Diskuze: Upgrade předmětů

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Belgam, 8/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. pecko

    pecko User

    ahoj, chcem sa spýtať ako to je s tou pravdepodobnosťou? už druhy krát som dal cca 50k urídia na upgrade s 25% pravdepodobnosťou. Som tu čítal že 25% pravdepodobnosť je to najlepšie čo si hráč môže vybrať. Lenže pri spočítaní urídia a prepočítaní koľko upgradeovaných predmetov som chcel vylepšiť a koľko sa podarilo, vždy som mal asi desaťtisícovú rezervu urídia, ale v mínuse. To je že za 50K U. som vylepšil max za 40K U. pričom som mohol ešte tých 10K U investovať. Robím niečo zle? alebo tá 25% pravdepodobnosť je úplný výmysel?
     
    mighty-Panthro a -baghira2- tohle ocenili.
  2. Timanris

    Timanris User

    Dávat 25% na vše? Tak to je výmysl.
    Doporučuji juknou na toto #30
    Ale ani tak nemáš zaručeno, že to bude výhodnější. Vychází to tak čistě statisticky, ael jak víme praxe může být jiná :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. pecko

    pecko User

    takže iný level iná pravdepodobnosť? akú máte skúsenosť s týmto?
     
    mighty-Panthro a -baghira2- tohle ocenili.
  4. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    pecko osobne delam upgrady podobne jak je uvedeno v tabulkach a s uspesnosti jsem spokojeny. S cenami upgradu vetsinou vychazi o neco vyhodneji davat s rostoucim levelem i vyssi sanci na uspech upgradu, protoze s vyssi sanci se muze snizit pocet pokusu (tj. i U) potrebnych na uspesne vylepseni predmetu. Zatimco pri nizkych sancich bude pocet pokusu vyssi a statisticky muze upgrade vyjit mnohem draz nez v pripade 1. U upgradu, pokud chces vylepsovat co 'nejekonomicteji', je potreba porovnavat a s upgradovat s rozvahou, ne jenom bezhlave placat procenta. :)
     
  5. Claimer

    Claimer User

    Pekný deň. Neviem či vyššie komenty zodpovedajú moju otázku. Je ich veľa :) Mám upgrade letounu z levelu 2 na level 3. Má to priniesť bonus dmg/štít o 1% alebo nejak tak. Mal som v letounoch štíty. Dal som seprom aj formáciu letounov aby bol prípadný rozdiel v sile štítov čo najväčší. Po úspešnom upgradovaní by malo štít posíliť (pokial tomu dobre rozumiem) 2x SG3N - BO2 (ružový) v letoune, (1% z 10 000) * 2 = 200 takže o 200. No sledoval som silu štítu a nič. Je problém v tom že mám počkať? alebo treba viac upgradeov pre efekt?
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  6. Kubino

    Kubino Guest

    A rozdiel v štítoch sa nezmenil? Treba si pozrieť, či máš štíty v upgradovanom drone a keď tak premazať vyrovnávaciu pamäť ak by šlo len o zobrazovaciu chybu.
     
  7. Badmaniak

    Badmaniak User

    Tak jsem si dneska četl FAQ a je tam pár nasekaných chyb:

    """" Z lvl 1 na 2 to trvá 2 minuty a každý další trvá o další 2 minuty více. Takže například level 15 trvá 30 minut.""""
    Správně je to lvl16, případně "z levlu 15", je to 30 minut

    """"* Výhody, které nabízí premium účet nebo slevový balíček, zlevní výše uvedené sumy, tak jak je obvyklé. To samé platí, pokud se upgrade provádí během hodiny výhodných upgradů.""""
    Sleva
    25% při hodině upgradů není kumulativní, ale multiplikativní. Tedy není to to samé jako slevák.
     
    mighty-Panthro a -baghira2- tohle ocenili.
  8. Kubino

    Kubino Guest

    Nie je to zle, ono upgradovacích lvl-ov je 15, level 1 už máš. Na konci máš síce lvl 16 ale vylepšení je možných práve 15 krát :)

    Čo sa týka zľavy, jednoducho sa zľava s premia a balíčku pričíta k zľave z hodiny upgradov, tiež tam nevidím problém.
     
  9. Badmaniak

    Badmaniak User

    Kubino ty jsi asi četl každé druhé slovo co? :) Ale u tebe se už nedivím...

    1) Máš 16 levlů, upgraduješ 15krát, a jak píšeš "první level už mám. Tedy poslední level je kolik? 16. Upgraduju pokolikáté? Po 15té. Ve FAQ se píše co? "Level 15 trvá..." Nepíše se tam co? "15tý upgrade trvá". Tedy jak jsem psal, mělo by tambýt "16tý" nebo z "15tého".

    2) Opět chyba. Napsal jsi znovu co je ve FAQ, tedy že slevy se "sčítají". A to není pravda!!!!! Jak jsem napsal už v minulém postu, sleva v hodině upgradu je MULTIPLIKATIVNÍ a ne KUMULATIVNÍ, tedy se nesčítá jak píšeš ty a FAQ, ale násobí se. Tedy sleva není DALŠÍCH 25% ale sleva je 25% z hodnoty po ostatních slevách (Premium a Slevák).

    Doufám, že tahle jsem to už napsal jasně. :)
     
    mighty-Panthro a -baghira2- tohle ocenili.
  10. Kubino

    Kubino Guest

    Tú narážku ignorujem, som jeden z tých, čo sa hráčom venujú pri riešení problému ale nebudem ťa o ničom presviedčať názor si maj aký chceš. Pamätaj ale na to, keď budeš mať nejaký problém a natrafíš práve na mňa ;) Toho, že napíšeš uštipačne mierený post na mňa sa nevylakám z toho som vyrástol.

    1) chytať za slovíčka? Miesto slova "level" by tam malo byť "upgrade" 15, ja tomu chápem a kludne to prepíšem ale si jediný, čo sa na to ozval. A dá sa to aj bez tých narážok, ak ti hneď človek oporuje útočíš, lebo je to ako povieš ty ... ale u teba sa už nedivím ... keby sa mám rozprávať tvojou rečou.

    2) Nekrič tu po mne a napíš mi v číslach ako sa počíta zľava. Čo viem tak zľava býva 55% čo je 5% premium + 25% zľava + 25% upgrade hour. Keby sa to násobí 30% * 1,25 = 37,5%.

    Ja netvrdím, že musím mať pravdu, ale aspoň viem kludne komunikovať a vec vysvetliť, neviem prečo sa hneď nervuješ a kričíš, vysvetli mi to v klude a na číslach, tie mám radšej ako písmenká :)
     
  11. Badmaniak musím souhlasit s Kubinem ačkoliv se zdá, že v textu jsou nepřesnosti.
    bod 1)
    Anglické forum píše:
    Německé forum píše:
    .
    Oba texty kopírují český překlad ve FAQ. Dle toho soudím, že to je text daný BP a ten byl pro hráčskou komunitu přeložen tak, jak je. Já to čtu tak, jak to napsal Kubino a jak to napsalo BP. Volně přeloženo nejvyšší úroveň trvá 30minut.

    bod 2)
    Za tento text jsem odpovědný já. Kubino ho uvedl na FAQ, aby byl jednoduše dostupný pro všechny hráče. Máš pravdu, že všechny tři slevy se v případě upgradu nesčítají, ale to v tom textu vůbec není zmíněno.
    Informace slouží zejména pro to, aby hráči věděli, že slevy jako premium, slevový balíček i hodina výhodných upgradů mají vliv na cenu provedeného upgradu a je pouze napsáno jak je obvyklé, což neznamená, že se vše sčítá.

    Ps: Pokud ti to vadí, jak jsem to napsal, tak poprosím Kubina, aby toto upravil.
     
    mighty-Panthro a -baghira2- tohle ocenili.
  12. Kubino

    Kubino Guest

    »†prchlik†« nie si zodpovedný za nič, síce si text robil ale mal som to prekontrolovať. Každopádne je to jedno na koho to hodíme ide skôr o to, že ako tvrdíš je to z textu od BP, iba sa to preložilo. Ak ale má človek problém s pochopením dá sa to upraviť, to ale stačí slušne napísať :)

    Čo sa týka toho výpočtu, mal som vsugerovaných 55% a to vychádza práve po sčítaní. Ale ako vravím, môžem sa mýliť, tieto typy akcií nestíham takže to ani nevyužívam.
     
  13. Badmaniak

    Badmaniak User

    Fajn, omlouvám se, ale to jak jsi mi odepsal mi teda taky moc slušné nepřišlo. Obzvláště proto, že jsi napsal "To tam napsané je". Ale neřešme to.

    Sleva premium a slevák se sčítají: 30% sleva, tedy multiplikátor 0,7
    Sleva hodiny upgradů 25%, tedy multiplikátor 0,75
    A tyto dvě skupiny slev se mezi sebou násobí a nesčítají. Tedy není to 25%+30%, ale je to 0,7*0,75, tedy 0,525, tedy 47,5%ta sleva dohromady. To je vše co jsem chtěl říct, protože ve FAQ je uvedeno, že "to samé platí pro slevu výhodné hodiny upgradů, což není pravda, protože nezlevní sumy "tak jak je obvyklé", což by mohlo mást a rozdíl slev je 7,5% než očekáváme a než je realita. Obzvlášztě když se tu uvádí oblíbené číslo 55% celkem často. ;)
     
    mighty-Panthro, -baghira2- a Foяmi tohle ocenili.
  14. timoti123

    timoti123 User

    Zdravím.Chci se zeptat jestli to upgradování má nějaký smysl?Mám 8 iris,a včera jsem je všechny uprgradoval na lvl 10,no a mě se zdá,že to vůbec žádné bonusy nepřidává,je to tak?
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  15. Sentiero

    Sentiero User

    Samozřejmě , že to má smysl :)

    Ono taky záleží z jakého levelu jsi je upgradoval. Pokud z 1. na 10. tak by sis rozdílu měl určitě všimnout. Ale pokud z 9. na 10. level, tak rozdíl postřehneš spíš ve štítech než u dmg.

    Podívej se sem FAQ- upgrade předmětů
     
    mighty-Panthro a -baghira2- tohle ocenili.
  16. timoti123

    timoti123 User

    Já sem je ještě v čera odpoledne, měl všechny na lvl 3,večer byl mhh tak sem si koupil U a začal jsem je updradovat a skončil jsem na tom lvl 10,ve štítech vůbec žádný rozdíl :(
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    timoti123 udělej si test, vlož do letounu jeden jediný štít a podívej se kolik je hodnota štítu na mapě, z toho si můžeš s kalkulačkou odvodit jestli bonus z upgradu letounu funguje. Nezapomeň na další bonusy které přidávají štít, jako profil pilota, design, formace, booster, seprom..
     
  18. timoti123

    timoti123 User

    V pp mám 24 sb,design mám ted spectrum jelikož jsem zrovna na lovu,už mi pár krát zachránil krk,mám jen booster dmg,a jsem úplně bez sepromu protože upgraduji rafinérii sepromu.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  19. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    ono taky se ti to může projevit jen v jedné konfě pokud máš v druhé v letounech víc laserů .
     
  20. Badmaniak

    Badmaniak User

    Ten rozdíl mezi 3lvl a 10lvl je asi jen 3% na dmg a 6% na štít, takže to fakt není nic, co bys poznal při střílení, protože lasery berou většinou 70-90% než kolik je maximum, což je dost velké rozpětí, než ay sis všiml, že ti přibylo 3% dmg. Ale dlouhodobě to určitě smysl má, i když malý a upgrade je až to poslední po full LF4 atd...
     
    mighty-Panthro a -baghira2- tohle ocenili.