Helix (MHH) akcia

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Wrecking.ball, 25/1/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. |Oromë|

    |Oromë| User

    Uchovavanie udajov je pomerne bezna vec...

    METALLICA34 Ak ma niekto problem s platbou, treba to riesit co najskor. Ked nepomoze platobna( bohuzial dost casto), treba pisat na nasu podporu, jasne a slusne. Potom sa to da riesit a posunut na BP.


    Zbytocne tu rozoberate 8 mesiacov stary post, autor to ma pravdepodobne uz davno vyriesene.
     
  2. Badmaniak

    Badmaniak User


    Tak to MOMENT. :) Uchovávat data je jedna věc, jejich zneužití na prodloužení balíčku je už trestný čin. A to rozhodně není bvěžná věc. Pokud budu chtít prodloužení, apk ano, ale tady je prodloužení TRVALÉ, pokud to nevypovím, a dříve SE TO ANI NEOZNAMOVALO. Člověk co to nezná může po roce zjistit že se mu prodloužily věci i za 2000 nebo i více.

    A výpovědní doba?? Ale prosimtě, ze zákona mají povinnost ty 2 TÝDNY! A je to ve VOP! Mě dali ban když sjem to řešil přes podporu. Výměna 200 mailů, z toho 100 bylo automatická odpověd jak vypovědět, z toho 80 at už jim nepíšu, že dotaz byl vyřešen. Až po půl roce a 200 mailech jsem je přinutil, aby održeli VOP a vše mi vrátili, jak slibují a jak praví zákon, jelikož jsem vpypovědl do 14ti dnů.

    Zkrátka a dobře, kdo to neví a na hru ani nepřijde a na konto se nedívá, hra mu klidně může strhávat 200 týdně a to bez oznámení na mail a cokoliv.

    A to je trestný čin. Ať si mají moje udaje (z bezpečnostních důvodů), fajn, ale kupovat si přes ně balíčky, které jsem NEOBJEDNAL, to už je zneužití osobních údajů a možná i přímo krádež! A to mi nikdo nevymluví.
     
  3. svi1

    svi1 User

    Badmaniak dobře si přečti moji předposlední větu. O tom sem se bavil.
    Tys napsal:
    Já reagoval
    Toť vše. Jen aby bylo jasno. Neřeším zbytek. Ok?
    Díky a pěknou hru :)
     
  4. Badmaniak

    Badmaniak User

    Jsi si jistý, že mohou mít příštup ke všem údajům, které postačují ke zneužití a nákupu? Pokud ano, jistě by měly být šifrované a ne volně dostupné, aby za ně mohl být proveden další nákup.
    Jestli budou mít má data kdekoliv, je mi to jedno, dokud je nepoužívají a nemají k nim přístup, což je právě tento případ. Takže na co se ohánět právem jaké mají, když ho zneužijí a překročí? :)
     
  5. svi1

    svi1 User

    Badmaniak podívej, něco si o tom zjisti a pak se na to podívej trochu s odstupem a věřím, že si na to odpovíš sám. Tady pleteš, ve své nevědomosti, což se Ti snažím ozřejmit a neber to prosím špatně, dvě věci dohromady. Lidově = mícháš hrušky s jablkama. Nevadí. Myslím si, že vím co Tě žere. Nicméně: Uchovávat data je naprosto běžné a dokonce je to někdy vyžadováno. Uschovávat data, aby se k nim daná firma nemohla dostat, je jako když si uschováš paragon za nákup a pak, když ho potřebuješ, se k němu nedostaneš. Chápeš?
    Zbytek je jiná pohádka :) Pokud ani tohle nebude jasné, tak to zkusím ještě více polopatě, ale myslím si, že to stejně chápeš, jen chceš poukázat na něco, o čem se já nebavím. Je to tak? Pokud ne, raději napiš na profil ať to tady zbytečně nezaneřádíme. Už tak jsme OT :)
     
    Naposledy upraveno: 31/8/16
  6. Badmaniak, navíc, v českém právu se docela orientuji, ale podle jakého práva jede čínsko-německá firma registrovaná v Luxembourgu, servery v Německu a USA to netuším. A lišit se to může hodně.
     
    Naposledy upraveno: 31/8/16
    Korben a svi1 tohle ocenili.
  7. Badmaniak

    Badmaniak User

    svi1: Já chápu co chceš říct a o čem se bavíš ty, jen mi jde o to, že o tomhle jsem já vůbec nezačínal a je mi praktiky jedno jestli firma má nebo nemá přístup k mým údajům (i když jsem to v prvním příspěvku napsal jinak, a na to jsi ty reagoval). Mě jde o to, že je trestným činem to, že si data "ukládá za účelem jejich použití", což je jiná pohádka a to použití už je trestný čin, žejo. Já chápu co tu obhajuješ, ale oni si to neuchovávají kvůli reklamaci a archivaci, ale za účelem použití (zneužití) těch údajů. :)
    Takže ano, rozumíme si, jen se oba bavíme o tom, o čem nemluví ten druhý. :D

    Cruenta: mám pocit že se řídí německými zákony, kde to je stejné, jde o zneužití osobních údajů pro obohacení na úkor a bez vědomí klienta. No to je jedno. :)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.