Diskusia k súťaži - Grafická soutěž

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Korben, 19/9/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. správne. ak máme kritizovať tak všetko nie? ;-) ja tam nevidím mená ;-)iba obrázky s popiskom
     
  2. Korben

    Korben User

    Keď už tak píšete o tých hodinách, tak zatiaľ som strávil nad kontrolou hlasov zhruba 6 hodín a to ešte nemám všetko. Okrem toho pracujem a venujem sa rodine a snažím sa urobiť spravodlivé hlasovanie. :)

    Crystal
    Tvoj popis , palec hore. Tomu sa dá povedať , profesionálne hodnotenie s nadhľadom. :)
     
    Naposledy upraveno: 5/11/14
  3. Belgam

    Belgam Guest

    Hlasovani pro hrace je uzamknuto.
    Panove vsichni jste meli hlasovat pro nejlepsi a misto toho tu je hele ty jsi kamarad,dej mi hlas. Ne takhle urcite to nemelo byt.
    Takze vyhrat by musel obrazek,ktery nema ani spolecneho s NPC.
    Jeste se rozhodneme zda udelame hlasovani mezi moderatori,abychom vybrali viteze, ale nemam chut to delat.
     
  4. -xghost-

    -xghost- User

    Já tedy hlas dal sobě, ale proto, že své dílo opravdu považuji za nejlepší :) Sry, jestli to vypadá moc vychloubačně, ale kecal bych kdybych řekl opak. V minulých soutěžích, kterých jsem se účastnil s celkem bída dílama bych tohle neřekl. Kdybych ho dal jinam, nehlasoval bych podle nejlepšího svědomí :) No mohl jsem ho dát nikam...

    Děkuji všem za hlasy i za chválu. Doufám, že se to nějak vyhodnotí (nějakou cenu jsem očekával :) ), ale ikdyby ne, dík za pěknou soutěž. Už dlouho jsem si chtěl něco naanimovat a tady jste mi dali luxusní téma.
     
  5. TRIXT

    TRIXT User

    Belgame. zrušte odměny (já myslím, že tak důležité zase nejsou), vyberte co by se vám líbilo a co by stálo za to poslat to dál, dejte tu informaci sem na fórum a zkusme seriózně prodiskutovat, co vybranému návrhu (návrhům) chybí, aby stálo za to, poslat ho (je) dál. Třeba zde padnou nějaké nápady, jak daný návrh dopracovat, aby BP dokázal zaujmout a hlavně, aby důstojně reprezentoval české servery.
     
    starR_Of_DEATH tohle ocenil(a).
  6. -xghost-

    -xghost- User

    Nerušte odměny :). Jo ještě jsem chtěl ragovat na tohle (zapomněl jsem):
    Nad tím jsem taky dlouho přemýšlel. Ono sice nikde nebylo napsáno, že se nesmí zvát kamarády, apod. (byl zmíněn jen zákaz multiúčtů), což mohlo být i proto, aby to nesloužilo jako návod. Avšak naprosto každé hlasování v sobě má skrytou jednu povinnost pro hlasující - hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Bez jejího dodržení nemá žádné hlasování význam a tudíž ani platnost. De facto se dá říci, že podváděli hlasující, kteří tuhle povinnost nesplnili. Bohužel v dnešní době se na tuto povinnost tolik nehraje a to ani v podstatně důležitějších věcech. Někdy se tomu říká "krize demokracie".
     
  7. Belgam Teď jsi mě opravdu dostal . Vy jako ADMINTEAM jste se měli rozhodnout , jaké návrhy vložíte do TOP 10 . Říkáš , že můj návrh nemá nic společného s NPC . Rád bych tě opravil , má :) . Jinak další věc , kdyby jste byli zaujatí , tak byste ani můj projekt nedávali do top 10 , kdyby to nebylo NPC . Dali jste ho tam a najednou tvrdíte , že NPC to není (viz. Belgam )
    Hodnocení z mé strany :
    1.) Nafouklý pavouk , děcká čmáranice
    2.) Okopírovaná loď ( ani se tomu tak nedá říkat ) z Mass Effectu
    3.) Toto dílo má určitý potenciál a kdybych byl v Adminteamu , dal bych pro něj hlas
    4.) Absolutní nesmysl
    5.) Podle mého toto dílo nebylo vůbec vytvořeno pro tuto soutěž . Akorát se autorovi vyskytl tento podivný předmět doma , tak dodělal grafický průřez a poslal ho na forum
    6.) Ani náhodou , na PVP nemají NPC co dělat
    7.) K tomu se radši nevyjadřuji
    8.) Moje grafická úprava není jakási , ale nápad není zas tak špatný .
    9.) Jasně okopírovaná hlava z filmu Vetřelec vs. Predátor . Na tomhle díle není nic originálního , než jen to , že si s tím dal autor práci to vystínovat . Jinak je to 100% okopírované
    10.) Grafický návrh NPC není až tak špatný , ale novou mapu bych tomu rozhodně nepřidával .

    VÝSLEDEK ? Kdyby mělo něco vyhrát , byl by to asi Šroťák . Ale je zde jasně vidět , jak se s tím vyrovnalo vedení fóra , když si autor dokáže zajistit vedení bez porušení pravidel :)

    Jinak děkuji Všem zúčastněným uživatelům serveru Ge 2 . Je zde vidět alespoň , jakou mám podporu :)
     
  8. Korben

    Korben User

    -xghost- Keď sme robili pravidla na hlasovanie , tak nás nenapadla možnosť že bude hrať hlavnú úlohu sila a počet kamarátov , namiesto toho aby bolo hodnotené dielo ako také.

    Toto hlasovanie , je taká mala ukážka toho , ako sú hráči schopný podvádzať pri každej, aj sebe menšej príležitosti.
    Ale aj ma potešilo, že mnohý nesklamali a svoje hlasy pridelili , nie podľa kamarátstva, ale hodnotili výtvor.

    Dokončím začatú kontrolu hlasov a zvážime ďalší postup pri hlasovaní.

    Łєgєηđ★кαmαşuтяα Je vidieť že si nič nepochopil. Podpora serveru je nanič a je to očividné hlasovanie z kamarátstva.
    Musím uznať že zatiaľ najobjektívnejšie hlasovanie bolo u obrázku číslo 3. Tam bola zatiaľ nadpolovičná väčšina hlasov daná aj z iných serverov a tak isto tam udelili hlasy aj autori iných diel.

    Keď si zoberiem že obrázok číslo 3 mal celkovo 20 hlasov , tak po kontrole boli vyradené hlasy z vlastného serveru a hlas autora, tak ostalo 17 platných hlasov.

    U obrázku číslo 8 , bolo celkovo 42 hlasov. Po vyradení hlasov z vlastného serveru, tak isto aj multiúčtov ktoré sa tam objavili, tak počet platných hlasov bol 4.
    To je dosť veľký rozdiel.

    Bez výnimky som neakceptoval hlasy z vlastných serverov. Keď mám pravdu napísať, tak mi je zle s toho ako sa tu mnohý zachovali a garantujem, že už nikdy nebudem súhlasiť z hlasovaním hráčov.
    Toto nieje prvý krát kde sa mnohý zachovali otrasne a Łєgєηđ★кαmαşuтяα tebe musím napísať že nemohol som si nevšimnúť ako bažíš silno po odmene a najviac si svoju chamtivosť ukázal , keď si bol počtom hlasov vo vedení. U teba aj keď si svoj hlas pridelil inému, palec dole.

    Toto hlasovanie ma 100% presvedčilo o tom že hráčom sa nedá veriť a je len málo hráčov , ktorý si zaslúžia poklonu.
    Jednoducho veľká hanba.
     
    Naposledy upraveno: 6/11/14
  9. TRIXT

    TRIXT User

    Łєgєηđ★кαmαşuтяα: Jen ti budu oponovat k poznámce k návrhu č.10. Toto NPC není nejslabší, navíc se jedná o smečkový druh a smečky mohou být i početnější. Pokud z něj nechceš udělat další ICE meteorit, ale bude se vyskytovat na mapě běžně a vícekrát, pak zasadit ho na nějakou stávající mapu by bylo velký problém. Např. na X-6 by asi nikdo již Cuby nedělal, kdyby se tam potulovaly tyto smečky. ;) Z tohoto důvodu nová mapa (nová část vesmíru) je skoro nutná.

    Korbene, docela by mě zajímaly počty hlasujících očištěné o hlasy z vlastního serveru či z multiúčtů. :) Možná by to dalo info o tom, jak jsou lidé ochotni se k takovým soutěžím vyjadřovat.
     
    Naposledy upraveno: 6/11/14
  10. Korben Ano dobře. Ale o vlastním serveru nepadlo ani slovo . O multiúčtech též nevím , takže jestli by jsi byl tak ochotný a řekl mi kdo hlasoval z multiúčtů , budu ti vděčný :) V dnešní době se každý hrabe na výsluní . A není to jen u mě , že jsem chtěl vyhrát . Podívej se jak je to v politice . Každý kdo může , tak si jakýmkoliv způsobem nahrabe pro sebe co nejvíce :)
     
  11. Belgam

    Belgam Guest

    Graficka soutez je ukoncena.

    Nebudu tu cist reci ohledne toho ze ma nekdo spoustu kamaradu na serveru. To si rovnou bez do voleb at ti tam daji hlas. Pokud neumi nekdo hrat poctive,tak to neni o soutezi,ale za kazdou cenu ziskat odmenu.
    Slibene odmeny nejsou a vyuzivam prava ze muzeme soutez kdykoliv ukoncit.

    Konec souteze a diskuze.

    LOCK
     
  12. Korben

    Korben User

    Łєgєηđ★кαmαşuтяα Neznášam politiku a ani jej praktiky a preto som zaujal jasný postoj k hlasom a dal som si tu námahu všetko kontrolovať. Kto dal hlas pomocou multiúčtu , alebo zdieľaním účtu, to ti neprezradím , to je interná záležitosť.

    Teraz môj názor k jednotlivým obrázkom. Nebudem komentovať popis, k tomu sa vyjadril Crystal a k tomu nemám extra čo dodať.

    1. Autor síce nieje maliar , no dal si tu námahu niečo vytvoriť a s obrázkom sa pohral . Je to určite lepší obrázok ako diela niektorých hráčov ktorý svoje obrázky urobili v programe pomocou predlôh ktoré program obsahuje. Tak že nieje to detská čmáranica. Každý z nás bol dieťa, tak sa pozrite na svoje kresby z detstva a zamyslite sa nad tým.
    2. K tomu nemám čo dodať , je to síce pekne nakreslené , ale mám strašne silný pocit, že som to už niekde videl .
    3. Šroťák. Autor si dal prácu nie len z vytvorením toho monštra ale urobil k tomu aj peknú animáciu. Toto dielo by som si vedel predstaviť ako NPC a bol aj dlho mojim favoritom na víťaza. Naozaj veľmi kreatívne dielo. Palec hore.
    4. Pekne nakreslený hlavonožec a tak isto si to viem predstaviť na mape, ale skôr niečo ako monštrum technického rázu, ktorého chápadla by drvili trup lode. No obrázok samotný je nakreslený pekne a má niečo do seba. Tak že to nieje absolútny nezmysel.
    5. Tak isto ako šroťák , tak aj autor tohoto diela, si dal prácu niečo vytvoriť. Skončilo to síce skôr ako loď , ale snaha bola a to si na tomto diele cením, Ak by sa s tým autor ešte viac pohral, možno by toto dielo zaujalo viac. No za snahu opäť palec hore.
    6. Škorpión krížený s BBčkom , obrázok pekne nakreslený , no je to viac loď ako npc. Moc ma to nezaujalo ale ani neodradilo. Skôr by som si to predstavil ako loď nejakých tvorov inej galaxie , ktorý sa zmocnili lode na ktorú doplnili svoju technológiu. Kresba teda pekná, no neoslovila ma.
    7. Ďalšie dielo do kategórie lode. Kresba pekná, no nie je to NPC, ako loď si to viem predstaviť.
    8. Toto dielo vo mne evokuje dve veci a to, že buď má autor rád geometriu , alebo Picassa. Obrázok ma nejak nezaujal. Jednoducho geometrický útvar , ktorému chýba výplň. V obrázku je prázdna štruktúra obvodu a ak by autor popracoval na plášti, tak by mohol docieliť viac zaujímavý útvar. Trocha výplne a tieňovania by urobilo zázrak a obrázok by určite viac oživilo. Takto prakticky si neviem predstaviť pohľad z hora , alebo z boku. Mohlo by to byť zaujímavé dielo ale muselo by to byť viac prepracované, prípadne spracovaný aj iný pohľad.
    9. Predátor. Bolo tu písané že autor okopíroval hlavu predátora. Je možné že mu slúžil ako predloha a nie len predátor , ale odspodu to vypadá ako spodná časť tlamy veľryby . alebo vorvaňa. No k tomu že to niekto tvrdí , len toľko. Skoro všetky diela človeka , sa podobajú na nejakého tvora. Človek dal mnohým svojím výtvorom , tvar zvierat a ten tvar mal vždy svoje opodstatnenie. Hlavným cieľom je aerodynamika. O tú sa opierajú lietadla, auta , lode, rakety, jednoducho všetko čo súvisí s pohybom. No a tento návrh má všetko. Má aerodynamiku, má tvar , má vzhľad. má pekné krivky, jednoducho je to naozaj dielo majstra. Toto by som sa naozaj nehanbil poslať BP ako predlohu na budúce NPC. Klobúk dole.
    10. Pekne spracovaný obrázok a tak isto ako hore spomenutého hlavonožca si to viem prestaviť ako NPC no určite by ho museli ešte doladiť.
    Čo dodať, každý obrázok má niečo do seba, všetky obrázky dali nejakú námahu a nedovolím si ani na jeden obrázok napísať že je "detská čmáranica" alebo že tu nemá čo robiť . Každé dielo má niečo do seba a na každé dielo musel autor vynaložiť nejaké úsilie a to platí aj pre diela ktoré sa nedostali do výberu.

    Jediné čo mi na tejto súťaži zobralo chuť, je arogancia niektorých hráčov. A teraz my sme zaujatý , lebo neuznáme očividné ovplyvňovanie pri hlasovaní.

    Nebol som zaujatý a chcel som to nechať na výsledkoch hlasovania, ale po tom čo som tu videl , som sa nemohol len tak prizerať na tú nespravodlivosť , ktorá presne ukázala ľudskú chamtivosť . Presná ukážka toho kde a v akej spoločnosti žijeme.
    Tu už neišlo o kvalitu diela , ale o to kto si nájde viac spojencov a hlasov. Neskutočne to pripomína našich politikov. Tfuj!

    Teraz už by som klamal že nie som zaujatý. Teraz som už zaujatý a nedohnali ma k tomu hlasy ktoré autor dostal. K zaujatosti ma dohnala arogancia samotného autora ako si tu dovolí osočovať nie len nás , ale aj autorov ostatných diel , aj keď na oko dal hlas inému.

    Łєgєηđ★кαmαşuтяα K tvojej vete že :
    My sme predložili 10 podľa nás najlepších obrázkov a garantujem ti že ak by sme vyberali 5 diel, tak sa tam ani nedostaneš.

    Dokážem akceptovať rozhodnutie hráčov, no nedokážem prehliadnuť nespravodlivosť .

    TRIXT Keď skončím z analyzovaním hlasov , tak výsledky zverejním.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.