Oznámení Jak správně přispívat na forum

Diskuze na fóru 'Nováčci' zahájená uživatelem Korben, 18/6/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Korben

  Korben User

  Jak správně přispívat na forum?


  Chovejte se slušně vždy a všude, tak se nejsnáze dostanete k informacím. To samé platí i o DarkOrbit Fóru.
  Nehledejte za tím nic extra složitého. Základ je vždy jasný. Formulovat správně dotaz.Takže jakže? Při návštěvě fóra se nejdříve pokuste odpověď na otázku najít ve Popisy/glosář této hry. Užitečný je například abecední seznam témat. Pokud jde o otázku, která se týká výbavy, zkuste prolistovat Technicko-taktického průvodce. Když máte otázku na hru, například něco ohledně levelu, cti, NPC, surovin, nebo čehokoliv jiného, zkuste svůj dotaz najít v DarkOrbit Bible CZ - otázky a odpovědi. Pokud tedy nic nenajdete, zkuste pro změnu použít možnost Hledat ,vhornej časti fóra(hlavně rozšířené hledání, u kterého máte větší šanci informaci najít). Prečítajte si aj Pravidla pre hru a fórum.

  Pokud se chystáte založit nové téma, řiďte se základními pokyny:

  1) Zvolte správně sekci

  Základní věc. Vyberte sekci, které váš problém odpovídá. Pokud máte například dotaz na maximální rychlost lodi, položte ho v sekci Obecné dotazy. Pokud hledáte klan, porozhlídněte se v Klanové sekci, nebo si podejte inzerát v sekci hledání klanu. Pokud jste pozorovali chybu ve hře, pište do sekce Technické dotazy. V případě že chcete podat žádost o unban, je sekce Chat fóra ta pravá a nezapomeňte na správný popis žádosti.
  Je to jednoduché . Než založíte nové téma, podívejte se, jestli se již podobná věc neprobírá v jednom z "novějších témat" (tím myslím třeba téma založené v sekci ve stejný den) Mnohdy se stává, že uživatelé založí 5-10 témat najednou, aniž by se porozhlédli, zda-li se v jiných neřeší už stejný problém.

  2) Název

  Podstatná věc! Z názvu téma musí být již na první pohled patrné, co se v něm řeší. Dbejte na to, aby v názvu bylo napsáno,co se řeší. Např.: Pokud zaznamená hráč, že při plnění úkolu se mu nezapisují druhy NPC do úkolu na NPC, napíše: ,,Problém se zapisování NPC do úkolu,,. Pokud někdo přijde o všechny letouny v lodi, napíše: ,,Ztráta letounů,,.
  Proč to sem píšu? Odpověď je prostá. Mnoho uživatelů fóra nedokáže již v názvu definovat/prezentovat svůj problém. Místo aby napsali něco konkrétního, napíšou pouze: Problém!,Pomoc!,Otázka ,Dotaz. Z takovýchto názvů nemůže nikdo vyčíst (ať už moderátor, nebo uživatel) co se v tématu řeší. Dále by pak neměly názvy obsahovat vulgární slova. (uvědomte si, že forum mohou navštěvovat různé věkové skupiny cca od 10 do 80 let, takže i děti. Jak by Vám bylo, kdyby se odněkud vaše ratolesti naučili sprostá slova? ;) ). V případě že téma bude špatně pojmenováno alebo bude téma smarovaná na moderátora, může být moderátorem bez zodpovězení uzavřeno. Jde nám všem přece o přehlednost našeho fóra.

  3) Obsah

  Je důležité popsat co nejpodrobněji, svůj problém, dotaz, návrh atd. Pokud se jedná o návrh, nezapomenout sepsat podle těchto kritérií. Pokud prezentujete náborový inzerát, nezapomeňte uvést Název klanu,TAG klanu, Server a firmu. Pokud hledáte klub , nezapomeňte minimálně napsat firmu a server (zde najdete pravidla pro danou sekci). Opět nemusím připomínat, že by neměl příspěvek obsahovat vulgarismy. Další důležitou věcí je, aby jste svoji otázku položili pouze jednou. Spammovat svůj dotaz totiž nemá žádný význam.

  Pokud chcete vytvořit návrh v Update a studna nápadů, držte se základních pravidel této sekce.  Pokud chcete přispívat k tématu, dodržujte jistá pravidla:

  1) Žádné OT (Offtopic, psaní mimo téma)

  Nevykolejujte vlak z kolejí. Odpovídejte pouze k tématu, neodbíhejte. Odpovídejte pouze na položený dotaz. Pokud si nejste jistí svoji odpovědí, tak neodpovídejte. Můžete tak zbytečně zmást uživatele, který se v tématu táže. Pokud nemáte žádnou podstatnou připomínku v sekci Návrhy tak nenahánějte posty ale využijte hlasování.

  2) Nenapodobovat moderátory/administrátory

  Uživatel by si neměl hrát na moderátora. Takže žádné výzvy k uzamykání tématu, nebo zbytečné odkazování na support, aniž by byl problém dostatečně probrán. Nemůžete vědět, jak podpora funguje, takže odesílání hráčů na podporu nechte výhradně na moderátorech

  3) Nedělat nekalosti

  Opět nepoužívat sprosté výrazy. NEPSAT VELKÝMI PÍSMENY (křičení). Neděěěěěělaaaat floooodiiiiiiinnnnnnnggggg!!!!!!!??????. Dále by uživatele neměli citovat předchozí příspěvky, neboť pokud reagujete hned na předchozí příspěvek, je snad jasné komu je odpověď směrována, tudíž je citace bezúčelná. Uživatel by neměl psát dva a více příspěvků pod sebe, nýbrž by měl používat u prvního postu tlačítko změnit a za pomocí něj dopisovat k postu další řádky.

  4) Nevkládat odkazy na cizí stránky

  Z bezpečnostních důvodů jsou veškeré odkazy na cizí stránky zakázané. Pokud chcete vložit obrázek tak dle tohoto návodu: Jak vložit obrázek na fórum. Stejně tak není povoleno zveřejňování kontaktních údajů (skype, email, adrey TS aj.). Kontakt si můžete vložit pouze do profilu.

  5) Chovejte se slušně

  Uvědomte si že komunikujete s lidmi. Takže slušnost je vždy na prvním místě. Pokud zde budete někoho napadat, urážet případně jinak porušovat pravidla, počítejte s tím, že moderátor zasáhne.

  6) Nemazať príspevky

  Je zakázané mazať príspevky do ktorých už moderátor napísal. Zmazanie témy, príspevku , sa bude trestať banom na fórum.

  Dodržujte těchto pár zásad a ušetříte starosti sobě i moderátorům.


   
  -baghira2- a ant-man tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.