Návrhy Anti-*** Systém - Inferno

Diskuze na fóru 'Aktualizace a nápady' zahájená uživatelem Auron, 4/2/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Myslíte si, že by zavedenie obdobného modelu bolo funkčné a prínosné?

 1. Nápad je super

  68.2%
 2. Je to fajn, no chcelo by to ešte vylepšiť

  4.5%
 3. Nesúhlasím s týmto návrhom pretože sa mi zdá absurdný

  22.7%
 4. Absolútne nesúhlasím

  4.5%
 1. Auron

  Auron User

  Ahojte piloti,

  Asi sme už všetci oboznámení so súčasným a dovolím si tvrdiť, že extrémne zbytočným anti-*** systémom, ktorý ani len zďaleka neplní svoj účel a autíčka zdrží na pár sekúnd :). Ja osobne mám taký pocit, že tu už všetci len čakáme na Unity a tešíme sa z toho, že bude chvíľu pokoj. No kým Unity príde, môže prejsť ešte dlhá doba a mne osobne sa v tomto automatickom vesmíre nepáči. Preto som premýšlal nad tým, či by sa dalo nájsť mid-riešenie, ktoré bude aj banovať a nie len zdržiavať (často krát neopodstatnene, hocikedy a hocikde). Ako maximálne smutné hodnotím princíp na akom tento aktuálny systém pracuje a to najmä preto, že zaň neexistuje žiaden postih.


  Preto by som rád predstavil moju ideu nového systému založenú na systéme CAPTCHA.

  Ide o riešenie, ktoré z časti vychádza zo súčasnej podoby aktuálneho systému - minimálne, čo sa týka času, kedy vzniká podozrenie na používanie ****. Riešenie ktoré navrujem nijako nebude zasahovať do samotnej hry alebo jej rozhrania ako je tomu tak dnes ba práve naopak, jednalo by sa o nové samostatné pop-up okno resp. ikonu, ktorá by notifikovala o tom, že daný účet bol označený ako "podozrivý" a je nutné ho autentifikovať. Nakoľko si myslím, že akékoľvek riešenia anti-*** systému priamo v in-game sú pomerne nešťastné pretože sú v podstate vopred definované v príkazoch, navrhujem prepojenie tejto notifikácie s herným systémom správ (emailov). Notifikácia zobrazená v hre, by vás jasne nasmerovala tam, kam je nutné ísť aby ste sa verifikovali. Po jej rozkliknutí sa vám zobrazí malé pop-up okno s inštrukciami a časovým limitom na verifikáciu. Zavedenie času má svoje opodstatnené dôvody.

  1. Asi všetci (poctiví) by sme sa radi vyhli situáciam, kedy nás vyššia sila bez varovania uväzní v kruhu :)
  2. Čas, ktorý je daný na overenie pilota je primeraný tomu, aby ste si dokončili potrebné veci v hre a zaleteli niekam do bazpečia, kde sa bez stresu môžete venovať verifikácií.
  3. Časový limit plynie v reálnom čase, automatické odhlásenie *** z hry nemá žiadny vplyv na jeho priebeh

  Na vašu úspešnú verifikáciu máte 3 pokusy. Po 4 neúspešných pokusoch bude Vaše herné konto zablokované po dobu 24 hodín.

  Súčasťou môjho návrhu je aj zavedenie tzv. "trestného registra" v ktorom môže každý hráč získať maximálne 4 záznamy (bany). Po 3 24-hodinových banoch nasleduje ďalší ale pernamentný ban.

  Aj keď som zástancom toho, že za akýkoľvek program by mal nasledovať perma ban, tento systém asi má aj svoje muchy a môže byť z nejakej časti napadnuteľný. Zároveň mi nepríde správne odsúdiť hráča len na základe zle vyplneného formuláru alebo alkogoritmu, ktorý ho vyhodnotil ako ****. Ako hovorím, na každé podozrivé správanie existujú 3 pokusy pre verifikáciu a súčasne aj 3 bany po ktorom nasleduje permanenentný ban. Myslím, že toto by už bolo priveľa náhod na jednom mieste :rolleyes:

  Súčasne by bolo potrebné zmeniť algoritmus vyhodnocovania tohto "podozrivého správania" pretože aktuálny model je naozaj veľmi neefektívny a niekedy dostávam niekoľko upozornení v priebehu niekoľkých hodín. Obzvlášť v tejto situácií, kedy sme priviazaní doma na stoličke by bolo na mieste sa zamyslieť nad aktuálne používaným algoritmom :(. Zároveň by bolo neznesiteľné aby hráči dostávali tento typ verifikácie v takom počte v akom ho dostávame pri súčasnom algoritme.


  O čom to tu vlastne hovorím? Takto by mohla vyzerať podoba ikony.

  [​IMG]
  Podoba anti-*** ikony by bola v úlade s aktuálne používanými ikonami v hre. Symbolicky som pre znázornenie použil robota :rolleyes:.

  Nebojte sa, že by ste si notifikáciu nevšimli :)

  [​IMG]

  Po kliknutí na vás vyskočí takéto okno s inštrukciami a časovým limitom pre verifikáciu

  [​IMG]
  Q: Čo sa stane, ak sa mi zobrazí toto upozornenie keď sa budem odhlasovať a nebudem vedieť, že som takéto upozornenie dostal?
  A: Nezobrazí! CAPTCHA sa bude zobrazovať len v prípade ak je Vaša loď aktívna (pohyb, boj, palladium...).

  Q: Čo toto upozornenie odignorujem a budem hrať ďalej?
  A: Na toto upozornenie budete niekoľko krát upozornení a to či už blikaním na obrazovke alebo aj výzvou v LOGu. Ak toto upozornenie budete ignorovať, systém Vám udelí automaticky po 30 minútach ban na 24 hodín - toto je pointa celého anti-*** systému. Autíčka nedokážu sami vyplniť CAPTCHu, tz. odignorujú túto výzvu a aj v prípade detekcie bude čas plynúť ďalej.

  Po otvorení Vašich nových správ, môžete uvidieť niečo obdobné ako na priloženom obrázku

  [​IMG]
  V tomto konkrétnom bode prichádza verifikácia cez textový kód CAPTCHA. Vzhľadom k tomu, že *** program nedokáže rozpoznať alebo poskladať text z obrázku, nie je možné aby verifikácia prebehla inak ako ľudskou rukou. Nemusí ísť výhrade len o používanie textovej formy ale napr. aj obrázkovej.
  PS: Assan Hars je fiktívna postava a akákoľvek zhoda so skutočným menom je čisto náhodná.

  Nasleduje verifikácia účtu, ktorá môže skončiť buď úspešne alebo neúspešne:

  [​IMG]

  Obrázok zachytáva úspešnú verifikáciu hráča. Ako bolo avízované v automatickej správe, hráč ktorý dokončí úspešne verifikáciu a ukáže svoju oddanosť získa aj bonus napríklad vo forme Urídia. Odmena má pôsobiť motivačne najmä pre nových hráčov. Úprimne, aktuálne môžeme stavať irisky za babku, takže si myslím, že pár k Urídia pre skuotčného hráča nehrá žiadnu rolu.

  Takto vyzerá neúspešná verifikácia:
  [​IMG]

  Po
  neúspešnej verifikácií nasleduje opätovná výzva na vyplnenie CAPTCHA. Sme predsa bytosti omylné a stať sa to môže každému :) a dokonca aj opakovane nakoľko vieme, aká zákerná vie niekedy CAPTCHA byť (viď nižšie).

  [​IMG]

  Po troch zle odpísaných kódoch nasleduje posledná výzva. Preto si poriadne skontrolujte vyplnené pole.

  A čo sa stane, keď nebudete úspešný ani na tretí pokus?
  Raz sa pomýliť dá, dokonca aj 3x. No 4x je už príliš veľká náhoda :)

  [​IMG]  Pozitíva plynúce pre hráčov
  + eliminácia podporných programov
  + opätovná hrateľnosť

  Negatíva plynúce pre hráčov
  - časový limit pre hráča môže byť stresujúci
  - trochu zabitého času pre vyplňovanie captcha

  Pozitíva pre BP
  + návrat dôvery pre túto hru
  + eliminácia nežiadúceho prvku, ktorý donútil už tisíce hráčov odísť

  Negatíva pre BP
  - vývoj nového systému
  - úprava systému správ (potrebné je, aby jeho súčasťou bolo zobrazovanie JPG alebo inej formy pre captcha)
  - nápor/zvýšený informačný tok

  Upozornenie na záver:
  Tento návrh samozrejme nie je dokonalý a ani by som ho nechcel prezentovať ako konečný. Rád by som otvoril diskusiu a vypočul si vaše názory a postrehy, prípadne návrhy na zmenu alebo inú Vašu ideu pre riešenie tohto auto problému. Nepotrebujem získať uznanie a taktiež si vaše bojové pokriky na to aké to je zbytočné a na hlavu nechajte pre seba :). Budem rád ak príde konštruktívna kritika a zdokonelenie konceptu.

  Ďakujem všetkým za Váš čas a verím, že aj keď tento koncept možno nie je ideálny, tak sa aspoň stotožníte so snahou o riešenie tohto problému.
   
  Naposledy upraveno: 4/2/21
 2. No a zbylí by odešli, protože jsou botaři. Věř mi, 50-100 lidí, poctivých, platících server nezaplatí. Když se ptali z BP, proč nehraji na níže uvedeném účtu, napsal jsem jim, že k vůli botařům, a tohle mi přišlo do mailu po roce nepřihlášení:

  Bezplatná brána Kronos
  Dlouho jsme se neviděli... -FOXSAMURAI-...
  Ale na návrat do vesmíru nikdy není pozdě! Přihlas se znovu do hry DarkOrbit a získej za odměnu strhující bonus – stačí v rámci následujícího účtu použít níže uvedený kód, který ti přinese strhující odměny a dovolí ti vrhnout se střemhlav do plnohodnotné brány Kronos:
  UserID: 67450787 / Server: 209
  DART-PYH2-9Q1T-K9BU
  *platí do 2021-01-20
  • Brána Kronos
  • Premium na 1 měsíc
  • Bonusový balíček „Sleva“ na 4 týdny
  • HON-B01 na 40 hodin
  • XP-B01 na 40 hodin
  • 40 000x UCB-100
  • 50x extra energie
  Máš na to dobýt bránu Kronos? To zjistíš jednoduše – postav se nejostřejším pilotům galaxie a likviduj při tom i hordy ohavných vetřelců!
  Proč si mě nevážili, když jsem na tomto účtu hrál a platil? Teď už si to můžou strčit někam.
  Když mi přišel dotazník, dal jsem si tu práci a vyplnil ho. Místo toho, aby se mi omluvili za botaře na které kašlou, a účet za 4 týdny zrušili, pošlou mi po roce bránu, premko, slevák, abych to tohoto účtu dál valil peníze. To snad spadli z višně!
   
  Naposledy upraveno: 4/2/21
 3. Auron

  Auron User

  ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®► existujú len dva druhy pohľadu na túto vec a to je buď z pohľadu normálneho hráča alebo z pohľadu príjmov. Ak to chceme riešiť respektíve, neriešiť kvôli zárobku BP, tak táto hra už nedáva teda vôbec žiadny zmysel no v tomto prípade by som ocenil nejaký oficiálny statement aby sme vedeli, že je čas baliť kufre :).
  Môj návrh nie je súčasťou ekonomickej politiky, som hráč, ktorý na tejto hre vyrástol a jediné čo chcem je zbaviť sa tohto lietajúceho plevelu.
   
 4. Ahojda
  Váhal jsem jestli mám vůůbec něco psát. Ale budiž.
  Nápad je to určitě dobrý....nicméně je dobré vzít v potaz i příspěvek č. 2 . . . tam taky naprostý souhlas.
  Vrátil jsem se k této hře po cca 6-ti letech někdy koncem srpna 2020....a po necelém půlroce mne už o5 nebaví. :(


  Ta hra by chtěla komplet "překopat" v něco úúúplně jiného než je doposud. Prošel jsem si za těch víc jak 6 roků několik "onlajnovek" a ten rozdíl je neskutečný. Ať už přístupem k vývoji každé online hry, tak přístupem k hráčům ale i snahou pro hráčskou komunitu stále něco nového vymýšlet.

  China/BP jen udržuje pozvolné umírání a ze hry na vás pouze dýchá jediná věc.....dostat z toho ještě trochu peněz, než to půjde "k ledu"
  Což je velice škoda - obdobná hra na síti není.

  Pozn. Nejsem si až tak úplně jistý, že Unity vyřeší problém . . . a za sebe se jen zeptám..... není větší zájem o "autíčkáře" než o klasické hráče??? :oops:
   
 5. Auron

  Auron User

  -*J*A*G*U*A*R*- ja plne rešpektujem druhý komentár, no tá reakcia mi príde ako typycká pre náš národ, že ak sa ti niečo nepáči, tak sa prispôsob o_O. Ja úplne rozumiem tomu, že po tých dlhých rokoch čo sa ľudia snažili presadzovať svoje nápady do hry a po rokoch odmietania sa vytratila tá energia a sila o niečo bojovať. Som na tom podobne ako ty, vrátil som sa do hry po 3 rokoch pretože ako si sám napísal, nie je na nete nič ako toto. Je smutné sledovať ten úpadok a je evidentné, čo si napísal:
  To je presne dôvod prečo som obetoval dve hodiny môjho času z ktorého na oplátku mať nič nebudem, no pre mňa ako pre hráča je dôležité vyjadriť názor na vec, hoc ma konkrétne v tejto (nie len mňa ale nás všetkých) nikto nepočúva. Všetko doterajšie kroky smerujú k tomu uvedenému u teba vyššie a to je veľmi smutné.

  Čítal som nedávno totiž reddit kde sa to rozoberalo vo velkom a záver bol jednoznačný. Buď Unity prinesie späť slávu alebo to bude znamenať to dno. A určite súhlasím s tým že
  Lenže to je viac ako nereálne, obzvlášť keď sledujeme smerovanie hry a contentu.

  Zvažoval som pred týmto návrhom založiť vlákno, kde by každý napísal nejaký svoj návrh a spolu by sme hľadali niečo hmatateľné a podložené len neviem či by to bolo adminmi akceptovateľné takže som od toho upustil. Zámerom bolo aby sme tieto nápady skúšali presadiť ako komunita a nie len ako jednotlivec no neviem či by sa tu našiel niekto, kto by mal ešte energiu sa tomu venovať vo svojom voľnom čase...

  Na záver len chcem povedať, že Váš postoj úplne chápem a moje pocity sú úplne totožné no nehodlám sa prispôsobiť týmto absurdným podmienkam takže si radšej poviem názor ktorý možno zapadne prachom. Mrzí ma kam to celé zašlo. Vidno že tí čo majú v tejto hre prsty ju žiaľ nikdy nehrali.

  EDIT: ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®► ospravedlňujem sa, no tvoj druhý príspevok sa mi vôbec nezobrazil celý a až teraz vidím všetko čo si napísal. A chápem tie emócie. Ja už idem na "autopilotovi" ktorý má v hlave len dve úlohy a to je prestať úplne a zabudnúť alebo znechutene hrať ďalej.
   
 6. Někdy píši příspěvek i hodinu a půl, to musíš do e-mailu, občas mě něco napadne a přidám, to není tvoje chyba. Za těch 11 let, co hraji se posledních pár let snažím proti botařům nějak bojovat, ale je to tak rok, dva, kdy mi Korben, bývalý TL celkem logicky vysvětlil, že to nemá cenu. BP je firma, které jde jen o zisk, to se dá jak pochopit, a i tak se s tím i smířit. Bylo období, kdy se snažili i něco změnit. My běžní hráči ale nevidíme jak do hospodaření této firmy, tak do právních otázek blokování účtů. To, že porušují VOP, ještě neznamená vyhrané soudy. Když zablokuješ 1200 účtů, tak jim vracíš premium, a další předplatné, i když ve VOP je napsané, že nemusí. Ono to může být v každé zemi jinak. A komu to vrátíš, když neplatil kartou, ale PSC? Celé to může být pro BP hodně problematické, blokovat účty.
   
 7. Pěkný a hezký návrh.
  Jen jsi zapomněl na jednu a dost důležitou věc, že před časem bylo ověřování pomocí captcha kódu samotným BP odstraněno pro nás z nevysvětlitelných důvodů, protože BP neumí opravovat chyby, bohužel.:)
  P.S. Škoda tvého času.
   
  snipiisbackyes tohle ocenil(a).
 8. zdarec1234

  zdarec1234 User

  70% hráčů který jsem včera ničil měli boty. Byli to generálové s 2000000 štíty, tak jsem si vzal 1* a minutu jsem stál u portálu a vklidu je ničil.
   
 9. 88samo88

  88samo88 User

  Ja som to prestal hrať už dávno a doteraz raz za čas skontrolujem či sa tu náhodou nevyriešil ten nekonečný problém ale ako vidím nikto neplánuje tento problém odstrániť. Povedzme si narovinu čo narobíš s takou bandou židákov :). Spravil si skvelý návrh na ktorom si si dal kopu práce ale aj keby máš podporu 1000 hráčov tak sa to nezrealizuje. Urob to radšej ako ja, BP nič takéto neocenní radšej im daj peniaze a hraj hru v ktorej sa rieši viac politiky ako hrania.
   
 10. zdarec1234

  zdarec1234 User

  Nevíte co to bylo? Byla tam asi před rokem nabídka 1000000 uridia za 100 kč.
   
 11. zdarec1234

  zdarec1234 User

  Ta captcha je obtížná
   
 12. Auron

  Auron User

  zdarec1234 teraz neviem ako to myslíš, pretože to je jej pointa :D


  88samo88 áno len som očakával trošku inú reakciu od hráčov no ako vidím tak ste sa už komplet všetci adaptovali :rolleyes:. Ale ja to chápem, táto loď sa asi už moc potopila na jej záchranu.
   
 13. Máš naprostou pravdu....fakt si s tím dal dost práce....a za mne to má i hlavu a patu.

  Řekněte mi někdo alespoň jeden rozumnej důvod, proč tu hru vlastně hrát??? Každej den se sice lognu....a jediný co udělám, je že skáknu sem na chat - - - jestli se náhodou něco změnilo k lepšímu....holt jsem stále idealista :rolleyes:
   
 14. Já bych nepodjímal, že už jsme to vzdali, nebo se přizpůsobili. Tady máš vyjádření přímo z centrály, které je víc jak 5 let staré:
  Note from the Producer on Botting & Cheating

  No a co se změnilo? Můžeš močit proti větru, pak dej vědět, jak to dopadlo :D.
  Ne, jen ještě hrajeme. Mě osobně to i baví.
  Jak napsal Epictetus: „Hlavním úkolem v životě člověka je rozlišit záležitosti na ty, které jsou zcela mimo jeho kontrolu a na ty, které opravdu ovlivnit může.“
   
  Naposledy upraveno: 6/2/21
 15. Za mě palec nahoru, opravdu propracovaný návrh, dokonce by mohl i něco změnit, ale jak už bylo napsáno, ten zbytek poctivých by nezaplatil provoz serveru, to znamená, že dokud kolotoče platí a živí BP, nikdo s tím nic neudělá. Už dávno nehraju na hodnost nebo ranky, lítám si jen tak a furt mě to baví. Úkolů na lodičky je teď dost.:(
   
 16. -baghira2-

  -baghira2- User

  Auron mne sa tento Tvoj návrh mimoriadne páči.
  Celý som si ho úplne prečítal a naštudoval. Som za.

  A áno, súhlasím s návrhom so všetkými 10 prstami.
  Len veľmi veľká škoda, že by BP ide len a len o zisky.

  Na nič iné, sa bohužiaľ neohliada. Viď súčasný stav hry.

  Práve preto si myslím, že by mal byť čas na zmenu.
  A najrozumnejší návrh aký kto mal, je práve tento návrh.

  Hneď by bol problém s 24/7 vyriešený. U mňa máš +
  Ako si, tak veľmi dokonale rozuzlil tento gordický uzol.

  Žiaľ krátkozrakosť za vidinou rýchleho zisku, bez ohľadu
  na poctivých hráčov v hre; i za cenu porušovania vo VOP,
  je najväčšou slabinou a nevýhodou BP.

  Osobne si myslím, že im to veľmi dlho nevydrží.
  Ak nebudú môcť z hráčov, naďalej žmýkať peniaze,
  tak im táto hra ďalej nevydrží a potom celá krachne.