Lightning

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem ♦WĀNŦΣD♦, 4/12/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zdravím, zaujímalo by ma či sa plánuje niečo upravovať, dolepšovať na vengeance lightning, keďže po pusatke, surgeone a tartarusu nemá v hre absolútne žiadne využitie a už veľmi dlho som nevidel aby s týmto niekto lietal. Kedysi skvely dizajn nemá teraz žiadne využitie a nikoho by ani netrápilo keby sa z hry odstránil keďźe v súčasnosti je uplne na nič.
     
    Alyctro tohle ocenil(a).
  2. *pursuer*

    *pursuer* User

    To ti zrejme nik nepovie,kedze ani modi ani admini nevidia do hlavy vyvojarom,ci cosi planuju ohladne tejto schopnosti zlepsovat alebo menit.
     
    †Rikardos† tohle ocenil(a).
  3. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Myslím že má stále do hry co říci, jeho Speciální funkce: 5% bonus k poškození a schopnost Přídavné spalování, která zvýší rychlost tvé lodi o 30% na dobu 5 sekund z něj dělá stále nejrychlejší stíhačku.
    Každá loď má svoje, jen se s ní musí umět hrát a vyždímat z ní maximum ;)
     
    Naposledy upraveno: 4/12/16
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  4. ddavidd11

    ddavidd11 User

    Lightning je super lod u nás sní lítá hodně hráču a dokonce ted i já :).
     
  5. -baghira2-

    -baghira2- User

    Lightning bola moja nejobľúbenejšía loď pred tým, než zaviedli Pusat.
    Momentálne, i keď na 5 sekúnd, je stále najrýchlejšou stíhacou loďou v hre.

    Na cz1 som ju opäť oprášil. Ak mi pomôže pri splnení misie Slova moudrosti
    vďaka svojej mohutnej rýchlosti, 745 pri zrýchlení; budem jej vďačný za splnenie tejto misie.

    Btw. kto chce skutočne rýchlu loď. Vždy poradím Lightninga a nie tartarus.
    Rozdiel je ten, že pri prídavnom spaľovaní rýchlosti - schopnosť Afterburner,
    na Lightninga neplatia zmrazovačky; zatiaľčo lodi tartarus to vyradí schopnosť
    na vyššiu rýchlosť. Musí potom dlho čakať na CD, kým jej znovu nenaskočí.

    To platí len v tom prípade, ak sa zmrazovačky strafia do tartarusky.
    Musím však priznať, že je to umením hráča v pravý čas použiť zmrazovačku.
    Alebo spomaľovaciu raketu. Potiažne infekčnú muníciu, ak Ti nejaká zostala.

    ♦WĀNŦΣD♦ neber to tak tragicky. Nie každý si môže dovoliť tartarus. Našťastie v montáži ešte
    nie je. A dúfam, že nebude. Pokým nepriateľ lieta na inej lodi, než na tartaruske; hráč s vegou
    alebo Pusat pri rýchlosti 618, vždy má šancu mu ujsť. Rozhodne by som vegu a Lightninga ešte
    neodpisoval. Pokiaľ má v pätách tartarusa pomôžu aj spomaľovacie míny.
     
    Naposledy upraveno: 12/1/17
    *Firefox1* tohle ocenil(a).
  6. Nuž pri porovnaní s ostatnými podľa mňa stratil svoj význam úplne, miloval som ten dizajn, ale skutočne v dnešnej dobe sa oplatí s nim lietať maximalne tak na okrasu, pretože skutočne sa to v tejto hre s tymi dizajnami a loďmi pohlo dosť dopredu a lightning ostal taký aký bol, a už vobec keď niekto už si povie že si zalieta na vege (čo podľa mňa nemá zmysel odkedy je tu tartarus) tak vytiahne pusat a určite o ostatne dizajny ani nezavadí... žiaľ skutočne už vega celkovo je od zavedenia tartarusu "useless" a lightning už uplne... tých 5 sekúnd rýchlosti si ziska nejaký naskok ale tartarusu netrvá dlho kym to doženie čiže aj posledná vec pre ktoru si ešte niekto sem tam zalietal aj na lightingu a nie na pusatke je preč.
     
  7. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Nemáš pravdu, kdyby sis přečetl pořádně předešlý příspěvek můj a baghiry, tak bylo řečeno, že s ním musíš umět hrát o_O
    Dáš Tartarusu zmrazovačku a odpálíš "turbo", pokud jseš ještě přitom na dně, tak aktivuješ bojový opr.roboty a v klidu na něj u portu počkáš ;)
     
  8. Borat

    Borat User

    Ako je pravda, že Tartarus skoro odstavil vegu, ale pokiaľ to vieš tak s Lightingom dáš všetko od Phoenixa po Tartarusa.
     
  9. Hovoríme o prípadoch kde obidvaja hráči su v rovnakej výbave ? Lebo v takých nemá vega akákoľvek žiadnu šancu ak tvrdíte niečo inšie tak su to len teoretické s prepáčením bludy a klamete sami seba. Keď vravíte, že nie asi nehráme tú istú hru. Ak ide o to kto jak vie, tak prosím nerobme na seba ramena, nevieš kto som v hre ja a ja neviem kto si v hre ty :) firefox, poďme sa teoreticky dohadovať ako to robíš ty vo svojom príspevku. Tartarus hodí na zmrazovačku emp, a potom ako počkáš tartarus na porte ? Čisto sa poďme pozerať na lode a dizajny štatisticky a hodnotiť nie to čo je in game ale to ako tie dizajny sú na tom naozaj - fakticky.
     
  10. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Možná , že jsi mě úplně nepochopil a nebo jsem se špatně vyjádřil. :) Netvrdím že Lightning je lepší než Tartarus, jen jsem reagoval na tvé příspevky ohledně , že Lightning je už nanic a dále, že Tartarusu nemáš šanci zdrhnout a přežít. Já osobně jsem si Pusatku nepořídil a ani mě nijak nezaujala spíš si myslím, že právě jí pohřbil Tartarus víc než Lightninga.
    Je to jen můj osobní názor a moje zkušenost s Lightningem.
     
  11. -baghira2-

    -baghira2- User

    ♦WĀNŦΣD♦ myslíš si že lžu. Podívej sem:

    http://cz1.darkorbit.bigpoint.com/p/6swMd-En3WS/?lang=cs
    Výpis z hodnocení: Tartarus 25 2 50

    http://int13.darkorbit.bigpoint.com/p/6tST0-En3WS/?lang=cs
    Výpis z hodnocení: Tartarus 25 2 50

    Jak vidíš s Pusatkou mi to jde. Tartarus mě umí porazit. Ale takisto já jeho také.

    Teď Vengeance Revenge.

    http://int11.darkorbit.bigpoint.com/p/BF9du-En3WS/?lang=cs
    Výpis z hodnocení: Tartarus 25 2 50

    Podle Tebe nemožné. Ale stalo se.
    A vysvětli mi to, kdo tu tady klame.

    Také sem psal o boji s prvným tartarusem. Tady:
    nova-lod-tartarus-diskusia #209 #214 #216 #219

    P.S.:
    A prečítaj si, čo sa píše v obchode na hlavnej stránke. U popisu lodí. Tartarus 14 slotov pre laserové delá
    na palube. Pusat 16 slotov pre laserové delá na palube. Lightning 10. Samotná vega 10. Pre porovnanie.
    Záleží však od toho, nakoľko má dotyčný upgradované laserové delá; ak berieme do úvahy že je full LF4.

    Pusat je hlavně přepadová loď.

    EDIT: ddavidd11 sem rád že si napsal pravdu. Tak jak to opravdu je.
    To je nejhlavnější důvod toho, proč nezatracovat Lightning a to tak, jak to dělá autor tohto vlákna.
     
    Naposledy upraveno: 12/1/17
  12. ddavidd11

    ddavidd11 User

    Co se týče lightning/pusat,mám tyhle lodě obě a když beru vegu v 85% případu beru lightning,je to ztoho důvodu že pusat má málo hp a nic nevydrží,dáš motýl a pusat je hned dole,proto já osobně mám nejradši lightning :) .
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  13. Baghira ty si srandista či si to myslel vážne ?
     
  14. -baghira2-

    -baghira2- User

    Smrteľne vážne. Z niečoho takého by som si nerobil srandu.

    Ak mi neveríš. Nech to moderátor preverí. Nemám čo skrývať.
    Fakt som ich na cz1, GE6 a GE5 zostrelil. Osobne som to vypisoval z hodnotenia.

    Podľa Teba to nemôže byť pravda. Vzhľadom na moju výbavu.
    A preto si myslíš, že srandujem. Ale vôbec to nie je tak & zdanie môže klamať.

    Nech to potvrdí kompetentný, ako som písal. Či je to fakt pravda.
    Toho sa najmenej obávam. Nakoľko som vždy priamy, otvorený a
    úprimne mysliaci človek. ♦WĀNŦΣD♦ prepáč, ale mýliš sa vo mne.
    S vegou Revenge, Lightningom alebo Pusat mám veľmi dobré skúsenosti
    a rovnako tak, viem s nimi veľmi šikovne narábať. S plnou vážnosťou.

    Najväčším majstrovstvom bol útok zo zálohy s Lightningom na cz1.
    Dávnejšie na 2-3 som lovil leonova, ktorý bol nesmierne rýchly a
    vysmieval sa mi svojím pohybom, že nemám šancu ho chytiť.
    Ale v skutočnosti bol na veľmi hlbokom omyle. Ani netušil, že sa
    zo svojich chýb učím a vždy konám strategicky ako aj takticky.

    Po neúspešnom pokuse, opäť sa ten leonov vrátil loviť npc, akoby
    si zo mňa nič nerobil. pevne veril, že zas zopakujem rovnaký scenár.
    Lenže nepočítal so všetkým, a to sa mu stalo osudným, že nechcene
    provokoval. Bolo to o pár rokov dozadu. Na rozdiel od neho, som prešiel
    na plán B. B ako Baghira. Zmenou bolo, že som neopakoval ten istý útok
    zo zálohy ako predtým; len lasery, raketomet a raketky. Raketky nahradila
    zmrazovačka a pridal som skill Afterburner, s čím vôbec nepočítal. Pretože
    predtým som ho vôbec nepoužil. Jednoducho, pohol som rozumom.

    Výsledok nasledujúci. Myslel si, že kopírujem predošlý útok. 2 sekundy
    mrazivky nestačili, a myslel si, že už mi ujde. Vedel som, že mieri ku portu,
    kde sa ma strasie. Lenže v tú istú sekundu ako efekt zmrazenia pominul,
    namieril som myšou na port kde mieril a zároveň nahodil Afterburner.
    Natešene pozerajúc na to ako pasca dokonale sklapla, s tým enormným
    zrýchlením skillu Lightninga; ako unikal s minimom hp, za 2 sekundy
    parádne vybuchol. Nebol ani len blízko portu, ale uprostred od tej vzdialenosti.

    Márne som ešte ďalšiu polhodinu čakal, kým sa ten istý leonov znovu neobjaví.
    Toho večera už sa nevrátil. Ani na druhý deň. Zrejme ho veľmi mrzelo, že
    nepriateľský hráč s Lightningom ho tak veľmi lišiackym spôsobom dostal a dobehol.

    A aké z toho plynie poučenie? "Dovtedy sa chodí s krčahom na vodu, kým sa raz ucho neodbije."

    A to je najhlavnejším dôvodom toho, prečo na Lightninga & najnovšie na Pusat; nedám dopustiť.
    Keď pridá na rýchlosti Tartarus, rovnako aj moja vega/lightning/pusat takisto pridá paru. ;):cool:
     
    Naposledy upraveno: 5/12/16
  15. Ah jaj... kiežby viac ľudi malo taky zapal do tejto hry ako ty :D ... Ale ja by som vážne uvítal keby vega mala v hre znova význam, neviem na akých serveroch hráte ale hráči tam musia byť asi strašný keď si tam zahráte s vegou.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  16. ddavidd11

    ddavidd11 User

    ♦WĀNŦΣD♦,tady nejde o to že hráči jsou špatní,jen my jsme dobří :D.
     
    *Firefox1* a -baghira2- tohle ocenili.
  17. Sentiero

    Sentiero User

    Zkušený hráč s tartarusem s přehledem dohoní i zkušeného hráč s lightningem. V boji má navrch tartarus a v rychlosti taky. Pokud se jedná o souboj 1 vs 1 tak lightning ještě nějakou tu šanci má. V jiných případech nezbývá než hodit zpomalovací minu, zmrazovací raketu a aktivovat schopnost. A pokud při aktivované schopnosti hráč neskočí pomocí CPU na x-1 tak ho tartarus většinou dohoní.

    Ono by možná stačilo, aby prodloužili dobu trvání té schopnosti, tím by ta loď měla šanci uletět a nebyla by odepsaná.
     
    -baghira2-, *Firefox1* a Sandy_Rivers tohle ocenili.
  18. -baghira2-

    -baghira2- User

    Sentiero musím Ti tak trochu oponovať. Iste vieš, že tartarus má na palube len 14 laserových diel.
    Zatiaľčo Pusat, hoci je od neho pomalší, ich má 16. Lightning 10 a základná vega tiež len 10 na palube.

    Súhlasím, že skúsenosť je veľká výhoda. Nezabúdajme však na to, že veľa záleží aj na tom; akú výbavu
    má protivník. Či LF3, alebo LF4 a to, nakoľko ich má upgradované. Pretože aj to je meradlom úspechu
    toho, kto napokon svojho protivníka celkovo porazí. Inak povedané, vyhraje vždy ten lepší. Ak obaja
    zahrali rovnako čestne a férovo.

    EDIT: svi1 jedinou nepřesností, kterou si zadal je Pusat: 125 000 HP
    správně má být: 135 000 HP. Také si zapomněl do toho, také zarátat SB.
    Promiň, nechci se přít.
     
    Naposledy upraveno: 7/12/16
  19. svi1

    svi1 User

    Tak já to zkusím jinak. Absolutně pominu zkušenosti a to, že někdo střílí na loď zamaskovanou, která se nebrání, sundá ji a bere to jako kvalitní boj.
    Čistě matematicky a čistě HP.
    Pusat: 125 000HP: 16 laserů LF4 - DMG na výstřel 3200
    Tartarus: 260 000HP: 14 laserů LF4 - DMG na výstřel 2800

    Absolutně pominu boostry, přesnost atd:
    Abych Pusatem sundal Tartaruse, je potřeba 260 000:3200=81,25 výstřelů
    Abych Tartarusem sundal Pusata, je potřeba 125 000:2800=44,64 výstřelů
    Čili tartarusem teoreticky dám Pusata dolů téměř o polovinu rychleji že?
    Čistě matematicky je absolutně jedno, že má Pusat 16 děl.

    Zkusme dát do Tartaruse LF3 a Pusatce ponechat LF4:
    125 000:2100=59,52 výstřelů do Pusata a je dole (rychleji než LF4 vybavená Pusat)

    No a teď do toho přidej boostry, atd ...

    PS: mám za sebou probdělou noc, plnou křiku nemocného dítěte, takže mi to dnes nemyslí, tak pokud jsem udělal matematickou chybu, tak se omlouvám, nicméně, pokud mi někdo bude tvrdit, že Pusat je lepší, než Tartarus, protože má 16 děl, tak nesouhlasím.

    Vše je o "skillu" a chápání možností lodě a umění použití munice (lasery, rakety, miny atp.)
    EDIT:
    když edit tak holt edit no
    [​IMG]
    Psal jsem atd ..tedy cokoli, co by ovlivňovalo základní hodnotu, jelikož je to irelevantní, protože totéž může mít i protivník a v konečném výsledku je to jen o rychlosti, kdy Tě sundá. SB jsou v tomto případě ve zmíněném "atd".
     
    Naposledy upraveno: 7/12/16
    Mamina71, -baghira2- a *Firefox1* tohle ocenili.
  20. ddavidd11

    ddavidd11 User

    Tak už z popisu musí být každemu jasné že pusat není lepší jak tartarus :D.jasně... mužeš sundat z pusatem hráče na tartaru co má stejnou výbavu,ale to by pak ten dotyčný asi nebyl moc dobrý bojovník :).
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.