Diskuze: Galaktické brány / Materializátor GG

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Neya, 22/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Nebo se dal cenťák získat při akci chromin celý týden taky jsem na to koukal a pak jsem se zarazil že týden na BL mapě abych ho měl a oni ho dají za 1-2 měsíce do získání z chromin
   
 2. Nechci ti nic říkat, ale moje první zeta padla když jsem měl dmg 5k :D Neni potřeba elitní výbavu na brány když víš jak točit :D

   
 3. Tak jsem si dal tu práci a pročetl tu taškařici na předchozích stránkách této diskuse. Je fakt, že -baghira2- nenapsal ty svoje posty zrovna dvakrát šťastně, ale to rozhodně není důvod, aby se do něj naráz pustili další 3 uživatelé... No a jestli mi dovolíte, rád bych i já vyjádřil k věci svůj názor:

  1) -baghira2-

  Dělat brány v rozmezí úterý-čtvrtek rozhodně není špatný nápad, ale na druhou stranu je fakt, že nováčkovi se to zrovna nehodí. Počítejme s tím, že má svou nejlepší loď z aukce (nebudu tady udávat konkrétní jméno lodi, nebo si tu budete schopni vjet do vlasů i kvůli tomu) a není to loď, u které by chtěl dlouhodobě zůstat. Do budoucna by třeba chtěl nějakou jinou elitnější loď, nebo klidně i loď plusovou, a možné moduly z bran a akcí se mu stejně budou hodit až v momentě, kdy bude mít lodí v hangáru víc. Poslední dobou ti totiž výběr lodi velmi ovlivní hlavně to, jaké moduly máš, a jestli máš vůbec moduly na lodě, které vlastníš (můžeš mít - a teď řeknu pouze jako příklad- 20%+ DMG, SHIELD, SPEED moduly na např. Centuriona a Berserkera, ale je ti to k ničemu, dokud ty lodě nemáš). Já např. létal donedávna z Nostromem, protože to byla jediná loď, na kterou jsem měl dobré moduly, a silou se vyrovnala i silnějším lodím bez modulů.
  Zkusit získat Cyborg, Hammerclaw nebo Mimesis z brány je téměř nemožné a kdyby hráč nedělal veškeré ty brány na EE ale za uridium, je ve výsledku možné i to, že by utratil více uridia, než kdyby se pokusil některou z těch lodí sestrojit v montáži. Rozhodně jsou to ale dost užitečné lodě, které hráč ocení, i třeba jako takový mezistupeň, než získá ještě ty další lodě (já osobně mám teď Mimesis - ne z brány ale z montáže - s docela dobrými moduly a jsem velmi spokojený).
  Cyborg je skutečně pro nováčka velmi silná loď - rozhodně právě v GG (na silné bossy stačí dát Singularitu II, poodletět a nechat ji udělat svou práci a pak bosse dodělat), ale porovnávat ji s Orcusem a říkat o ní, že je druhá nejsilnější, je v dnešní době dost dobře nemožné - a v tom opět hrají roli ty moduly. Můžeš mít Orcus/Cyborg bez modulů, ale pukne je např. Venom s dobrými moduly.
  Ale jak jsi nakonec napsal - záleží na zkušenostech pilota. S tím mohu jen souhlasit, kdo umí točit, dá brány i se slabou výbavou a malým DMG (byť u toho stráví spoustu času).
  Jen do budoucna malá rada - radši kopíruj citace z pravidel fóra celé, nechej ty ostatní, aby si to přečetli mezi řádky a pořádně.

  2) ««Şoпīcʀoη»»

  Jak jsem napsal výše, dělat brány v tomto rozmezí skutečně není pro nováčka dvakrát přínosné, ale rozhodně to není úplná blbost - hlavně ne pro ne zcela nové hráče. Svůj názor ale jsi mohl vyjádřit i jinak, než urážkami, že?

  Divil by ses, jak často ještě na Cyborga narazím a nový hráč, jak jsem psal výše, ho jistě ocení. A výbava nebude problém - obzvláště hraje-li na serveru, který je polomrtvý a v aukci ostatní hráči jdou jen po munici, CPU neviditelnosti a boosterech. A co se dvojnásobku týče, je fakt, že třeba na funkční designy letounů, klíče a logdisky se hodí, ale stejně neplatí na uridium (což je věc, kterou jako nováček postrádáš především).

  Už vážně vidím nováčka na BL mapě (samozřejmě, až na ni bude mít přístup) - pukne do pár vteřin (ať už hráči z jiné frakce nebo i samotná NPC), teda za předpokladu, že mu nepomůže klan. Žádná rada není vyloženě špatná, každý to hraje podle sebe a podle toho se tu dělí o zkušenosti. A jak každý brány dělá, je skutečně věc pouze daného hráče.

  Neprotiřečíš si náhodou trochu? V jednom postu píšeš, jak nováčci nebudou mít výbavu do Cyborga, aby točili, a pak tady napíšeš, že jsi dal první Zetu s takovýmto DMG? A sám říkáš (s čím mimochodem souhlasím), že na Zetu není potřeba elitní výbavy. Cyborg se svým bonusem 10% DMG a s možností hráče získat LF-3 z aukcí má takovýto DMG rozhodně také (a když už ne na základní munici, tak na x2 ano)

  3) informer

  Síla lodi v bráně moc posoudit nejde - a to zase kvůli modulům, výbavě a hlavně kvůli schopnostem hráče. Každý dělá brány s tím, co preferuje a co mu vyhovuje.

  Na bránu Zeta skutečně není potřeba nějaká super-elitní výbava. Koneckonců, je to brána, kterou dělá snad každý hráč jako první v pořadí právě za účelem, aby měl zdroje na to elitnější vybavení. To je ale asi jediné přínosné na tomto tvém příspěvku, hloupá výzva s takovými podmínkami - to sis mohl odpustit. Baghira2 je v této hře a tady na fóru dost dlouho na to, aby věděl, co může hráčům radit a hlavně taky ví, jak se s ostatními má vést diskuse (teda mimo těch, kteří na něj útočí a nepodloženě jej osočují - najdou se takoví, že...).

  4) ¤M•î•©•K•€•¥¤

  Vidím, že tento uživatel sem přišel jen urážet a vysmívat se. Kromě toho, že nechápu, proč v diskusi o GG rozebíráš rozdíly v serverech a PvP souboje, ponižuješ druhého uživatele a popichuješ jej, tak také už dávno neplatí tvrzení, které v něm máš. Každý, kdo tu byl delší dobu, si dost dobře udělá obrázek, v jakém je teď hra stavu. PvP jako takové už prakticky neexistuje a už několik let to rozhodně není alfa-omega této hry, a to ani na PvP serverech. Téměř každý hráč se už omezil na NPC, eventy, denní úkoly, brány a nebo na lovení ***ek na 5-3 (což rozhodně nelze považovat za pravé PvP, stejně jako, když tě takový "naprogramovaný" hráč napadne z masku). Kromě jediné věty je celý tvůj příspěvek mimo téma vlákna.

  5) 123zelenina

  Co se mého názoru týče, tak já osobně jsem postupoval/postupuji v GG takto:
  1- Zeta brány, to je jasné. Když jsem začínal byla to jediná brána, kterou jsem dělal a pokoušel se z ní dostat Havocy. V této fázi hry se mi vyplatila o víkendech kvůli 2x bonusu, kdyby mi náhodou padl ten design.
  2- Ostatní brány. Dále jsem už postupoval a stále postupuji bez nějakého většího ladu a skladu. Mohl bych se pokoušet o Herkuly, ale když vím, jak mi daly zabrat ty Havocy (a to je na jejich padnutí myslím i větší šance), tak se mi to moc dělat nechce.

  Moje momentální strategie je vyrobit si brány, ze kterých padá při chrominové horečce chromin. Počkám si na akci, ve které bude nějaká odměna, která mi padne do oka (je tu šance i na toho Centuriona myslím, ale je to podle toho, jak to naplánují). Takže sestavit dvakrát bránu Kappa, Epsilon, Zeta, Delta, Krupier a Kronos (to je největší peklo), sbírat v nich P.E.T.em chromin (bonus díky UI), kupovat si extra životy a dělat některé ty vlny i víckrát právě kvůli dalšímu chrominu (nemělo by to být proti pravidlům, co jsem si tak zjistil z oficiálních i neoficiálních diskusí).

  Tohle je jen a pouze moje strategie, která mi momentálně vyhovuje. Někdo k tomu může mít výhrady, což plně chápu, ale pokud o tom se mnou chce někdo diskutovat, tak, prosím, slušně a bez urážek.

  A pro všechny nováčky: Nedejte nikdy - zdůrazňuji nikdy - na radu jen z jednoho zdroje. Žijeme v době, kdy jsou informace a rady velmi snadno přístupné a také ověřitelné, takže pokud by vám jeden říkal A, ale deset dalších říkalo B, je dost pravděpodobné, že B bude lepší. Ale všechno jsou to jen a pouze rady a je na vás, jakožto na příjemci, si tyto informace správně filtrovat a vzít si z nich to pro vás užitečné a prospěšné. Prostě a jednoduše - rady od druhých jsou sice fajn, ale při rozhodování používejte i vlastní rozum.

  Toť ode mě zatím vše, děkuji za přečtení a přeji hezkou hru.
   
  Naposledy upraveno: 20/8/22
 4. 123zelenina proč se navažíš do ostatních?
   
 5. coroner

  coroner User

  123zelenina tedy to je článek, kam se hrabou spisovatelé jako např. Erich von Daniken, Isaac Asimov, Baghira, Ondřej Nef, Jules Verne atd.
  Klobouk dolů:)
   
  -baghira2- a zdarec1234 tohle ocenili.
 6. zdarec1234

  zdarec1234 User

  Tak hele. To, že někdo nemá někdo orcuse nebo centuriona znamená, že začátečník? Co je to za blbost? Nebudu dávat jmění na centuriona, když ani na něj nemám modul. Orcus byl jen dvakrát v permanentce a zrovna mi to nevyšlo. Mám 4,5 miliardy bz a skoro 1000 nahraných hodin a to chceš říct, že jsem začátečník? Ne. Jenom pochop, že já nebotuju a nevrážím prachy do hry a chvilku mi trvalo než jsem se vypracoval. Moduly taky nezískáš lusknutím prstu.
   
  -baghira2- a CharlieSheppard tohle ocenili.
 7. Ahoj. Když vyšlu přinašeče ve čtvrtek, kdy jsou ty odměny jako 100000ucb a vyberu si to v pátek tak tu dodatečnou odměnu získám?
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 8. zdarec1234

  zdarec1234 User

  Micky, na tom kolik npc dmg modulů máš nezáleží. Myslíš, že ten kdo je má lepší a má jich víc je lepší hráč ty chlapče zlatý? A může mi někdo říct, proč by měl baghira dělat kronos s phoenixem u všech svatých? Tak blbou výzvu musí člověk dlouho hledat, aby ji našel.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 9. Bavíme se asi o GGEU, že?
  Jak jsem to já pochopil, tak exkurzní jednotky stejně nezahrnují speciální odměny, takže se to asi ani nevyplatí vyslat a radši to udělat ručně:

  Zdroj: https://board-cs.darkorbit.com/threads/faq-zcela-nove-rozsireni-expedice.114842/
  Snad to zodpovědělo tvůj dotaz :)
   
  -baghira2-, Kamarád2000 a zdarec1234 tohle ocenili.
 10. Ano zodpověděl jsi můj dotaz. Děkuji.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 11. ale zahrnují já to tak udělal na delta že jsem to vyslal, odměnu jsem si vybral až večer a dostal jsem i bonus odměnu s té brány.
  Tam je akorát základní odměna za bránu + bonus odměna ty 3 dny jinak kredo, uri za zničení NPC nic jen základní odměna za celou bránu

  Musíš to vybrat v ten den kdy tam tu odměnu máš další den to nefunguje :)
   
  -baghira2- a zdarec1234 tohle ocenili.
 12. Takže zase případ, kdy oficiální informace jsou odlišné od reality :D
  Aspoň víme, že to někdo zkusil a funguje to i tak. Dobré vědět do budoucna - tohle byl totiž jeden z hlavních důvodů, proč jsem nikdy ty GGEU nepoužil.
   
  -baghira2- a zdarec1234 tohle ocenili.
 13. Chtěl jsem sem nahrát foto ale nejde mě to nevím proč :(

  Galaktická brána Kappa dokončena.
  Obdržel jsi 100.000 laserové munice typu UCB-100.
  Obdržel jsi 30.000 laserové munice typu UCB-100.

  Obdržel jsi logdisky v počtu: 10.
  Získal(a) jsi zelené klíče ke kořisti (5).
  Získal(a) jsi 4 Regulátor axionových paprsků.
  Získal/a jsi design letounu Hercules.
  Získal(a) jsi 14 Krystal rozvratu.
  Obdržel jsi 9.000.000 bodů zkušenosti.
  Bylo ti započítáno 429.000 bodů za čest.
  Obdržel(a) jsi 15.000 jedn. uridia.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 14. -baghira2-

  -baghira2- User

  CharlieSheppard Gratuluji.
  Za Kappu až moc vysněná odměna.

  Ať se Ti daří dál a štěstí se Tě ve hře nadále drží.
   
  KrtekGE2, zdarec1234 a CharlieSheppard tohle ocenili.
 15. Z tý Delty jsi, podle mě, dostal náhradu za nějakou tu loď, co to dává v těch bonusech, protože už ji máš.
   
  -baghira2- a zdarec1234 tohle ocenili.
 16. KrtekGE2

  KrtekGE2 User

  otazka na vecer , z akej brany mate najlepsie skusenosti na padnutie diametronu ?
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 17. pichlace

  pichlace User

  Hades
   
  -baghira2- a KrtekGE2 tohle ocenili.
 18. Delta
   
  -baghira2- a KrtekGE2 tohle ocenili.
 19. -baghira2-

  -baghira2- User

  Zeta

  EDIT:
  Tady je důkaz, proč právě zeta #5
   
  Naposledy upraveno: 7/11/22
 20. Mě to poslední dobou brány nedávají ale nevadí mě to jestli už mám kolem 3.000 DIA
  vše mě padá s přenašečů :)
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).