krádež?
    2) Nebo to, že seberou část carga po sestřeleném cubikonu jako kdysi? Kolik toho opravdu seberou?
    ---Až tak velký nákladový přestor na své lodi, zrovna nemějí. To opravdu nesmí ani tolik?
    ---Nebo je toto všechno, výlučně a jenom jen Váš majetek? Až natolik chamtiví by ste fakt nemuseli být.

    To stejně se dá napsat i o hitacech nebo demanerech. Cargo se stejně objeví jenom těm, kteří do něho
    začali jako první střlet a dali mu co největší možné poškození. Dokáže něco takového provést slabší hráč?
    Odpověd: Jasně, že ne.


    Jaké pak šikanování, je to jenom výhovorka těch elitních; aby mohli nadále tých slabších a beztrestně,
    u těchto eventů sestřelovat. Jak se říká: "Kdo chce psa být, palici si nájde."

    A osobně sem toho názorů, že: "Multifiremní diplomace by neměla být tolerována v jakékoliv formě!"

    EDIT: MuadDib85[CZ] byl to jenom příklad. Nakolik to samé co u cuby; platí stejně rovnako u demanerů, nebo u hitaců. ;)
    To co momentálně padá z cuby, to sem opravdu nevěděl. :)
     
    Naposledy upraveno: 13/11/17
  2. Warden a ChuckNorris - tímto by mohla diskuse skončit, protože je to přesně ono, oč tu jde. Přesně a stručně vystiženo, je to zatím to nejlepší, co tu čtu a souhlasím. Bylo by to nejjednodušší a snad i efektivní řešení problému.
    Badmaniak - promiň že se ptám, ale v jakých vyšších kruzích? Nějaká šlechta? Dle zbytku tvého příspěvku asi ano.
    -baghira2- jen malá oprava, z cubi už dlouho nepadá cargo box, ale 2x bifenon, a ten stejně nikdo nesbírá, na GE1 se toho válí tuny. A mutifiremní diplomacie tu byla vždy, tak nač ji rušit,pokud tě nemůže napadnout modrý.
     
  3. -baghira2-

    -baghira2- User

    Warden a ChuckNorris Myslím si to samé co MuadDib85[CZ]

    Plně souhlasím. To co ste zde navrhli; je opravdu to nejlepší a nejmoudřejší řešení ze všech! :);)
    Lépe by to vystihnout, opravdu nešlo! :);)

    + Multifiremní diplomaci by rozhodně měli úplně zakázat. To jest spojka, ponka a wary. Toť k tomu vše.
     
    Naposledy upraveno: 14/11/17
  4. Badmaniak
    očakávam teda tvoj návrh, čo s týmto problémom. Prešiel som zbežne celú tému, prečítal príspevky a vo všetkých si stále v ofenzíve a tváriš sa, že sa s tým nič robiť nedá, akože veď trhnite si nohou, toto je mentalita.
    Pritom myslím, že keby sa dotiahol do nejakého rozumného konca ten návrh, ktorý som popísal spolu s Warden-om (možnosť prestúpiť medzi firmami s nejakým miernejším trestom - to už sa tu raz rozoberalo, pamätám si ten návrh, možno ešte na starom fóre), tak ako komunita môžeme na anglické fórum poslať premyslený a do detailov rozobratý návrh, aby aj vlk bol sýty, ale aj ovca zostala celá.

    Nemám proti tebe vôbec nič, viem v akom si klane a viem, akú klanovú filozofiu spoločne razíte.
    Tvoj názor nám môže robiť opozíciu, na to ale musíme diskutovať, nebudú spokojní všetci, ale ak budeš a priori zamietať každý návrh, nakoniec nebude spokojný nikto - Keď totiž bude neskoro, budete sa musieť trhať medzi sebou - nič iné vám už potom nezostane. Potom bude neskoro nariekať, že nemáte čo loviť a kamarát/nekamarát.

    Na to tu je táto diskusia. BP totiž mohlo úplne jednoducho zaviesť oveľa horšiu zmenu (pre všetkých, viem si predstaviť) a tú už by potom nevrátili len tak, potom by už nikomu nepomohlo pišťať.
     
    Naposledy upraveno: 13/11/17
  5. ChuckNorris - trošku tvrdé, ale bohudík pravdivé. Když začal server cz, měl jsem tam i účet, ale filozofie místních je mi vzdálená, proto jsem to vzdal a zůstal na GE1. Třeba bych dopadl jako Badmaniak a byl proti všem diskusím a změnám, protože mě by to vyhovovalo a na nikom jiném nezáleží:D
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  6. Warden

    Warden User

    Prosím zkuste se spíše více zaměřit na návrhy. Ať se tady nehídíme. Z této diskuze stejně přeložíme a postoupíme jen příspěvky, které mají nějakou myšlenku jak problematiku řešit.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. Souhlasím s chuckem a wardenem ovšem s tím rozdílem že do hráčů stejné firmy by se dalo vystřelit ale pouze na PvP mapách (4-x mapy) kde by si mohli třeba poměřit své síly nebo vyřešit konflikt apod.

    a přidal bych k tomu ještě jeden bod a to že by nesměli být ani multifiremní skupiny protože jedna skupina kde by byly třeba 3 členové od každé firmy by pořád dokázala udržet jednoho hitaca sama pro sebe
    bohužel by to znamenalo konec i pro multifiremní skup. brány jako je třeba hades ale to by BP snad nějak vyřešilo třeba nějakým lobby ;)

    pak tady všichni řeší kuby.. no nevidím nic špatného na tom když se slabší hráči trochu "přiživí" bohužel jsou i lidi co to dělají schválně na škodu druhým ale nějak mě pro toto nenapadá pořádné řešení možná zavést kuby znovu i na x-7 mapy což by ničemu moc nepomohlo nebo rozdělit odměnu třeba jen mezi 3 - 5 hráčů ale to je docela blbost :/ možná někoho něco k tomuto napadne
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  8. Už při registraci si hráč musí vybrat za jakou firmu bude hrát. Hráč má tři možnosti, každá společnost má odlišný příběh a povahu, a z popisku se dá tak trochu vyčíst, jací piloti ve firmě budou. Po nějaké době zjistí, že tomu je docela jinak než bylo uváděno...

    Při plnění tutoriálu zjistí, že není jednoduché sehnat v chatu někoho normálního na pomoc, většinou tam je odpálkování nebo blbé narážky od egohoničů. Nechci tvrdit, že to dělá každý, stačí napsat do chatu na cz serverech a čekat na reakce :). To se dá ještě přežít, třeba tím, že bude hrát sám. No a všichni víme kam v téhle hře cesta sólo vede...

    Problém je v tom, že dnes je firma pouze barva za jménem. Hodnost s miliardovou ctí vyhnanou z točení bran. Loajalita k firmě je pro určité klany něco jako sprostý slovo. Pomoct sestřelit NPC slabšímu hráči, je pro některé hamba. A běda těm, kteří budou držkovat na chatu a na mapě se bránit při vyhlášené válce :). To jsme to dopracovali, že? :D.

    Já bych se zaměřil hlavně na podstatu hodností.

    Hodnost byla vždy známkou věrnosti ke své firmě. Proč je tedy dnes možné aby hráč s hodností generál, létal v multi firemním klanu? Problém není v hráčích, problém je, že to koncept hry umožňuje. Hráč v multi klanu by měl přicházet každým dnem o svou čest. Generál s miliardou ctí, by měl být vzorem pro ty slabší. Už jen kvůli té hodnosti, přece nedáte nejvyšší vyznamenání pilotovi který kope proti svým vlastním. Zatím to je jen známka kolik kdo prosedí hodin v bránách.

    Další věcí je, že není důvod proč být k firmě loajální. Vyhlášení války ve své firmě přidává čest i zkušenosti. Přitom by stačilo aby sestřel stejného firemního klanu nepřidával body za sestřel. PVP bych ponechal s odměnami ale vyhlásit válku a střílet na své firemní mapě je prasárna. Další úpravu bych viděl na mínusové ranky za vyhlášení války své firmě. Stejně jako za sestřelel phoenixů nebo vlastní firmy.

    Být v klanu s jedinou firemní příslušností by mělo být výhodou, proč nedat bonus pilotům za svou věrnost? Dřív byly firemní akce a vítězná firma obdržela třeba na týden větší zisk zkušeností atd. Proč nedat každé firmě nějaký permanentní bonus? A do firemních akcí opět za kompletovat zvláštní odměny pro výherní firmu. Vždy tu mělo jít o rivalitu mezi firmami...

    Tímto by ztratil multi firemní klan na váze. Neměl by firemní bonus a piloti v něm, by byli bez hodnosti.

    Sice mi tu někdo může oponovat že stejně by si hráči domlouvali a létali spolu ale to se dá vyřešit tím že výstřel do vlastního by znamenal okamžitý odečet cti. Žádné strhávání až po sestřelu ale už při způsobeném poškození. DMG za 120k -120k cti... bez vyhlášené války a i s válkou na mapě své firmy. Kdo by se tedy chtěl střílet pro odměny tak šup na PVP :).
     
  9. jaritko

    jaritko User

    V tomto by som videl trochu problém. Neraz sa mi stane, že v spleti hráčov omylom nastrelím vlastného. Skôr by som to videl na postih po zostrele. Je rozdiel nasreliť niekoho nechtiac so zámerom mu pomôcť a pomáhať ho zostreliť cudzej firme od chrbta.
     
    Łïmïtlεşş a *SATKO* tohle ocenili.
  10. To se stává ale zase na druhou stranu by to rankům vůbec neuškodilo :D.
     
  11. **DUCH**67

    **DUCH**67 User

    Badmaniak-už vidím ako elitný multiklan zoberie slabého hráča,akurát sa mu na chate vysmejú.To by v tom klane musel mať ozaj velmi dobré konexie.Mám pocit,že žiješ mimo realitu,alebo ti daný stav maximálne vyhovuje.
     
  12. Ahojte :)

    Prosím vás nedávajte žiadne Multi klany , ved toto ako to je teraz je cele zle ! EIC VRU MMO by nemalo vôbec byt v klane zmiešane, malo by to byt klany čisto firemne už takto je v tom chaos a aliancie niesu tak ako by mali byt mame aliancu s jedným klanom a s druhým war a stým co mam alianciu ma spojku s tým co ja mam war tým pádom ti nepomozu ! prečo nepomozu? a aliancie sú takto zamotané lebo kamoš hra za takú firmu a ja hrám zasa za inú a som v inom klane. tu by to malo fungovať inak. napríklad by som blokol jednu vec keď mas napríklad alianciu s BTS alianciu tak nemožne mat alianciu stakym co ma s BST war a keď nedá nič tak ho mozes strielat ci firma alebo ne firma a nepojdes do minusu podlamna by nastal poriadok :) ale možno ne suhlasite ale podlamna by to bolo lepšie a ten multiklan vôbec nie, je to hlupost ďakujem za pochopenie :)
     
    Naposledy upraveno: 13/11/17
    bhagira22, -baghira2- a Kral97 tohle ocenili.
  13. Badmaniak

    Badmaniak User

    Chuck - Já žádnou filozofii nerazím. :) A jak sjem napsal, nejeefektivnější pro sílu firmy by bylo jak jsem psal, ten zákaz střílení. Jenže toho by zneužívali slabí hráči, tak jako toho dřív zneužívali bezklanáci. Ale furt tu byla možnost je vyštípat do minusu, když robili bordel.

    Duch - Div se nebo ne, ale i v takových klanech jsou flaxíci. Každý klan má jiné podmínky. A můžeš mít tvrdý klan jedné firmy, který veme jen full elite (ať je to dnes co chce) a war vyhlásí všem. A nebo můžeš mít multiklan, který veme a podmínkou je TS a pokec. Což si myslím, že je filozofie většiny klanů.


    Já se jen vyjádřil k tomu, že hra se změnila a jakákoliv změna multiklanů nepomůže posílení firmy. Jak jsem uvedl i příklad, jako byla Dominance. Tam bylo jedno multiklan enmultiklan, byla tam vidět mentalita dnešních hráčů, že přímo vyhledávali do kooperace druhou firmu, klan neklan.
    Prostě pochopte už, že hra se změnila, a multiklany za o nemůžou a jejich zrušení nepomůže.
    Chcete vrátit hru tam kde byla? Pak to chce jiná řešení, jako třeba tvrdě zakázat střílet vlastní firmu. Zákaz multiklanů sám o sobě řešením nebude a je to jen příhodný důvod, na co si stěžovat, že nevyjhrajete akci nebo vyrupete. Promiňte, ale je to tak.
    Ano, jsem členem multiklanu, ale prakticky už létám solo z tohoto klanu a pokud kolaboruju s jinou firmou a svou skupinou lidí, je to jiný klan nebo klany, se kterými máme spojka. To, že je náš klan multiklan v tom nehraje roli, protože i kdyby byla vynucená firemní příslušnost, spojka stále budou a v mé situaci to nic nemění. ;) Už chápete o čem tu pořád mluvím? To je čistá logika věi, žádná ofenziva.

    Chcete ode mě řešení? Lobujte za zákaz spojek s jinou firmou. Pokud zrušíte multiklany je tohle další nevyhnutelnou podmínkou. Pokud jenom zrušíte multiklany nic nevyřešíte.
     
    -baghira2- a ChuckNorris tohle ocenili.
  14. 1980milan

    1980milan User

    no ja mam opačný názor či už multiklany ostanú alebo nie nijak to hru neovplyvni hráč sa prispôsobi ako tomu bolo vždy.Dominancia sa nezmenila ked server hra multikalnovo tak aj dominancia je taka to je logicke inak sa neda hrať nemaš inú možnosť ak by tomu bolo zamadzené tak sa bude hrať firemne.Po 3tie ak sa ma hrať multi nech zrušia firmy nemajú význam tak isto suťaž spaceball dominancia a podobne veci nemaju zmysel ale verím tomu že keby urobili anketu kto je pro a proti tak podla toho čo čítam tu aj inde po forach, by zvíťazila firemná hra.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  15. **DUCH**67

    **DUCH**67 User

    Badmaniak _ prepac,ale na Cz3 a Ge4 som v elitnom klane flexika urcite nevidel.
    Mas pravdu zakazat multiklany,medzifiremne spojka by mozno bolo riesenie.
     
  16. Tak jsem si přočetl celou diskuzi a za sebe můžu říct, že mi multi klany nějak zásadně nevadí pokud nedělají bordel na mapách x1 až x8.
    Existuje spousta jiných map kde se můžou vydovádět piráti uberka PVP takovou akci na piráty bych si dokázal představit v multi klanu. Tudíž navrhuji nemožnost střílení vlastní firmy na domovský mapách stejný systém jak u peta toho si prostě nesestřelíte + aby to bylo akčnější radikálně bych upravil designy Pecemaker, Soverign, Vanquisher změna alá Leonov v době Cyborga a kruhu bych to viděl na PVP DMG boost na domovských mapách tak na 30 až 40 procent a ne dnešních směšných 7 procent (už se vidím jak ty generály ženu od Cub a zbytek klanu na to čumí a nemůže nic dělat :) to by bylo boží). Podle mě nějaké zakázy nebo příkazy kdo kde s kym fungovat nebude, nefunguje to v realném životě a nebude to fungovat ani ve hře. Já bych opravdu upřednostňoval nějaké elegantní herní řešení před nějakými zakazy kterýma akorát naštvete hráče. A přestup bez ztráty cti to se mi taky nezdá to akorát vznikne jedna dominantní firma.
     
    Naposledy upraveno: 14/11/17
    Selendix tohle ocenil(a).
  17. 1980milan

    1980milan User

    :)Loupežník už dávno som sa tak dobre nezasmial ty nechces bordel na mape?ved práve multiklany firemna diplomacia a podobné robia hru neprehľadnú zároveň nechceš zákazy ale chceš elegantné riešenie plus bezplatné prestupy ti vadia lebo vznikne jedná siná firma a teraz vznikaju silne multiklany :) aj teda vieš čo chceš lebo ja tomu čo píšeš nerozumiem
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  18. Warden

    Warden User

    1980milan: No myslím, že Loupežník_EL_NIŇO to nenapsal až zase tak špatně, nemožnost střílet do vlastních z firmy na mapách X1 až X8 je dobrá úprava (ani wary by na to neplatily). Kolikrát bych červeného zabil, ale nepodaří se mi to, protože mu pomůže příslušník mé firmy, který je s ním v klanu. Kdyby se dotyčný mohl jen dívat, jak mu likviduji kolegu, osobně by mě také nevadilo, že jsou spolu v klanu. Nemožnost střílet vlastní za jakékoliv situace na mapách X1 až X8 je docela klíčový prvek.
     
    _mnemonic_, Selendix a -baghira2- tohle ocenili.
  19. 1980milan

    1980milan User

    veď ale potom nemá význam aby boli zmiešane klany ved preto som v multiklane aby som mohol strielat aj svojich tým že zamedzím strielaniu vlastných na x1 až x8 to môžu zrušit multiklan nie už by nemali vyznam .:)veď povedzme uprimne prečo inak vznikaju zmiešane klany
     
    -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  20. ZOHAN

    ZOHAN User

    Teď mě něco napadlo. Třeba postavíš stanici a protože tvůj klan je velmi neoblíbený, tak ti tam 5 podlstivých hráčů vlastní firmy začne pokládat miny? A kdo na těch účtech asi lítá? Tvoji kamarádi?Co s tím uděláš? Mávneš nad tím rukou a začneš jim nadávat na chatu a taky je minovat?
    Nebo na spacebollu se ti postaví 80 hráčů do portu a budou jenom sbírat boxíky?
    Nemyslím si, že tato situace je lehce vyřešitelná, jen bych upravil diplomacii tak, že pokud máš klanovou příslušnost vru, tak nemůžeš mít v klanu jinou firmu, tudíž stanice tohoto klanu střílí všechny hráče. A pokud se má hrát na firmu, tak diplomacii pouze pro stejnou firmu, nebo ji úplně zrušit?
    Samozřejmě při akcích pro klany odměny pouze pro klany s firemní příslušností?
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.