Diskusia: UBA aréna

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Korben, 2/10/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Badmaniak

    Badmaniak User

    Nevim co jsi četl, ale já psal "PRO Halloween" ne "PO Halloweenu". ;)
    Právě proto, co jsi zmínil i ty... Teď měnit podmínky je zbytečné, radši ať to dolaďujou a zapnou to až na akci...
     
  2. |Oromë|

    |Oromë| User

    Badmaniak Pisal si pro a ja som cital po, no co uz, kazdy sa obcas sekne. :D
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. Badmaniak

    Badmaniak User

    UBA Matchimaking zmeny
    Previedli sme nasledujúce zmeny pre UBA arénu: Všetci hráči musia mať základny level výbavy (v porovnaní s plne vyzbrojeným Leonov po tutorialy) aby sa mohli zúšastniť v UBA zápasoch. Hráči, ktorí nespĺňajú túto požiadavku sa nebudú môcť zapojiť. Taktiež, viac nebude možné aby hráči hrali proti sebe viac ako 1 zápas.

    1) Co je základní level výbavy? Full sloty, nebo i určitá kvalita výbavy? Jinak toto nechápu, stejně se nic nezmění, jelikož stačilo nastavit, aby prázdná konfa byla brána jako průměrně/minimálně vyplněná a bylo by. Takhle stejně slabě naplněný eliták dostane slabou loď, jak jsem pochopil

    2) Jen jeden zápas na hráče? Po jak dlouhou dobu? Celá akce, jeden den, hodina? Jestli celá akce, to si akorát hodim UBU s každym hráčem jednou a bude konec. Sice to zabrání pusherům, ale na druhou stranu stejně nakonec dostanu za protivníka slabé lodě, protože se silnými už jsem spárovaný byl. Navíc, nevim proč prostě nesledují opakované dvojice lodí a nebanují pushery. Lepší je zabanovat a sledovat, než udělat pravidlo, které se dál bude nějak obcházet a nakonec akorát nebudu moct hrát UBU, protože jsem vyčerpal protivníky.

    3) Jaké byly učiněny kroky proti ostatním chybám? Pokud jsem to pochopil, stejně eliťák se slabou lodí a slabou výbavou nebo dobře nastavenou konfou dostane slabšího hráče. Udělli takováhle bezpředmětná opatření, místo toho aby párovali lodě podle celkové výbavy v inventáři, levlu,
    vyhraných/prohraných zápasech a podobně.

    4) Nic nenapsali o opravě bugů na body v areně. Jsou opraveny?


    Asi tyhle informace nemáte, ale tak za zeptání a zpětnou vazbu nic nedám. :)
     
  4. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Taky jsem z toho nebyl moudrý ... základny level výbavy (v porovnaní s plne vyzbrojeným Leonov po tutorialy) ... nechápu :eek:
     
  5. _mnemonic_

    _mnemonic_ User

    To jako musim mit nejakej pocet zbrani,stitu,CPU a pohonu pokud to chapu ?
     
  6. to asi budu muset vyhodit kvuly uba ty upgreadovany lf4 a dat tam ty normalni,no jeste ze tech lf4 mam zasobu,:)ale co udelam s iryskama na 16lv. No kvuli uba se me je krupat nechce. Ale kdyz zaklad tak zaklad,haha.
     
  7. Badmaniak

    Badmaniak User

    žejo, vždycky to jde nějak okecat ten systém, jak je to nastavené ted nově, třeba nevyplnit celou loď, ale jen slotů co má leonov. Nechat letouny prázdné, atd... Zkrátka změna žádná...
     
  8. Najlepsie bude asi arenu uplne zrusit. Akekolvek zmeny sa v nej urobia,vzdy bude kopec nespokojnych hracov.Prvotna myslienka bola dobra,ale realita mam taky pocit ju odsuzuje k zaniku.
     
  9. Badmaniak

    Badmaniak User

    Ono je to celkem jednoduchý. Udělat tvrdý tresty pro hráče co spolu stříleli proti sobě třeba 50 a víckrát (vytříbí se tim náhoda) a kteří po sobě nestříleli -> pushing.
    Hráči co měli několikrát za sebou hodně bodů (vytříbí se tím náhoda a navíc tolik bodů nelze získat poctivě, ale jen skrze bug (20+) -> zneužití bugu. (kdo ví jak vyvolat více bodů, tak ví, že toho nejde dojít několikrát po sobě náhodou)

    Už tohle by stačilo. A stačilo by na to jen projít záznamy zpětně.
    Případně Police loď dohlížející na arenu. (to by ale chtěl programování, nicméně šlo by to).

    Dále nastavit jiný výběr hráčů, ne na základě výbavy, ale například inventáře, levlu, doby hraní, průměrného zaplnění lodě (a ne aktivní konfy jak doted). Stačilo by přičíst veškeré výbavě nějaké hdonoty a pak naplněnou lod (obě konfy) sečíst hodnoty a podle toho vybrat hráče se stejnou hodnotou celkové výbavy (boostry atd by tedy byly navíc nebo taky přiřadit hodnotu).
    Dále nastavit omezení, jak často nemohou být hráči znovu spolu. Ne časově, ale například počtem jiných aren s jinými hráči, který by byl náhodný, takže by nešlo odvodit, kdy budu moct skočit do brány znovu s "kumpánem".

    A tohle jsem jen navrhl věci z fleku. Nic z toho by nebylo těžší na programování než to co udělali ted a kontrola sestřelů a přičítání bodů by mohla být čistě systémová (nechat projet robotem).

    Řešení je mnoho, nechápu co za lidi tam sedí. Stejně by se dalo bránit makrům, kde se dají sledovat předprogramované trasy lodí, které jsou jasně vidět i pouhým okem, natož kdyby na to pustili program. to nemluvím o sestřelech 50+, které nejsou prakticky možné. A to zminuju že to kontroluje už člověk - Police loď. A stejně tam létají hráči už dva roky, den co den, ti samí...
     
  10. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    Pokiaľ to chápem správne aby Vás UBA zobrala do matchmakingu musíte mať rovnakú alebo lepšiu výbavu ako keď hráč ukončí tutorial. takže pár lf3, nejaká loď a také maličkosti. + potom ešte došiel update, že hráči od lvl 5 sa môžu zúčastniť UBA

    A k tomu koľko kto bude mať protivníkov, tiež nemám zatiaľ uplne vysvetlené. Podľa všetkého toho hráča môžete mať znovu po pár zápasoch len nie hneď po sebe. Ale neni to 100% overné, ale určite tomu bude tak nejak, že sa to potom resetne.
     
  11. Jsem rád, že Jessie rozhýbal řešení v UBA jako takové, jestli to bylo k užitku, poznáme v nové sezoně. Každopádně, co jsem zatím zkoušel, když máš munici a čas, nějaké formace a umění bojovat, začíná to vypadat spravedlivěji. Jenom soupeře to někdy vyhledává i 20 minut, nevím jestli na to budu mít dost času.
    Jessie, poděkuji ti až po sezoně, nezlob se. Patřím mezi lidi, kteří dají i 1000 zápasů v sezoně, když se to vyplatí, takže uvidíme.
     
    Naposledy upraveno: 13/10/16
  12. _mnemonic_

    _mnemonic_ User

    Osobne si pockam na posledni den sezony a kouknu jak to (skoro) dopadlo a bud zacnu hrat UBA nebo budu pokracovat v ignorovani teto moznosti hry.
     
  13. Badmaniak

    Badmaniak User

    Tož 20 minut čekáš, protože to nikdo nehraje. :))
    Ale během UBA když jsou odměny tak to je jiné. Já taky mimo UBA skoro nikoho neseženu.
     
  14. |Oromë|

    |Oromë| User

    Na Halloween sezonu si dame pozor, ak tam bude zase daky klan pushingovat, jednoducho ich vylucime zo sezony este pred koncom.
     
  15. Badmaniak

    Badmaniak User

    Není pushing na ban nebo trest(a vyloučení z akcí jako Hitac)? To já jen že proč by se to mělo tolerovat a trestat jenom tím, že nedostanou odměnu a pojedou si vesele dál...
     
  16. |Oromë|

    |Oromë| User

    Badmaniak Samozrejme pushing je na trest, no v UBA bolo dost vela bugov a nie vsetky su pushing.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. Badmaniak

    Badmaniak User

    No asi jsi taky fullka, aspon LF3. a jestli on je LF3, tak to prostě fér je no. :)
    Říkám že to udělali blbě, měli to udělat podle jinejch rozdílů než podle zaplnění lodi.
     
  18. Nemělo by být novým pravidlem, že můžu stejného hráče dostat jen jednou? Nebo už to neplatí?

    DatumAkce
    [​IMG]
    18.10.2016 - 14:47[​IMG]Byl jsi zničen uživatelem  I Z A A K  (Polsko 3) (MMO).
    [​IMG]
    18.10.2016 - 14:46[​IMG]Byl jsi zničen uživatelem  I Z A A K  (Polsko 3) (MMO).
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    18.10.2016 - 14:40[​IMG]Byl jsi zničen uživatelem  I Z A A K  (Polsko 3) (MMO).
    [​IMG]
    18.10.2016 - 14:39[​IMG]Byl jsi zničen uživatelem  I Z A A K  (Polsko 3) (MMO).
     
  19. Badmaniak

    Badmaniak User

    Hehe, pěkná oprava teda. :D
    Mělo to platit...