Zhrnutie streamu

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -Minnimous-, 21/9/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zhrnutie streamu zo včera, 20.9.2017.

    Veľký rebalanc:
    -chystá sa asi najväčšia úprava lodí a formácií v históri DO (http://www.bigpoint.com/darkorbit/b...tion-balance-patch-the-emerging-light.120312/ tu viac info priebežných)
    -masívne predĺženie ochladzovaní a oslabenie schopností goliatov, tartarusu a dobré zmeny u elite aegis a citadel
    -kruh oslabený, srdce posilnené
    -o tomto kecali asi hodinu na streame, asi to je primárna vec, na ktorej BP popracuje

    Spájanie serverov:
    -script, ktorý zabezpečí testovanie serverov je už podľa BP pripravený, viac nepovedali

    Nájazd pirátov & Demaner:
    -akcia nájazd pirátov je podľa BP úspešná a hráčom pomohla, chystajú sa zverejniť štatistiky
    -demaner bude upravený a prerobený (pravdepodobne nové odmeny a viac HP)

    Opravy chýb & boti:
    -všetko sa bude riešiť po spojení serverov, vraj to bude koniec pre nich
    -na otázku prečo lietajú po mapách stále boti odpovedali že sú tu isté "právne záležitosti", ktoré obmedzujú BP pri banovaní takýchto hráčov
    -hodnosti sa taktiež upravia po spojení serverov
    -UBA sa opravuje a bude uzatvorená
    -nízka šanca na SCRAP sa nebude zvyšovať a ani sa neplánuje pridať ho do obchodu v hre

    Denný bonus:
    -už od Októbra príde nový systém denného bonusu

    Ostatné:
    -plánuje sa vymazať Jackpot € z bonusových boxov, kedže JPA už nie je
    - RSB a Surgeon zatiaľ v montáži nebude tak skoro






     
  2. No skoro všetko z toho sa mi nelubí
     
    _mnemonic_ tohle ocenil(a).
  3. No hodnosti by sa bodlo opraviť lebo pred 3-4 rokmi mal irisak majora a teraz full učet a ma seržanta :D
     
  4. -Minnimous- díky za informace, je bezva to vědět.
     
    -baghira2- a -Minnimous- tohle ocenili.
  5. Mohol by som tu aj preložiť off správu z EN fóra ale mám strach že zbytočne, lebo to urobia potom aj tak admini ... ale ak chcete tak to urobím
     
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
  6. lorduriel

    lorduriel User

    sem zvedav dle ceho prepocitaji hodnosti :D
     
  7. lorduriel, určitě by generálové neměli být hráči s bambilionem bran, ale bojovat neumí.
    Já anglicky neumím, a i ti, co tu makají zadarmo by to do ofika mohli využít.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  8. [​IMG]

    Milí piloti, aktualizácie, ktoré do hry prinášali vyváženia, boli raritou. To zapríčinilo to, že sa niektoré časti rovnováhy v hre narušili.
    Najväčším problémom je však to, že niektoré oblasti bolo nevyvážené tak dlho, že ostali zakorenené hlboko v základoch hry. Okrem toho, že majú negatívny dopad na hru samotnú, spôsobili aj to, že mnoho hráčov sa stalo "závislých" na niektorej lodi alebo formácii kvôli jej výraznej sile.

    Táto aktualizácia by mala tieto veci mierie upraviť - no nie príliš. Zámerom je upraviť vyváženosť PvP, zatiaľ čo PvE ostane takmer úple nedotknuté.

    Ak ste zvedaví, aké zmeny a prečo budú vykonané, v príspevkoch nižšie budeme postupne vysvetľovať zmeny a ich príčiny.

    Jednou z najväščích zmien, ktoré uvidíte bude zmena schopností spojených s dizajnami na loď Goliath. Doby ochladzovania budú predĺžené na 14 až 15 minút. Hlavným dôvodom tejto zmeny je snaha zmeniť štýl, akým sú tieto schopnosti využívané. Miesto toho, aby ich hráči využívali v každom jednom súboji, chceme, aby museli použiť schopnosť len v krajných prípadoch, ak to je nutné k ich prežitiu.

    Toto predĺženie tiež zabráni hráčom zneužívanie schopností viac krát za boj - to je niečo čo spôsobuje veľa nechuti.

    Počas otvoreného beta testovania budeme pozorne sledovať dopad týchto zmien na PvP. Ochladzovania schopností lodí Aegis a Hammerclaw budú tiež prehodnotené.

    Ďalšou veľkou zmenou je dopad formácií Kruh a Falter v boji. Kruh mal zlý dopad na PvP súboje a preto ani tento problém neostane neriešený.

    Vysvetlenie zmien a dôvodov je v príspevkoch nižšie.

    Fázy testovania
    Testovanie bude veľmi intenzívne, zúčastní sa ho viac hráčov než v akomkoľvek predchádzajúcom testovaní. Počas testovania budú hráči rozdelení do 3 skupín.

    1. Malé uzavreté skupiny

    Tieto skupinky budú manuálne vyskladané a budú pozostávať z hráčov, ktorý majú dobrú reputáciu v hre a skúsenosti s bojmi. Toto nám poskytne najlepšiu spätnú väzbu.

    2. Väčšie uzavreté skupinky

    Skupinka hráčov ktorí boli vybraní minulý mesiac na test "Zapoj sa do boja ako prvý!"

    3. Test server




    Koniec koncov, tento proces bude dlhý a namáhavý , preto nemôžeme upresniť žaden čas ani dátum.
     
    svi1, -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  9. Zmeny formácií

    Formácie sú neoddeliteľnou súčasťou PvP - často prinášajú na boj väčší dopad než loď samotná. Hráč ktorý je zbehlý v používaní formácii, dokáže hravo poraziť silnejšieho súpera, ktorý nevie, ako používať formácie.

    Kruh je hlavným dôvodom na zmenu formácií, vzhľadom na to, že bonus na štít, ktorý mal bol prehnaný a súper takmer vždy použil Faltera. (takto vyzerá väčšina súbojov v dnešnej dobe Kruh vs Falter). Potreba používania Faltera viedla k tomu, že mnoho hráčov používala dizajn Solace. Preto veríme, že zmena kruhu pomôže vyriešiť aj zvyšné hore popísane problémy.

    Kruh tiež zapríčínil to, že štít sa stal menej cennou vecou v PvP, kedže každý ho mal obrovské hodnoty. Zmeny by mali rozšíriť boje o nové taktiky a urobiť ich menej monotónne.


    [​IMG]
    CHEVRON
    • Poškodenie raketami zvýšené z 50% > 65%



    [​IMG]
    KRAB
    • Zníženie rýchlosti zmenšené z -20% > -15%.



    [​IMG]
    KUPOLA
    • Štítový bonus zvýšený z +30% > +40%.
    • Regenerácia štítu zvýšená z +0.5% > +1.5%.
    • Zníženie laserového DMG zmenšené z -50% > -30%.
    • Zníženie rýchlosti znížené z -50% > -15%.
    Poznámka vývojarov:
    Nepoužívala sa v PvP, chceme to zmeniť .




    [​IMG]
    DVOJITÝ ŠÍP
    • +30% poškodenie raketkami



    [​IMG]
    SRDCE
    • Štítový bonus zvýšený z 10% na 20%



    [​IMG]
    FALTER
    • Uberanie vlastného štítu zvýšené z -1% na -4%
    Poznámka :
    Ostane stále silná, ale bude vhodná na rýchle súboje.



    [​IMG]
    KRUH
    • Štítový bonus znížený z 120% na 85%
    Poznámka:
    Hore popísané problémy



    [​IMG]
    HVIEZDA
    • 10% šanca na úhyb
     
    svi1 a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  10. ddavidd11

    ddavidd11 User

    Ty změny se mi vubec nelibí....
     
    leosacek a -baghira2- tohle ocenili.
  11. 123812

    123812 User

    Jaké právní záležitosti ? Porušují VOP? Porušují ... jaký problém by z toho mohli mít???
     
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
  12. No takže sa vyjadrim aj ja . Ak bude falter uberať nie 1% ale 4% štitu tak bude skoro nepoužitelný v boji , Kruh bude použivať len par ludi /prevažne do brán/ , srdce bude viac použivane namiesto KRUHU na rychlej , hviezda nič moc , chevron prevažne na rychlej s velkymi štitmi , dvojity štit max ak bude mať super malo hp inak chevron popripade falter bez štitov. No tak uvital by som to aj ked som KRUH fighter :D
     
  13. ddavidd11

    ddavidd11 User

    Zas udělají ve hře akorát chaos a spoustu chyb,nic víc.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  14. 123812, když ti můžou zakázat kouření na vlastním balkonu, tak už je možné všechno.
    Soudci asi nehrají DO, třeba jen vidí, že do účtu dal například 1000 euro a VOP není zákon. Proč si to proti nim nezabezpečíte? Na to se blbě odpovídá...
     
    Naposledy upraveno: 21/9/17
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  15. Podľa mňa tu ide o to, že je veľmi ťažké dokázať, že hráč botoval ... samozrejme, všetci si to môžeme myslieť ale aj človek ktorý je extrémne závislý tak môže boxovať 24/7 a vtedy je ťažké povedať či hráč botoval alebo nie, z právneho hľadiska ... a sám sa neprizná. A kedže v hre anticheat nijak extra nefunguje, tak jediný spôsob je natočiť či sám vidieť. A vtedy nemôžeš ozaj dokázať že to je program.
     
    -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  16. Jsme OT, ale nemůže. A jsou tam i delší časy. Kdy si naposled týden nespal? Bez metamfetaminu.
     
    Naposledy upraveno: 21/9/17
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. Tak to bolo trocha obrazne, ako ja pred pár rokmi som ráno o 6 vstal a do polnoci som bol non-stop na počítači. Takto to išlo 2 mesiace cez prázdniny... Neprajem nikomu taký život, ale je to možné ...

    Teraz k téme, je tam ešte príspevok o lodiach ale na dnes už sa mi nechce, hodím ho sem zajtra preložený.
     
    -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  18. Já dražíval ve 4 ráno, ale nonstop hra ne, 4 hodiny spánku.
    To už je skoro na pohovor s rodiči :(.
     
    Sentiero a -baghira2- tohle ocenili.
  19. super, zmena formacii sa mi páči ja by som to ešte viac upravil pri tých dmg čo su teraz je hra skoro nehratelna ked elitny hrač bez bostrov pukne za dve sekundy je podla mna nezmysel strategia hry sa ubera zlým smerom len byt na bostroch aby si uberal iným čo najviac je podla mna proti logike slabši hráči si vobec nezabojuju za prve nemaju nato kreda aby si zaobstarali bostre a hlavne tych treba podporit neh sa naša populacia v hre rozrastie , vysoký dmg je super proti NPC ale proti hračom je to nezmysel ....
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  20. jo formace se mi také líby ale to PVP je někdy otřesný jako pochopým vysoký dmg ale aby silnější ničili slabší to nepochopím
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.