Dialóg producenta – červenec 2015

Diskuze na fóru 'Archív centrála' zahájená uživatelem Korben, 31/7/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Korben

  Korben User

  Ahoj vesmírní piloti,

  Posledních pár měsíců bylo pro nás dost hektických, protože jsme měli spoustu práce s finalizací, testováním a implementací aktualizace 3D enginu. Prozatím můžeme říct, že 3D režim využíváte, zlepšení v oblasti výkonu jsou znatelná a vaše zpětná vazba je jednoznačně pozitivní!
  Od mého posledního příspěvku tady uběhla už nějaká doba, ale na fóru jsem strávil tolik času, kolik jsem mohl, a totéž platí i o ostatních členech vývojového týmu.
  Ale tím to pro nás nekončí. V dohledné době spustíme nový pravidelný Twitch stream, protože příležitostí k diskuzi v reálném čase není nikdy dost!
  Jak jste si mohli všimnout, v poslední době jsme aktivně shromažďovali zpětnou vazbu od komunity prostřednictvím otevřeného beta testu a diskuzí na fóru. Doposud se diskuse odehrávaly převážně na fóru, ale jakmile bude náš Twitch stream online, budeme zveřejňovat informace a diskutovat o všem možném také zde.
  Ale abychom nechodili okolo horké kaše, zde je výčet hlavních oblastí, na kterých momentálně pracujeme:

  Nový obsah

  Je několik věcí, které bychom chtěli do konce roku přidat nebo vylepšit.
  Jako příklad můžeme zmínit nedávno přejmenované „Sezóny Ultimativní bitevní arény“, ale to není vše. Zatímco Sezóny UBA jsou zaměřené na PvP, nový systém, na němž momentálně pracujeme, bude přístupný všem a měl by oživit naše stávající mapy a galaktické brány a zároveň vás zbavit některých neoblíbených předmětů. Je nám jasné, že byste chtěli slyšet víc, ale mějte prosím trpělivost.
  Naším dalším cílem je přidat do hry více permanentního hratelného obsahu. Akce Invaze parazitů, Tajné nabídky Helixu, Loterie Hitac a nadcházející UBA Expo jsou sice zábavné a napínavé, ale trvají jen krátce.
  To však nebude platit o nové galaktické bráně, kterou připravujeme.
  V nadcházejících týdnech vám prozradíme víc. Prozatím sbírejte síly, pilujte schopnosti a připravte se na bitvu s jedněmi z nejstarších vetřelčích nepřátel.
  Populace serveru
  Na toto téma proběhla v komunitě spousta diskuzí, a jak jsme již několikrát zmínili, jsme si této problematiky vědomi a věnujeme se jí. Aktivně monitorujeme trendy v oblasti populace serverů a vyhodnocujeme možná řešení pro problémy související s nízkou populací na některých z nich.
  Také ostatní herní týmy tady v Bigpointu se potýkají s tímto problémem ve svých hrách. Přestože každá hra je jiná, každý úspěch v této oblasti nám poskytne cenné údaje, které nám pomohou při řešení těchto problémů v ostatních hrách.
  DarkOrbit je stále populární hrou s velmi početnou hráčskou základnou, což znamená, že musíme brát v potaz spoustu faktorů, ale i tak neustáváme v hledání toho správného řešení.
  Toto je jedna z našich největších priorit, ale nechceme nic uspěchat, dokud nebudeme vědět, že řešení, které použijeme, je bezpečné a co možná nejméně rušivé pro vás hráče. O našem pokroku v této oblasti vás budeme informovat.

  Nováčci a změny ekonomie

  Během prací na aktualizaci 3D enginu jsme také shromažďovali data a plánovali změny, které by co nejvíce zpříjemnili herní zážitek novým hráčům DarkOrbitu.
  Během nadcházejících měsíců budeme implementovat menší aktualizace zaměřené především na nováčky. Účelem některých z těchto změn bude připravit půdu pro finální opravu, proto pokud uvidíte změnu, která žádný problém úplně neřeší, vězte, že se s největší pravděpodobností jedná o odrazový můstek ke konečnému řešení.
  Ochrana nováčků, aktualizace úkolů a podobné změny samozřejmě spadají do této kategorie, ale zároveň se zaměřujeme na ekonomii jako celek. Spousta práce probíhá v zákulisí, jako například analyzování a optimalizování cen a pokroku hráčů ve hře.
  Některé z těchto změn vyžadují postupnou nebo fázovou implementaci. Jiné změny zase vyžadují předchozí implementaci určitého systému nebo obsahu.
  Akce Tajné nabídky Helixu nás hodně naučila. Pravdou je, že některé změny, jako například Ultra nabídka červených a modrých klíčů ke kořisti, nefungovaly přesně tak, jak jsme chtěli. Tato nabídka bude v dohledné době aktualizována a otestována a následovat budou i další změny.

  Závěr

  Naše dlouhodobé cíle zahrnují změny, které umožním novým hráčům, aby si snadněji osvojili základy hry, dosahovali pokroku při nižších investicích a měli k dispozici více obsahu a možností podporujících hratelnost na vyšších levelech. Jsou to realistické cíle, na jejichž dosažení intenzivně pracujeme.
  Možná vám to připadá, jako že jsme si ukousli příliš velké sousto, ale ujišťuji vás, že nejde o plané řeči. Náš tým je neskutečně motivovaný a už se nemůžeme dočkat, až vám budeme moci přinést plody naší práce. V brzké době můžete očekávat zvláštní oznámení ke každému z probíraných témat.
  S implementací aktualizace 3D enginu jsme otevřeli novou kapitolu v historii hry DarkOrbit a dostali novou chuť do jejího vylepšování!
  Zůstaňte s námi, ať vám neuniknou žádná oznámení, příspěvky na fóru a v budoucnu také streamy na webu Twitch, jejichž prostřednictvím vás budeme informovat o průběhu změn nastíněných výše.

  Nashle na Orbitě!

  S pozdravem,
  RickDekard
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.