Zpetná vazba Diskuze: Ohlašování technických problémů ve hře

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Punisher, 28/2/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Proč po updatu s battlerayema všem mizí 100k štítů??!!
   
 2. Korben

  Korben User

  Že by nejaká chyba ? :rolleyes:

  Už sme o tom informovaný.
   
 3. MOHU dotaz : Za sestreleni peta se uz neodpocitava cest ?
  A s HP jste take informovani ?
  Kdyz warpne z citadely na Golika HP zustanou ?

  3.02.2015 - 16:44[​IMG]Obdržel jsi extra-energii pro galaktické brány (4)
  [​IMG]
  13.02.2015 - 16:37[​IMG]Obdržel jsi 13000 BZ
  [​IMG]
  13.02.2015 - 16:37[​IMG]Sestřelil(a) jsi PET spojence.
  [​IMG]
   
 4. Korben

  Korben User

  «Mašinka-Húú» Radšej pozor na to strieľanie vlastných, aby si tam zrazu neobjavil mínus. Momentálne máš 13 zostrelov , tie čísla už začnú byť vysoké.

  Ostatné preveríme.
   
 5. Kubino

  Kubino Guest

  1. toto je problém globálny
  2. nahlásené a namyslím si, že ti to nejak znemožňuje hru
  3. toto nie je problém, že ti nepadajú havocky. Je to bohužiaľ o šťastí šanca je 50 na 50. Zety sa do počítadla v rebríčku počítajú, avšak treba vyčkať do ranného reštartu.
  Btw. tvoja grafická karta nemá určite 4GB pamäte kedže je integrovaná a tie si berú z RAM-ky.
   
 6. Kubino zajímavá informace, šance na havoc 50:50? To je fakt, tj. oficiální zpráva od BP nebo to je domněka? Pokud to je fakt, je to u epsilon taky 50 na 50?
   
 7. Korben

  Korben User

  Mám dve možnosti. Buď niečo získam, alebo nezískam nič. Akú mám teda šancu ?
   
 8. Sentiero

  Sentiero User

  Šance na havoc je 50 na 50. Je to fakt, protože buď ho nedostanu nebo ho dostanu. Tohle ovšem platí pro jednu zetu.

  Aby si někteří nemysleli, že když je šance 50 na 50, tak udělají 20 zet a budou mít 10 havoců, tak to samozřejmě není, jedná se pouze o jednu zetu.
   
 9. Korben

  Korben User

  Ak máme dve možnosti, tak ako príklad by mohla stačiť minca a možnosti, hlava a znak.
  Aká je pravdepodobnosť, teda šanca , že padne hlava, alebo že padne znak?
  Bude to 50 na 50 , alebo aj 1:1. Aj keď mi 10x po sebe padne znak, tak šanca, je každým hodom rovnaká a nemenná.
  Tu nemáme presnú informáciu o tom ako to funguje, ako prebieha losovanie a tak tu budú vždy o tom dohady.

  Toto nieje po prvé, keď sa uberá diskusia, smerom pravdepodobnosti.
  Jediné čo môžeme konštatovať, je možnosť že predmet získame, alebo nezískame a to z každej brány zvlášť.
  Otázka , prečo niekomu stačilo na full havok len napr. 12 brán a niekto potrebuje na to 40 brán , je to isté ako na príklade mince.
  Niekomu padne raz hlava a raz znak a niekomu padne 20x hlava a 1x znak.

  Náhoda ? Smola ? Šťastie ? Podľa mňa , zo všetkého trochu. :)
   
 10. Ahoj
  V prvom rade sa chcem poďakovať za reakciu.
  Ale chcel by som doplniť asi zopár údajov aby sme sa pochopili.
  1. Bod je globálny problém je mi jasné ale rieši sa to alebo aké je riešenie toho problému ktorý má viacero ľudí v hre?
  2. K bodu dva v podstate nemám čo dopísať.
  3. Tretí bod Kubino aby sme sa rozumeli prečo o ňom píšem dovysvetľujem - Posledných 8 či 9 brán Zeta čo som spravil som nevidel hawok z posledných 3 brán Zeta sa mi prirátala jedna a počítadlo sa napriek bežiacim dňom nezmenilo (reštartov). Vrámci toho že sa mi neprirátavajú zety sa domnievam že asi márne budem čakať na hawok kedže sa len DOMNIEVAM že je to aj o počte brán čo spravím a šance na získanie Hawoku a pokiaľ sa mi počítadlo nebude meniť tak asi ani sa neposuniem Ďalej v získavaní predmetov v hre .

  Popravde nie som ani tak prekvapený reakciu respektíve odpoveďou a to vo všetkej úcte. Ale bol by som rád keby sa niekto týmto 3. tím bodom zaoberal keďže aj keď dobrovoľne ale platím si v tejto hre celkom slušné peniaze som a som aj premium členom. Táto sekcia je určená na to aby sa problémy riešili a odstraňovali. Je to o tom aby sme vzťahy medzi komunitou hráčou - moderátormy resp. správcami hry tieto problémy v hre odstraňovali. Som hráčom tejto hry od roku 6.11.2008 nesťažujem si na moc vecí ani veľa vecí neriešim ale čakal by som nejaké prešetrenie tohto tretieho bodu zo strany BP a stanovisko je to o náhode respektíve po reštarte sa mi to priráta keĎ sa tak už viac krát nestalo mi nepríde ako dostatočné.

  Ale ešte raz chcem zdôrazniť že z mojej strany sa nejedná o osočovanie či urážanie resp. aroganicu k ľuďom čo sa sa snažia pomáhať tejto hre týchto ľudí si vážim.

  Ďakujem s Pozdravom
   
 11. Korben

  Korben User

  1. Ak je problém globálny a vie sa o ňom , tak je aj nahlásený. Kedy bude aj odstránený, to nikto nevie a nikto ti to dopredu nepovie. To čo bolo opravené , sa dozvieš v ofiku, konkrétne v poznámkach aktualizácii.
  2. Tiež nemám čo dopísať. :D
  3. Zeta. To že si z brány nedostal havok , nič neznamená. Aj keď mi je je jasné že hráči túto bránu robia práve pre dizajn, tak ti musím napísať, že aj keby si dizajn nedostal z 50 brán , tak si na neho nemôžeš robiť nárok.
   Nárok si môžeš robiť na odmenu, ktorú máš dostať a ktorá je jasne zadaná. Pre dizajn platí , že ho získať nemusíš.
   Na to aby sme v tomto smere hlásili chybu, by musel byť hromadný podnet. My sa môžeme maximálne informovať , či je možnosť získania dizajnu funkčná.
   Čo sa týka počtu brán, tak ich máš urobených a zaznamenaných 16. Ak ti ukazuje menej, tak je to chyba v zobrazení.
   Ak si odmenu nedostal, tak to musíš napísať na podporu hry, aby to preverili.


   Platby: To čo si zaplatíš , to aj dostaneš, ak je to opačne a nedostaneš to čo si zaplatíš, tak to treba reklamovať na platobnej podpore.
   Nič viac neplatíš , neplatíš ani zamestnancov , ani prevádzku hry. Platíš si len to čo si kúpiš.
   Ak si kúpim železo, tak nekupujem celé železiarne. :)

   Rozumnú a slušnú diskusiu, slušný príspevok, nemôže nikto nazvať osočovaním. Tebe sa niečo nezdá, tak sa to spoločne pokúsime vyriešiť.
   Body 1 a 2 , by som považoval za uzavreté . K tretiemu bodu by som odpovedal šachovou terminológiou, "si na ťahu". :)
   
 12. samozřejmě narážím na pravděpodobnost....a pravděpodobnost zisku havoc ze zety 50% asi není. Samozřejmě žádný oficiální údaj od BP nemáme, ale dle ohlášování zisku havoca ze zet se to blíží spíše k 33%. Takže ano dá se na to dívat získám nezískám, a jakoby 50 na 50, ale s touto pravděpodobností se to kolo štěstí na havoc asi netočí...:)....jinak při pravděpodobnosti 50% na zisk havoca, je NEZISK havoc v řadě 10zet za sebou silně nepravděpodobný, ale to už bychom zde kompletně odbočili od tématu.
   
 13. Korben

  Korben User

  Pozor , tých 33% je štatistika úspešnosti, to nieje pravdepodobnosť zisku z jednej brány a o to v tomto prípade ide.
  Pravdepodobnosť na jednu bránu, nie štatistika na 100 brán. :)
   
 14. Korbene, proti tvému tvrzení nemohu říci ani popel, ale musím to ještě doplnit.
  Pokud je pravděpodobnost "něčeho" 50% tak limitně k nekonečnu bude statistika úspěšnosti 50%, pokud je pravděpodobnost "něčeho" 33% tak limitně k nekonečnu bude statistika úspěšnosti 33%. Pokud máme statistiku úspěšnosti z řekněmě 500 pokusů 30%, tak lze s velikou pravděpodobností, určítě více jak 95% (musel bych to spočítat), tvrdit, že pravděpodobnost "něčeho" bude někde kolem 30%, ale rozhodně nebude 50%. A z toho důvodu jsem psal, resp. se ptal, protože se o tom stále vedou polemiky a hráči by rádi tu pravděpodobnost znali a poprvé jsem viděl u někoho z Vás natvrdo napsáno je to 50 na 50, což vůbec nekoresponduje se statistikou úspěšnosti na relativně významém počtu bran. U kappy se to ví, u zety a epsilonky ne.
   
 15. Korben

  Korben User

  »†prchlik†« Tak isto natvrdo napíšem 50 na 50 a to len preto, lebo píšem o pravdepodobnosti získania dizajnu z jednej brány.
  Ani jeden moderátor neberie pri odpovedi do úvahy štatistiku. Vždy sa jedna o výsledok jedného celku , rozdeleného podľa počtu možnosti.
  Máme tu bránu v ktorej sú 4 možnosti a teda 25% pravdepodobnosť na každú možnosť.

  Prečo sa zaoberám len jednotkou ? Je to preto lebo šanca niečo získať , je stále rovnaká.
  Ako v športke. Tiež pred každým losovaním mám 50% šancu na výhru a 50% že nevyhrám. To je len podiel pri ktorom nepočítam počet čísiel a pravdepodobnosť , že tie čísla padnú, tak že beriem do úvahy výhru a prehru, čo teda je 50% . No štatistika poskytne úplne iné číslo.

  Tak že ak odpovedáme , tak sú to percentá na jednu bránu a teda šancu má každý 50 na 50.
   
 16. Kubino

  Kubino Guest

  »†prchlik†«

  už zase? Na starom fóre sme to riešili ak si pamätáš ... a k čomu sme sa doriešili? Môžem si dovoliť tvrdiť, že šanca je 50 na 50 a nie je v tom nič zlé, buď dostaneš, alebo nie. Pri Epsilone BP uviedlo 33% to je iná vec (tvrdíš, že nie, ja tvrdím, že hej). Chápem, že matematicky šanca 50% je to čo tvrdíš, ale pochop, že sa rozprávame ako laici. To, že matematike rozumieš chápem ale osobne tiež ako človek zbehlý v IT ak niekto povie napr. "expertný systém určuje výsledky na základe bázy dát" pritom báza dát samotná tento účel nespĺňa (znalosti, interface, subsystém) ale chápem, ako to "laicky" myslí a neopravujem ho po každej nepresnej vete. Ver tomu, že sa s tým stretávam pomerne často, veľa krát vedúci či riaditelia majú len základné vedomosti (veľa krát ani to) a rozprávajú strašne okrajovo a nepresne v danej terminológii ...

  Tak ma trošku zaráža ako máš potrebu stále dokola a dokola matematicky upresňovať čo povieme. Poviem ti to narovinu, pýtali sme sa BP, nepovedali aká je šanca pri Zete, neviem čo ešte viac chceš. Čo spočítaš je štatistika a nech sa snažíš ako chceš "šancu" na získanie designu z brány z toho neurčiš.

  Hráči to podľa teba chcú počuť ... dobre, a čo to zmení na tom, či dostane design alebo nie? Konkrétne to číslo, k čomu pomôže? Polovica ľudí z fóra nerozumie polovici tvojich príspevkov kde počítaš a predpovedáš, analyzuješ. Neber to ani v zlom ani sa neuraz, hádam chápeš, ako to myslím.

  LordFreez[GTBS]

  počet brán nemá vplyv na úspešnosť, osobne mi ich stačilo 16, niekomu 30, je to proste o náhode. Ja viem, že ti to ako odpoveď nemusí stačiť, ale ako problém to hlásiť nemôžeš, BP to zmietne zo stola, že to nemá so systémom a možnou chybou nič, je to proste o náhode.
  Ja som napr. z 600 bední nevidel LF4. Tiež mám pocit, že mám niečo "vypnuté" ale nakoľko viem, že to nie je technicky možné utešujem sa tým, že raz to padnúť musí :D :)
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 14/2/15
 17. Ahoj ,
  aj pre mňa je bod 1. a 2. uzavrený taká odpoveď mi bohato stačila :).
  Tak k tomu tretiemu bodu. Ešte upresním trocha nenárokujem si nič spätne to znamená (žiadne Hawoky žiadne odmeny )chcel by som za tým urobiť čiaru. Vlastne o čo mi ide iba preveriť možno ako si spomenul či je tam tá odmena povolená a preveriť zobrazovanie počtov brán. Viem je to o náhode len mám pocit ( vnútorný vo mne že toľko snahy úsilia a prostriedkov vynaložených neprináša skoro žiadne ovocie či už je to v bránach alebo v zelených truhlách ...).

  A teraz už len z tej humornej stránky v práci som sa naučil jedno nieje nerez ako nerez alebo v tomto prípade nieje železo ako železo .
  Ak si priplatíš mal by si dostať kvalitu(zmes dobre namiešanú ) nie kvantitu (zmes zle namiešanú ). Ale to už je len príklad zo života a o tomto by sme asi mohli tárať od nevidím do nevidím dokiaľ by niekoho to neprestalo baviť .;)

  Ďakujem
   
 18. hoši vy jste se do mě teda pustili..:)...no nic už mlčím a k pojmu pravděpodobnosti a statistiky už tu ode mě nic neuvidíte.;) Holt ne každého čísla baví, jako mě.:D

  ps: Kubino to zabolelo, že polovina lidí nerozumí mým příspěvkům. Zvažuju, jestli i nadále na forum něčím přispívat, pokud mám tak hroznou bilanci. Doufal jsem, že ačkoliv píšu některé příspěvky trochu náročnější, tak jsou stále pro ostatní stravitelné a pochopitelné. :oops:


  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  tak dnešnímu test serveru. doufám, že to nebude bráno jako multipost.
  vypadá to, že v klientovi odstranili většinu vad, na které jsme upozorňovali minule.
  ale...
  1. ztrácejí se porty...resp. jsou vidět jen ty značky na přenesení na jinou mapu ... portování funguje.
  2. tréninková arena ... pokud prohrajete souboj, tak je nutné uzavřít klienta a znova ho načíst, pak jste zpátky v areně....hra vypadá jako kousnutá, prostě vás to zpátky do areny nedostane a nehodí vás to ani na mapu...nic se neděje, pokud souboj vyhrajete vše běží, jak má.
  3. ještě dále vylepšený čtvereček s navigačním puntíkem na minimapě ... líbí se mi
  4. zůstala plynulost hry, ačkoliv mám fps 29-33, tak to běží stabilně a celkem plynule....bohužel jsem se nedostal do boje s 15 loděmi jako minule, takže to srovnání trošku kulhá. dobré je, že se nijak moc nezahlcuje paměť...někde kolem 300-400MB, v běžné hře mi to vyleze i na 1GB
  5. pozadí minimapy..vypnu, uložím nastavení a po proskočení portem je zpět. a v nastavení mám zpět, že chci pozadí minimapy.
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 16/2/15
 19. SΛRIN

  SΛRIN User

  ja len k tej 3. čo si napísal mne sa ten putík pri pohybe lode na minimape nepáči zakríva časť minimapi a keť je nepriatelska lod v masku a sledujeta tak ho neni skoro vidno.
   
 20. SΛRIN to asi budeš mít pravdu. Já jsem sice honil jeden mask, ale moc mi to nepřekáželo. V každém případě pohyb po minimapě, společně s výřezem, co vlastně vidím v reálu beru jako velmi zdařilou věc.