Diskuze: Profil Pilota

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Leon, 22/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. -Neptun-

    -Neptun- User

    Ja si myslim,ze je to dulezite.12% je dost,to kazdu chvilu mine nejaka strela.Pokud nesbiras boxy a spis lovis tak bych nechal ty uhybne manevry.
     
  2. |Oromë|

    |Oromë| User

    pecko Zalezi od toho kolko mas bodov vyskumu. Samozrejme manevre su uzitocne, no vsetko ma svoju postupnost a existuju aj uzitocnejsie vyskumy.

    Manevre som ja riesil az cca okolo 42 bodu a vyssie.
     
  3. pecko rozhodně bych to ponechal. V boji ti (I + II) sníží o 12% přesnost protivníka.
    Zrušil bych to pouze v případě, že seš farmář a nelovíš. Popř. tě málo střílí ostatní nebo seš hodně zaštítovanej nebo lítáš jen v branách.
     
  4. Zdravim, rad by som sa opytal, ako sa pocita presnost laserov.
    A) Aka je zakladna presnost laserov. Mam vsetko lf-3 a testoval som na sibelone, a prvy krat sa trafilo 85/100 a druhy krat 84/100. Vychadza mi to na 85%? Je to spravne?
    B) Dalej, ako sa pocita tych +5% na studijny bod. To asi nebude 90%, ze? To by potom nemalo zmysel tahat nad uroven 3.

    Diky.
     
  5. |Oromë|

    |Oromë| User

    ◦Warrax◦ Nikdo nevie ake je v zaklade % presnosti, bude to cca niekde okolo 70% by som odhadoval.

    Nemozes jednoducho zratavat dve % hodnoty. Mas napr. v zaklade testovanych 100 striel, trafis 75. Vyskum by ti pomohol 75 + 5% = 78, 5 trafenych striel.

    75 + 25% vyskumu na 5 bode by ti teoreticky zdihlo uspesnost az niekde na 93,4%.

    kazdopadne su to len teoreticke hodnoty a vyskum na 5 stupni sa urcite oplati, vtedy skoro vsetky streli trafis.
     
  6. Zdravím, chci se zeptat právě dělám Profil pilota na Kvantovou optiku II mám do laserová optika 2 SB a připravené 4 studijní jenže nemám seprom a na další Laserovou to je 3000 ale teď se zeptám absurdní otázku ale pro "jistotu na žebrotu" když na Kvantoví je napsáno 3 Sb musíš libovolně přidělit mezi tyto schopnosti. Je jedno jestli tu 3 dám do Vlečného paprsku jelikož mě to bude stát jen 1000 sepromu aby se mi odemkla Kvantovka nebo to musí být 3 v jedné schopnosti?
     
  7. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    BlackStarek libovolně znamená kamkoliv chceš, tj. 3 body musíš nějak rozdělit mezi Vlečný paprsek a Laserovou optiku. Klidně ale můžeš ty 3 SB přidělit jen jedné schopnosti, tzn. když 3 SB použiješ na Vlečný paprsek, odemkne se ti Kvantová optika II. Samozřejmě za předpokladu že máš už 2 SB přiděleny v Kvantové optice I.
     
  8. Výborně to som chcel počuť veděl som že to budě podla toho libovolného ale nikdy nevieš pri BP a nerad by som ztratil Sb aj seprom .. preto chcem toto využit lebo keď ten 3 dám do vlečného ušetrí mi to 2000 sepromu ktore možem dat už do kvantovej. Díky
     
  9. Fundey

    Fundey User

    Zdravím, mám jednoduchou otázku ohledně profilu pilota: v současné době mám 3 SB, ale mám našetřené urko na logdisky na minimállně další tři (čekám na slevu); původně jsem plánoval nějaké SB přidělit do Hvězdné ekonomie I, ale po několika propočtech jsem dospěl k závěru, že se mi ta investice prakticky nikdy nevrátí. Má otázka zní: vyplatí se do toho vůbec dávat nějaké SB, nebo je lepší to dávat do enerige štítu/sváření pro pokročilé (můj cíl je být schopen lovit)?

    Pozn. celkem dost sbírám boxy.
     
  10. Začni modrou řadu 2/2, 1/5, 5/5, to je naprostý základ. A dál je to na tobě, jestli tlusté lasery, nebo sběr. Osobně za základ považuji 24 studijních bodů.
    Lovit můžeš kdykoli, ale abys nestřílel jen malé čudly, až budeš mít 36-50 SB, znovu napiš:D.
     
  11. Fundey

    Fundey User

    Mít tolik SB je pro mě ještě daleká budoucnost, alespoň pár let :D
     
  12. Fundey neviem jak natom si, ale najprv je doležita výbava, irisi, lf3 a BO2.
    Potom na začiatok treba: kryt lode I 2/2 , Inžinier 1/5, Energia štítu 5/5, Lovec odmien I 2/2, Kryt lode II 3/3, Kalibrátor 3/5, Lovec odmien II 3/3. To máš hrubé. Potom investuj do kalibrátora na 5. Potom už je na tebe či sa chceš ubrať farmarskym alebo bojovým smerom, osobne odporúčam klamný manéver...
     
  13. Vzhledem k tomu, že jsem přemýšlel, co s dalšími body v PP, kam je umístit, a jedna z variant mě směřovala i k minám, tak jsem prolézal diskusi a našel jsem dva níže uvedené posty.

    Orome, výkad u DDM miny
    chápu tak, že se poškození počítá z bodů HP, které jsou vylepšeny o PP, ale neříká, že se poškození (damage) zvyšuje o body v Detonaci (PP).
    Ať tak nebo tak, nedalo mi to a šel jsem testovat vše na herní mapu.
    Ve svém profilu nemám ani bod v minách a druhý hráč Story, tímto mu chci poděkovat, že mi pomohl s testem, má profil naplno.

    Výsledek je následující:
    Body v Detonaci I+II mají vliv pouze na miny ACM(žluté) a DDM(červené), na ostatní miny (štítovka, zpomalovačka) se nevztahují. Smartku jsme netestovali, ale dle údajů z dřívějška se nevztahuje PP ani na ni. Navíc poškození způsobované ACM a DDM minou je navýšeno ještě o booster poškození. A opět booster poškození nemá vliv na ostatní miny. A ještě je tu formace lyže, ale tu jsem netestoval, momentálně nevím, kdo ji má.
    ACM a DDM miny způsobují škody dle počtu bodů života a to tak že DDM vždy z maxima HP a ACM dle aktuálního stavu.

    Praktický příklad pro DDM minu.
    Dejme tomu , že body života jsou max. 403.920, v bodech je zahrnuto vše, booster HP, PP, formace apod.)
    Varianta 1.
    Hráč, který minu položí má booster na poškození, ale nemá body v Detonaci.
    403.920*0,2 (20% poškození) = 80.784 * 1,1 (10% Booster) = 88.862
    Varianta 2.
    Hráč, který minu položí má booster na poškození a má design s 5% na dmg, ale nemá body v Detonaci.
    403.920*0,2 (20% poškození) = 80.784 * 1,1 (10% Booster) * 1,05 (design) = 93.306
    Varianta 3.
    Hráč, který minu položí má booster na poškození a má body v Detonaci.
    403.920*0,2 (20% poškození) = 80.784 * 1,1 (10% Booster) * 1,5 (50%bonus za PP) = 133.293

    Jinak řečeno, v případě, že je full profil tak poškození minou se zvedne z 20% na 30%, což odpovídá zpětně zase 50% navíc. S formací lyže by se to teoreticky mělo zvýšit na 45%.

    Ať se rozhodnete dát body do Detonace nebo ne, myslím si, že Vám toto může pomoci při rozhodování.

    Ps: Ještě patří mé poděkování hráči janekjano, který mi také pomohl s testem.
     
    Naposledy upraveno: 10/1/16
    PaiMei, PetriCZech™ a Badmaniak tohle ocenili.
  14. Badmaniak

    Badmaniak User

    Tak to je fakt o ničem. :( a já si myslel že se ty procenta přičítají, že pak mina veme 70%, i když chápu, že to je blbost. Jinak je to dle mého vyhození 5 SB (i kdybych měl full 50), když to přidá usmrkaných 10% :) Mít lyže, je to něco jiného...

    BTW moc díky za test.
     
  15. no Story je muj nacelnik,taky sme testovali a ve zkutecnosti pokud jsem nalitl na jeho full hp minu tak my ubylo neco pres 210k hp(aegis ,formace srdce,dabl na hp). Tak nejak nerozumim tomu 133,293. Ale ja na pocty moc nejsem,spis koukam co vydim.:)
     
  16. Deborka[TVL] pokud počítám správně tak tvé HP je 471.900, což je základ pro výpočet poškození.
    Story je určitě taky na doublech. Tak tedy výpočet.
    471.900 * 0,2 = 94.380 * 1,2 (double booster dmg) = 113.256 * 1,5 = 169.884 a to jsem ještě nezohlednil distribuční dmg booster, takže těch 210k není úplně nereálných.
    doplnění: pokud dám design s 6%, tak jsme na 180.077.
    Výše míněný výpočet jsem uvedl jako příklad. Ovšem mohu říct, že ani jedna mina ACM nebo DDM mi nešlehla přes 150k, já mám HP o téměř 70tisíc nižší, což razantně snižuje způsobené škody.

    a když do toho půjdeš s fenixem, tak ta mina mu udělá poškození kolem 28,5tisíc, pokud bude mít HP body na maximu...:)

    jo a ještě jsem zapomněl na design. ten to ovlivňuje taky...;)
     
    Naposledy upraveno: 7/1/16
  17. |Oromë|

    |Oromë| User

    »†prchlik†« Ja len doplnim, ze na smartku nefunguje nic, jej dmg sa neda zvysit, vzdy zobere len 20% HP.

    Deborka[TVL] A nemal si aj herculy? ved vtedy ma aegis okolo 550 000 HP.

    561000*0.2=112200
    112200*1.06=118932
    118932*1.2=142718.4
    142718.4*1.5=214077.6

    Neviem ci som trafil max. HP aegis spravne kedze ja na nej nelietam, no 210K ubratych HP docela sedi ak si mal aj herculy.
     
  18. Koudy-OP

    Koudy-OP User

    Zdravím, jaké schopnosti byste mi doporučili pro lov NPC? Jsem na levelu, když potřebuju převážně expy a odměny z NPC. Momentálně mám Sváření pro pokročilé I (2/2), Robotika (2/5), Energie štítu (5/5), Logistika (1/5), Kvantová optika (2/2). Mám volných 24 studijních bodů. Kam s tím? Děkuji za odpověď. :)
     
  19. Stáhni si Dopp simulátor, kde si můžeš zkusit body poskládat, viz. http://cs.bigpoint.com/darkorbit/bo...rofilu-pilota-uz-nefunguje.96027/#post-817247

    Jinak bych doporučil postavit celou první řadu. Pokud máš už v robotice 2 body a nechce se ti to resetovat, tak to nech. Ale jinak tam stačí 1. To zabere 21 (u tebe 22) bodů. Podle všeho máš 2+2+5+1+2+24=36 b. Takže dále bych postavil Kvantovou optiku I, II, Laserovou optiku. To ti dá 31 (32) bodů. Pak ještě raketový výzkum. Celkově 36 (37) bodů. To je takový základ se kterým se dá jak lovit, tak farmařit (NPC).
     
  20. Koudy-OP

    Koudy-OP User

    Super, díky moc. Zatím se podle toho držím a je to účinné. :) DOPP bohužel nefunguje.. neexistuje jiný odkaz?