Hlášení problémů s výkonem hry

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem =Marvin=, 27/10/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    Ahoj piloti a pilotky,
    nedávno jsme se vás ptali na pár věcí ohledně problémů se spojením ve hře. Nyní bychom vás chtěli znovu požádat o spolupráci, jelikož každý týden se napříč všemi komunitami objevují témata a stížnosti ohledně problémů s výkonem hry, nicméně abychom jim porozuměli a mohli podniknout kroky k jejich zlepšení, potřebujeme více dat a informací.

    K nahlášení a předání problému dále je nezbytně nutné uvést co nejvíce následujících informací:
    • ID a server
    • Čas výskytu problému/ů. Pozorujete potíže během dne kdy je spousta hráčů online, nebo ve večerních hodinách, kdy je online pár hráčů?
    • Přesný popis pozorovaného problému
      • je zde výrazná prodleva mezi aktivací akce hráče a jejím spuštěním (klikání myší, mačkání kláves, aktivace laseru, skok portálem, atd.)?
      • pozorujete tzv. rubberbanding (časté lagy, hra se 'seká')?
      • Atd. Čím podrobnější popis problému, tím lépe
    • Jaký typ počítače máte? (Operační systém, detaily CPU, grafická karta)
      • Stáří počítače (dá se očekávat že čím starší, tím je situace horší)
      • Jedná se o laptop, stolní PC, špičkový herní počítač?
    • Jaké je jeho grafické nastavení?
    • Jaké používáte připojení? (mobile / GSM / UMTS / LTE, připojení přes wifi/kabel, typ DSL)?
    • Hrajete ve velkém městě nebo spíše v menším, na vesnici?
    • Snažíte se například z Austrálie či Japonska připojit do Evropy, nebo na americké servery?
    +standartní testy připojení
    Jak si ověřit kvalitu připojení?

    Upozorňujeme že téma bude otevřené pouze pro vkládání informací na základě požadavků výše, příspěvky nesplňující tyto podmínky budou mazány.


    Když zhodnotíme všechny tyto detaily, můžeme najít řešení jednodušeji, jelikož naše serverové výpisy vypadají všechny normálně. Servery běží tak jak bychom očekávali.
    Děkujeme vám za ochotu a porozumění v této záležitosti.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 28/10/14
  2. Korben

    Korben User

    Upozorňujem, že táto téma neslúži na diskusiu.
    Svoje príspevky vkladajte podľa vyznačeného vzoru.

    Ďakujem.


     
    Naposledy upraveno: 1/12/14
  3. Dobry večer, už piatý večer mi proste nejde sa prihlasiť do hry, a ked sa prihlasim dost dlho to trva. Hlavnu stranku musim na niekolko kratt načitať aby som sa prosté prihlasil. Problém mam pri večernych hodinach, niekedy to je o 18tej a niekedy aj od 20tej a vtedy mi to už vobec nejde prihlasiť,. Stranku mi len načitava a nakoniec mi vyskoči že stranka neodpoveda... Moje [​IMG]96118846
     
  4. Leon

    Leon Guest

    ✞Hiŧmдŋ✞ a to jako podle toho cos napsal zjistíme problém??
    Proč nepostupuješ přesně podle instrukcí - vzoru uvedeného výše??
     
  5. Korben

    Korben User

    ✞Hiŧmдŋ✞ OT zmazané a bez potrebných informácii sem ani nepíš.
     
  6. zdravim jiste to zde jiz bylo uvedene ale pro jistotu byl chtel nahlasit problem s hrou
    ID : 65001765
    servr : cz1
    čas : kolem 19 hodiny
    popis problemu : Hra normalne bezi po chvili hrani hra opakovane zamrzava
    typ pc : os - windows 7 procesor :intel core i7 ram 16 gb graficka karta presny nazev nevim je to herni grafika 2gb
    pripojeni : mam adsl (kabel)
    hraju ve velkem meste a pripojuju se z ceska na servr ktery je uveden vyse
    s pozdravem valdin
     
  7. ID: 26446229
    Server: GE1
    Čas: Od včerejška (13.11) asi kolem 19 hodiny
    Popis problému: Stále se hra seká,tzn. 3sekundy hra 5 sekund lagg.
    Výsledky testu: http://www.imageshack.cz/image/O
     
  8. Korben

    Korben User

    Oceňujem že sa sem snažite vložiť informácie a testy, ale je je potrebné postupovať podľa návodu, aby boli všetky informácie pokope. Takto sa dozvedáme v každom príspevku niečo, ale nejak moc to nepomôže. Požiadavku na dané informácie sme si nevymysleli my , ale nám ju poslali z BP. Tak by som poprosil ak sa dá, informácie doplniť do svojich postov.
     
    [УØUЯ]¯^¯[SHΛDØШ] tohle ocenil(a).
  9. Belgam

    Belgam Guest

    OT smazano a body.

    Pokud se nenaucite vkladat tak jak mate nelze nic resit.
     
  10. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    †•»WĦIŦƩ•ΛNGƩŁ«•† tak to by chtelo porovnat jake rozdily jsou v obou zarizenich, zkontroluj si aktualizace ovladacu na obou ntb, co za programy na nich bezi (i procesy v pozadi), jestli pouzivas na obou stejny prohlizec, atd. Jde ted hlavne o SW.
     
  11. Korben

    Korben User

    Tak ono by to chcelo znova si prečítať požiadavky pre vkladanie problému. Kopec vecí ti tam chýba.

    †•»WĦIŦƩ•ΛNGƩŁ«•† Poriadne si prečítaj prvý a druhý príspevok v tejto téme. !
     
    Naposledy upraveno: 17/11/14
  12. Zdravím, mám problém s plynulostí hry (malé FPS)
    ID:88144804
    Server: CZ3

    Problem je celodenní je tedy jedno jestli hraji v 16:00 nebo 02:00 ráno.

    Těch probému je víc tak se to pokusím dat do jednotlivích bodů.

    - Při hraní DO se během dne několikrát stane to že NPC na jakékoliv mapě zamrzou a zustanou tam kde jsou, přičemž já mohu lítat dál ale ani PET mě nenásleduje. Je nutný relog (zavření okna a opětovného otevření) i když někdy se problem vyřeší sám a NPC poskočí klidně přes celou mapu a vše je zase na chvíly ok.

    - Při hraní DO víc jak cca hodinu se zvýši využití paměti RAM asi na 700-800 MB což zapříčiní sníženi počtu FPS na cca 15-25 při lítaní a v boji např s VK dokonce třeba na 10 FPS při Cubi klidně na 2-6 FPS což je nemožné skoro hrát. Musím dělat také relogy.
    Samozřejmě ze začátku to jede stabilně na 60FPS jen v boji to jde na 30-35 FPS. pak ale časem se to ustabilizuje na těch hodnotaz viz. nahoře.

    - Někdy se dokonce nedají načíst stránky DarkOrbit hangár, aukce, herní klient, prostě nic se nedá načíst. To trvá asi 20 minut a pak to jde naposledy už ale nevím kdy to bylo. Vím jen to že to byly asi 2-3 dny.


    ---------------------------------------------------------------------
    -Moje PC sestava je:
    Intel Core 2 Duo E6550 2,33GHz (Dual-Core)
    2GB RAM (hra aktivně využíva max 800 MB a mám ještě asi dalších 300-400 MB volných).
    ASUS RADEON HD4850 1GB VRAM.
    HDD 250 GB SATA II.
    Zdroj GREENPOWER 80+ 400W.

    Nastavení hry mám na minimalní výjma loď a pozadí (ale i když vypnu pozadí tak je to stejné) Při plném nastavení se to chová podobně.

    Internet mám od UPC tedy kabelový a jsem na pevném PC připojen přes Wi-Fi s 94% signálem (přikládám screeny pingu na Německý server a rychlost internetu s pingem na Český server).
    Tarif UPC Fiber Power 40+
    WiFi g díky tomu mám omezení na těch cca 20Mbit/s ale to je pro hru víc než dost.

    Hraji v Brně :)

    Připoji se na server CZ3, takže někam do Autralie se nepřipojuji ;-).

    [​IMG]

    A rychlost:

    [​IMG]
     
  13. Kubino

    Kubino Guest

    [УØUЯ]¯^¯[SHΛDØШ] speedtest na Brno má nulovú informačnú hodnotu.

    Ďalej, máš ponastavované úložisko prehliadača, FP a akceleráciu? Ovládače grafickej karty aktuálne? Na akom hráš prehliadači? Nevidím aktuálnosť FP a javy.

    Btw. to, že máš na wifi silný signál neznamená, že sa dáta prenášajú bez nejakých chýb, bohužiaľ ono k chybám dochádza aj pri kábli nie to ešte wifi, odporúčam robiť veci ako hranie hry cez kábel. Taktiež tá RAM-ka, je fajn koľko vidíš, že využíva FP ale musíš brať ohľad na prehliadač a voľných 300MB je nič, zapne sa ti aktualizácia a systém začne robiť dočasnú pamäť na disku z nedostatku operačnej pamäte, síce máš HDD so 7200 otáčkami ale aj tak to neni rýchlosť RAM pamäte.

    PS: už vieme prečo si mal tie problémy v GG, ale u teba všetko ok. Na toto nereaguj, je to len ironická poznámka ale viac menej zo srandy, tu budeme riešiť ako ti pomôcť :)
     
  14. Hraji na Firefox 33.1 s aktualním FP a Java 8 (aktualizovaná včera) Ovladač originalní od ASUSU a ten nejnovější. Uložiště mám neomezené. Těch 300 MB je minimum většinou 500-600 MB.

    Zde test na Frankfurt[​IMG] .
     
  15. TRIXT

    TRIXT User

    [УØUЯ]¯^¯[SHΛDØШ]: Ve speed testu je kvalita tvého připojení oceněna jako C+. To není zrovna ideální. Zkus místo WiFi použít připojení pomocí kabelu.
     
  16. Big_Bass

    Big_Bass User

    TRIXT já mám D- a hraju úplně bez problému. Samozřejmě nebude od věci připojit se na kabel, ale zvýšení rychlosti asi nebude to hlavní, co zrovna potřebujeme, v rychlosti bych problém nehledal. Taky si pamatuju, že se mi DO hodně zrychlilo, když jsem si zvýšil RAM z 1GB na 3 (DDR1, sloty 0,5; 1 — 0,5; 1), aby si to FP, jak psal Kubino, nemusel ukládat na HDD.
     
  17. Korben

    Korben User

    Prosím vás, toto nieje téma na diskusiu, veď už konečne začnite čítať. Nahlásiť a nič viac.
     
  18. šicka

    šicka User

    ID: 100529978
    Server: cz1
    Výskyt problému: Průběžně, během dne. Nejčastěji, v odpoledních a večerních hodinách. Brzy ráno problém většinou nebývá.
    Problém: Občasné výpadky spojení, nenačítá se stránka(aukce, obchod, hangár), ale ani hra. Chrom hlásí tuto chybu: Kód chyby: ERR_CONNECTION_RESET. Kolikrát mi funguje hra, bez lagu, ale nemůžu do skylabu, hangáru ani do obchodu. Na bratrovým účtě jde vše bez problémů.
    [​IMG] [​IMG]
    Flash Player: You have version 15,0,0,239 installed
    Java: Version 8 Update 25
    Prohlížeč: Primární chrome, ale testováno na Firefoxu a Exploreru a stále stejný problém.

    HW Notebooku:
    Procesor: Intel Core i5 4200M Haswell
    Grafická karta Integrovaná/Dedikovaná: Intel HD Graphics 4600/NVIDIA GeForce GT 745M
    RAM: 8 GB DDR3 1 600 MHz
    Disk: Hybridní 1TB + 8 GB Flash
    OS: Windows 8.1 64bit
    Stáří Notebooku: Pár měsíců
    Všechny aktualizace staženy a nainstalovány(Drivery, OS, Java, flast a pod..)
    Napájení je nastavené na Vysoký výkon

    Grafické nastavení: Trochu nechápu co je tím myšleno, pokud myslíte hru tak FPS mám 50-65 (téměř vše na max). Pokud rozlišení tak Full HD.

    Bydlím 40 KM od Prahy, v menším městě(okolo 9 000 obyvatel)

    Pokud jsem něco zapoměl doplnit, tak to dodám. Chtěl bych tento problém vyřešit.
     
  19. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    vosinoha1 kolikrát se tu budeme muset opakovat, téma neslouží na diskuzi, sem se vloží pouze testy, nic víc. Na diskuzi je téma jinde. OT smazané.
     
  20. Kubino

    Kubino Guest

    Naposledy upraveno moderátorem: 18/12/14
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.