Návrhy Jeden klan, jedna firma.

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem ŁΦŖĐ_Шarmen98†©®†, 18/10/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Se kterým navrhem souhlasíte? Nebo nesouhlasíte ani s jednim znich?

  1. Souhlasim s navrhem 1.

    63.5%
  2. Souhlasím s navrhem 2.

    14.3%
  3. Nesouhlasím ani s jedním navrhem.

    22.2%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Už dlouhou dobu se na DO setkáváme se situaci, že v jednom klanu jsou hráči dvou nebo rovnou tří firem. Poslední dobou však tahle situace na GE1 dorostla do obrovských rozměrů.
    Na GE1 už vubec nejde o boj mezi firmama, ale o boj mezi aliancema. Klany jsou naprosto pomícháné a složené z hráčů ze všech firem. Existují sice čestné vyjmky ale jejich málo. Dnes už se hráč nemuž vubec spolehat nato, že mu hráč stejné fimry pomuže, ba dokonce je daleko pravděpodobnější, že pomuže nepříteli. Touhle situací vznikají nekonečné války, nepřátelství mezi klany na stejné firmě atd. Situaci je třeba řešit, jinak pojem fifma ztratí naprosto smysl.
    Mam na řešení tehle situace dva navrhy.

    První navrh.
    Klan musí mít jasně zvoleno, jaká je firma. Čili v kolonce firma nebude možné mít napsáno all. Systém nedovolí do klanu přijmout hráče cizí firmy. V případě, že je hráč člen klanu a změní firmu, systém ho z klanu automaticky vyhodí. Aby se předešlo, že náčelník bude měnit firmu v kolonce kdykoliv se mu bude hodit, tak systém zajistí, že změna firmy v kolonce bude možná jen jednou za měsíc.
    Vyhody pro hráče: větší firemní soudružnost, méně válek
    Nevyhody pro hráče: již zmíněny v textu, změna firmy pokud bude chtít součastí klanu cizí firmy
    Vyhody pro BP: nevím
    Nevyhody pro BP: asi programování

    Druhý navrh
    Tenhle navrh ja osobně preferuji. Aby nikdo nekřičel, že jsou omezena práva hráče v svododném rozhodování.
    Klan by musel mít opět v kolonce jasně zvoleno jaká je firma, ovšem tady by náčelník mohl firmu v kolonce měnit kdy chce. Šlo by oto, že pokud by součástí klanu byl hráč(třeba jen jeden) cizí firmy, tak VŠICHNI, opakuji VŠICHNI hráči tohoto klanu by měli o 10% až 20% nižší HP, štít a DMG(jak proti hráčum, tak proti NPC).
    Vyhody pro hráče: posílilo by se opět odhodlání bojovat za vlastní firmu
    Nevyhody pro hráče: již zminěný postih pro klany a hráče
    Vyhoda pro BP: nevim
    Nevyhoda pro BP: programování by bylo nejspíš složitější než v prvním navrhu

    Moje vyjádření. Podle mého názoru, by hráč měl bojovat za firmu na které se rozhodl hrát. Situace které v současnosti na GE1 je(nevim jak na jinych servrech) jen oslabuje a ničí firmy, stejně jako i vuli hráčů bojovat za svou firmu. Hráči co chtějí s klanem z cizí firmy hrát a střílet, mají vždy možnost změnit firmu. Samozřejmě tyhle navrhy nezabrání hráčům lítat a střílet s cizím klanem do vlastní firmy, ale aspon dají jasně najevo skym může hráč na mapě počítat a skym ne.
     
    bhagira22, -baghira2- a Lulu tohle ocenili.
  2. 1980milan

    1980milan User

    ahoj plne s tebou suhlasim tiez hram GE1 a jedina moznost ako sa tam pomali udrzat je hrat solo,lebo si tam lietaju klany ktore su zlozene so vsetkych firiem co si myslim ze je uplne postavene na hlav.tiez som nazoru ze tato hra bolo vytvorena tak aby firmy bojovali madzi sebou a nie aby ta zostrelovali vlastny a dopomahali inef firme k zostrelom co sa vymyka logike.namiesto toho aby ti vlasny hraci pomahali ta este zostrelia lebo hrac je s klanu ktory je zlozeny s troch firiem :).kde su tie casy ked sa stretli vsetky irmy na PVP a bojovali madzi sebou teraz uz to ani nie je mozne lebo ani nevies kto je priatel a kto nepriatel konecne niekto kto napisal na tuto temu tiez som nad tym uz davno uvazoval ale ako to tu poznam zas to bude zamietnute ani neviem s akeho dovod.poznam ta s GE1 a viem ake to tam je hrame za rovnaku firmu :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. Lulu

    Lulu User

    Milan mi presne vzal slova :) uplne s tym suhlasim - ta hra bola vymyslena a vyvinuta s tromi firmami a tie firmy mali aj zmysel.. malo sa bojovat medzi firmami.. vojny podla mna v minulosti služili na naozaj "akutne" a jedinečne pripady, bolo ich ovela menej, ale boli serioznejšie a aj ludia sa k nim stavali inak.. niečo sa nimi chcelo aj dosiahnut - teraz su vojny už akoby iba na "paradu", posielaju sa kade-tade, bezdovodne, resp. častym dovodom je prave spominany problem - pomiešane klany.. je naozaj nepripustne a aj neprijemne, ked klan ide spolu lovit (pomiešany klan) a idu napr. na VRU mapy lovit hrači VRU a MMO napr. - MMO hrač vas naklikne prvy, aby ten druhy nemal -čest a potom vas palia obaja - naozaj užasne :) suhlasim s navrhom č. 1 - nech su klany obmedzene iba na jednu firmu pre všetkych.. kludne ludia nech prestupuju z firmy na firmu, ked im je niekolkoročna praca so ziskanim hodnosti / cti lahostajna - je to ich osobna vec.. ale klan by mal fungovat na jednej firme..
     
  4. Zafod

    Zafod User

    Plně chápu co tím chceš říct ŁΦŖĐ_Шarmen98†©®†. Někdy dojde k tomu, že tě nastřelí nepřátelský hráč a hráči vlastní firmy, kteří jsou s ním v klanu mu pomáhají. Je to nepříjemná záležitost, člověk si není jistý ani na domácích mapách.

    Zvolení firemní příslušnosti bych i já uvítal. Jelikož když ti někdo pošle spoj či pon a má firemku všechny, člověk ani neví kdo mu ji vlastně posílá.


    Btw: včera jsi mi dal celkem pěkně na frak ;). Máš to u mě... :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. Big_Bass

    Big_Bass User

    Rozhodně souhlasím, na cz2 se dávají války tohohle typu hlavně na PLD a cubách, ale situaci, že si nebudu moct být jistý ani na svých starých mapách bych nerad zažil. Nicméně, ještě bych to trochu upravil. Firemka by byla automatická podle firmy náčelníka, ten kdyby ji změnil, tak by ostatním členům vyskočilo při přihlášení okno, jestli chtějí změnit firmu, nebo vystoupit z klanu
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. Uranos

    Uranos User

    no neviem zasa je tu možnosť spraviť 2 klany s rovnakým menom maličko ich odlišiť npr botkou a dať spojenectvo
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. 1980milan

    1980milan User

    ja si myslim ze spojenectva madzi firmamy by v takom pripade mali byt tiez zrusene lebo inak by nemal navrh zmysel :) keby sa to dalo takto obist spjenectvo by si mohol mat len s vlastnou firmov tak isto dohodu o neutoceni.ako je pisane je to hra boje firiem ale v tomto chaose uz clovek vazne nevie kto je priatel a kto nepriatel.ja osobne si myslim ze ked hrac vlastnej firmy ktory dopomaha k zostrelu svojho hraca by mal byt tiez potrestany ci ho naklikol prvy alebo nie lebo taketo neferove napomahanie je pre mna dost smutne slusne povedane :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. Crystal

    Crystal User

    za mna velke NIE

    moj klan je vacsina eic, ale velitelka a par hracov je vru aj mmo, a ano tiez mame mnoho spojenectiev a PONiek s dalsimi firmami....
    a prestup danych hracov neprichadza do uvahy kedze by stratili 10ky milionov cti...

    ano chcete klan len na jednu firmu? tak zrusne strhavanie 50% cti pri prestupe...jedine takto by som dokazal suhlasit...

    a ten druhy navrh? 20% dmg dole? hej snivaj dalej.....ked sa ti taky klan nepaci daj mu vojnu a mozes ich pukat

    a vobec to nepomoze....PONka a spojenectva s dalsimi firmami ostanu, hraci by sa len porozdelovali do firemnych klanov ale stale by spolu mali spojka a pomahali si aj ako ine firmy...

    a btw. hraci boli v pomiesanych klanoch vzdy, aj pred 3 rokmi, aj pred 5 rokmi, akurat teraz sa vam to nepaci lebo su vysoke cisla dmg a vacsina hracov puka jak pukance na mapach :)
     
    Naposledy upraveno: 22/10/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. 1980milan

    1980milan User

    Citát zmazaný
    ale stale ti unika hlavna pointa vojna firiem :) podla teba je fer ked ta naklikne jeden hrac trebarz MMO a zacnu strielat dalsi piati s vlasnej firmy ??podla mna nie a aj v druhom bode sa mylis pred piatimi rokmi si skoro vobec nevidel pomiesane klany neviem sice ako dlho hras ale vtedy sa stretli vsetky firmi na bojovke a tam sme sa mastili medzi sebou a to bolo uplne ine hranie ked si vedel koho vlasne mas znicit teraz ides na nepriatela a zostreli ta vlastny co sa vymyka logike na zaciatku hrania si vyberas za aku firmu chces hrat a za tu aj hras v kazdej hre si vyberas trebarz hrdinu ale vymenit ho uz len tak lahko nemozes.vsetko je v nazve vojna firiem
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 23/10/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  10. Crystal

    Crystal User

    ano dobre si pametam spaceball pred 5 rokmi a aj cely SHK, a ano nebolo tolko hracov v klane pomiesanych, ale poznal som viacero klanov co bolo, akurat v mensom pocte

    neviem ako ty ale mne sa este nestalo ze by ma zacalo davat 5 hracov vlastnej firmy...tak prosimta nerok z komara somara..

    a to ze 80% hracov ma nabotovane ucty to sa podla teba nevymika logike?? ...to ja len tak ze tu riesite blbosti pritom hra ma ine zavazne veci ktore sa budu musiet casom vyriesit... hodnost,Low brana,Battleray,nulova ucast an akciach, programy atd atd.....

    a ako som povedal nebude to mat ziadny efekt....hraci si rozdelia klan na 2 firmy a budu mat 2 paralelne fungujuce klany...a tak isto spojenectva a PONka medzi firmami to nezmeni..... proste nedonutis hracov co spolu hraju roky v klane aby si prestali pomahat len preto ze zakazes zmiesane klany

    a predchadzajuce posty sa necituju btw...
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. 1980milan

    1980milan User

    Citát zmazaný!
    nema ti viac co k tomu povedat a ano strialalo po mne aj tolko vlastnych hracov bohu zial na GE1 je to uz tak nikto tu nikto nerobi s komara somara lordwarmen dal navrh a ja som vyjadril svoj nazor ako aj iny hraci nic viac je to podla mna proti rozumu aby ta zostrelovali vlasny a napomahal tak zostrelom inej firmy ak to nevies pochopit hold smola je to tvoj nazor ktori ti vobec neberem prajem peknu hru
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 23/10/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  12. Crystal

    Crystal User

    zopakuj po mne jednu vetu kde som napisal ze podporujem zostrel vlastne firmy?

    za druhe zase ani nereagujes na pravidla fora...a za tretie ja len pisem ze ten navrh sa da lahko obist a celkovo to nebude mat niaky efekt...nikde som nenapisal ze podporujem strelbu vlasnej firmy, som praveze proti

    ale len preto ze ti sa nevies ubranit, mne by sa mal rozbit stabilny klan kde si pomahame a lietame uz dlho spolu?...takze asi tak
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. Leon

    Leon Guest

    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. Korben

    Korben User

    Mne je úplne jedno čo si tu vyjadril , ale OT ti mažem.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  15. Něco mě tu nehraje Crystal. V předchozích postech si psal, že nepodporuješ sestřel vlastní firmy. Přesto si v smišenem klanu, kde hráči cizí firmy co jsou stebou v klanu chodí střílet tvou firmu. Když nepodporuješ sestřel vlastní firmy a si naopak proti, tak to hráče ze svého klanu necháš střílet vlastní firmu nebo je střílíš a snažíš se jim zabránit sestřelit tvou firmu???
    Psal si, že nedonutíš hráče co spolu dlouho hrají a pomáhají si, aby si přestali pomáhat jen proto, že se zákážou smíšené klany. Mam to chápat tak, že pomáháš hráčum cizí firmy co jsou s tebou v klanu střílet vlastní firmu???
    A hlavně. Psal si, že jsi v silném a dobře fungujícím klanu. Můžeš mě vysvětlit, jak tvuj klan muže bejt silný a hlavně dobře fungující, když byste si nepomáhali se sestřelováním hráčů?? Netvrď mě, že oni ti nepomáhají sundávat vlastní firmu a ty jim na svých mapách nepomáháš sestřelovat vlastní firmu. V takovém případě by tvuj klan nebyl moc silný a hlavně by nikdy pořádně nefungoval. Protože ukázkou dobře fungujícího klanu je právě ta pomoc mezi hráči klanu.
    Na svuj názor máš samozřejmě plné právo a já ti ho v žádném případě neberu, jen by si měl pozorně promyslet co napíšeš aby sis neprotiřečil. Ztoho co tu píšeš totiž tak uplně nechápu jak ktomu vlastn přistupuješ.
    Nevim jaký seš servr, ale na GE1 to funguje prostě tak, že smíšené klany střílí vše, válka neválka, prostě hráči tvé vlastní firmy tě pomáhají sundávat cizí firmě. Tak to na GE1 prostě funguje.
    Mě jde tím zakázáním smíšených klanů hlavně oto, aby člověk na mapě věděl sčim má počítat. Prostě vidíš klan XY, výš že hráči z toho klanu pomáhají střílet cizí firmě, tak letíš pryč. A ne aby sis stoupl vedle hráče tvé vlastní firmy, čekáš, že ti pomuže, najednou příletí hráči toho klanu co jsou cizí firma a on tě pomáhá sundat. Jestli se ti tohle zdá normální, tak ti mužu říct, že dřív tohle normální nebylo vubec a byla to spíš vzácnost. Na GE1 to byla dřív hlavně válka firem, případně aliancí na stejné firmě a ne smíšených klanu.
     
  16. Crystal

    Crystal User

    1. bez problemov ich necham strielat moju firmu ked lovia, ja neutocim na vlastnych pokial nemam padny dovod tak som to myslel
    vlastnu firmu nestrielam, nechodim lovit snimi v skupine, nepotrebuju ma, kazdy lovi sam, lov v skupke je naprd....cize im nepomaham proti mojej firme

    2. mame tak vela spojenectiev a poniek takmer s 70% klanov na GE7, cize nas malokto striela :) , za druhe ano ulohy na npc plnime spolu a nezalezi mi ci su ina firma, sme prietelia proste

    3. ano plne stebou suhlasim ze to nebolo bezne, a ano meni sa to na vojnu klanov, bezne pomaham nasim mmo spojkam proti vru klanom napr.(ja som eic), ale proti vlastne firme nejdem bez dovodu to som uz pisal...

    za 4. proste ale rovno ti hovorim ze by to nic nevyriesilo, hraci by sa rozdelili do firemnych klanov a poslali si spojka..a vsetko by bolo postarom,
    mozes nieco zakazat, ale nedonutis nikoho kto spolu dlho hra aby isiel proti sebe...kazdy ma slobodnu volbu ci bude striktne proti inym firmam alebo nie, a nikto by nemal mat pravo mu to obmedzovat

    5. ked sa vam taky klan nepaci dajte mu vojnu a mozte ich strielat a je jedno aka su firma..

    PS: ja mam iny napad, zablokujme kazdeho byvaleho botera ;) (to bol vtip pre tych ktory by nepochopili, ale hned by som to spravil :D ...)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  17. Korben

    Korben User

    Niet nad to ak firmy bojujú proti sebe , tak ako majú. Taktiež sme sa niektorý známy hráči nestrieľali , ale v klanoch sme rešpektovali firmu.
    Kto chcel do klanu, musel zmeniť firmu. Ak niekto z firmy robil niečo ako že pomáhal inej firme strieľať vlastnú, tak si moc nezahral. :)
     
    bhagira22, -baghira2- a 1980milan tohle ocenili.
  18. Crystal

    Crystal User

    Korben ved ano, firmu respektujem....
    nejdem nikdy do vlastnych bez dovodu, ako jeden z mala respektujem aj vsetky PONka a spojka tak ako za starych casov

    len vravim tak aj nas klan ako mnoho inych su zmiesana klany a nikdy nepojdeme proti sebe...
    su zase ine klany ktore zo srdca neznasame :)

    ako som hovoril je to kazdeho slobodna volba, to ze niekto ide na vlastnu firmu to nevylieci, nic nezmeni mentalitu hracov

    sme zmiesany klan ale nespravame sa ako prasata...viem presne co vam vadi, ale toto nezabrani strielaniu vlastnej firmy

    mam iny navrh, proste kazdy hrac ktory bude strielat do hraca vlastnej firmy dostane -cest...a to aj vtedy ked bude hrac na sivo, cize ho nebude mat nakliknuteho na cerveno...
    tak a bolo by po probleme :)

    proste chcete vyriesit nieco ale nedomyslite to do detailov, prave preto taketo navrhy neprechadzaju dalej :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  19. 1. Každý loví sám:)) tak to je dobře fungující klan, ale budiž.
    2. 70% klanu mate spojko nebo PON. Co tam teda chodíte lovit?? Cubikony:))
    4. I svobodná vule ma svoje meze. Dovol mě jeden příklad. Dejme tomu seš fotbalista. Hraješ za tým X proti týmu Y. Nebudeš dávat goli týmu Y jen proto, že tam máš někoho skym se znáš? Nebudeš týmu Y bránit ve vstřelení golu, jen proto, že tam máš dobré kamarády? Na začátku hry si volíš ze 3 firem a to má svuj duvod. Někde si tu psal, že změna firmy nepřipadá v uvahu kvuli ztratě cti. No ono totiž na paktováním s nepřítelem a na přeběhlictví není nic moc čestného:) ale to jen tak bokem
    5. Samozřejmě dá se to řešit válkou( mam jich asi 30 z klany ze všech firem). Ale jinak se to říká hráči co je natom s vybavou na dobré urovni a jinak se to říká klanu co má 25 lidí a ztoho víc jak polovina musí farmit na mapách. Hlavně neříkej, že se mohou skovat do Skupinovky. To je chyba BP, že ji nechají takhle zneužívat a už se těším jak bude z hry odstraněna. Ja si dokážu na mapách poradi, sem konec koncu full, ale jde spiš o ten pocit a zklámání když ti vlastní místo pomoci pošlou RSB.
    PS:ja bych je taky hned smaznul, a BP nikdy neodpustim jak snama utřeli zem a nechali je hrát.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  20. Crystal

    Crystal User

    precitaj si to co som napisal tesne pred tebou ;)
    dobre 70% klanov, to som trochu prehnal, mame len vela diplomacia, ale ver mi ze strielat mam kazdy den co :)

    nevyriesi to strielanie vlastnej firmy vobec...to je v hlave hraca...uz neraz som videl ako jeden isiel do vlastne firmy a pritom nebol ani v klane, toto nic nevyriesi

    proste strhavat cest aj za sivo nakliknutych hracov a mame po probleme :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.