Návrhy Klanová kasa

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem jaroshot, 9/6/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Změna s klanovou kasou

  1. ANO - dle návrhu

    41.5%
  2. NE - nynější nastavení je správné

    39.0%
  3. NEVÍM - je mi to jedno o klanovou kasu se nestarám a vybírám si klan, kde není zavedena daň

    17.1%
  4. dodatečně - jsem v klanu, kde není daň

    12.2%
  5. dodatečně - jsem v klanu, kde je daň

    7.3%
Vícenásobné hlasování je povoleno.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. jaroshot

    jaroshot User

    Navrhuji změnu s vyplácením z klanové kasy.

    Nikdy nebylo žádné omezení a tak jsem založil svůj klan a šetřil a šetřil. Pak jsem se rozhodl, že našetřím 1.000.000.000 kréda a to pak převedu na kámošův účet, ať má co nejrychleji Aegis z nové aukce.


    Znění návrhu:
    Změnit aktuálních 10mega na 50mega - což je týdenní možnost za věrnost klanu pro vyplácení z firemní kasy
    +
    Změna max. limitu 250mega na 500mega - což je strop pro max. týdenní výplatu z klanové kasy

    Výhody:
    - pomoc nováčkům k rychlejšímu zisku potřebných věcí.
    - možnost zvýšení počtu klanů, které zavedou klanovou daň (třeba i nepravidelnou)
    Výhody pro klan
    - možnost rychlejšího zesílení celého klanu

    Nevýhody:
    žádné - předtím nebylo omezení a často klany ani žádnou sazbu neměli, teď ji nezavedou už ani náhodou. No a nováčkům to taky nepomáhá.
     
    Naposledy upraveno: 10/6/14
  2. Neutron

    Neutron User

    (změna poplatku z 1% na 10%) ono tých 10% bolo ešte pred zmenamy 10% je už dlho
     
  3. jaroshot

    jaroshot User

    jj je to dlouho a tady u tohoto bodu ani změnu nechci. ;)
     
  4. Korben

    Korben User

    OT post zmazaný. Buď sa vyjadruj k návrhu, alebo sa nevyjadruj vôbec a využi len hlasovanie.
     
  5. Zafod

    Zafod User

    Doporučuji upravit tu zavádějící informaci o 1% a 9%. Při výplatě z klanové pokladny bylo toto množství odebíráno systémem vždy. Tzn ne delší čas, ani dlouho, bylo tomu tak od zavedení klanu.
     
  6. TRIXT

    TRIXT User

    jaroshot: No pamatuješ si to špatně. ;) Pokud o tom nechceš diskutovat, běž na první příspěvek, použij "Upravit" a tu zavádějící větu odstraň. Na další příspěvky o 1% a 10% pak nebudeš muset reagovat.

    Co se týká návrhu, stávající řešení má i své výhody. Do klanu se nám již nehlásí "sběrači kreditů".
     
  7. jaroshot

    jaroshot User

    OK smazal jsem to o těch % ponechání pro systém. S návrhem to nemá nic společného a zbytečně se tu pak píšou OT.

    Ke sběračům kreditů - tak jako tak, stejně píšou těm co mají daně, aby něco podarovali. Pokud má klan daň, tak se těmto lidem nikdy nevyhnout. Když v klanu daň není, tak se nikdo neptá :D Tedy tvá poznámka není úplně korektní.

    Ovšem, pokud jsi v klanu s daní a řešíte si převody pár mega, tak si to řešíte bez problémů = za měsíc věrnosti vyplatíte 40mega a máte klid.
    Já chci převést potřebné krédo na Aegis = 1.000.000.000 kréda. A podle platných pravidel je to dost špatenka. Koukám, že asi stav v klanové kase bude dost rozdílný mezi námi. Nebo jak jsem psal možná máte stejně, ale vyplácíte max. do 40mega. Mně takové minimální transakce vůbec nezajímají.
     
  8. Kubino

    Kubino Guest

    jaroshot bol si upozornený, že si napísal niečo zle, stačí si to priznať a neupozorňovať niekoho na OT. Ty sám si niekoľko tém znehodnotil s OT. Na tento post nereaguj.

    Vždy to bolo 10%.

    OT zmazané.
     
  9. jaroshot

    jaroshot User

    Omlouvám se, že i přes adminovu výstrahu přispívám, ale já měl v klanu opravdu 1%, když jsem ho založil. Tenkrát jsem dával krédo za vyexpení nového účtu na level 7 - důvod byl získaní premka za těch 10 nových účtů. V tom případě to byl BUG. Jsem si opravdu jist, že si systém ponechal jen 1%. Dokonce u zpětné vazby, když jsem vyplatil tak přepsaná částka odpovídala tomu 1%. I tak byl mi šumák, kolik si systém ponechal. Já vyplácím vždy dohodnutou sumu, já jsem sponzor a ten poplatek seberou od obdarovaného. Teď když to ladím kámošovi na Aegisku, se mi to pravda nelíbí. Ovšem pokud bylo vždy 10%, tak ti co mi expili nové učty si přišli o pár mega navíc, neb mi hlásili kolik dostali a vždy úplně přesně. Vyplácel jsem 20-40mega za účet na level 7 a nekteří dali i víc účtů najednou.
     
  10. Korben

    Korben User

    OT post zmazaný. Tu sa máš vyjadrovať k návrhu, ak nemáš čo k návrhu napísať , tak len hlasuj.

    Aj odpoveď na OT je OT. :)
     
  11. Zafod

    Zafod User

    jaroshot tvé rýpnutí ve smazaném postu je naprosto mimo mísu. Upozornil jsem na chybné informace v tvém návrhu. Nejednalo se o žádné OT, smůla :p.

    NA GE1 vždy bylo 10%. Je možné že na některém serveru to mohlo být jinak. Vzpomínám že třeba při spuštění CZ3, se lišili ceny lodí ;).

    Jakožto starý pardál tvůj návrh nepodporuji. Zavedení této novinky mi nečiní žádný problém. Pomáhat nováčkům i přes toto omezení stále mohu. Díky tomuto omezení je aspoň argument pro žebráky kréda. Jen ať se ten nováček trochu snaží, člověk aspoň zjistí zda to s hrou myslí trochu vážně.
    Až zase začneš psát něco o tom že nechci podporovat nováčky (nebo něco podobného). Tak věz že sem tam lítám s dcerou, které pomáhám a posílám i krédo z kasy. Jen jí rovnou říkám že nemůže chtít všechno mít hned. Trpělivost je výsadou králů.
     
  12. jaroshot

    jaroshot User

    Zafode, stále je to OT - neb % ponechání s návrhem nesouviselo, neb jsem v tomto bodě změnu nenavrhoval. Jen jsem něco ohledně změn v kase pronesl.

    To že pomáháš své dceři, není pomoc o jakou se snažím já. Taky tady nezmiňuji, komu všemu jsem pomohl. Jde tak trochu o politiku - ty jsi vlastně takový ten, co je pro klientelismus a já populista :D (myšleno s nadsázkou - tohle asi pobereš s úsměvem)

    To omezení je problém. Mi se podařilo za urko koupit Aegisku do 3 týdnů a za měsíc jsem měl 2 hangáry se spírkem a ještě peta navrh - vše za urko. A bez placeného prémka a bez daru nějakého kréda z klanu.

    Ovšem pokud je už loď na aukci, je zbytečné za to to urko dávat. Aby měl hráč Aegisku z aukce a s podporou klanu, tak tu necelou miliardu kréda dostane za cca 4 měsíce. Jsem si jist že velký úpadek je po cca 2 měsících, když nováček zjišťuje, že na elitu má hoodně daleko a hra pro něj přestane mít cenu.

    Pár čísel
    1. měsíc - max. výplata s možností využití každého týdenního vyplacení - 100mega
    2. měsíc 260mega
    3. měsíc 420mega

    Jo a to je třeba ještě počítat s tím, že sponzorovi taky nějakou dobu trvá našetřit to krédo, pokud ho nemá v klanové kase a ještě nakupuje nějak vybavení z denní nebo týdenní aukce. Jasny dá si sazbu 5% za den, ale taky to trvá cca měsíc, než nalije do klanové kasy tu miliardu - prostě je to drsně zpomaleno touto úpravou.

    Podle mně by to mělo být tak, že pokud chce někdo někomu za sponzorovat Aegisku, tak by to nemělo trvat 4 měsíce. Prostě pokud nebylo žádné takové omezení a pak se to udělá ze dne na den, tak to dost nabourá celý plán. Nicméně nevidím nic pozitivního na zavedení takového omezení.
     
  13. Zafod

    Zafod User

    Ano tento post je OT.


    Drahý jaroshot, občas začínám pochybovat o tvém zdravém rozumu. To že chceš za každou cenu mít poslední slovo, jsem už pochopil.
    Před editací tvého návrhu, jsi zde uvedl zavádějící informaci o částce která propadá systému.
    Slušně jsem tě upozornil, že ta informace je špatná. Nejednalo se o OT, jednalo se o upozornění na chybu ve tvém textu, upozornění na zavádějící informaci (ne o chybu gramatickou, to by samozřejmě OT bylo).

    Btw: jen si zde zaděláváš na další uzamčený návrh. Osobně myslím že to prostě vyhledáváš a děláš schválně aby jsi pak mohl někde plakat jak jsou zde zlí.

    Vysvětli mi proč by nováček měl mít Aegis během pár dnů? Proč nemůže začít lítat třeba s G a na Aegis šetřit? Jiným lidem také trvalo třeba půl roku, než na ni nějakým způsobem dosáhli.
     
  14. Korben

    Korben User

    Ešte jedno OT a ja to tu uzavriem. o_O
     
  15. Crystal

    Crystal User

    jaroshot presne preto bolo zavedene to obmedzenie, aby spekulanti nedostali hned miliardu a nalietane maju 5 hodin...

    ked chce aegis nech je dlho v klane u teba alebo nech si nanu nasetri

    osobne ma tato uprava nezasiahla kedze defakto kreda z klanov neriesim absoluntne a som za aby to obmedzenie bolo

    popravde za vsetky tieto obmedzenia si mozu hraci svojim spravanim v hre, robia tam bordel a kazdy hladal a aj hladaju mnohi este cestu ako podvodom obchadzat system a pravidla
     
  16. jaroshot

    jaroshot User

    Si fakt zadělávám na uzavření vlákna. Můj návrh ale neumožňuje dát někomu na Aegisku za 5 dní od registrace. Nechce se mi to propočítávat, ale mohlo by to do měsíce asi klapnout.

    Jako není zas tak moc štědrých co by se takto o krédo podělili a tím omezením, se jen zamezilo rychlému postupu pro ty, co přicházejí do hry s jistým zázemím. No a to mi přijde jako něco, co není ku prospěchu věci. Jako za půl roku mého hraní, jsem už byl ten co dával. Ne ten co by měl něco dostat. Dostat 1 mld créda by měli hráči co hrají aspoň tak 1 měsíc a je jisté, že budou hrát dál. Jako pro mne vyhodit luftem 1mld kréda není zas tak obtížné, ale nevyhodím to někomu, kdo hrát nebude. A tím taky vytvářím prostředí pro nové a stabilní hráče.
     
  17. SPolygon1

    SPolygon1 User

    Tenhle návrh má něco do sebe; určitě by to sneslo možnost zvýšit daň z 5% na víc, klidně i na 15%. Ale pokud by to někdo takhle zvolil, zvýšil bych jeho klanu procentuální částku, kterou si systém ponechá při vyplácení.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.