Chatovacie okno - bug?

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Dean26, 19/2/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Dean26

    Dean26 User

    Uz od zaciatku zalozenia uctu si vsimam jednu zvlastnu vec v hernom klientovi...
    Otvorim chatovacie okno (je uplne jedno, v ktorej zalozke), ktore ma urcitu velkost - na zaciatku je logicky prazdne. Prebieha diskusia a okno sa zaplni tak, ze sa vpravo zobrazi uz aj najazdnik okna. Avsak ako nahle je najazdnik zobrazeny, nenaskakuju automaticky dalsie prispevky inych hracov - teda najazdnik sa automaticky neposuva na posledny prispevok diskusie.
    Ked chcem okno zaktualizovat, musim rucne potiahnut najazdnik smerom dole, aby som videl posledne prispevky diskusie.

    Skusal som aj ine web browsre, ale stale ten isty problem :( ...
     
  2. |Oromë|

    |Oromë| User

    Dean26 niekedy sa to stane aj mne, chat to robi od nepameti.

    Vacsinou pomozu relogy alebo opatovne prihlasenie, no velky problem v tom nevidim, hru to neomedzuje a vzdy to po case zacne fungovat normalne.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. TRIXT

    TRIXT User

    Dean26: Tento problém nastane, když měníš velikost okna chatu. Dokud po přihlášení velikost okna nezměníš, vše probíhá správně a obsah okna se posouvá tak, že vidíš poslední příspěvek. Jakmile velikost okna chatu změníš, obsah se přestane posouvat. Pomůže až relog. Takže pokud si chceš změnit velikost okna chatu, změň si ji, proveď relog a pak již velikost neměň.
     
  4. Kubino

    Kubino Guest

    TRIXT

    dovolím si nesúhlasiť, mne problém s neposúvajúcim chatom občas nastane a s veľkosťou okna nič nerobím. Toto však nepovažujem za závažný problém, buď to stiahnem ručne alebo po preskoku mapy či relogu sa chat posúvať začne.
     
    Imperátor[CZ1] tohle ocenil(a).
  5. TRIXT

    TRIXT User

    Kubino: Mě se to stane vždy a jen po změně velikosti okna chatu (ne celého prohlížeče). Proskok portem nepomůže, jen relog. Používám prohlížeč FireFox. Ale v Chromu mi to dělalo to stejné, ale teď ho již nepoužívám. Mohl by jsi změnu velikosti vlastního okna četu vyzkoušet i u sebe?
     
  6. tento problém je srdeční záležitost už hodně dlouhou dobu a ta chyba mi přirostla k srdci jakoby to tam bylo schválně :D :.-) mě osobně to nevadí a aspoň se můžu soustředit na hru a nemusím si furt číst nové příspěvky atd.
    :)
    PS: ted mám ban :D tak mám aspoň klid :D
     
  7. Kubino

    Kubino Guest

    TRIXT ide o to, že sa to prejaví aj bez zmeny a to som len podotkol. To, že sa u teba chyba prejaví určitým spôsobom neznamená, že sa tak prejaví u každého.

    Btw. testované (server CZ1) a po zmene veľkosti okna bez problémov chat automaticky roloval na poslednú správu.
     
  8. TRIXT

    TRIXT User

    Kubino: Je mi jasné, že každému to nemusí dělat to stejné. :) Jen jsem zapoměl v předcházejícím příspěvku uvést, že se v mém případě jedná o zmenšení okna chatu. Třeba to někomu pomůže. Jen zrekapituliji, kdy se mi přestane rolovat obsah chatu na nejnovější příspěvek:

    1) Když zmenším okno chatu.
    2) Když se chci podívat na nějaký starší příspěvek, který se již odroloval a já musím rolovat nahoru.

    V obou případech to vyřeší jen relog. Proskok branou mi nepomůže.
     
  9. Dean26

    Dean26 User

    Takze v sumare: je to chyba, vie sa o nej v hernej komunite a medzi adminmi (a pravdepodobne to vedia aj vyvojari v BP). Ale kedze to hratelnost velmi neovplyvnuje, tak sa na riesenie problemu kasle :)
    Existuje nejaka moznost, aby sa tymto problemom zacali kompetentni realne zaujimat?
     
  10. Kubino

    Kubino Guest

    Nikto na nič nekašle, o problém sa zaujímajú avšak každý problém má určitú prioritu. Vytvorí sa mriežka vplyvu a rizika a ide sa od najväčších čísel, t.j. ak príde narad oprava chatu opraví sa. Stále platí, že chat je doplnková služba k hre.
     
  11. Korben

    Korben User

    Dean26 Možno ťa prekvapím, ale chat nieje súčasťou hry. Chat je samostatný komunikátor vložený do hry, tak že BP prevádzkuje hru ale chat nie.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  12. Dean26

    Dean26 User

    Poznam manazment rizik SW...
    Orome spominal, ze tento problem tu je od nepamati - a mozem mu dat zapravdu, ze tiez si na to pamatam, ked prisiel novy klient (tusim 2011/2012 , problem s chatom tam uz bol).
    Len mi je divne, ze sa k tak starej chybe za tu dobu vobec nepristupilo k jej vyrieseniu...
    Co vsak ocakavam, je adminom bombardovat BP k naprave chyby (podla BP nizkej priority) a tym padom poukazat na to, aby BP prehodnotilo svoj manazment rizik chybovosti SW.
    ----------------------------------------
    Korben: zaujimave, ale ak niekto prevadzkuje nieco vo svojom SW, tak ma na starosti aj vsetky jej sucasti -a teda aj chat. To, ze chat ludia z BP nerobili, ale ze to robila ina strana, mna ako uzivatela nemusi vobec trapit. Nie je cele DO pod hlavickou BP? Pokial viem, tak je.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 4/3/15
  13. Korben

    Korben User

    Dean26 Nepíš viac príspevkov pod seba. Ľudia z BP nie len že chat nerobili, ale ho ani neprevádzkujú. Predstav si že si v práci a máš tam telefón, síce ho tvoji zákazníci využívajú, ale telefón prevádzkuje iná spoločnosť a ak nastane chyba, tak to musí tá druhá spoločnosť opraviť. Tak že nerieš neriešiteľné a rešpektuj to čo ti tu píšeme.
    Ja nepotrebujem niekoho o niečom presviedčať. Napíšem to ako sa veci maju. To či tomu veríš alebo nie je tvoja vec, no moje tvrdenie nezmením pokiaľ nedostanem od BP inú informáciu.
    Predkladám len to čo dostanem.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  14. baty77

    baty77 User

    Mně to občas dělá když něco v tom chatu hledám a posouvám posuvníkem nahoru. No a pak když sjedu dolů už se mi to nesešupuje samo. Port nepomáhá, jen relog. Jinak při změně parametrů mi to dělá jsen někdy. Taky se mi to stává po lagu, lagne se to, zase to naskočí, ale posuvník neposouvá. Jinak už jsem si na to za těch (celkem dlouhých) skoro pět let zvykl.
     
  15. Frispal!!!

    Frispal!!! User

    Pomohli by ste my prosim mne v chate stale piše Authorization failed! skusal som okno zmensit zväčšiť a nepomaha skusil som sa aj odhlasit a prihlasit a nic stale to tam je. A to sa mi deje uz od môjho prihlasenia. Tak prosim pomôžte mi.
     
  16. Korben

    Korben User

    Odporúčam dobre čítať.

    Ban na dobu neurčitou - Code 0 / Authorization failed!

    Proč mám tento ban ?
    Ban je udělen za velmi hrubé porušení pravidel herního chatu.

    Má tento ban spojitost jen s DarkOrbitem ?
    Ne, pravidla jsi mohl porušit u jakékoli hry společnosti BigPoint.

    Mám ban na všechny účty ?
    Ano, ban je přidělen na IP adresu, z této IP adresy nemůžeš psát na žádném chatu společnosti BP.

    Kdy mi ban skončí ?
    Ban je permanentní, neruší se. Nevyřešíme ho ani na fóru ani na podpoře hry. Stejně tak se tento ban neprověřuje.

    Mohu ban nějak obejít ?
    Ano, změnu IP adresy u svého poskytovatele.

    Můžu dostat ban i na nové IP adrese ?
    Ano, pokud ban byl přidělen spravedlivě, nebo by jsi pravidla opět hrubě porušil.

    Co když jsem ban dostal neoprávněně ?
    Ban jsi nemusel dostat přímo ty, ale kdokoli, se stejnou IP adresou, řešením je změna IP adresy.

    Je možnost že jsem ban dostal neoprávněně ? Ano, je možné, že se stala chyba při konfiguraci chatu, můžeš zkusit počkat do nejbližšího restartu hry (pravidelný ranní restart), zda ban neskončí.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. Frispal!!!

    Frispal!!! User

    Takže mam podla vas zmenit IP adresu?
     
  18. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    Muzes zkusit pockat do ranniho restartu, pokud ani potom ban nezmizi, tak jedine zmena IP.
     
  19. Frispal!!!

    Frispal!!! User

    O akom čase sa resetuje. a dufam ze mi to nezmaze ucet.
     
  20. Frispal!!! ranní reset je tuším v 05:30.

    Btw. jak jsi přišel na to, že by ti to mohlo smazat účet??
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.