Návrhy Bazar nepotřebných věcí

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem K-A-R-E-L, 13/8/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Bazar ano či ne

  1. Ano

    60 hlasy(ů)
    61.9%
  2. Ne

    37 hlasy(ů)
    38.1%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. K-A-R-E-L

    K-A-R-E-L User

    Včera mi zarazila jedna diskuze na chatu, kde nováček po první Kappě dostal design Hercules a chtěl LF4, takže byl zjevně naštvaný (on jeden Hercules když nemá ani full LF3 nic moc neřeší). Na to mu naopak jiný napsal, že by mu za Herculesa dal klidně 10xLF4 kdyby to šlo.

    Díky tomu že řada starších hráčů má spousty nepotřebných LF3, generátorů atd. a naopak nováčci si zase stěžují na to, že jsou věci typu LF3 atd. v aukci v rámci kreditů příliš drahé mě napadl kompromis. Udělat kromě aukce i tzv. BAZAR věcí, kde by mohli hráči v rámci denního či týdenního výprodeje nabídnout nepotřebné věci potřebným.

    Aby se nezvyšovaly příliš ceny, tak by to fungovala jako v běžné aukci, tj. za kredity kdo dá nejvíce, s tím že by systém automaticky odečetl z ceny 20% a o tuto daň by prodávající dostal kreditů méně.

    V zásadě by takový starý mazák mohl prodat třeba LF3 za pořádný balík kreditů či nováček prodat svůj zbrusu nový Hercules za např. 10 mld. kreditů (pokud by mu to někdo dal) a díky tomu si pak za kredity dovybavit loď na slušnou úroveň s plnými generátory, LF3, atd.

    Samozřejmě v rámci denních bazarů by se prodávalo jen standardní zboží a ty věci typu LF4, Designy na letouny atd. jen v rámci týdenní. Chápu že někdo namítne že to nemá smysl, ale proč je někomu 50 LF4 když shání poslední Havoc a ne a ne padnout a naopak.

    1. Jaka pozitiva z toho pro hrace/klan/BP plynou.
    Hráči:
    + Možnost si dovybavit loď za rozumnou cenu, především nováčci.
    + Možnost si koupit co potřebuji prodejem nepotřebných věcí či naopak velmi žádaných, střední úroveň hráčů.
    + Možnost získat poslední chybějící skvosty pro otrlé mazáky.
    + Vyšší konkurence ve hře, více bojeschopnější nováčci, spokojenější mazáci co mají smůlu na věci z bran.
    Klan:
    + Snažší podpora lidí v klanu díky darování kreditů do aukce na bazaru.
    BP:
    + Podpora nováčků či středně zdatných hráčů

    2. Jaky to bude mit dopad na vyvazenost hry a hratelnost.
    + Hratelnost i vyváženost se mezi hráči zlepší.
    + Prodání nepotřebných věcí a vyklizení místa (nevím jak kdo ale já LF3 neprodám za tu cenu co my systém nabízí když v akci je to za x milionů, zde bych to naopak nabídl hned).

    3. Jaka negativa z toho pro hrace/klan/BP plynou.
    O ničem nevím, bude to podobné aukci. Samozřejmě někdo namítne že designy na letouny či LF4 by se možná zde objevovat neměli, ale to je naopak to co by nováček možná rád prodal a měl díky jedné prodané věci FULL loď. Při představě kolik logdisků by si za kredity vydražil či LF3 jak v klasické aukci či bazaru tak by to asi bral.
     
  2. Korben

    Korben User

    Toto tu už bolo a neprešlo.
     
    bhagira22, -baghira2- a Little_Tali tohle ocenili.
  3. K-A-R-E-L

    K-A-R-E-L User

    Ale doba se mění, i aukce se změnila, atd. Takže možná že už je načase. :eek:)).
     
  4. Korben

    Korben User

    Som maximálne apatický k takýmto návrhom a jediný dôvod je v tom, že mnoho hráčov nedokáže hrať poctivo.
     
    bhagira22, -baghira2- a Little_Tali tohle ocenili.
  5. LF3, štíty a pohony - proč ne. Ale LF4 a dizajny na drony jsou v podstatě unikátní předměty a prodávat je někomu za kredity je - omlouvám se za ten výraz - blbost. Dneska prodáš Hercules a za pár měsíců si budeš drbat hlavu, až ti bude chybět.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. K-A-R-E-L

    K-A-R-E-L User

    Ahoj, že je z dlouhodobého hlediska blbost prodávat LF4 či designy na drony je jasné, nicméně pokud někdo hraje pár týdnů a mít všechny designy si myslím že je spíše otázka let než měsíců (záleží samozřejmě kolik do toho dáš financí či jak intenzivně hraješ) tak to nemusí být až takový nesmysl. Začínající hráč přijde např. o jeden design ale urychlí si postup o měsíce.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. Foяmi

    Foяmi User

    To je možné. Ale nevzal jsi v potaz to, že by určití hráči zase vynalezli způsob, jak bazar zneužít.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. K-A-R-E-L

    K-A-R-E-L User

    Tak by se to muselo nějak ošetřit proti zneužití. Vše se dá zneužít.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. Earthquake

    Earthquake User

    Ako sorry, ale aký blázon by predával LF-4 za kredity? Poznám hráča čo má 100xLF-4, ale ma urobene tri lode, ktorým nemusí meniť výstroj a rovno dá aktivovať a hraje. 1xLF-4 by možno stála aj 500 miliónov kreditov. Ak by chcel hráč kredity jedine na dražbu. Alebo 1xLF-4 za uridium. Sú ľudia čo dajú za jednu aj 150K.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  10. Při sbírání beden tě může 1 LF4 vyjít několikanásobně dráž :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. K-A-R-E-L

    K-A-R-E-L User

    Ano, ale co asi takový hráč bude dělat se stovkami LF3 v hangáru, které očividně již nikdy nepoužije.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  12. Earthquake

    Earthquake User

    Ty čo chceš navrhnúť je to, že by bola aukcia, ale tá aukcia o danú vec by bola pod cenou. Napríklad za 1xLF-3 5 000 000 namiesto 30 000 000. To rovno si mal dať návrh na aukciu:6
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. K-A-R-E-L

    K-A-R-E-L User

    Ano, proto se to jmenuje bazar nepotřebných věcí.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. zaujimavi navrh len ono bi sa pri zneuziti dalo zarobit extremne vela kreditov
    cize ano ale aj nie

    ano lebo:
    urcite bi som si kupil par LF3/iris/logdiski za trochu lacnejsiu cenu ako 60milion kreditov :D


    nie lebo:
    ked si niekto spravi este 5 uctov a vilespsi skylab tak hned si moze vsetko kupit cize bi bolo tahsie kupovat veci lebo bi boli za 900 bilion kreditov:(
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  15. K-A-R-E-L

    K-A-R-E-L User

    Ano ale s těmi učty to může tak dělat myslím i nyní v běžné aukci ne.

    Co se týče té ceny, tak díky dani 20% za transakci by se kredity nehromadily.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  16. aukcia sa neda zneuzit tim ze spravis 5 uctov z mega skylabmi o_O
    a ano viem ze je tam -20% ale ked spravia tie ucti aj s klanom tak v tedi by uz padali kredity
    cize bi tam museli dat moderatora abi pozeral ceny
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  17. Zdravím. Ten nápad se mi líbí a zároveň nelíbí.

    Líbí se mi na něm myšlenka v tom základu, že by (konečně) mohli hráči prodávat vybavení, který je přebytečný za nějakou užitečnou cenu.
    To co se mi nelíbí je to, že by to 100% někdo zneužil. A proto mě napadá řešení, které by možná zneužívání zabránilo.

    Co takhle, kdyby se:
    1.) Do toho tvého Bazaru by se dal vložit jen určitý počet určitých předmětů na den/týden? :).
    - Počet předmětů by se mohl odvíjet od počtu aktivních účtů během předchozího dne. Např.: Předchozí den bylo aktivních na serveru Skandi 5.000 hráčů. Tak do bazaru půjde vložit maximálně 50 LF3/den, 50 nej štítů/den, 50 nej pohonů/den
    - Přičemž maximální počet předmětů by nemohl překročit nějaký specifický pevně daný limit Např. 100 LF3/den, 100 nej štítů/den, 100 nej pohonů/den
    2.) To samé by se týkalo také designů HAVOC a HERCUL. Přičemž zde by se musela brát v potaz celková aktivita hráčů za minulý týden. Podle toho by se potom určil počet designů, které by bylo možné do aukce vložit. Např.: Za minulý týden na skandi bylo aktivních celkem 35.000 hráčů, tak by se v aukci mohly příští týden objevit AŽ 4 designy HAVOC a 4 designy HERCUL. Přičemž by znovu maximální počet nemohl překročit třeba 10 HAVOC / týden a 10 HERCUL / týden.
    3) Předměty by šli vložit do bazaru každý den/týden v pouze specifický čas. Např.: Každý den od 18:00-22:00 (nebo třeba náhodně během celého dne by se spustila 2-4 hodinová akce, během které by šlo vkládat předměty do bazaru). Přičemž vložené předměty by se v bazaru objevili až další den/týden.
    4.) První návrh ceny by se na daný předmět dal nadhodit až 8 hodin po odstartování bazaru.
    5.) LF4 by se v obchodě moc objevovat neměla. A pokud ano, tak jen v minimálním množství (např. maximálně 10ks/týden).
     
    bhagira22, -baghira2- a morthiumCZ tohle ocenili.
  18. PaiMei

    PaiMei User

    LF3 jsem do lodě nedal ani nepamatuji, mám jich plný hangár a nadávám též co s nimi, když mám lf4. Přitom prodat je lze, sice za málo, ale jde to. Proč to tedy neudělám, když mě přebývají? A prodal bych je, kdybych měl možnost nějakého bazaru? No neprodal. Nevím proč, ale suším je v inventáři.
    Prodávat lf4, drony apod.? Mám postavený druhý apis, no kolik by mě muselo uspokojit kreditů, abych si řekl, že ho prodám? Na rovinu, žádné. Za prvé nebudu podporovat možné soupeře v rychlosti jejich "vývinu", za druhé, když chci, miliardu kreditů udělám za pár dní.
    Navíc, nevím, jak to mají postavené ostatní, co mají "dost" vybavení, ale mojí snahou je mít full několik hangárů, protože co mě na hře nebaví je přendavání inventáře z lodě do lodě. Takže dnes mám 13 herculesů a chci jich mít 20, to samé lf4. Můj názor je, že takto přemýšlí více hráčů a potom se bojím, že tam kde není nabídka, no...
    A souhlasím s předchozími komentáři, určitě by to někdo občůral, to je víc jak stoprocentní.
     
  19. SuNNy1475

    SuNNy1475 User

    Keby tento bazár sprevozníte..tak by sa to dražilo o niečo málo rýchlejsie...to môžte dat rovno pod seba na dražbu 2 lf3,2iris,2generátory štitu a pohonu a tak dalej...podla mna je to zbytočné... ;)
     
    bhagira22, -baghira2- a !W!A!N!T!E!D! tohle ocenili.
  20. K-A-R-E-L

    K-A-R-E-L User

    Ano, jako podpora nováčků by to smysl mělo, ale zda to dají těžko říci. Stále píší o podpoře nových hráčů, tak tady mají návrh. :eek:))
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.