Forkys

Diskuze na fóru 'Kdo je kdo - tým' zahájená uživatelem Forkys, 14/7/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. -baghira2-

-baghira2- User

❦Čοlεκ❧ Děkuji moc příteli. Lepší by byla výuka na dohodnutý čas.
    Jestli máš trpělivost a ochotu, to se mnou řešit. Moc by to pomohlo.

2. ZOHAN

ZOHAN User

Forkysi? Položme si řečnickou otázku? Pánové Seneca, Punisher i Korben dali povolení někomu k tomu, aby je mohl citovat ve své signatuře?
    Je mi skoro jasné, jaká bude odpověď, ale myslím si, že se zde zítra možná objeví uživatel Seneca a bude taky požadovat prokázání se povolením k citacím?

3. sabotér90

sabotér90 User

K citacím není potřeba povolení, pokud se jedná o citaci doslovnou. Ideální je uvést i plný zdroj (jsme na netu, tudíž elektronická citace dle normy ISO 690), ale není to nutné (v nějaké podobě být ale uveden musí). V případě, že se daný člověk proti použití citace ohradí, pak se pravděpodobně dá bavit o nějakém vymáhání pravidel / zákona, ale nevím, nejsem právník... Takže bych jen hádal :)

4. Forkys

Forkys Board Administrator Team Darkorbit

ZOHAN - od kdy musí být k doslovnému citování někoho souhlas? ;) Jen si do té signatury doplň uvozovky a bude to v pořádku.

-baghira2- - povolení kopírování textu jsi sice nedal, ale testem, že si nerýpneš když máš příležitost jsi neprošel :(

PS:Zohane čekal jsi takovou odpověď?

Naposledy upraveno: 23/6/21
  5. -baghira2-

-baghira2- User

Forkys nechápu to, že sem testem nerýpáním neprošel.
    Když sem to včera večer psal, neuvědomoval sem si to.
    Napsal sem to z dobré vůle a ochoty, něco vysvětlovat.
    - to je k tomu vše. Nechápu že i tohle může vadit? o_O

Lucius Annaeus Seneca (4 př. n. l. Cordóba, Španělsko - 65 Řím, Itálie) byl římsky
    stoický filosof, dramatik, básník a politik, syn Senecy staršího a vychovatel císaře Nerona.
    Dne 12. dubna 65, 4 př. n. l. na Neronův příkaz musel zemřít. Tak mluví prameny a zdroje.

Můj oblíbený filozof. Klidně si dám před neho copyright."mrtví klasici nemohou nikoho urazit"
    Ale pochybuji, že by nebyl rád, kdyby někdo jako já, nerozširoval jeho myšlenky a poznání.

Este normalne citacie budu tolerovane, kedze aj kolega Korben vedel neraz slovami trafit
    klinec po hlavicke, takze na znak toho, co pre komunitu za tie roky spravil si mozete
    jeho neraz trefne vyroky ponechat.
    Punisher, 1/12/19

EDIT:
    Zbytek jsou mé postoje k cz/sk týmu. Nechápu: proč by Vám mala vadit, má náklonnost?

Forkys Otázkou je, zda je moudrý člověk netečný k urážkám a neutíká se k hněvu.
    Odpovědí je, že není důležité být nebo nebýt něčím zasažen, nýbrž být, či nebýt poškozen.

Naposledy upraveno: 23/6/21
    LuciusAnnaeusSeneca tohle ocenil(a).
  6. ZOHAN

ZOHAN User

Forkysi?? Po pravdě? Opravdu jsem takovou odpověď od Tebe nečekal. Asi to bude hlavně tím, že máš na některé věci v životě poněkud odlišný náhled a rád využíváš skryté, možná až podprahové psaní.
    Chápu, že jsi můj dotaz zcela jistě očekával a já nad tou mou odpovědí moc ani nepřemýšlel.
    Abych konečně vyřešil ty nešťastné signatury?
    Kolik tedy tam může mít hráč těch řádků a ještě bych Tě požádal o nějaký návod(rastr?), jak by měly ty uvozovky být?
    Jako na začátku a na konci, nebo jen u autora, nebo mají označovat (oddělovat) ten citát, nebo jen autora?
    Přiznám se, nejsem v tohle opravdu orientován?
    děkuji

7. sabotér90

sabotér90 User

Co se týče uvozovek, tak uvozovky obklopují citát a píšou se stejně jako v normálním textu (např. přímá řeč). V případě vícero citátů má každý své uvozovky. Jméno autora (popř. celá normovaná citace) pak jde většinou za citát, může být i před ním... Ideální je zachovat řádek, ať je to vizuálně pěkné :)

8. Forkysi dík za odpověď ve FAQ. To potěší,méně již smazání příspěvku?. Byl toxický?!Nu občas jsem sarkastický,ale je to pravda ne??

9. Forkys

ZOHAN,
    4 řádky textu + obrázek(468x60) + 2 řádky volné. V případě, že nemáš vložen obrázek můžeš mít 6 řádků textu + 2 volné. Samozřejmě záleží na velikosti zvoleného textu. Pokud použiješ velké písmo, řádky se snižují a naopak pokud budeš psát písmem na které potřebuji pomalu lupu, budeš moci využít řádků vícero. Co se týče uvozovek již ti odpověděl sabotér90, kterému tímto děkuji.

10. Forkys

Ahoj orbitdohuby,
    bohužel vzpomínáš téma, se kterým nic neudělám :(
    Sice mě to též štve, ale jak se říká musím držet ústa a šoupat nohama. :(

11. ZOHAN

ZOHAN User

Forkys,?? Doufám, že jsem tu mou signaturu nakonec zvládnul ''upravit'' k Vaší plné spokojenosti?
    Děkuji všem vzdělanějším uživatelům za podrobný návod.:)

12. -baghira2-

-baghira2- User

Forkys mohu se zeptat, proč tak pomalu natahuje nejenom hru, ale i také fórum?

Chápu, že byl silný DDoS útok a bylo nutné opravovat. Proč pak my jako hráči
    si to máme odnést a přetrpět, tohle pomalé přihlašování až do pondělí 28.6. ?

Je to hodně hnusné, že někdo takový existuje, kdo úmyslně poškodí hru hráčům.
    Kteří za to prakticky nemůžou. Mělo by sa za tohle zatýkat a zavřít za mříže. ;)

13. -baghira2-

-baghira2- User

Forkys promiň, že píšu pod sebe, ale potřebuji se zeptat na řečnickou otázku?
    TL Vibe dal povolení někomu k tomu, aby ho mohl citovat ve své signatuře?
    A bude taky požadovat prokázání se povolení k této citaci?

screen: https://gyazo.com/6e1525b6ad6ff4d1779db35c6c1f6af1

Navíc, pokud to vytáhl ze sekce Chat. Jenom se zeptám, či se to smí? o_O:rolleyes:

14. Forkys

Ahoj -baghira2-,
    co se týče pomalého načítaní, útok byl veden nejen na serverech, kde běží hra, ale i na fóra.

Co se týče citací, na toto už jsem jednou odpovídal. Pokud někdo něco napíše, musí si být vědom toho, že to může být citováno. Pokud se Vibemu nebude líbit citace a nebude si přát, aby ji měl Zohan v signatuře, tak mu ji jistě upraví.

15. Sice jsem včera strávil spoustu zbytečného času při klikání bran, ale jsem radši, když ty útoky jsou na nějakou hru a ne na nemocnici, nebo jadernou elektrárnu.
    Lítal jsem včera betu, a stabilní zpomalení o cca 1 sekundu se dalo. A bez ztráty životů :D.

16. Pavlinka1

Pavlinka1 User

Vidím, že tento uživatel zase neumí počítat?https://ctrlv.cz/xVVq
    Káže vodu a porušuje pravidla a zase nic.?

Já tam vidím u něj 4 řádky, jeden prázdný a další 3 řádky s textem?
    Obrázek tam nevidím? Zase někdo ohýbá pravidla jak se mu to hodí?

Forkys napsal :

Naposledy upraveno: 28/6/21
  17. -baghira2-

-baghira2- User

Doporučoval bych oprášit cvičebnici matematiky.

Forkys napsal: "V případě, že nemáš vložen obrázek můžeš mít 6 řádků textu + 2 volné."

6 + 2 = 8 anebo 7 + 1 = 8
    Problém by byl, kdyby se překročil počet řádku nad 8, co mi ještě nehrozí.

Spíše by se mělo víc všímat dátumu: 12/6/21 a Čtvrtek v(e) 11:35 PM a
    porovnat podle toho, co bylo dřív. 12/6/21 sem ještě tu vědomost neměl.

EDIT: Ať o tom rozhodne Forkys, kdo z nás 2 má pravdu. Počítat ještě umím.

Naposledy upraveno: 28/6/21
    Forkys tohle ocenil(a).
  18. Forkys

Pavlinka1,
    můžu mít dotaz? Nebyl tento příspěvek náhodou napsán dříve, než-li jsem napsal co mají a nemají obsahovat signatury?

-baghira2- kdyby tam nebyla zmínka o cvičebnici máš 1* za správnou odpověď. Takhle máš pouze za 1 ;)

19. Netušené jsou možnosti tohoto fóra. Tak jsme se naučili počítat do osmi. Bude tu taky gramatika a psaní? Mám nový kalamář...

20. Pavlinka1

Pavlinka1 User

Opět jsme se nepochopili?
    Signatura hráče baghira v tuto chvíli splňuje všechna pravidla pro signaturu?
    Já tam vidím u něj 7 řádků textu a podle pravidel je povoleno pouze 6? on je admin, či co? nechápu

Sdílet tuto stránku