Návrhy Povolání ve firmě

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem LukTok, 7/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Přejete si tento návrh zrealizovat?

  1. Ano!

    82.5%
  2. Ne!

    13.5%
  3. Nejsem si jist, zda-li bych to vůbec využíval. Je mi to jedno

    4.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. LukTok

    LukTok User

    Zdravím :)

    Měl bych takový měnší návrh, který by hru mohl posunout o kousek dál.

    Jednalo by se o to, že v každé firmě by se objevily nové moduly (kdekoli ve vesmíru - později upřesním). Tyto moduly by byly subfiremními - to znamená, že hráč si nejen může vybrat klan, a firmu, ve které bude, ale nově si může vybrat i povolání ve firmě! Toto povolání by dávalo nové úkoly a výzvy v těch oblastech, které si zvolíte - proto povolání.

    Každá firma bude mít na mapě x-8 jakýsi centrální modul, který bude vypadat jako měsíc, na kterém je základna. Pokud se hráč dostatečně přiblíží k modulu, bude moci otevřít okno "Zaměstnání". Při prvním otevření tohoto okna se objeví 3 možnosti povolání:

    Vědec
    - Pomozte firmě dozvědět se více o vesmíru a prostoru, ve kterém žijete. Objevujte nové asteroidy, sbírejte suroviny pro laboratoř a testujte nové vybavení. Plňte speciální úkoly čistě pro vás, vědátory, a dokažte, že logika vládne světu!

    -PS: Povolání vědce je poměrně klidné a výplaty odpovídají provedeným akcím. Úkoly jsou celodenní. Každý den obdržíte nový úkol, a pokud nestihnete dodělat starý, zůstanete bez odměny. V úkolem obvykle máte najít určitý počet surovin. Čím více překonáte limit, tím bude větší i odměna.

    Diplomat
    - Vypadá to, že diplomacie ne vždy slaví úspěch. V úřadě diplomata musíte zaručit pevné hranice našeho životního prostoru. Ničte nepřátelské lodě a kreatury, které ohrožují naše vlastní teritorium. Plňte speciální úkoly čistě pro vás, diplomaty, a dokažte, že naše firma zde není jen na chvíli a pro srandu ostatním!

    -PS: Povolání diplomata je o něco akčnější, než u vědců. Diplomaté mají pravidelně přimět k emigraci spousty kreatur (NPC) tím, že některé z jejich kamarádů neuštědří. Zároveň mají za úkol hlídat hranice firmy, což znamená vybojovat klid na vlastních mapách = ničit nepřátelské hráče na náletech na vlastních mapách, nebo jim způsobovat poškození. Každý den obdržíte nový úkol, a pokud nestihnete dodělat starý, zůstanete bez odměny. V úkolech tedy máte buď poškozovat, nebo zničit hráče/NPC. Čím více překonáte limit, tím větší bude i odměna. Výplaty jsou o něco větší, než u vědců, přecijen mají za úkol udržet existenci firmy.

    Bojovník
    - Aby si firma udržela respekt od ostatních firem, musí je brát cizí firmy vážně. Toho lze dosáhnout jedině pravidelnými invazemi a okupováním cizích map. Bojovníci jsou elitou firmy, mají za úkol zastrašovat jiné firmy a co nejvíce jim uškodit. Ničení KBS, ale i samotných hráčů je primárním cílem této složky. Ničte a škoďte, ať všichni ví, co naše firma dokáže!


    -PS: Povolání bojovníka je nejnákladnější a nejtěžší povolání vůbec. Skoro denně budete mít za úkol likvidovat hráče jiných firem na jejich území. Časté jsou také okupace cizích map bez jediného úmrtí. Likvidace KBS jsou výjimečné úkoly povolání. Odměna je velká, ale cíl je ještě těžší. I zde obdržíte pravidelně jednou za den úkoly, které můžete splnit a dostat výplatu. Pokud nestihnete dodělat starý úkol, budete bohužel bez odměny. Čím více překonáte limit úkolu, tím větší bude i odměna! Výplaty jsou největší, a rovnají se riziku povolání.

    Důležité informace
    Každé povolání může být změněno na jiné jen jednou za týden! Pokud překročíte limit úkolu, obdržíte dané procenta navíc - ovšem maximálně můžete dostat dvojnásobek původně nabídnuté výplaty -> né více!

    Tyto moduly se nachází u firemní stanice. Nejdou zničit, a hráči cizích firem zde nemohou nic pořídit.

    Každý den by byl náhodně vybrán speciální úkol (probíhající od 0:00 do 23:59 daného dne) pro každé povolání a každou firmu zvlášť. Pokud tedy budete ve stejné firmě a stejném povolání, můžete si navzájem pomáhat, neboť budete mít úplně stejný speciální úkol.

    Tento speciální úkol se nepočítá mezi ostatní úkoly. V herním klientovi přibude okno povolání, kde můžete vidět probíhající úkol pro daný den.

    Za splněné úkoly můžete obdržet výplatu v podobě cti, bodů zkušeností, kreditů a uridia.

    TIP:
    -například jsem v povolání "VĚDEC" - splním úkol na nasbírání 4.000 jednotek promeria. Nabídnutá výplata činila 10.000 cti, 250.000 BZ, 2.000.000 Kr a 5.000 U. Nasbíral jsem celkem 6.000 jednotek promeria = 50% navíc => celková odměna 15.000 cti, 375.000 BZ, 3.000.000 Kr a 7.500 U.


    Příklad uveden výše je jen ukázkový, jak by to mohlo cca fungovat. Věřím, že výběr povolání může zpestřit denní život na Dark Orbitu. Firmy by produkovaly speciální úkoly ve speciálních oblastech - neboť ne každý hráč je rozený bojovník, nebo se mu chtějí plnit lehké úkoly typu "nasbírej suroviny", nebo "otestuj své zbraně na... a způsob ... poškození".

    Dopad na hru - Střední - Velký

    Pozitiva:
    -Hráči by na orbitě poznali novou formu zábavy a příjmu. Všechny úkoly se mohou zdát lehké, ale přecijen je zapotřebí tomu věnovat určitý čas. Ovšem oživilo by to hru a zájem o výplaty.
    -Klany by profitovaly ze společných povolání svých členů - snažší a rychlejší dělání úkolů.
    -BP by mohlo sklidit aplaus a možná i pochvalu. Zisky ze zničených vědců na lovu surovin, nebo hráčů na invazích, či případné dodatečné náklady na munici k plnění úkolů = zisky.

    Negativa:
    -Hráči by sice měly povolání a zábavu, ale každá sranda něco stojí. Ne každý může být kvalitním bojovníkem, nebo pevně držet firemní mapy čisté od nepřátel. Vědci musí trpělivě sbírat suroviny i delší dobu, během které je může skoro kdokoli zničit. Když se pozdě přihlásíte do hry, nebo jen nestihnete dodělat o chloupek kvótu, může vás o pěkně naštvat.
    -Členové klanů mohou být neaktivní, nebo jen mohou mít každý jiné povolání a nemít čas pomoci jiným. To může vést k odchodům hráčů ke klanům, které mají více aktivních členů v daném povolání.
    -BP by mělo hodně programování - a ještě vymýšlet nové speciální úkoly..., to je nebude muset bavit :)

    Tak snad vás můj nový návrh nějak oslovil :) Chvalte, kritizujte, hlavně se ozvěte se svým pro a proti.

    Otázky a odpovědi:
    - Za úkoly budou rankingové (hodnostní) body? Ne, nebudou. Z úkolů je dostatek cti a zkušeností, aby jste se v bodech hodnosti trochu pohli.
     
    Naposledy upraveno: 7/12/13
  2. Za mě jisté ANO, pěkně zpracovaný návrh, odměny dobré. Máš velikou pochvalu. A myslím že i ostatní se přidají :)
     
  3. Musím pochválit, návrh je dobře rozpracování a myšlenka také dobrá, ale co se mi nelíbí, je to navyšování odměn po překročení limitu.. Kupříkladu za den je možno nasbírat ohromné množství rudy, nalovit spousty lodí, odměny by se pak mohli pohybovat řádově ve statisících uridia. Já bych stanovil pevnou odměnu a kdo překročí limity, může mít ze sebe leda dobrý pocit.. :)
    Taky předpokládám že úkoly by se nepočítaly do RB..
     
  4. Tak možná nedávat dvou násobek ale maximálně 1,5x
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. LukTok

    LukTok User

    Já bych odměny navíc z návrhu nevylučoval - max. 2x z původní ceny. Výplaty by neměly zas tak velké množství uridia/kreditů, aby to bylo v řádech statisíců, jak již bylo zmíněno. Základ by byl maximálně 12.000 Uridia (v závislosti na obtížnosti úkolu), a to už zas tak velké množství není. Každopádně je to motivující množství Uridia pro to, aby hráči tyto "práce" konaly.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. Logan

    Logan User

    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. taky záleží na zadání úkolů, pokud srovnáš odměny ze stávajících nejtěžších úkolů a odměny "tvých", budou co se týče uridia téměř vyrovnané, takže jejich náročnost by měla být velká, ale zároveň splnitelná během 24 hodin..
    Teď mne ještě napadlo, jak bys zajistil aby se úkol po splňění limitu automaticky neukončil, ale dál běžel abys mohl plnit ten 'nadstandart'? Promiň jestli ti připadám moc rejpavý, ale návrh se mi zatím líbí a doufám že by něco podobného mohlo uspět :)

    Btw. Logane, :oops:
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. Logan

    Logan User

    ❦Čοlεκ❧ daj si ziadost o vynimku ak chces, ale ako dopadne hlasovanie neviem :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. LukTok

    LukTok User

    Podle zkušeností z jiných her vím, že je to možné. Odměny se připíšou až na konci časového trvání úkolu (tj. v čase 23:59). Do té doby můžeš plnit úkol a překračovat limit, jak chceš. Systém pak na konci dne vyhodnotí, kolik jsi měl čeho dosáhnout, jaké bylo maximální množství, se kterým by jsi měl odměnu x2, a konečný výsledek je odměna. Takhle nějak bych to viděl, že by to i mohlo fungovat.

    Popřípadě je možné, že by jsi i viděl jakési maximum, které můžeš dosáhnout v rozmezí vyplácení úkolu, a víc už by stejně nic nebylo.

    Co se úkolů týče, pak zajisté. Nebudu sice tady vypisovat všechny úkoly, které bych si představoval za jakou odměnu, ale odměna se musí rovnat jistému výkonu tak, aby to nebylo o moc nevýhodné/výhodné, než ostatní úkoly, které jsou třeba lehčí, nebo těžší. Musí zde být jakási vyváženost.

    Neboj se, Čolku, nevadí, jen se ptej :) umět se zeptat je důležitá schopnost :) a já vždy milerád odpovím i na kritiku :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  10. TaunWe

    TaunWe User

    ❦Čοlεκ❧
    ja neviem ako u Vás, ale u nás na Slovensku ten názov v tom obrázku je troška viac než nevhodný. Takže keďže je toto spoločné fórum, prosím ten obázok si daj iný....
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. Už nemám dalších otázek, ale jen pro zajímavost, mohl by jsi uvést i příklad toho loveckého úkolu? :) To s připisováním ve 23.59 je zajimavém i když si umím představit že by s tím mohly být problémy.. :) Varianta s maximem se mi líbí víc :) Hlasoval jsem samozřejmě ano..

    Logan, nevadí, udělám si hezčí a podle pravidel..

    TaunWe, u nás je to rostlina, nevím co u vás, ale budiž :)
     
    Naposledy upraveno: 8/12/13
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  12. TaunWe

    TaunWe User

    U nás to má aj druhotný názov.. :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. celkom dobre páči sa mi to niečo nové v hre vždy uvítam...
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. *pursuer*

    *pursuer* User

    V hlasovani mi chyba moznost ´´suhlasim,ale so zmenami´´ alebo nieco v takom slova zmysle.Lebo proti nie som sice,ale za som tak mozno na 70%,kedze tych povolani by mohlo byt viac a napriklad by tie povolania mohli hracovi priniest aj nejake bonusy,zeby s kazdou ulohou ziskal skill point a po dosiahnuti urciteho poctu tychto bodov by mohol napriklad vedec vyrobit silnejsiu surovinu nez seprom ako strelivo do rakiet,ci laserovych striel namiesto 60% napriklad 70%...Pripadne viac do generatorov stitov namiesto 40% az 60% a podobne.Musel by skillit toto povolanie,aby mal nove moznosti vyroby lukrativnych veci,ktore sa nedaju zohnat.Pripadne by povolanie vyrobilo unikatny plast na stity,ktory by pridal +10% k hodnote stitu alebo vacsiu palebnu silu k laseru o 5%.Povolanie diplomat by mohlo mat bonus na obranu ci utok na vlastnych mapach a bojovnik zas bonusy na nepriatelskych mapach.Pripadne by bojovnik mal moznost zvysit upgrade svojich laserov do vyssieho lvlu a diplomat upgrades stitov na vyssi lvl..Proste trosku viac si sa mohol pohrat s tymto navrhom a funkciami zamestnani,ked uz si to dal ako navrh.Ako som pisal 70% pre mna za.Samozrejme som si vedomi,ze BP si to spravi podla svojich predstav a mozu to prerobit,pridat do toho vlastne myslienky a podobne.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  15. LukTok

    LukTok User

    *pursuer*, přemýšlel jsem i nad tím, že by se za ty speciální úkoly mohly dostávat jakési "medaile", a za určitý počet medailí by se rozdávaly odměny navíc - odměny typu 5.000 Uridia, 50.000 cti, nějaký ten titul, který by byl speciálně vytvořený pro tato povolání, apd. Každopádně každá odměna by šla obdržet jen jednou v jednom povolání. V případě změny povolání, a opětovného nastoupení do původního povolání by se odměny již připsané dále stejně nepřipisovaly.

    A tyto medaile by se poté mohly i vyvěsit na profilu pilota.

    Např.: Medaile domobrany (v povolání Diplomat získej 100 medailí), apd. Samozřejmě za každý splněný úkol v povolání by se obdržela navíc jen jedna jediná medaile.

    Takhle nějak bych to viděl :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  16. postman

    postman User

    Je to celkem zajímavé, i s tím rozšířením dle *pursuer*, (ikdyž další navyšování DMG mě moc neohromuje) stejně bych ale počkal na aktuálně připravované nové úkoly s novým příběhem z dílny BP.
     
  17. EnZet

    EnZet User

    Vi se nejake podrobnosti kolem tech ukolu uz?
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  18. LukTok

    LukTok User

    EnZete:
    1, předchozí příspěvky se necitují,
    2, až bude více informací, dozvíme se to včas v oficiálních oznámeních
    3, příspěvky mimo téma jsou OT... :-D
    4, nedělám, že jsem moc chytrý, ale pořádek je pořádek :-D

    Postmane, navyšování dmg asi ne, ale mohlo by být, že za každý splněný úkol obdržíš třeba i booster (hp, štíty, nebo dmg) na určitou dobu, která by se odečítala jedině v případě, že je hráč přihlášen na mapě... :) +/- :)
     
  19. EnZet

    EnZet User

    Njn, ale tak on s tim zacal.. :D

    Abych teda rekl neco k tematu pripomina mi to trochu minecraft, ci wow (fakt netusim jestli to budete brat jako reklamu, ale tak tyhle hry zna uplne kazdy, takze DO nijak neposkozuju) :) Ale tak pravda ze skoro vse uz je vymysleno, tak se jen upravuje..

    Pro me osobne to je jedno, cim vic novych veci tim lip :)

    Jinak dobry zpusob nahrazeni dennich ukolu, ktere jsou opravdu k nicemu.. Trochu by to spetrilo tu hru a dalo by to na vyber hracum kterym smerem se rozsirovat trochu, ale ty odmeny by nejspise nebyli tak velike jak by jsme si prali.. ikdyz by mohli byt :D
     
    Naposledy upraveno: 9/12/13
  20. LukTok

    LukTok User

    Tak určitě :) vždy má poslední slovo BP. To si každý návrh vždy jinak zkomoluje - ale popravdě, dva mé návrhy se už do hry dostaly (trochu pozměněné, ale přeci jen). My si tu můžeme o odměnách říkat co chceme...

    Ale princip je důležitější. Jak už jsem psal trochu výše, mohly by se dostávat za splněné úkoly medaile, atd. Víc už mne k tomu nenapadá :)

    Ale pokud by někdo měl nějakou tu otázku - neváhejte se zeptat :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.