Oznámení Jak (ne)přijít o účet?

Diskuze na fóru 'Oficiální oznámení' zahájená uživatelem Komunikační Satelit, 5/11/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Ahoj piloti,

  sdíleli by jste v reálném životě se zlodějem svoji adresu, číslo karty, rodné číslo, a jiné osobní informace, které patří jenom vám? Ne? Tak proč to dělat na internetu.

  I v online hrách, kdy většinou nejde o fyzický majetek, ale pořád se jedná o váš mnohdy tvrdě vydřený účet s nemálem investovaných hodin, se vždy několik zlodějů najde.

  Nejčastější, a bohužel i nejefektivnější metoda je masové rozesílání podvodných zpráv přes herní email. Přitom stačí jen málo, aby zloděj za svou energii neměl na oplátku nic.

  Kvůli tomu jsme pro vás sestavili krátké FAQ, které pomůže s rozpoznáním a vyhnutím se podvodu. Klikněte na každou textovou bublinu pro zobrazení více informací k danému tématu:

  A: Možná se vám už stalo, že vám do zpráv ve hře přišla lákavá nabídka od "Bigpointu", kde za vyplnění krátkého dotazníku obdržíte skvělou odměnu. Pravidlo číslo jedna: Pokud je něco až moc dobré na to aby to byla pravda, pak to pravda není. Kliknutím na odkaz na daný "dotazník", otevřete podvodníkovi cestu k vašim údajům.
  ==========================================================
  A: podvodny email.png
  Jak na 100% určit podvodnou zprávu:
  1. Společnost BigPoint ani jejich spolupracovníci vás nikdy nebudou kontaktovat přes hráčský účet. BP má databázi emailů, a veškeré promoční materiály posílá oficiálním emailem. Pokud můžete otevřít profil odesílatele, je to podvod.
  2. Podezřelý odkaz. Jediný oficiální portál BP je bigpoint.net.
  3. Několik jazyků, špatná gramatika. BP vás vždy bude kontaktovat pouze v jazyce, který máte zvolený v nastavení účtu.
  ==========================================================
  A: V první řadě neklikat a neotevírat žádné přiložené odkazy a přílohy. Už pouhým kliknutím můžete potenciálně dát zloději šanci získat vaše údaje a nahrát škodlivý software do vašeho PC. V druhé řadě email vymazat, odesílatele zablokovat a nenechat se zlákat zvědavostí. Tento podvod je efektivní hlavně proto, že se vás snaží zmanipulovat prostřednictvím vidiny snadného zisku k dobrovolnému a bezpracnému získání údajů. Zprávu můžete v neposlední řadě vyscreenovat a odeslat na podporu hry, kde bude daný odesílatel trvale zablokován.
  ==========================================================
  A: Můžete zkusit zachránit, co se ještě dá. V první řadě kompletně vyčistit PC od potenciálního škodlivého malwaru a virů. Poté změnit kompletně hesla na herní účet a email. Potenciální riziko jsou i uložené platební údaje, online bankovnictví a jiné účty, nikdy nemáte záruku že zloděj jde jen po vašem herním účtu. A doufat, že prostřednictvím vašeho účtu už nebyly opětovně rozeslány další podvodné emaily. V případě, že vás nový příjemce nahlásí, bude váš účet bohužel nekompromisně zablokován bez možnosti návratu.
  ==========================================================
  A: Ne. Důvod proč je napsán v tomto tématu: Změna politiky ukradených účtů
  ==========================================================
  A: Narozdíl od herního chatu, společnost BP nemůže monitorovat veškerou komunikaci prostřednictvím herního emailu. Podobně jako u velkých telekomunikačních firem, ani herní společnosti nemohou garantovat 100% bezpečnost komunikace na jejich prostředcích. Je především na uživateli účtu, aby dodržoval základní pravidla zabezpečení. Nicméně nahlášení rozesilatelé podvodných zpráv jsou trvale blokování pro prevenci dalšího masového šíření.
  ==========================================================
  A: Pokud ke každému podobnému pokusu přistoupíte jen s troškou pochybnosti, a přečetli jste si pozorně tento článek, o účet se bát v žádném případě nemusíte. Online zloději dokáží mnoho, ale proti zdravému rozumu a trošce uvažování jen těžko uspějí.
   
  Naposledy upraveno: 5/11/19
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.