Diskusia: 4.5.2016 Twitch stream poznámky

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Jessie, 5/5/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -Kaperko-

    -Kaperko- User

    Co nariekate kvoli hodnostiam? Nic zasadneho sa nezmeni, hodnost sa pocita podla poctu hracov, zvysi sa pocet hracov, zvysi sa pocet plukovnikov, majorov atd. Akurat ti co zacali na novsich serveroch by mali nizsie ranky a niektorych by nahradili hraci s vyssimi rankami zo starsieho servera.. Dolezite vsak je stale su to ti co maju tie ranky vyssie.. Avsak vsetky serveri su relativne stare a v porovnani s dobou ked vznikli najnovsie po dnesok su vzniky serverov priblizne rovnake tak si myslim ze velky dopad na ranky to mat nebude. Vysledok spojenia bude mat omnoho pozitivnejsi vplyv, viac hracov na mapach, zlozitejsie diplomacie, vacsia pestrost hry.
    A pre tych co sa strachuju o svoje ranky.. toto je hra na dlhe roky, vsetci podstupime to iste, a ten co sa bude snazit aj nadalej si svoju hodnost aj obhaji, ti co za nou vyplakavaju dopredu ju pre mna uz davno stratili
     
    Łïmïtlεşş a *SATKO* tohle ocenili.
  2. 1. Jsem proti spojení: mám účty na cz1, cz2, cz3 a mimo cz1, kde jsem za víc jak 20 000 Kč, jsem na identickém cz2 a 3 odhadem tak po 10 000 Kč.
    2. Vaše domněnky, že bude víc lidí? Tak to budu na jednom serveru lítat najednou třemi loděmi? A takových nás bude víc.

    Pokud budou servery slučovat, měl bych mít možnost si vybrat si ID k ponechání a za ostatní ať mi vrátí peníze, co jsem do nich dal, případně převedou v uridiu na ponechané ID.
     
    Naposledy upraveno: 6/5/16
    jisap123 a nino280 tohle ocenili.
  3. Selendix

    Selendix User

    Kdyby jen třemi. Jestli máš na každém i 10 hangárů, tak 30-ti :).
    Domnívám se, že to hned tak nesloučí, a kdoví jestli někdy.

    Jak by ti například kompenzovali, že např. na CZ1 by jsi měl full Havoc a 0 hercules, na CZ2 full Hav i Her a na CZ3 full Her a vybral by jsi si CZ2. Tak cena těch designů by byla jaká?
    To samé LF-4 resp. všech předmětů, které můžeš získat jen náhodně.
     
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
  4. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    Bigpoint predsa nevie že sú to tvoje účty, ak by sa niekedy spojili cz servery tak bohužiaľ budeš mať asi viac účtov na jednom servery.

    Ale chalani predsa len toto všetko sú domnienky, bigpoint len premýšľa nad takýmto krokmi a ako vidíte snaží sa myslieť na všetko, sami ste sem pridalí veľa zaujímavých point, ktoré určite by mali zohladniť pri spájani, neni to také jednoduché a určite sa to neudeje tak skoro :)
     
  5. Jessie, jde mi o to, že by mi ty 3 lodě na jednom serveru byly k ničemu. Každý server hraji z jiného důvodu. A taky chápu, že můj názor zde má stejnou cenu, jako názor desetiletého dítěte, které do hry nikdy nic neinvestovalo.
    Snižování nákladů ze strany BP je také pochopitelné, jen bych hrozně nerad, abych na tom byl bit já :D.
     
  6. Jupiter33

    Jupiter33 User

    podle mě je to zajímavý nápad, BP ušetří a na mapách bude víc hráčů.Bude více klanů a už nebudu slýchat na chatu že tu nikdo není:D.Jinak za mě skvělí nápad, a doufám že už brzy bude montážní funkce
     
  7. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    ja ťa úplne rozumiem, a chápem, že ťa to trápi, ver, že by to trápilo aj mňa ak by som mal podobný problém, zatiaľ sa tým netráp aj tak to nijako nevyriešíš. Ale je veľmi dobré, že si to napísal, ja si robím poznámky z toho čo tu hráči napíšu a verím, že to budeme môcť posunúť ďalej, že aké problémy vidia sami hráči pri spájaní serverov a toto je celkom zaujimavý postreh. A uvidíme možno BP urobí alternatívu aj pre toto, zatiaľ ale to je vo hviezdach.

    Jupiter33 Montážni funkce bola oznámena, že sa bude spúšťať v pondelok, alebo aspoň podľa streamu.
     
    Pawell18 a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  8. |Oromë|

    |Oromë| User

    Cruenta†Ultionem Pridal si sem dalsi velky problem, su hraci co maju ucty na roznych serveroch a aj toto by sa muselo riesit.


    -Kaperko- Neuraz sa, ale ty nemas ani ponatia kolko problematiky v tom je a na co vsetko by to malo vplyv. Problem je ten, ze to nema skoro nikto a ani ludia v BP si niesu isty co vsetko bude a nebude mozne, naznacili to uz v streame.

    Hodnosti, rebricky, kapacita serveru, stabilita, herna ekonomika, databaza, alliancie, duplicitne ucty a to nevravim o vsetkych technickych veciach. Mozu sa stratit udaje a niektore udaje sa mozno nebudu dat ani preniest a milion dalsich veci.... Treba sa na to pozerat objektivne a realne a nie len, super naplni sa mapa a nic ine ma nezaujima. Rank mi je ukradnuty, aj rebricek, nefnukajte... aj ked teba to mozno nezaujima, neznamena to, ze tieto veci nie su dolezite. Vies kto u mna stratil uz davno respekt? tych 80% lodi co si tu hodnost a rebricek nezasluzia.

    Osobne si myslim, ze BP nikdy nepristupi na tvrde spojenie serverov, skor pojde smerov medziserverovych akcii ako UBA, spolocne mapy a podobne...
     
    Naposledy upraveno: 6/5/16
    Cruenta†Ultionem a Aθηνa*SK tohle ocenili.
  9. -Kaperko-

    -Kaperko- User

    Orome, zrejme si nepochopil co som chcel popisat svojim prispevkom, a to pohlad na hracov co sa boja o svoju hodnost, ze o nu pridu. Neobhajujem tu hracov co si hodnost ziskali nepravom, odsudzujem ich, tvrdim len ze ak o tu hodnost stoja, aktivnym hranim si ju aj udrzia a otazka zmien v rericku nie je az taka podstatna ako tu niektori tvrdia. To ze by boli plnsie mapy, je velmi velke plus, to ze hodnosti a rebricek sa trocha pomenia, to je naopak menej vyznamne negativum, ktore vyriesi cas.
    Na zaver, mna osobne hodnost zaujma, po troch rokoch som konecne ziskal podplukovnika a full vybavu, a hodnost je jedna z mala veci co mozem zlepsovat, ale ak by som klesol aj na majora, zmieril by som sa s tym a snazil by som sa ziskat si hodnost spat

    O ziadnych dalsich pozitivach-negativach som sa nevyjadril a suhlasim ze to treba brat komplexnejsie
     
  10. |Oromë|

    |Oromë| User

    -Kaperko- Ono najvacsi problem je ten, ze spajanim sa kludne mozu poskodit udaje a statistiky niektorych uctov. BP sa toho boji a preto o tom dlho neuvazovalo. Spominali to aj na streame. Teraz len na natlak komunity to zacinaju riesit, no necakal by som ziadne masove zmeny a velke spajania. Skor komromisi a spolocne akcie ako JPA, UBA.

    Je tam vela neferovosti co moze nastat, predsa len su ludia co si buduju rebricek aj niekolko rokov poctivo a zrazu im tam nahadzu dalsie ucty a pred neho sa dostane 50 boterov s 10000 hodinami a 5 milionmi npc... o to tu ide. Aj ked rank mozno neklesne, bude to mat velky vplyv na vsetko.

    Dalej si neviem predstavit ako sa budu tvarit hraci co maju ucty na roznych serveroch, asi sa moc nepotesia atd atd...

    A velmi jednoducho sa moze stat, ze miesto vacsej aktivity to ta hrstka poctivych skonci navzdy.
     
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
  11. -Kaperko-

    -Kaperko- User

    No som tu uz dlhsie a poznam velmi vela hracov co odisli, resp. zacali hrat na inych serveroch prave kvoli malym poctom hracov (napr. GE6 kde som je pomerne prazdna, zato ked sa pozriem na cz3 tak sa to tam hemzi lodkami). Osobne pri pripadnom spojeni ocakavam dalsie dovody pre hracov aby zostali, ale to len domnienka.
    To s tymy viacerymi uctami je fakt velka prekazka, hlavne ak su na roznych serveroch pod stale rovnakym ID, zjednotenie uctov by bolo dost riskantne a zdlhave aj kvoli komunikacii s hracmi co taketo ucty maju (ktory si vyberu a pod), individualny pristup nemozny. Spojenie inventarov nefer (naco 20 havocov, radsej U, ale kolko?)

    Pokial by sa tak stalo len pri akciach ako je napr. TDM, bolo by super, u nas na takuto akciu nikto nechodi, hrozna ucast. Alebo invazna brana, tam to je tiez kriticke, ale spojit to celkom realne nakolko ide o oddelene mapy podobne ako UBA
     
  12. Jack.K

    Jack.K User

    Podle mého by prioritou BP měla být eliminace nepoctivých hráčů a velmi jim to tu znemožnit. Bez toho se příliv nových hráčů neobnoví, protože nikomu se nebude chtít hrát proti nabotovaným účtům. To je taky jeden z důvodů proč to ti poctivý postupně vzdávají. Teprve pak, ať přemýšlí o případném spojování serverů.
     
  13. jisap123

    jisap123 User

    Ono nápad dobrý, jen bych chtěl vidět, jak by to eventuelně BP chtělo vyřešit s těmi vícero účty. Ať už převedení uri, tak více účtů na jednom serveru jsou nedostatečná řešení. Někdo prostě účet na jiném serveru budoval a tvořil a nějaké vyčíslení uri mu to vše nevynahradí. Někdo zase má jiný účet kvůli jakému si odpočinku od toho stávajícího serveru (kominity asi hlavně, rozdílnost plných map apod.), což by při spojení také strácelo smysl. A já zatím nevidím jaké jiné vhodné řešení by se nabízelo. Ono nejde jen o vložené peníze, ale i čas.
     
  14. Ať spojej jen PVP mapy a ostatní nechají tak jak je. Spojovat kompletně servery je velké riziko a bojím se toho,že bez pořádné analýzy se bude BP bát,aby nepřišlo i o tu hrstku platících,která jim ještě zůstala. Stále tu jen slyším,že si hráči stěžují,že je málo lodí a že nemají koho střílet,no tak jak říkám spojte PVP mapy,zvyšte ranky za sestřel na těchto mapách,aby byly pro hráče zvýhodněné a problém bude snad vyřešen. Je potřeba si uvědomit že cz servery nejsou to samé jako německé či americké a že čecháček si nemůže dovolit posílat tolik peněz do hry a mnoho hráčů praktikovalo sestřelování kubikonů v nočních hodinách. A tím,že vývoj pokročil a je zde mnohonásobně víc hráčů,co dá sám kubikon a stejně tak se zvýšila spotřeba uridia,tak tímto by bylo téměř nemožné si na kubikonech vydělat,což může být pro další lidi rozhodujícím faktorem proč s touto hrou skoncovat definitivně. Nejsem pro slučování serverů se vším všudy ale pouze pro sloučení PVP map a pro společné určité akce.
     
  15. Korben

    Korben User

    leaderOfcz2,Aké sú tvoje znalosti z programovania?
     
  16. Už nyní je ve funkci hry,setkat se na jedné mapě s hráčem z jiného serveru,tak jsem nepochopil tvojí narážku?
     
  17. Selendix

    Selendix User

    Mapy x-1 až x-8, 4-x, 5-x má každý server svoje.
    Myslím, že to bude buď všechno nebo nic :)
     
  18. Selendix.jak jsem už psal,hráči si ponejvíce stěžují.že je málo lidí na serveru a proto jsem navrhoval zbavit národní servery PVP map,tím se někde uvolní místo,ulehčí se serverům a toho ulehčení se může využít k vytvoření nového serveru,jako průsečíku málo využívaných národních serverů,bude to to samé,jako když se hráči připojovaly na prvotní verzi JPA,jestli víš o čem mluvím,prostě BP uměl natlačit hráče z různých serverů na jednu mapu. Pokud se bude jednat o české servery,tak tam může fungovat úplně normálně i chat a hráči si můžou i šeptat psát si,dotazovat se z jakého serveru jsou a domlouvat si i souboje. Důležité je,že to nezasáhne do ranking bodů jednotlivých serverů a toho se BP bojí. Myslím si,že nápad je to dobrý.
     
  19. Selendix

    Selendix User

    Já ti neodporuji, ani netvrdím že to nejde.
    Jen si myslím, že buď spojí servery úplně nebo nespojí vůbec.

    Tak to umí i teď aktuálně v UBA. Ale pokud to chápu dobře, tak při skoku na JPA nebo UBA se loguješ na jiný server, tudíž ti najíždí logovací okno. Při spojení vybraných map jak píšeš, by jsi dal skok portem a musel by se udělat logout z hry a login jinam (na jiný server). Defacto by jsi čekal ten samý čas jako když se přihlásíš např. na CZ1, pak odlogneš, přepneš na CZ2 a logneš.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.