Hangár - munice

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem jaroshot, 19/5/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Jsem pro umožnění skladování munice v hangáru

  1. ANO

    53.8%
  2. NE

    46.2%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. jaroshot

    jaroshot User

    Ahoj,

    docela mně trápí to, že máme hangár, kde si hrajeme s letouny, petem, vybavením, ale už ne s municí. Celkem zvláštní, že si kontrolujeme vše, ale ne munici. Když mám hangár, proč si nedokážeme uskladnit nepotřebnou munici a vybavit si loď tak, jak potřebujeme? Jako když mám spírheda, tak z bonusových boxů žádnou munku nepoberu a je mi průzkumník skoro k ničemu. Navíc když nakoupím třeba do citadely, tak mam tu munku ve spírhedovi a všechnu uveze. Trochu na hlavu ne?

    Návrh:
    umožnit uskladnění nepotřebné munice do hangáru! A aby z toho i BP něco mělo, tak skladiště munice by se mohlo pořídit jen za urko a to následovně:

    level 1 - možnost uskladnění 1mega laserové munice a 50k raket a min - 50k urka
    level 2 - možnost uskladnění 5mega laserové munice a 200k raket a min - 100k urka
    Level 3 - neomezeně - 200k urka

    Vlastník prémka - 10mega laserové munice a 1mega raket a min

    Výhody
    - možnost samostatně rozhodovat o zásobě munice v lodi
    - další důvod ke stavění bitevních stanic
    - možnost dražby v aukci za jakéhokoliv stavu zásob munice
    - sběr munice z bonusových boxů (hlavně boxy v akcích jako: PLD8, SAR02, zpomalovací miny...)
    - ti co mají munku ty milióny v lodi o ni nepřijdou, to co mají v lodi jim nikdo nesebere
    - točení ee vždy zůstane nastaveno přímo do lodi
    - možnost pozdější změny v aukci na munici
    - víc lodí na PVP mapách
    - slabší loďky by mohli získat tímto způsobem nějakou munici z bonus boxu a silní hráči nebudou mít nutnost to využívat neb mají milióny munky v lodi a uskladněním se určitě nebudou chtít zatěžovat (obecně se předpokládá, že nebudou pro návrh, neb by mohli profitovat jen slabší hráči)
    - BP asi uvítá útratu urka za sklad munice a může to dát i do prémka

    Nevýhody
    - je nutno trochu programování
    - jezdit si do hangáru nebo na bitevní stanici pro uskladněnou munici, když se munice z lodi vystřílí. Popř. využít skoky na základnu, které jsou v aukci. V případě, že jste majiteli více hangárů, dá se to víc využívat.


    Jinak se to dá řešit i zrušením kapacity nákladu munice v každé lodi :D

    Pokud by návrh prošel, bylo by dobré upravit CPU nákupu laserové munice na 1.000 ks (současně 10.000 ks)

    Teoreticky by se dalo uvažovat o ztrátě x2 a x3 a SABu při sešucení jiným hráčem (ne od NPC a bez ztráty elitní munky) a to poměrem 0,1% nákladu munice v lodi - forma klasický cargobox. To až ti co mají ty mega nevystřílené munky mohou taky něco podarovat šťastlivcům. Pokud jsou plní, nic neseberou :D
    -----------------------------

    Jarosh - rok hraní na CZ2 - hodnost: šéf-major
     
    Naposledy upraveno: 20/5/14
  2. SauronL

    SauronL User

    Ano rozhodně jsem pro Ano za tenhle návrh , už jsem ho také někde četl a nevidím důvod proč bychom nemohli dostávat munici i z bonus boxů , stejně si to lidi dokázali obejít a mají miliony munice ;)
     
  3. jaroshot

    jaroshot User

    Citát zmazaný

    jako tu munku maji z EE a pak x4 za odlítanou GG. Je to prostě divný, když mají loď co uveze cca 50k laserové munky a mají v lodi několik mega munky. Prostě podle mně je lepší si to uskladnit v hangáru a dle potřeby nabírat a odebírat. V tom vidím smysl, že má loď jistou kapacitu. Takto kapacita jako taková úplně ztrácí význam. Tedy nač tam ta kapacita nákladu je, když to v některých případech vůbec neplatí a nereálně dokáže loď uvést i 100 násobek kapacity??

    Podle mne je to stejné jako s vybavením, pokud na to místo mám, tak tam třeba ten laser dám, ale pokud už není volný slot, tak tam ten další laser nedám. Ale s munkou je to prostě tak, že můžeš mít na lodi víc, než ti to dovolí.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 19/5/14
  4. Korben

    Korben User

    SauronL ty by si si mal lepšie prečítať návrh.:rolleyes:

    jaroshot Jednoducho sa mi návrh nepáči. Návrh môže mať logiku , ale postráda zmysel.
    Keď idem hrať , tak chcem lietať a nie aby som sa pol dňa zaoberal tým akú muníciu si dám do lode.
    Osobne mi nevyhovuje už to že ak chcem zmeniť loď , tak musím mať na to výbavu , alebo si tú loď musím vybaviť tak , že musím výbavu v druhej lodi rozhádzať.

    Tak že neviem prečo by sa mi mal návrh páčiť.
     
  5. jaroshot

    jaroshot User

    Citát zmazaný


    Aha, takže s logikou u tebe nepochodím, ale to už jsem pochopil a zvykl jsem si. V tomto případě prostě raději upřednostnit nesmyslnou kapacitu, než to posunout víc do reálu. Jasný chápu, ty máš ty mega munky a nerad bys něco překlikl a kapacita je vlastně u lodi úplně v pořádku, neb ti to tak vyhovuje a posun do reálu je ti proti srsti. No aspoň víme na čem stojíš.

    Dodatečná otázka: v čem to přesně postrádá smysl?
     
  6. Korben

    Korben User

    V tomto návrhu je logické že do lodi by si nemal nacpať viac munície ako je skladový priestor lode.
    Ale je nezmysel aby som sa hodinu hral s muníciou, potom zas ak sa mi minie , tak letel na základňu a znova si dával do lode muníciu. Je predsa nelogické aby som muníciu kupoval , keď za roky hrania , jej mám viac ako dosť.
    To hodiny zabijem len lietaním na základňu a zbytočným klikaním.
    Dosť času zabije prekladanie výbavy v lodi.

    Ďalej ty chceš priblížiť hru k reálu. Čo keby sme teda zmenili lode na auta a lietali po cestách. :rolleyes::D

    Na čom stojím ? Stojím pevne na nohách.
    Prečo by sa mi malo páčiť niečo , čo ma v hre zbytočne zamestná ? Len kvôli nejakému priblíženiu k reálu ? Nedaj sa vysmiať. Tu hráči chcu hru hrať a nie sa babrať stále v hangári s výbavou.
    Tak že pre mňa , logické je hrať hru a nezmyselné je zbytočné ďalšie hrabanie sa v hangári.

    Inak prečo si sa zameral len na mňa , sú tam ďalší dvaja ktorým sa návrh nepáči. A aj ten jeden ktorému sa páči ten návrh pochopil úplne inak.:D

    Edit: Predchádzajúce príspevky sa necitujú. Je predsa logické na čo reaguješ.;)

    Prečo by som to robil ?

    Nevidím tam jedinú výhodu. Teraz sa rozhodujem akú muníciu použijem bez toho aby som zbytočne niekam lietal a zbytočne niečo dával do lode.

    Je nutné dosť programovať a to ostatné je mega nevýhoda.
     
    Naposledy upraveno: 19/5/14
  7. jaroshot

    jaroshot User

    Jo ještě jedna zajímavá věc - CPU automatického nákupu munice - je nastavena na nákup 10.000 munky a spírhed má třeba kapacitu 5.000 munky. To je taky góol :D
     
  8. Korben

    Korben User

    CPU ti nakúpi nad kapacitu lode, už to raz bolo zrušené , ale hráči sa sťažovali a išli BP za to ukameňovať , tak to vrátili tak ako to je aj teraz.;)
     
  9. jaroshot

    jaroshot User

    To na čem stojíš je to, že právě ty jsi ten co má ty mega munky v lodi. Nic víc v tom nehledej. Využitím skladování munky v hangáru získají hlavně začínající piloti a nebo ti piloti, co hodně střílí a nestojí na PLD, nebo ti co už mají tolik urka, že za to točí brány. Je mi jasné že nepochodím u silných hráčů, ale smysl to má. Nevím čím lítáš ty, ale golík ti uveze dost na to, abys nemusel furt do hangáru. Zvolíš si to co chceš a pak máš CPU nákupu munice a můžeš i tady čerpat. Osobně si takhle ladím jen nákup x1.
    ---------------------------
    jo a navíc si to můžeš ladit i na bitevní stanici, takže máš tutově 2 mapy + mapu kde má klan stanici. Takže další důvod na víc, proč ty stanice stavět.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 19/5/14
  10. Korben

    Korben User

    LCB-10 5830
    MCB-25 799340
    MCB-50 423843
    UCB-100 373385
    SAB-50 260812
    RSB-75 63732

    Toto je moja megamunícia za 4,5 roka hrania na jednom účte.

    Lietam na všetkom. Mením si všetky lode. Ja lietam viac pre zábavu ako na prestíž.
    Často krát si dám aj phoenixa.

    Vysvetli mi ako hráč ktorý veľa strieľa toto ocení.
    Ja neviem ale či sa na to pozerám z prava , alebo z ľava , tak žiadnu výhodu nevidím.

    Čo sa týka staníc, tak to je zas len pre pár jedincov ktorý stanice stavajú a toto by určite nebol dôvod na ich stavbu. Tam odrádza cena za opravu stanice.

    Nepíš viac postov pod seba ale využi možnosť upraviť svoj príspevok, ak pod teba ešte nikto nepísal.
     
  11. jaroshot

    jaroshot User

    Korbene - jako jak to myslíš s hodinami strávenými s laděním munky na stanici nebo základně. Můžeš využít skoky a warpy a máš to taky v cajku. Jako argumentace, že to zabije hodiny času, je tak trochu out ;)
     
  12. TRIXT

    TRIXT User

    Osobně se mi návrh líbí. Obdobnou možnost jsem našel u jedné konkurenční hry. Doporučil bych ale návrh propracovat více. Trochu se zaměřit na to, jak velký skladový prostor v hangáru bude, zda ho bude možno rozšiřovat, případně za jakých podmínek, jestli bude oddělený na laserovou munici a na rakety a miny atd.

    K čemu by toto bylo? Mám též hodně munice a trochu mě mrzí, když je akce na speciální boxíky, ve kterých jsou PLD-8, zpomalovací miny apod., a já je nemohu vzít neb mám raket moc. A to je škoda. Kdybych si mohl některé rakety odložit do skladu na základně, mohl bych na herní mapě sbírat i tuto munici a to by pomohlo.

    Takže za mě máš ano, ale doporučil bych návrh více rozpracovat, aby BP zaujal.
     
  13. Korben

    Korben User

    TRIXT To by bola asi jediná výhoda tohoto návrhu, že počas akcie by sa dala zbierať munícia s boxov.Nevýhody

    jaroshot neviem prečo by som si mal míňať skoky. Ja stále nevidím jedinú výhodu návrhu. Stále len mínus , ( okrem toho čo napísal Trixt.)

    Nevýhody :
    • obmedzenie priestoru
    • manipulácia s muníciou
    • strata času
    • lietanie na základňu
    • míňanie skokov
    Výhody:
    • zbieranie munície s boxov počas akcii.
     
    Naposledy upraveno: 19/5/14
  14. jaroshot

    jaroshot User

    Jako on to byl jen začátek toho, že kapacita lodi je prostě trochu nesmyslná a to mi tady lidi dávají za pravdu. Souhlasím, že není dopracován, ale na druhou stranu, dá se dopracovat tady na fóru a to co má smysl doplňuji do výhod a nevýhod. Spíš výhod.

    TRIXT dík za příspěvek
     
  15. TRIXT

    TRIXT User

    Korben, jaroshot: Jenom upřesnění, nejsem pro omezování možnosti vozit nadlimitní munici získanou z bran, nákupem pomocí CPU atd. Stávající funkčnost hry bych neměnil. Jen bych dal možnost si odložit munici do skladu, pokud tak chci učinit.

    P.S. Hodí se to i pro začátečníky, kteří hodně boxíkují.
     
  16. jaroshot

    jaroshot User

    trochu víc jsem pozměnil první příspěvek, Můžeš to tu Korbene trochu promazat?
    -------------------------------------------------

    Nevýhoda - manipulace s municí vidím jako výhodu :) sám si řeším dle kapacity
    - omezení prostoru - zase výhoda, konečně má smysl kapacita lodě
    - ztráta času, jak pro koho - nepaušalizoval bych, za ty bonusové boxiky to stojí
    - lítání na základnu - no jsou i jiné možností než lítat
    - vyhazování skoků - tak jsou i skoky na základnu a ty jsou v aukci za minimum a pak si na základně změním loď a nic mně to nestojí a popř. warpnu na lod co chci.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 19/5/14
  17. Korben

    Korben User

    Tak to by som musel vymazať všetko. :D
    Buď to tu uzavrieme a ty návrh prepracuješ alebo to necháme už tak.
     
  18. jaroshot

    jaroshot User

    určitě to neuzavírej pls. Klidně smaž vše kromě 1. příspěvku.

    Ty výhody a nevýhody cos psal jsou pro někoho výhoda a pro někoho nevýhoda. To ať si přebere každý sám. Je toho tu moc a zbytečně. Pls promaž vše krom toho 1. příspěvku a to co se tu dál připíše, se pak když tak do toho 1. připíše. ok?
     
  19. SauronL

    SauronL User

    Korben: já vím o čem se tám povídá :D , jenom jsem to myslel tak všeobecně :rolleyes:
     
  20. TomiBery

    TomiBery User

    Omlouvam se, ze se ptam, ale jaktoze muzes mit tolik munice, kdyz to nekolikrat presahuje max kapacitu?
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.