IP ADRESA !!!

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem [♥]SPΔCΣ_KIИG[♥]☆, 4/5/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. čaute mam takí menši problém len potrebujem vedieť čo mam robiť alebo či sa to niekomu stalo ak som na svojim wifi tak ma to sem tam vyhodí a na DO mi to napiše nové spojený robi mi to už dlhšie skušal som snať všetko ale dnes mi nakočila takáto tabuľka... asi ma niekto podobnu IP ako ja nie ? stači ak si zmením IP u poskitovateľa ?
    neviem ako sa sem dava fotka tak tu tabuľku napišem sem piše mi tam toto:

    Chyba siete
    Systém Windows zistil konflikt IP !
    Iní počitač v sieti ma rovnakú adresu IP ako tento počítač. O pomoc pri riešený tohoto požiadajte správcu siete. Dalšie podrobnosti sú k dispozicii v denníku udalostí systému windows
     
  2. Korben

    Korben User

  3. změna IP adresy u poskytovatele ti tvůj problém na 99,9% nevyřeší, jestli jsi připojený přes svůj WIFI-router. Máš asi špatnou konfiguraci wifi routeru nebo může být tvůj problém v tom, že na počítači máš jak pevné připojení k wifi routeru tak bezdrátové připojení k wifi routeru a prostě ti dá stejnou adresu na obě zařízení, i když by nemělo. Zamysli se nad tím, kolik zařízení se připojuje k wifi routeru a jestli jsi nenastavil napevno ip adresy na něm a proto se ti potkají stejné adresy.
    Možnost je uvést wifi router do továrního nastavení a zkontrolovat, jestli ti to bude dělat. Je zde riziko, že po továrním nastavení není většinou wifi router zabezpečený a může se na něj kdokoliv přihlásit. Na druhou stranu takové nastavení by mělo zaručit, že do sítě nepůjdou dvě stejné IP adresy. Pokud by ti to nedělalo, tak pak si bezdrátové zařízení jenom zabezpeči nějakým klíčem a už na to nešahej...:)
     
  4. prchlik diki za radu ale skusil som dať reset a teraz mi to wifi neide vôbec myslel som že ak to resetnem zmení sa mi IP Adresa... musel som isť teraz na suseda -_- nič pošlem otca do pobočky odkial mame internet nech to tam vybaví tak diki :) :D
     
  5. nemas vytvorene 2 rovnake pripojenia ?
     
  6. Korben

    Korben User

  7. Kubino

    Kubino Guest

    Ono rovnaká adresa predsa byť musí, stále je to 1 zdroj siete. Ak je v 1 PC pripojený aj kábel aj wifi, router je natoľko inteligentný a nastavený, že uprednostní len jedno spojenie a to podľa metricity. Pre prehľad stačí do príkazového riadku napísať "route print" a tam môžeme "rozhodovanie", ktoré spojenie bude uprednostnené, pekne vidieť. V defaultnom nastavení to funguje ako som popísal vyššie, samozrejme sa to dá nastaviť, že napr. chcem uprednostniť kábel a vtedy žiadne "rozhodovanie" nebude prebiehať :)

    [♥]SPΔCΣ_KIИG[♥]☆ koľko počítačov je pripojených k tvojej sieti?
     
  8. TRIXT

    TRIXT User

    To je dáno tím, že u starších wifi routerů je v továrním nastavení wifi část vypnuta, takže po resetu vlastně nefunguje.

    Jinak problém duplicitní adresy se většinou projeví tehdy, pokud se IP adresy na jednotlivých počítačích přidělují ručně a nenechá se to na DHCP serveru. Zkontroluj, zda na některých zařízeních nemáš IP adresu nastavenu napevno. Druhým zdrojem problémů by mohlo být přidělování IP adres DHCP serverem dle pevně definovaných pravidel vážících se MAC adresu. Tato pravidla jsou ale určitě po resetu routeru smazána.

    Co se týká nápravy nefungující wifi sítě, budeš muset router propojit s počítačem pomocí kabelu, přihlásit se do administrace (stačí zadat do prohlížeče IP adresu uvedenou v manuálu) a bezdrátovou síť znovu povolit a nastavit.
     
  9. no takže Kubino na mojej siety wifi su napojené 2 notebooky jeden môj a jeden sestrin sestra nehraje DO a jej nič nenaskakovalo... problém mam v tím že ak som resetol wifi no a zmenilo mi to názov celeho wifi ak sa na neho dam pripojiť svieťa mi všetki palički-signal ale je tam chyba neake musim to odznova nastaviť ako keť som 1. raz kupil wifi ?
     
  10. Kubino

    Kubino Guest

    [♥]SPΔCΣ_KIИG[♥]☆ wifi si kúpiť nemohol, mohol si len kúpiť router, ktorý tzv. wifi vysiela :)

    Ak si resetoval nastavenia treba router znovu nastaviť. Stačí si otvoriť prehliadač a miesto linku napísať 192.168.1.1 (zvyčajne to býva privátna IP: 192.168.1.1 ale môže sa líšiť od výrobcu) kde ti vyhodí tabuľku s menom a heslom (v manuáli nájdeš aké sú), zvyčajne to je user a user alebo admin a admin. Tým sa dostaneš do nastavenia routru kde treba navoliť SSID (meno), typ siete, šifrovanie, klúč a podobne. Je tam k dispozícii aj filter MAC adries avšak to nastav na základe svojho uváženia.

    Ak všetko nastavíš treba sledovať, či sa pôvodný problém vráti.
     
  11. CrazyLove

    CrazyLove User

    Občas mávam takéto problémy, keďže na mojej wifi sú takmer permanentne zapojené dva notebooky a min. 3 smartfóny. Mne ale väčšinou pomôže odpojenie sa a znova pripojenie na wifi, niekedy aj reštart celého modemu (máme modem a router v jednom). Potom mi už takýto problém nevyhadzuje.
     
  12. ok :) dakujem za rady skusim to :)

    ---------------

    počuj kubino ak som na susedovím wifi a dam to čo si mi poradil tak to nezmení nahodou jemu lebo ak sa dam pripojiť na moje wifi tam mi tabuľka nenaskočil len ak som na jeho wifi ? :D možem to spraviť ak keť som na jeho wifi ?
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 5/5/14
  13. Kubino

    Kubino Guest

  14. ok prepač a diki :D
     
  15. [♥]SPΔCΣ_KIИG[♥]☆ najlepsie spravis ak si zavolas na tech.podporu svojho operatora a tam ti poradia krok za krokom .
     
  16. Kubino to máš sice pravdu, ale ne vždy to funguje na 100%...:)

    [♥]SPΔCΣ_KIИG[♥]☆ to mě mrzí, že po obnově továrního nastavení se ti nedaří připojit. Od souseda se na svůj wifi router nepřipojíš, jak je psáno výše strč do wifi routeru kabel a znovu si ho nastav. Na první pokus aktivuj jenom wifi vysílání. Jen tak mimochodem můžeš sem napsat přesné označení toho wifi routeru? Po tom restartu wifi routeru se ti počítač (notebook) na wifi router vůbec nepřihlásí? Respektive "vidí" tvůj notebook wifi signál z tvého routeru?
     
  17. TRIXT

    TRIXT User

    »†prchlik†«: Jestli je to starší typ, tak to bez kabelu nepůjde. Počkáme až dodá přesné označení, pak můžeme nakouknout do manuálu.
     
  18. Názov: TP-LINK_647DCF
    takže jak som to restoval tak som skúsil to čo povedal kubino dal som kabel od routru do noťasu naskočil mi signál takže som už mohl by po nete aj na svojej wifi ale ak som napísal tie čisla: 192.168.1.1 čo si mi poradil tak mi to napísalo to:

    Ale nie! Prehliadaču Google Chrome sa nepodarilo pripojiť k serveru 192.168.1.1

    Mysleli ste: link zmazaný
    tá tabuľka čo tam mam napísať meno,heslo sa mi zobrazí len ak som na susedovím internete
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 6/5/14
  19. TRIXT

    TRIXT User

    Ta IP adresa může být jiná např. 192.168.0.1 (tu adresu co jsi uvedl výše, tu Kubino určitě nemyslel). Bohužel se mi nedaří najít tebou uvedený typ. Na stránkách TP-link tohoto označení neexistuje. Pokud máš manuál, koukni do něj a danou IP adresu tam najdeš. Druhou možností je po připojení k routeru spustit příkazový řádek a do něj napsat IPCONFIG a stisknout klávesu ENTER. Vypíše ti to nastavení síťového adaptéru a bude tam uvedena výchozí brána. Ta IP adresa, která je u ní napsána je ta adresa, kterou pak napíšeš do adresního řádku v prohlížeči. Měl by se ti pak objevit dialog. Login a heslo opět najdeš v manuálu, ale často to bývá admin a admin nebo admin a prázdné heslo.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.