Bezpečnost a opatření proti krádežím herních účtů

Diskuze na fóru 'Archív centrála' zahájená uživatelem Belgam, 12/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Belgam

  Belgam Guest

  Ahoj piloti,

  Jak si jistě mnozí z vás všimli, upravili jsme bezpečnost vašich účtů zavedením nového kroku při změnách registračních a přístupových údajů na vaše herní účty (nick, heslo, email). Co to v prvé řadě znamená?

  Bezpečnost Vašeho Darkorbit herního účtu je přímo závislá na bezpečnosti vašeho emailového účtu. Jak to funguje?

  Každou změnu některého údaje (nick, heslo, email) vašeho herního účtu musíte schválit kliknutím na potvrzovací odkaz v emailové zprávě zaslané na autorizovaný email vašeho herního účtu.
  Pokud chcete například změnit přezdívku, postupujte podle těchto bodů:


  1. Otevřete v sekci Home "Změnit uživatelské údaje"
  2. Vyplňte pole "Nová přezdívka" (maximálně 22 povolených znaků)
  3. Vyplňte pole "Aktuální heslo"
  4. Potvrďte změnu tlačítkem "Změnit"
  5. Přihlaste se do vaší emailové schránky, kterou jste autorizovali k aktuálnímu účtu.
  6. Vyčkejte na doručení emailové zprávy "Změna tvých přístupových údajů - DarkOrbit"
  7. Klikněte na první link v této zprávě.
  8. Budete přesměrováni na váš účet a požadované změny budou potvrzeny.
  Poznámka: Pokud neobdržíte uvedený autorizační email pak učiňte následující

  • vyčkejte delší čas na doručení zprávy (max ovšem 2 hodiny)
  • zkontrolujte, zda zpráva není ve vašem spam koši
  • obraťte se s dotazem na odpovídající emailovou adresu podpory pro hru Darkorbit, zda není vaše emailová schránka v seznamu zakázaných emailových adres (vždy uveďte vaše ID a autorizovanou emailovou adresu)
  Kde je bezpečnostní riziko?

  Případný zloděj má tímto značně ztíženou krádež. I když se mu totiž podaří uhodnout vaše heslo pro hru, nemůže na účtu změnit údaje bez znalosti hesla k emailovému účtu.
  Klíčem k Vašemu účtu se tak stává registrovaný emailový účet a jeho zabezpečení. Pro vyšší bezpečnost proto doporučujeme nepoužívat stejné heslo pro emailovou schránku a hru a neuvádět nikde emailovou adresu, kterou jste autorizovali (herní chat, MSN, Skype, ICQ atd.).
  Pokud si nejste jisti kdo by případně mohl k vašemu emailu mít přístup, raději změňte přístupové heslo do vaší emailové schránky nebo založte a autorizujte emailovou adresu zcela novou (doporučujeme freemail na
  centrum.cz).

  Heslo k registrovanému emailovému účtu je pro bezpečnost rozhodující, pokud si nejste jeho kvalitou jisti, změňte jej podle
  doporučení.

  Nikdy nenechávejte emailový účet otevřený pokud odcházíte od počítače, který je veřejně přístupný (například ve škole). Vždy se z účtu odhlaste a zkontrolujte opětovným otevřením, že emailový účet je nepřístupný.


  Jaká pravidla řeší bezpečnost herních účtů?

  V pravidlech uvedených zde na fóru je bod omezující manipulaci s herními účty globálně (prodej, bezplatné přenechání atd.)

  Citace:


  A dále platí pravidlo dle Všeobecných obchodních podmínek o zákazu poskytování přihlašovacích údajů třetím osobám a jejich používání.

  Citace:

  Kdo je důvěryhodnou osobou pro sdělení údajů o mém herním účtu?

  Jednoduše nikdo!!!


  Žádný pracovník podpory vaše heslo nepotřebuje!!!

  Žádný moderátor není oprávněn po vás heslo požadovat!!!

  Proto se důsledně řiďte podle následujících pokynů:
  1. Nikomu, s vyjímkou komunikace s podporou hry z oficiální adresy, nesdělujte své heslo k účtu, BIG, ID a autorizovanou emailovou adresu.
  2. Nedbejte na naléhání, sliby, liché nabídky (např. barvení lodě, přidání BZ, poslání uridia apod.), výhrůžky či jinou formu nátlaku.
  3. Oficiální zástupci společnosti Bigpoint s vámi nikdy nebudou nic řešit na instant messengerech typu Skype, ICQ apod., nebo na socialnich sitich typu Facebook, Twitter apod. Nedůvěřujte sebevíce podobným přezdívkám a to včetně herního chatu. Napodobit lze cokoliv a jistě nikdo z vás nebude věřit, že se za nickem "Elvis Presley" nachází mrtvý král rokenrolu.
  4. Pravý moderátor má dostatečně viditelnou oranžovou barvu nicku v herním chatu, nezaměňujte žlute odlišené šeptání běžných uživatelů.
  5. Buďte nedůvěřivý a pokud pojmete podezření, že jste se setkali s podvodnikem, oznamte tuto skutečnost co nejdříve pomocí kontaktního formuláře na podporu hry(uveďte server, o který chat se jednalo, přibližný čas a nick podvodnika, případně doložte vaši konverzaci z herního chatu screenem).


  Pokud mi bude účet odcizen, mám možnost ho získat zpět?


  Systém zvýšené bezpečnosti je spolehlivý a největší slabinou je naivita, důvěřivost některých uživatelů a naprosté ignorování základních pravidel bezpečnosti.
  Proto upozorňujeme všechny hráče, že od 18.6.2009 již NEBUDOU UKRADENÉ ÚČTY VRACENY, zvláště pak, pokud k odcizení účtu a změně registračních údajů dojde pomocí autorizované emailové adresy.

  Bezpečnost Vašich herních účtů a investic je v první řadě ve vašem zájmu a zároveň pouze vaší odpovědností, proto ji prosím nepodceňujte!!!

  Váš Darkorbit tým

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.