Diskusia: 3D grafická aktualizace klienta

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Korben, 16/6/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Chtěl bych se zeptat co je to ten anti-aliasing?
     
  2. Selendix

    Selendix User

    3D pěkné, ale já zatím zůstanu ve 2D.

    Masinka: to je vyhlazování hran zjednodušeně, více google
     
  3. A ja chcem upozorniť na chybu že v 3D nejde zmeniť titul na "Bez názvu", teda vymazať titul.
    Edit: Všimol som si že ešte nenačítaný mordon je krivo:
    [​IMG]
    A potom ešte na cudzej základni neviem či to tak má byť ale tiež sam i tam tá kamera tak približuje, myslel som že to len u vlastnej.
     
    Naposledy upraveno: 3/7/15
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  4. Takze ostávam pri 2D a 3D si zapnem obcas je to pekny nápad aj celkovo je to pekne ale ked nieco robim tak to robim poriadne BP v tomto zase neprekvapil. Ako fakt tie textury na niektorych lodaiach NPC su katastrofalne a hodne prace skoláka na strednej skole ako nech sa nehnevaju ale ten AEGIS ELITE je totalne odfaknuty mám na mysli textury(tvar modelu tiez nie je najkrajsi) Boss lordakia totalna katastrofa, Textury na stihacky hroza fakt ako nech sa nehnevaju ale textury na niektorych modeloch je hodná par minut mám taky pocit.
    Absolutne tomu nechápem Vengeance Lighting je pekne nakreslena a jeje tvary a taktiez ttexturu no pozrem sa stihacky a PETKU lvl 1 tak sa mi chce plakat kreslil som v 3D vyse 3 rokov a fakt toto je na tak velku firmu odfalknute ta ELITE textura no proste 10 minut prace

    Je to pekny update ale budem sa opakovat ked nieco robim a chcem prilakat hracov alebo spravit pestrejsiu hru robim to poriadne!
    Je to moj nazor nepotrebujem aby reagovali mudre hlavy na moj post je to fakt odflaknute!
    a update o formaciach to nejdem ani komentovat totalne bez logiky update ako mozu dat +20% DMG este toto je sila a 180% stitu co su chory tam v BP? a ta logika naco mi je foramcia ktora sa vlni a nic nedáva , formacia X no to si snád robia prdel ? cena:300Kreditov no to je sila ze to stoji menej ako vlna a formacia skoro k nicomu na niektore misie sa to dá vyuzit kde nedáva cest inac je to totalna blbost a formacia Kupola zatial mi nedoplo kde sa to dá vyuzit :)
     
  5. To je dopis BP nebo příspěvek na české forum?
     
  6. Korben

    Korben User

    •»Brčko«•1995 Čo tak pre porovnanie ukázať ako to je a ako by to malo byť ? Takých múdrych hláv a kecalov je kopec, ale skutek , utek. Neozval by som sa ale iritovala ma jedna veta.
    Tak že múdra hlava, ukáž čo vieš.o_O
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. hehe presne viem ktora Korben ja sa tym nezivim pred 2 rokmi som ccca kreslil a mám svoje vytvory z radostou ti tu hodim VENGEANCE ktoru som kreslil robil som projekt DARKORBIT REMIX 3D v hre Warcraft 3 tu más screeny 3D kleinta ako u mna vyzeral ale to budis engine je warcraftovi a prikladam moju Vengeance
    Grafika je podobná ako v DO textury su prisposobene Warcraft 3 ako aj LoW poly do warcraft 3 aby mal model macimalne 300KB cca

    Ja niesom expert v kresleni a texturovani v 3D ale nato aká je BP firma je to naozaj odfalknute - aby sme sa rozumeli odflaknuty je AEGIS/stihacky/ET/Boss Loradkium :) toto myslim tym ze ked nieco robim to poriadne aby vsetky modely boli pekne
    Spektrum a Venom su vydarene aj texturami :)
    ale fakt ten AEGIS je proste HNUS TEXTURA a fakt ked si porovnam LIGHTING tak tam vidno pracu a taktiez vsetky designy na goliatha :) su pekne okrem Sentinela a Solace, dat Texturu miesto modelu tej zelenej skvrny je detail ale dat tam texturu fu to je nedorobeny model

    Ja som len student akurat sa hlásim na Vysoku skolu ktora nemá nic z grafikou spolocne



    [​IMG]


    este jeden obrazok:https://imagizer.imageshack.us/v2/1058x699q90/31/rxbeta.jpg

    VEGA bez textury:https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=a5032e6abd421ab678ac6242ef8be185&oe=5598E15C
     
    Naposledy upraveno: 3/7/15
    Łïmïtlεşş tohle ocenil(a).
  8. Tak po lepším prozkoumání 3D verze na normálním serveru, jsem tak trochu změnil prvotní názor, který ve mě vyvolal test server. Po chvilce hraní s nastavením hry a grafickou kartou v pc, jsem dospěl k názoru že ono to nebude až tak špatné. Některé lodě vypadají mnohem lépe, pokud se povypínají zbytečné efekty jako vysoké osvětlení a podobně. Tak nějak se začínám pomalu připravovat, aby později pro mě nebyl moc velký skok až bude možná pouze 3D verze :D.

    Dále jsem si hodně prohlížel textury lodí a npc. U těch můj názor zůstává stejný, nehezké a hře to nepřilepšuje. Na druhou stránku věci si myslím, že Bigpoint tento update uspěchal a přidal do hry nehotovou věc, to se klidně může stát, ne vždy se povede dodržet termín projektu. Takže doufám, že nejsem moc naivní a v dalších týdnech přibudou updaty, které se budou týkat textur a vylepšení grafiky. Přeci jen s novým enginem mají mnohem více možností jak vylepšovat tuto hru, alespoň to sami tvrdí :).

    Takže na závěr tento update není tak horký jak vypadal na test serveru, bude to zase něco nového, na co si časem stejně zvykneme a když ne, no tak holt budeme blbnout jinde :).
     
    -baghira2- a Korben tohle ocenili.
  9. našel jsem chybu když jsem byl na stanci na 2-6 ve 2D a když jsem přepl na 3D stanice byla u kousek dál něž když jsem byl ve 2D
     
  10. Jack.K

    Jack.K User

    Mě se 3D docela zamlouvá. Grafika je celkem pěkná, jen někomu zřejmě bude dělat problém ty 3D modely ve 2D prostoru společně s izometrickým pohledem, kde se lodě a NPC zvětšují nebo zmenšují. Co se mi na 3D režimu líbí je lepší plynulost hry oproti 2D a to i při vyšším nastavení detailů.
    No ale ne vše je ideální takže i pár nedostatků se najde, které jsou ale spíše vizuálního charakteru než že by měli vliv na hru samotnou:
    - příliš silná záře deflektoru KBS
    - malý rozdíl mezi zamaskovanou a nezamaskovanou lodí (loď není tak průhledná jako ve 2D)
    - U citadely pár nedostatků: malý grafický rozdíl při aktivaci cestovního režimu (jen nepatrně větší stopa a trošku odlišná barva), u opevnění je pancéřování opět méně výrazné oproti 2D verzi

    Đ€®B_TiK podívej se na minimapu a zjistíš, že by jsi měl být stále na stejné pozici. Ono ve 3D máš větší pohled směrem dopředu. Na mém NB vidím následující rozsahy: 2D - 8 horizontálně, 5 vertikálně, 3D - 8 horizontálně, 5 směrem dolů, 10 směrem nahoru. Ve 3D mám tedy větší přehled o tom, co se děje nahoře a mohu tak v klidu vidět celé jádro stanice, aniž by po mě střílela. Bohužel ve 3D to má jeden nedostatek a to, že točit NPC nelze v kruhu, ale právě po elipse.
     
    Naposledy upraveno: 4/7/15
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  11. Prečo sa cez toto na 5-2 dá preletieť len v 2D? V 3D to blokuje a musí sa to oblietať

    [​IMG]
     
  12. Kubino

    Kubino Guest

    Anti-aliasing je ľudovo povedané "vyhladenie hrán", nejaká šikmá čiara je v podstate schodovité vyplenie pixelov, t.j. pri maximálnom priblížení by si nevidel čiaru ale "schody", použitím technológie vyhladenia sa pixely zmiešajú, rôzne sa tieňujú a podobne. Potom to nejaví kostrbatý dojem.

    Zvýši to teda kvalitu grafiky avšak to zvýši aj zaťaženie zaradenia čím môže klesať FPS.

    Ukážka:
    [​IMG]
     
    svi1 a Łïmïtlεşş tohle ocenili.
  13. -xghost-

    -xghost- User

    Po vyzkoušení na vlastní kůži musím rovněž přehodnotit názor na aktualizaci: Z negativ zůstává: NPC vypadají hrozně plastově, mnoho textur je odfláklých. Ale pozitiva to docela vyrovnávají: Je vidět větší prostor kolem lodi (loď je vlastně menší), díky čemuž je dříve vidět lovec/kořist a navíc hra díky tomu běží jakoby pomaleji - přijde mi to méně hektické. Nevýhodou tohoto je to, že se hůře točí NPC (elipsa) a vůbec hůře se odhadují vzdálenosti - ale to se zvykne. No a vůbec největší vychytávka je, že se to opravdu neseká i při nastaveních, kde se mi to dříve sekalo jak prase. Zapojení gr. karty je opravdu znát - nevím proč je to vázáno na 3D. Gr. karta přeci umí zpracovávat veškerou grafiku (tedy i 2D), ale je to tak a velmi mě potěšilo, že se mohu kochat efekty, vícevrstvým pozadím apod. Z fotek a videí z test serveru jsem se nejvíc obával nějaké dynamické "hopsavé" kamery, což se naštěstí nekoná (pokud netočíte kolečkem).
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  14. Kubino

    Kubino Guest

    Dúfam, že tí čo hodnotia kvalitu textúr majú všetko nastavené na maximum a aktuálne ovládače grafickej karty. Pretože hodnotiť niečo na low nastaveniach je bezpredmetné.
     
  15. sadild4

    sadild4 User

    Mám otázku pro někoho kdo se v tom vyzná a mohl by poradit ..... akceleraci zaplou mám , flash player mám stáhnutý nejnovejší .... a přesto mi to nejde , když najedu na ikonku 3D ve hře tak se mi tam oběví ještě jedna možnost , ohledně grafických ovladačů .... má otázka zní , jak stáhnu nové , lepší a kde ?
     
  16. Sentiero

    Sentiero User

    Mě by zajímalo jak moc byla 3D verze úspěšná a kolik hráčů lítá na 2D verzi a kolik na 3D verzi. Je možný, že BP zveřejní statistiky? Je mi jasný, že někteří hráči můžou verze střídat, ale bylo by dobrý zhruba vědět jak si 3D verze stojí.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. Já využívám tedy 3D, a to z důvodu, který psal kolega výše - vidím daleko více kolem sebe, oproti hráčům s 2D mám v tomto velkou výhodu, když já je nakliknout můžu a oni mě ne, protože jsou prostě daleko... Také jsem zpozoroval, že nemusím dávat relogy každou chvíli jako ve 2D, protože hra ve 3D běží plynuleji a plynulá zůstává i během delšího hraní:)
     
  18. Kubino

    Kubino Guest

    To záleží či máš integrovanú alebo externú GK, každopádne na stránke výrobcu nájdeš ovládače.
    To ja nemusím dávať ani v 2D :)
     
  19. Jasně Kubino, ale ne každému to plynule ve 2D jede a tím pádem je pro mě 3D pro hru lepší...
    OT - Lze ti nějak poslat soukromou zprávu ohledně nějakého dotazu?
     
  20. Kubino

    Kubino Guest

    Môžeš napísať na svoj profil a ja ti tam odpoviem. Na môj profil písať nemôžeš z dôvodu spamu, ktorý tam vznikal keď som mal túto možnosť otvorenú.

    Poprosím už ale netvoriť OT.