Aktualizace systemu na odhalovani *** programu

Diskuze na fóru 'Oficiální oznámení' zahájená uživatelem Belgam, 12/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Belgam

  Belgam Guest

  Ahoj vesmírní piloti,

  Dnes bychom chtěli věnovat pár minut diskuzi o problému, který je jedním z hlavních témat hovorů uvnitř hráčské komunity i našeho týmu od chvíle, co se poprvé objevil. Tím problémem jsou tzv. boti.

  Z pohledu hráče, jimiž mnoho z nás také je, jsou škody, které mohou boti napáchat, poměrně evidentní a související rozhořčení je zcela oprávněné. To platí zejména ve vysoce kompetitivních hrách, jako je například DarkOrbit, které se zaměřují především na režim PvP a žebříčky. Je jasné, že hodnota vysokého skóre či hodnosti klesá, existují-li pochybnosti, zda bylo rekordu dosaženo legitimním způsobem.

  Tatáž frustrace panuje i ve vývojovém týmu, ať už jde o herní designéry, kteří mají na starosti vyvažování sil a ekonomie, programátorů, jejichž kód je boty napadán, nebo moderátory fór a chatů, kteří neúnavně zodpovídají vaše dotazy a starají se o potřeby komunity; ti všichni dělají vše, co je v jejich silách, aby zajistili všem čestným hráčům co nejpříjemnější herní zážitek.

  Dlouho jsme intenzivně pracovali na vyřešení tohoto problému, aniž bychom zveřejňovali konkrétní oficiální oznámení, abychom tvůrcům botů prozradili co nejméně o našich opatřeních a systémech jejich detekce. Tajně jsme aktualizovali naše šifrovací systémy, abychom zůstali před boty o krok napřed, ale postupně jsme dospěli k závěru, že holistický přístup k tomuto problému vyžaduje porozumění a podporu celé komunity.

  Z tohoto důvodu bychom vás rádi informovali o tom, že v současnosti pracujeme na rozsáhlé aktualizaci systému detekce a postihů botů, od níž si slibujeme drastické snížení výskytu botů v našich hrách. Jsme přesvědčeni o tom, že se jedná o velký krok správným směrem, a stejně jako jsme se my rozhodli zaujmout veřejné stanovisko proti botům, měli byste tak učinit i vy, a to jak ve hře, tak na fórech.

  Zbývá jen dodat, že máme velké plány zejména pro hru DarkOrbit, které se tento problém dotýká nejvíce, ale současně jsme si vědomi jeho globální povahy a bojujeme proti němu i na ostatních frontách.

  Děkujeme vám za vaši trpělivost a podporu v této záležitosti.


  Váš DarkOrbit tým
   
 2. Belgam

  Belgam Guest

  Kdo by pocítil neodolatelnou touhu se k tomuto tématu vyjádřit, nechť tak učiní přímo v tématu pro to určeném a to na Anglickém fóru, kde bude také jeho příspěvek přečten přímo osobou tímto pověřenou.

  Odkaz na dané téma: About Bots...
   
 3. Belgam

  Belgam Guest

  Ahoj piloti,

  Dne 11. června jsme vás informovali o našem úmyslu zvýšit úsilí v boji proti botům a nyní bychom vás rádi informovali o našich příštích krocích.

  Přestože jsme již implementovali opatření, která komplikují vývoj dalších botů, musíme se ještě vypořádat s existujícími boty ve hře.

  Než se pustím do podrobností, rád bych vám vysvětlil, na čem jsou naše stávající plány založeny. Vycházíme z toho, že v zásadě existují dvě kategorie uživatelů botů. Tou první jsou hráči, kteří požívají boty s úmyslem škodit, a tou druhou jsou tzv. oportunisté. Škodící „botteři“ nemají zájem o hru samotnou a boty používají jen proto, aby své účty později prodali nebo jen naštvali ostatní hráče. U těchto hráčů obvykle neexistuje možnost nápravy a začlenění do komunity, a proto budou ze hry neprodleně odstraněni.

  Naproti tomu botteři oportunisté jsou hráči, kteří se do jisté míry cítí být donuceni k používání botů. Buď uvažují ve smyslu „vždyť je používají všichni, tak proč ne já“, nebo se zkrátka domnívají, že je to jediný způsob, jak mohou udržet krok s těmi nejlepšími hráči ve hře. Především těmto hráčům bychom se chtěli pokusit vysvětlit, že používání botů může mít vážné důsledky pro jejich účet, neboť tímto počínáním ohrožují existenci samotné hry, což nemůžeme tolerovat.

  Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro implementaci jednoduchého dvoufázového systému penalizace uživatelů botů. Proces detekce botů bude běžet nepřetržitě na pozadí a usvědčení hráči budou v pravidelných intervalech zařazování do příslušné fáze.

  V první fázi bude provinilému uživateli udělen 72 hodinový zákaz platný pro všechny jeho účty (na všech serverech). Hráč bude dále upozorněn, že se jedná o poslední varování, a informován o důsledcích v případě opakovaného přistižení. Po vypršení zákazu může daný hráč pokračovat v běžném hraní. Bude-li hráč při používání botů přistižen podruhé, automaticky pro něj nastává druhá fáze. Druhá fáze znamená okamžitý a trvalý zákaz pro všechny účty na všech serverech – žádné ale, žádné kdyby, zkrátka konec. Vzhledem k tomu, že máme 100% důvěru v přesnost našich metod detekce botů, a fáze 1 znamená poslední varování, nebude již od tohoto momentu existovat prostor k žádným diskuzím.

  Přijetí těchto opatření nemá za cíl snížit počet hráčů ve hře, ale zajistit integritu a férovost našich her a zlepšit uživatelskou zkušenost drtivé většiny hráčů, kteří tyto standardy ctí.

  Stejně jako minule, i tentokráte uvítáme vaše komentáře a připomínky k našim plánům a rádi bychom vám poděkovali za přetrvávající podporu. Nový systém detekce bude aktivován během několika dní.

  Váš DarkOrbit tým
   
 4. Belgam

  Belgam Guest

  V průběhu několika posledních dní byli všichni uživatelé, přistižení při používání botů, zařazeni do fáze 1 našeho dvoufázového systému pro boj s boty.
  Co zařazení do fáze 1 obnáší? V první řadě je to 72hodinový zákaz hraní, odstranění všech upgradů laserů LF4 a generátorů štítu SG3N-B02 a resetování všech bodových statistik v profilu pilota. Pokud má pachatel účty i na jiných serverech, tyto budou též zařazeny do fáze 1.

  Bude-li uživatel znovu přistižen při používání botů nebo jiných zakázaných programů, jako Autolock, čeká jej zařazení do fáze 2. Tou je permanentní zákaz hraní bez ohledu na stáří účtu nebo jiné faktory.

  Dále bychom vás chtěli informovat, že v současnosti pracujeme na několika větších herních aktualizacích, a doufáme, že vám je budeme moci brzy představit prostřednictvím dalšího video podcastu.

  Přepínám a končím.


  RickDekard
   
  .zeus78., BIZEAD a I_love_you_Metiu tohle ocenili.
 5. Belgam

  Belgam Guest

  Jako již dříve, stále platí - toto je pouze překlad a ne oznámení přímo od BP.
  Diskuze k němu tedy opět bude vedena pouze na EN foru:

  About Bots… Part 3
   
  Altlantis a I_love_you_Metiu tohle ocenili.
 6. Belgam

  Belgam Guest

  Pročetl jsem si vaše komentáře a souhlasím s názorem většiny z vás, že s žebříčky by se mělo něco udělat. Jsem si vědom toho, že žebříčky jsou pro mnohé z vás choulostivým tématem, zejména pak pro hráče, kteří na dosažení své hodnosti tvrdě pracovali. Pravdou však je, že jiní si svůj výstup na vrchol značně ulehčili.

  Streuneři a Lordakiáni již nebudou zdrojem bodů do žebříčku. Tato změna je retroaktivní, což znamená, že doposud sestřelení Streuneři a Lordakiáni nebudou mít vliv žádný na vaši hodnost. Tato změna bude mít největší dopad na uživatele botů, neboť X-2 byla jejich oblíbená mapa.

  Je mi jasné, tím nenapravíme všechny škody, které byly boty napáchány, jelikož botteři se neomezovali pouze na mapy X-2, ale v tuto chvíli je to to nejlepší, co můžeme udělat. Pokud jde o body zkušenosti a cti získané za sestřely Streunerů a Lordakiánů, byl bych rád, kdybychom je mohli odstranit také, ale vzhledem ke sdílení zkušenosti a cti ve skupině to není možné. Je to zkrátka příliš komplikované.

  Těším se na vaše další komentáře.

  RickDekard
   
  BIZEAD, Altlantis a I_love_you_Metiu tohle ocenili.
 7. Belgam

  Belgam Guest

  Ahoj vesmírní piloti!


  Spolu s výkonným ředitelem Bigpointu jsme pro vás nahráli krátký podcast:
  • Khaled v něm vysvětluje naši strategii pro boj s boty a přidává prohlášení, které vchází v platnost dnešním dnem.
  • Já krátce hovořím o našich prioritách pro hru DarkOrbit v příštích 3 - 6 měsících a funkcích, na kterých momentálně pracujeme, včetně menší upoutávky.
  Doufám, že se vám náš podcast bude líbit. Pokud ano, budeme vám je v budoucnu přinášet častěji.  S pozdravem,
  RickDekard
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.