Dva dotazy ohledně mailu

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem raikou243, 26/7/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. raikou243

    raikou243 User

    Ahoj,
    pročítal jsem si (ještě na starém fóru) nějaká témata ohledně krádeže účtu a mám dva dotazy.

    Dotaz 1:
    Představte si; jsem ''hekr'' a ''heknul'' jsem se někomu na účet. I to už je (pro vlastníka účtu) věcí smutnou, můžu utratit U, rozprodat loď, letouny, výbavu a v neposlední řadě vykrást i kreditní kartu či účet. Ovšem, dokud nemám mail, to cenné tj. statistiky a BZ mu zůstane. Teď dotaz: Dá se získat vlastníkův mail i nějak jinak, než přes ikonku otazníku -> podpora a tam se ten mail ukáže ?

    Dotaz 2:
    Proč se vůbec ten mail na té podpoře ukazuje? Jasně, může pomoci získat mail tomu, kdo účet skutečně vlastní a třeba na DO rok, dva nebyl. Jenže stejnak ho může zneužít zloděj, který má pravděpodobnost třeba 1:x (x je třeba 5-50, nevím, kolik lidí má heslo na mail a účet stejné) že trefí heslo na mail a tím pádem účet získá definitivně a majiteli nezbude nic jiné, než permanentní blokace (a to se ještě řeší teď už nějak přes PČR, no škoda mluvit)

    Děkuji za zodpovězení dotazů
     
  2. 1. Pokud je hrac opatrny, dodrzuje bezpecnostni pravidla,ma silne heslo a nikomu jej nedava, tak "hekri" muzou utrit nos. Je zvlastni ze vsichni co breci ze jim ukradli ucet, by udajne "nikdy v zivote nikomu heslo nedali"a pak se prijde na to ze opak je pravdou. Pak misto priznani chyby siri zvesti o "hekrech", kteri meli obrovsky zajem na cmajznuti jejich uctu s lvl. 10 :rolleyes:

    2. Na emaily ti prece podpora posila odpovedi, je to bezpecny zpusob komunikace. Dale nevidim zadne bezpecnostni pochybeni v tom, mit svuj e-mail uvedeny v prehledu uctu. Dejme tomu, ze uz se ti na ucet ten zakerny zly "heker" dostane, uvidi e-mail, ale co s nim? Stejne se na nej neprihlasi, pokud opet dodrzujes bezpecnostni zasady, tj. napr. nemas stejne heslo jako na uctu. Jeste bys mel vedet, ze dnes se ucty uz nevraci, pouze blokuji a resi se to prave pres policii.

    Zaver je takovy, za odcizeni/znehodnoceni uctu si muze uzivatel sam, tim ze nedodrzuje bezpecnostni pravidla. Pokud je dodrzujes, nemusis takoveto otazky vubec resit :)
     
    Naposledy upraveno: 27/7/14
    NotDragonCZ tohle ocenil(a).
  3. daj me to mu že Čolku by ten hecknuti hrač splnuje všetky bezpečnostné pravidla ale i tak sa mu ten heckr tam dostane
    EDIT: čo by sa pak malo robiť
     
  4. No, jak uz jsem psal vyse, pokud dodrzujes vsechny bezpecnostni zasady, jako napr. mas silne heslo na uctu i na mailu, neklikas na podezrele odkazy na externi stranky, nikdy a nikomu nepovis heslo, je sance ze prijdes o ucet temer nulova. Pochybuji ze skutecny hacker by mel zajem na kradeni smesnych hernich uctu :rolleyes: Ale dejme tomu: Pokud ti byl ukraden ucet, a prejes si jej zablokovat, musis zajit na policejni stanici, nahlasit kradez uctu, a policie pak dava podnet k blokaci uctu na BP.
     
    Bambino tohle ocenil(a).
  5. raikou243

    raikou243 User

    Jo, já se právě kvůli tomu ptal. No dotazy považuji za zodpovězené. O tom že je nutné mít dobré heslo, nepřihlašovat se ve škole, v kavárnách atd... vím, to je jasné. Jen mě to prostě přijde tak, že by bylo lepší, kdyby se tam ten mail nezobrazoval - myslím, že těch 30 znaků nikdy nikoho nezabilo a může zachránit účet (BZ)
     
  6. možna by to bolo i dobré ale ja neviem či by to bolo i dobre
     
  7. Drift1

    Drift1 User

    Já se musím jenom smát...řeči typu ,,hekr,,a pod. si nech do filmu..pokud si taky pamatuješ tak na starém foru nabízel Zafod svuj učet za nějakou cenu a co se stalo?nikdo si ani neškrt...zabepečení je šikovný a musím říct že mám stále svuj učet i po skoro třech letech...nějaký pokus o jeho získání?..,,nulový,, ani spam nic co by nasvědčovalo pokusu o krádež....já se klaním k těm silným heslum...mám heslo na gmailu a musím říct že je z čísel a písmen složené a je v délce 48 kousku.D::D...na hře mám podobné ale jen o 20ti kouscích ale za to tak silné že mám problém i já ho dát dohromady když třeba týden nehraji....
     
  8. raikou243

    raikou243 User

    Nechám si je do filmu a řeknu, že jsem byl třeba u kamaráda, přihlásil jsem se a on měl nainstalovaný keylogger a heslo mi zjistil. Nebo prostě nějak jinak, možností jak prolomit (či získat) heslo k účtu ale nikoli k mailu je celá řada (phishing...).

    btw. můj účet existuje 4 roky a 2 měsíce a jsem na tom stejně :) Prostě to byla jen otázka ze zvědavosti, nic víc.
     
    Naposledy upraveno: 27/7/14
  9. Bambino

    Bambino User

    Drift maš pravdu ale keby sa ti to stane tak tak presne viem čo by si pisal a čo si mal jak zabezpečené.
     
  10. Drift1

    Drift1 User

    Pokud není člověk hloupý tak ho nějaký keyloger a jiné bordely nezaskočej..to nechce stahovat kde co,nechce to se přihlasovat kdekoli apod...já si vždy cizí pc prohlédnu a pak dělám co potřebuji...v dnešní době je to povinost ať už je to v emailu,ruzné aktualizace a jiné..mužou se dnes dostat i na wifi routery ale zas existují stránky které ti ten router prověřej...je toho plno..bohužel ale žijeme i v době kdy lidé skočej na sebemenší blbost..ano je to tak..zkrátka pokud se tomu věnuješ,máš čas si to pc se základní udržbou projít a neotvíráš co nemáš tak se ti to nestane...mám notebook 6 let ten samý ale jednou jedinkrát se mi stalo že jsem stahnul písničku a musel jsem předělat celý win...a ještě jednu věc jsem se naučil za těch 33 let života..nevěřím ani kamarádum,ani bratrum ani svý matce a nevěřím ani sobě...je to tak lepší.
     
  11. Korben

    Korben User

    Keď sa prihlásiš na mojom PC na svoj účet, tak heslo ti zistím aj ja a to nemusím vedieť ani hačkovať a ani vyšívať.

    Každý jeden hráč ktorý prišiel o účet , porušil nejaké bezpečnostné pravidlo. Kto píše že nie, tak klame nie len seba ale aj nás.

    Zodpovedané, uzavreté, LOCK.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.