Dá se darkorbit ještě hrát ?

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem šmajdalf, 25/10/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Sygauras

    Sygauras User

    "kroužek, plnýkolečko, piky, 98, kříž, 56, v, otočený"R", u, piky, plnýkolečko, kroužek" (teda vyslabikovat tvůj nick musí být fajn hlavně když si chceš pokecat) : s montáží plnej souhlas. Vůbec netuším k čemu je tak 90% věcí co se tam dají vyrobit protože i tady na fóru, mi strašně moc řekne že to je "KXB77N" a nic víc k tomu. Nemám tušení proč bych to měla chtít, na co mi to bude a jestli je to vůbec na moji loď, když u 99% diskuzí hráči brblou že ty moduly a mechanismy atd, nejdou dát na Golička (jinou loď nemám)
    Mám v montáži začmrklé jen "munice" a "hardware" protože tomu zbytku prostě nejsem schopná rozumět.
    Jako nový hráč, nemám tušení ani k čemu je tu asi 30 druhů nějakých "kamenů" jako je diametrion, kyhalin, bifenon a čert ví co, když ani po půl hodině zkoumání montáže netuším co se z toho dá vyrobit (myslím to tak že je tam sice možnost vyrobit nějaký fialový rádia, budíky, televize, zapalovače, kabelky a podobný věci ale ani u toho není napsané k čemu je to dobrý) a proč by mě to mělo zajímat.
    Nereším to, nezájem, i tak se dá hrát a prostě sbírám nějaký kameny a materiály a ani nevím proč.
    V montáži jsem si sestrojila PETika, 1x Goli design na PETa, 1x Iris (to byl ten 8 poslední kdy mi asi 9x nevyšla dražba tak jsem si ho sestavila) 2x Goli design na letounky a zatím 1x jeden laser (teď si nevzpomenu který, myslím že ten psychomentáliumjedovatězelený, netuším jak se jmenuje)
    Momentálně mám - kvůli akciím - začmrklou i možnost "časově omezené" ale i to je mi v podstatě k ničemu když je v případě Agutusů všechno za 15 000 - nemožné v mém případě nasbírat - a v případě Věčného svazku jde všechno vytvořit jen jednou.

    A abych tak nějak zůstala v mezích dotazu, jo hrát se to dá, když jsi jako já totální salámista a flegmatik a zalezeš někam na PVE + prostě umíš ignorovat 7 tun blikajících nabídek na slevy a montáž a půlku obchodu atd.
    Lítám si po mapě, plním úkoly, dení mise, sem tam si zaletím na uber mapu, doplňuju lepší výbavu, dražím ..... pohoda klídeček, žádnej stres. Něco mě nakrkne, vypnu to a jdu se projít se psem a zapnu to až druhej den. Chce to jen mít dost pevný režim a odolat lákadlům :)
    Neříkám že ta hra je špatná, mám 95 nůší poznámek o problémech, ale umí chytnout. Takže když umíš odolat "zaplať" nabídkám, můžeš si to v klidu hrát podle sebe.
     
  2. Sygauras áno, ono sa to dá. Ja mám možno trochu skreslený pohľad na túto vec, pretože som tu od samého začiatku a vidím, kam táto hra ide (oprava, kde už je...) Hlavný problém nastáva, keď tu už nemáš čo robiť, nemám si čo už strielať, maximálne PVP úlohy (ja som bol vždy skôr PVE hráč) a to je jediné čo mi zostalo no hlavne je to ceľkom ťažké, keď nemôžeš ani strielať vláčiky pretože ho dáš 5x dole a už si za pushing mastera :).

    Rád by som môj čas využil zmysluplne a pomohol možno slabším a novým hráčom, ale nejako neprichádzajú :D
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. Nehrajte na PVP ale na PVE tam máte klid můžete si lítat po mapě a nikdo vás nezničí pokud máte ochranu :D

    Já sice DO ani nehraju pomalu a jistě není důvod a když to občas zapnu a někdo mě občas zničí neřeším to protože je to hra :)

    Brány nedělám jen max týdnu když jsou bonus odměny tento týden se povedlo udělat 2 brány a hned 100.000 bíle doma navíc :D

    Plusovou loď žádnou nemám není potřeba stojí to majlant :D
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  4. Drift1

    Drift1 User

  5. RagnarTopG

    RagnarTopG User

    Na tohle téma můžu dát velice čerstvý vhled někoho, kdo se ke hře vrátil po hooodně dlouhé době. Třeba to někomu pomůže neudělat stejnou chybu.

    Pro navození kontextu napíši něco o mě a o mém pohledu na věc. Kdysi dávno, někdy kolem roku 2008 + jsem začal jako malý špunt hrát všemožné onlinovky ať už prohlížečovky nebo klasické free to play hry od BP gameforge atd. Z her od BP jsem nejvíce času trávil na Seafight a Darkorbitu. Nebudu vyjmenovávat hry ostatních konkurentů BP ať kvůli tomu není příspěvěk smazán. Nad těmito hrami jsem proseděl roky dětství. To byly časy... team speak, aliance, pomoc mezi hráči atd. Hodně jsem si to užíval i když jsem pocházel z extrémně chudé rodiny a myšlenka placení za cokoliv byla mimo místu, takže jsem vlastně byl vždy hlavně potrava pro děla. Co si budeme povídat, všechny tyhle hry jsou a vždy byly těžce pay to win.

    V posledních letech se mi dost daří, jakože opravdu až nesmyslně dobře, někdy mám kvůli nárožné práci na psychiku takové období, kdy se sem tam čas od času na krátký čas "zavřu" do nějaké hry z dob mého dětství pod výmluvou, že si chci odpočinou a zrelaxovat a znovu se ke hře vrátím ale jen na chvíli. Podobně tomu bylo i teď, akorát místo týdnů se jednalo spíš o den :D.

    V průběhu minulého týdne jsem si vzpomněl na DO, založil si účet a včera to rozjel. Oťukl jsem si v předcházejících dnech globální evropu 1, zhodnotil, co vše je nového a řekl si, že může být super se do hry po mnoha letech vrátit, tentokrát s podporou peněženky. Koupil jsem si balíček s kyborgem, doklikal si full LF4, profil pilota, nějaké boostery atd. Účet nic moc, ale DMG 50-60K bílou a přístup na všechny mapy a vybacený PET za "den" hraní se mi zdálo super.

    Skáču na starou PvP mapu, kde na mě po chvíli vyskočí živý hráč se Solance, začne bitva, sekáme se vším co jde, srdce až v krku, po bitvě 1v1 hráč lupnul a mě zbylo asi 10K HP. Říkám si, paráda, tohle stálo za to. Aby jste byli v obraze, v dávných dobách by pro mě byla taková bitva naprostým luxusem, který jsem si mohl dopřát jen jednou za hoooodně dlouhou dobu a 1v1 jsem byl vždy ten, co spíš křupal a když už se plnil PVP úkol, tak to bylo s podporou a nebylo vůbec nic neobvyklého babrat se s úkolem na 15 enemy klidně měsíc.

    Po vyplavení prvních endorfinů z první bitvy po letech jsem si říkal, že to je ono, že vůbec nebude vadit, když zařadím občasné víkendové lítání, když bude čas.

    Beru hromadu úkolů na hráče a sekám to jeden za druhým. Zjišťuju, že 98% hráčů jsou auta co se ani nebrání. Nevadí, alespoň je snadné plnit úkoly a nebudu muset kupovat další balíčky.

    Pak se sem tam objevil hráč, co kope na potkání za 200-300K kombi DMG. Taky si říkám nevadí, nemůžu být nejlepší na serveru, protože i kybych platil jak mourovatý, nechci se zabývat lítáním na autu abych časem střílel i tyto hráče.

    Bohužel jak se blížil večer, tak se na mapách začaly objevovat vláčky botů v počtu 3-8 lodí. Když jsem viděl co se děje, co tyhle vláčky automatů dokážou a jak se chovají na eventových NPC, tak jsem opravdu velmi rychle vystřízlivěl.

    Ono by mi nevadilo platit, nevadí mi, že většina serveru lítá na autu, nevadí mi, že je ta hra v podstatě money grab, byl jsem tu hlavně pro relax a pro nostalgii, nicméně jakmile mě na mapě začně střílet vlak botů v takovém stylu, že doletí v počtu 8 lodí, zasekají klienta, sestřelí mě za sekundu a seberou si eventové NPC... no, to už je vááááážně hodně.

    Po stráveném večeru v takovém stylu jsem si sice splnil takový ten dětský sen, kdy jsem si zahrál na lovce a pobavil se v PvP, ale zároveň jsem zjistil, že ta hra už je vááážně JENOM rozbitá prehistorická věc plná botů, kterou čeká stejný osud, jako ostatní hry na podobný princip, které jsem si kdysi dávno užíval...

    Deepolis! Arenas of Glory! Gladiatus II! HellBlades! Všechno to byly hry provozované BP na podobných principech a ve své době s tučnou hráčskou základnou. Všechny byly opuštěny, zapomenuty, zaprášeny a vypnuty. Co vypnou příště? PirateStorm? Seafight? Nebo Darkorbit? Jak dlouho bude hráče na autech bavit platit prémko? Jak dlouho se to ještě ekonomicky pro BP vyplatí? Jak moc to musí být v DO ekonomicky špatný, když není ani Unity klient?

    Takže ne, děkuji. Lituji nákupu balíčků, účet dávám k ledu a hraní přenechám automatům.

    Nejlepší je pamatovat si na tu hru tak, jak vypadalo v dobách ještě před LF-4 a rozhodně v dnešní době nehrát, za mě to nemá smysl.

    Když se řekne DarkOrbit, místo hraní je pro mě lepší zavzpomínat ve stylu "jóó, to byly časy, když jsme se spolužáky na základce lítali, hádali se a snažili se zasimulovat nějakou tu nemoc abychom mohli v klidu přes den něco nafarmit nebo vydražit".


    Tímto nechci aktivním hráčům hru nikomu kazit, je to jen můj názor. Užijte si to, dokud to je ještě online.
     
  6. RagnarTopG, lépe bych to nenapsal. Akorát já začal 2009 ve 40 letech.
    Sygauras, vezmi si úkoly na pirátské NPC a na 5-1 farmi. Na žádném serveru tě skoro nikdo nesundavá, něco i vyděláš. Dříve, když byly staré úkoly, se tam dalo vydělat 400 000U, teď už to tak výnosný není. Asi nikdo nekupoval U a nebylo na odměny.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. -baghira2-

    -baghira2- User

    Jediné co mě na této hře, ještě tahá je nostalgie.
    Jinak ji v poslední době, již ani aktívne nehraji.

    Hra se propadáva, čím víc do ztracena.

    Je to i současnou dobou.
    Že DO je na tom, takhle až moc zle.
    Hold starým hrám, již zvoní na hřbitov.

    Pouze jednou za týden udělám denní úkol ze 17 lvl. za 4 kilo uri.
    Jinak to nehraji, jen se přihlašuji. Anebo čekám na dobrý event..

    Osobně: to již pomalu ale jistě, přestávám hrávat. Fórum postačí.
     
  8. Za sebe musím říct, že DO hraji sice prakticky každý den (aspoň udělat denní mise a získat a login bonus), ale posledních pár let je hraní této hry poněkud nezáživné, nudné a postupně začíná být spíš otravné.

    Mapy (obzvláště pirátské) plné ***ů, na normálních mapách už na mě poslední dobou neútočí ani tak jeden hráč jako spíš např. pětice hráčů, jež všichni až moc podezřele kopírují pohyby lodě letící v čele (neboli vláčky), odměny z normálních úkolů neodpovídají práci, kterou na jejich splnění musí člověk vynaložit a neustálé přidávání nových silnějších věcí do výbavy a všelijakých plus lodí neustále rozevírá nůžky mezi hráči (milion uridia se nezíská jen tak, teda mimo payment nebo pokud nejedete 24/7 na 5-3 palladium a pak to o víkendu nezúročíte, že...).

    Hra je pro mě mimo každoměsíční speciální akci jednotvárná a těžká na zisk zdrojů, aby se hráč mohl někam posunout i bez placení či podvádění. A to ještě musí mít akce vychytané mouchy a nenahrávat právě ***ům, viz například akce Vesmírný pohár - míč do branek na GE5 kopalo vždy jen EIC a pořád ty stejné skupinky hráčů, jejichž lodě létaly velmi podezřelým způsobem...

    Mám tuhle hru rád, mám na ni hezké vzpomínky - hlavně na začátky, kdy jsme ji s kamarády hráli ve škole v počítačových učebnách, takže stále doufám, že se ji povede nějakým způsobem zachránit. Momentálně mě však nenapadá nic, co bych navrhnul na zlepšení kromě věcí, které zde na fóru již mnohokrát zazněly ( a taky to bude tím, že tenhle post píšu o půlnoci a už se mi nechce myslet).

    Jen mimochodem, -baghira2-, nevím upřímně, jak se hra hodnotí bez toho, aniž by se jí jeden aktivně účastnil a hrál ji. Fórum je sice fajn věc, ale nelepší je udělat si o tom obrázek sám a zcela nespoléhat na názory druhých - včetně toho mého, který jste teď přečetli (taky hlavně proto, že tady na fóru přispívá jen zlomek hráčské komunity DO).
     
  9. Na globále mám solaris. Počítal jsem to na plus, denní úkoly po 10 000U, 750 000 za 75 dní, těch 46 korun za slevák se vyplatí. Takový je plán na tento rok, vždy si vytyčím cíl a splním ho. Na globále jsem jen full havoc a 3 herkuly. Když si po předchozích zkušenostech spočítám, na kolik by vyšly kappy na full hercul a spartan, raději půjdu cestou plus solaris. On ten globál je jiný, chce to i jinak přemýšlet. Full havoc stačí. Když budu točit cubi plus solaris, denní úkoly můžu vypustit. Už teď se solaris vydělávám na cubi slušně.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  10. Už se skoro nedá hrát...
    Ať přes klienta, tak přes prohlížeč jdu do hry na citě převzít poslané suroviny, zpět do skylabu odeslat nové suroviny, přepnu na jinou loď a ejhle, hra je zamrzlá, takže znovu přes kalendář s dlouhým čekáním. Jsem ve hře, potřebuji do hangáru nebo galaxy apod. a opět hra zamrzla nebo to dokonce vyhodí z DO. Nemluvě o tom, že pohyb v hangáru, galaxy aj. často nefunguje a opět vyhazuje nebo se tam na 1. pokus vůbec nejde dostat.
    Jdu znovu, jsem ve hře, ale nemůžu na jinou mapu přes cpu, píše to, že za lítání nelze, přitom stojím. Jindy se zapnutým petem se objevím na mapě u portu, ale pet je na opačném konci mapy, tak hold čekám až ke mně doletí, abych mohla přes port.
    Prostě jedna chyba za druhou, a ty chyby se nějak množí poslední dobou, stále přibývají další.
     
    -*J*A*G*U*A*R*- a -baghira2- tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.