Zpetná vazba Kyber šikanování na chatu a fóru

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -baghira2-, 18/1/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Kyber šikanování na chate, komu to vyhovuje?

  1. rád šikanují druhé, měnit to nechci

    10.0%
  2. sem proti, žádne šikanování není správne, ani kyber

    60.0%
  3. mě je to jedno, sem proti tomu absolutně lhostejný

    30.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -baghira2-

    -baghira2- User

    Co je Kyber šikanování?
    Kyber šikana je nepřetržité verbální obtěžování jiného hráče v komunitě Dark Orbit.

    To zahrnuje: Osobní hrozby týkající se vašeho skutečného života, sdílení osobních informací,
    zneužití a nevhodné poznámky v chatu nebo fóru. To zahrnuje komentáře k hráči, moderátorům,
    administrátorům a podpoře.

    Kyber šikanovateľ je člen, který neustále hledá jednoho nebo více dalších členů, aby verbálně
    narušil jejich hru.

    A teď projdem k tomu co nám vadí nejvíc, na globál chatu se rozširuje nešvár, agrese, zloba,
    urážení, navážení, zášť a ano, aj šikanování.

    Zde je model, jakovým spůsobem je ošetřeno kyber-šikanování na anglickém fóru.
    Co je zodpovědností hráčů, když mají pocit, že jsou šikanovaní:
    Hráči, kteří mají pocit, že jsou v chatu obtěžováni:
    1. Vezměte snímek obrazovky o problému.
    2. Zkopírujte a vložte hráče do názvu hry:
    3. Kontaktujte podporu a zadejte následující:
    · Jméno lodi
    · Uživatelské ID
    · Server, který hrajete
    · Screenshot z problému
    · Hráči v herním uživatelském jméně, což způsobuje problémy
    Hráči, kteří mají pocit, že jsou v rámci fóra vydíráni:
    1. Kontaktujte podporu a zadejte následující údaje:
    · Jméno lodi
    · Uživatelské ID
    · Server, který hrajete
    · Fóra Uživatelské jméno způsobující problém
    2. Zajistěte odkaz na fóre Post, kde došlo k problému.
    Jak se vypořádáte s počítačem?
    Jakýkoli hráč, prichytený na chatu nebo na fóru moderátorem v čase výskytu prítomnosti kyber-šikany, bude na něho vydaný ban.
    V případě, že moderátor není k dispozici, je odpovědností hráčů kontaktovat podporu a požádat o přezkoumání věci.
    V okamžiku, kdy byli hráči posláni na podporu kyber-šikanovatelské šikany, bude vyhodnocena revize jejich chatových protokolů / fór.
    To zahrnuje historii chatu, předchozí zákazy a rozšíření o rozhovory, jakož i porušení fóra.
    Hráči s nepřetržitým problémem v rámci hry nebo fórami vystavují riziko pozastavení účtu.
    Akční fáze (rozhovor)
    První přestupek obdrží 12 hodinový zákaz chatu
    2. přestupek obdrží 2denní zákaz rozhovoru.
    3. přestupek obdrží zákaz zakázek na 7 dní a pozastavení účtu na 2 dny.
    4. přestupek obdrží odložení účtu na 7 dní a zákaz chatu na 30 dní.
    5. přestupek obdrží trvalý / ip zákaz.
    Akční fáze (fórum)
    1. přestupek obdrží zákaz tří dnů
    2. přestupek obdrží zákaz 5 dnů.
    3. přestupek obdrží 2 týdny fóra a pozastavení účtu na 2 dny.
    4. přestupek obdrží 30denní fóra o pozastavení účtu na 7 dní
    5. přestupek obdrží trvalý / ip zákaz.
    Poděkovat, týmu Dark Orbit.

    Teď se opýtam zde všech přítomných, odkedy je to tak správne, aby jeden agresor napadnul toho, koho předtým sestřelil.
    Začal ho pak urážet a jako by to nestačilo, přidají se vůči sestřelenému vše UFE elitní klany a začnu se do něj hnusně navážet.

    Byl bych rád, kdyby se do této témy ozvali hlavně Tí, kterým bylo týmto spůsobem, právě tak ublíženo. Nakolik to odsuzuji.

    Protože, tým bych rád změnil chod události, takové správání odsoudil za nežádoucí a v poslední řadě za jeho ukotvení v síni pravidel.

    Také bych o to velice požádal strážce fóra a strážce chatu, moderátori o to, aby zasáhli, když na chatu zistí, že se takové chování děje.
    A spůsobem jako se to řeší na anglickém fóru. To je hlavnou náplní obsahem této témy a k tomu slouží, také obsah spoilera. Děkuji.

    - Byl bych za to mimořádně vděčný, kdyby alespoň tohle prošlo. Jak k dobru pro hráče, tak k dobru pro moderátori.

    Závěrem bych rád podotknul, aby se ku tomu vyjádřila i komunita samotných hráčů zde na fóru,
    jako to vlastní optikou vidí a jestli ku tomu mají vlastní názor. Byl bych za to velice vděčný.

    1. Jaka pozitiva z toho pro hrace/klan/BP plynou.
    Pro hráče obrovská výhoda, konečně si oddechnou, aniž by museli být jakkoliv urážení neboli šikanování.
    Pro klany myslím, že je to výhoda taktéž.
    Pro BP výhoda, nestojí je to žádne programování.

    2. Jaky to bude mit dopad na vyvazenost hry a hratelnost.
    Na hratelnost by to mělo minimální dopad, akurát by to dalo zabrat mentalitě hráčů na cz+GE2 servrech.

    3. Jaka negativa z toho pro hrace/klan/BP plynou.
    Nevýhodu vidím pouze v tom, že hráč hráče by již po tomto novém zavědění, nemohl jak urážet protihráče, tak ho vkuse šikanovat.
    Nevýhoda pro klany, nemohou se na chatu nebo na fóru přidat na stranu toho, kdo předtým střílel na slabšího a urazil ho jako první.
    Nevýhoda pro BP žádna není, nakolik by to padlo na plece moderátorů. Záleží jenom od toho, jestli s hrdostí sa újmu tak težké práce.

    P.S.: Zde je téma otevřena: jak pro reakce spoluhráčů, tak pro reakce zdejších moderátorů.
    A jestli se to někomu nebudě líbit, tak patričně musí zdůvodnit aj to, proč se mu to nelíbí.
    Vyžaduji pouze slušnou formu diskuse a bez jakékoliv možnosti odbáčení od témy. Děkuju.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/19
  2. Perňa

    Perňa User

    Chtěl jsem se k tomu trošku rozepsat, ale pak jsem to vzdal protože bys to stejně nepochopil.

    Jednoduše: BP má svá pravidla v chatu i na fóru a všichni víme, že jsou celkem dost přísná. Tento návrh je návrh pouze pro tebe protože se cítíš ublížený z čehokoliv co ti kdo řekne, ale místo toho abys ten chat vypnul nebo to neřešil, protože jak vždycky opakuji jsou to jen ťukance na klávesnici, tak se budeš obracet na šikanu apod. Nikdo nikoho v této hře nezajímá, párkrát po sobě štěknem na chatu a za 5 minut už si na sebe ani nevzpomenem a žijeme si dál své životy. Proto tomu nedávej tak velkou váhu, doufám, že s tímto co ti píšu se jednoho dne ztotožníš a pochopíš to.
     
    siux, FrOg!_Is_Back_[SvK] a -baghira2- tohle ocenili.
  3. svi1

    svi1 User

    Zde jsi popsal sebe a Tvého kamaráda. Mě obtěžují vaše neustálé výlevy zde na fóru. Velmi mě obtěžuje, že každé téma zde na fóru je zahlceno vašimi neskutečnými blbostmi. Absolutně mi vadí vaše nevhodné poznámky všude kam se podívám.
    Ty zde šikanuješ a máš tu drzost o těch kravinách ještě psát!
    To se týká i "hráče" •ŞĦΘCK▪

    Zaflákáte všechny témata kravinama, vyvoláváte tady akorát zlou krev svým věčným brečením, které se opakuje stále dokola ... vy dva kyberšikanovatelé •ŞĦΘCK▪ a -baghira2- o_Oo_Oo_Oo_Oo_O Už toho nechte a věnujte svou pozornost radši někam, kde budou vaše věčné nářky vítáné. :rolleyes::rolleyes:
     
    Naposledy upraveno: 18/1/19
  4. -baghira2-

    -baghira2- User

    Neumíš číst, "Vyžaduji pouze slušnou formu diskuse a bez jakékoliv možnosti odbáčení od témy."
    Téma se nesmí uberat špatným směrem. A neslouží na vyrývání.

    svi1 vyzývám Tě, v čem si na fórum šikanován? Můžeš to odůvodnit? Pokud vím, ani jednou si nebyl z ničeho narčen a napaden.
    Zlou krev si vyvolal akurát Ty, svým příspěvkem. V čem Ti bylo ublíženo? Pokud vím, tak fórum můžeš číst, stejně jako nemusíš.
    - A toto téma, není od toho, aby si si tady vylíval svou zlost.
     
    •ŞĦΘCK▪ tohle ocenil(a).
  5. ZOHAN

    ZOHAN User

    baghiro? A ty si myslíš, že pravidla na anglickém foru se liší od pravidel chatu i fora pro českou komunitu?
    Zcela zbytečně tímto nepřesným a chaotickým překladem jsi totálně ztratil tvůj čas. Bohužel.

    P.S. Některé věty jsou pro mne zcela mimo mou realitu a chápání?
    třeba :Také bych o to velice požádal strážce fóra a strážce chatu, moderátori o to, aby zasáhli, když na chatu zistí, že se takové chování děje.
    Každý hráč, který moderátor vidí na chatu nebo ve fórech, bude v okamžiku výskytu zákazu vydán zákaz.
    Jak k dobru pro hráče, tak k dobru pro moderátori.

    Edit pro baghiru :
    24. Obtěžování

    Pokud budete na fóru extrémně obtěžován, udělejte prosím screenshot a poznamenejte si přezdívku, datum a čas. Můžete samozřejmě „ohlásit” obtěžující příspěvek a upozornit na něj moderátora fóra. Přesto bys ale měl nejprve předem udělat screenshot.

    Jinak můžeš také podat trestní oznámení na policii. Ta může s naší pomocí zjistit, kdo Vás obtěžoval a může podle toho jednat.

    Čím se toto diametrálně obsahem liší od toho, co zde tak urputně prosazuješ?
     
    Naposledy upraveno: 18/1/19
  6. -baghira2-

    -baghira2- User

    Pokud to zdejší komunitě a moderátorům pomůže, tak proč ne? Ať se ku tomu také rozepíšou. Čti spoiler.
    Táto téma má svoje pravidla. Povolena je pouze slušná forma diskuse. Vyrývat si choďte někam jinam..
     
    •ŞĦΘCK▪ tohle ocenil(a).
  7. Drift1

    Drift1 User

    Já bych se teda k tomu taky vyjádřil.Byl jsem několikrát svědkem že se na chatu psalo stylem napadení,výhružky atd. a dotyčný byl zabanován.No zázrakem byl za hodinu zpět se stejným úmyslem,stejným chováním a světe div se prošlo mu to. Kolikrát vidím na chatu vše možné ale po těch letech mi přijde že kdybych tam dával všechny příspěvky na blokaci moderátorům to bude stejně fuk. Jestli někdo z moderátorů myslí že jsem zlý tak prosím. Už i komunikace s B.P. mi přijde nedostatečná. Ano můžu si to vyzkoušet ale ne. Když se snaží jedinec je to špatně.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  8. Korben

    Korben User

    Drift1, Hlavne že sa všetci sťažujú, že moderátori dávajú bany za nič. o_O Ak bol niekto o hodinu späť, tak mu asi skončil ban. :rolleyes:

    •ŞĦΘCK▪, Táto hra je o strieľaní a ak ťa zostrelí červený, alebo zelený či modrý, tak to nemôžeš v žiadnom prípade brať ako kyberšikanu.:rolleyes:

    Máte tu diskutovať k návrhu a nie sa navzájom urážať a obviňovať.
     
    FrOg!_Is_Back_[SvK], Tina a -baghira2- tohle ocenili.
  9. ZOHAN

    ZOHAN User

    baghiro?
    Čím má tento návrh pomoci konkrétně ''strážcům'' fora a chatu?

    Shock napsal:
    Proč mi zde upíráš základní práva zde na foru a to jsi jenom hráč a uživatel?
     
  10. -baghira2-

    -baghira2- User

    V obsahu spoilera se jedná o to, ako sa mají strážci fóra a chatu, zachovat vůči jednotlivci
    nebo skupinám hráčů na chatu, kterí provozují kyber-šikanování na někom slabším od sebe.

    Jak jim to pomůže? Pokud aplikují něco z toho, co je obsahem spoilera,
    podle toho se můžou zachovat proti kyber-šikanovatelům. Vysvětlím.

    Teoretický příklad:
    Někdo začne po prvé šikanovat na chatu, poté co tento návrh projde.
    Dostane tohle - Akční fáze (rozhovor)
    První přestupek obdrží 12 hodinový zákaz chatu, bez možnosti odvolání.

    Tyto pravidla, které jsou obsahem spoilera, pomůžou strážcům fóra a chatu, jako vůči ním zasáhnout.
    Pro lepší pochopení toho, proč sem to a právě takto, se ku tomu podrobně rozepsal. Tak to bylo myšleno.
     
    •ŞĦΘCK▪ tohle ocenil(a).
  11. Arya

    Arya User

    -baghira2-, tím tedy myslíš návrh pro moderátory, jak postupovat v případě udělování banu na chat?
     
  12. ZOHAN

    ZOHAN User

    baghiro? Víš co to jsou interní směrnice a postupy i pravidla pro moderátory, které my hráči nevidíme a neznáme?
    Nemyslím si, že český tým má něco jiného než to, co ty jsi tak přesně a doslova přeložil v tom spoileru?
     
  13. -baghira2-

    -baghira2- User

    Arya ano, přesně tak. Opravdu mi šlo o to, abych napsal jak něco smysluplné, tak něco užitečné.
    - Ovšem, pokud to pomůže a budě to, pro dobro v této věci.
    Klidně si můžete obsah spoilera, převzít výlučně pro sebe. Jednou se snad může hodit.
    - Pokud by ste si s agresívnym hráčem, opravdu nedokázali poradit. Jako úplně poslední možnost.

    ZOHAN 3 týdne sem na tom pracoval a pečlivě si to připravoval do nejmenších detailů.
    Vím co to jsou interní směrnice a postupy i pravidla pro moderátory. Jako můžeš vědět, jaké používají?
    - Vůbec nejsou mírne, navíc jsou velice účinné, vůbec nikdo si nedovolí na fóre anglánů vyrývat.

    U nás by to bylo něco, jako přitvrzení cenzúry. Jako úplně poslední možnost, proti někomu zvlášť agresívnímu.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/19
  14. Arya

    Arya User

    -baghira2-, Inu, podáváš návrh k něčemu o čem nevíš, jak funguje. Zkrátka z pozice hráče nevíš jak se bany udělují a jaký systém zde funguje. Rozumíš mi? :) Moderátor posoudí dle interních pravidel, jak moc je prohřešek závažný a dle toho k tomu přistupuje.
    Dohlížíme na pořádek na foru a stejně tak na vhodný způsob chování v herním chatu. Pokud se hráč chová nevhodně, tak tam moc dlouho nepobude. K prohřeškům na chatu se přistupuje podle závažnosti a dle toho se také udělí ban.
     
    Tina, FrOg!_Is_Back_[SvK] a Kindly tohle ocenili.
  15. -baghira2-

    -baghira2- User

    Arya promiň. 3 týdne sem se snažil a pečlivě připravoval sem to.
    Moderátorovi Jessie sem slíbil, že chci být, pro toto fórum užitečný.

    Chápu, že nevím jak interní pravidla fungujou, nakolik to nemůžu vědět. Přiznávam.
    Snaha a ochota se doufám cení. Obětoval sem tomu, hodně ze svého volného času..

    Stejně jako Vy, sem proto rovnako zapálený. I když do toho nevidím. Áno, máš pravdu.
    Kolik zla spůsobili někteří hráči druhým hráčům už jenom tým, že vyrývali nebo uráželi se na globál chatu?
    - Pochop, snažím se i proto, být k tomu přece jenom nápomocen. Rovnako mi to vadí, stejně jako Vám.

    Když sem to čítal na fóru anglánů, mě to prostě nadchlo. Tam nikdo nikoho neuráží, mějí úplně jinou mentalitu.
    A nikdo do nikoho, se tam ani jednou nenaváží na jejich globál chatu. Bohužel u nás to neplatí. Toť k tomu, vše.

    Arya áno, rozumím tomu. Snaha byla. Doufám, že to alespoň jednou hráčům pomůže..
    Ať se k tomu, také vyjádři. Ať aspoň víme, jakou zde máme komunitu, co se týče mentality. Děkuji.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/19
  16. ZOHAN

    ZOHAN User

    -baghira2-,Píšeš, že jsi toto pečlivě vytvářel 3 týdny a přesto některé věty v mém rozumovém chápání způsobují pouze zmatek a nepochopení.
    Můžeš mi prosím nějak vysvětlit, nebo to napsat jinak, abych pochopil, co vlastně máš těmito slovními spojeními na mysli?
    baghira napsal :
    P.S. A na jakém serveru hrajou ti tzv. angláni? A napsat, že nikdo nikoho nikdy nikde neurazil, je hodně troufalé tvrdit, neboť si myslím, že tam netrávíš 24/7 ne?
     
  17. -baghira2-

    -baghira2- User

    Také hraju na USA (Východ) 2 a vím jakým spůsobem komunikují.
    Nakolik tam mám zaplý chat a angličtině dokonale rozumím. Učil sem se jí, již od 6 ročníků základní školy.

    Tam mě opravdu, nikdo ani jednou neurazil. Hraju tam od 01-01-2017. A není to 24 hodín za jeden den.
    Úpřimně sem tam mnohem raději, než na spojené cz+GE2 kde každý třetí na chatu uráží, nebo provokuje.

    PS.: Více bych ocenil, kdyby se sem a k tomu vyjádřilo mnohem víc hráčů, než je tomu dosud.
    Stačí slušně komunikovat. Jde pouze o návrh a zdaleka není tak špatný a hrozný.
    Rád bych poznal naší mentalitu, ať je taková jaká je. Sme jenom lidé a chápu to..

    Nechat se utlačovat a být lhostejný, to je to nejhorší, co může hráč hráčovi provést.
    Nebojte se jejich reakce a překročte svůj stín, protože jenom tak spolu dokážeme víc.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/19
  18. ZOHAN

    ZOHAN User

    Děkuji ti zase za žádnou odpověď na mou jednoduchou otázku. Potom se nediv, že lidé reagují tak, jak na tebe reagují.
     
  19. -baghira2-

    -baghira2- User

    To není pravda. Už je tam oprava.

    Až teď je to správně:
    "Jakýkoli hráč, prichytený na chatu nebo na fóru moderátorem v čase výskytu prítomnosti kyber-šikany, bude na něho vydaný ban."

    Takový je doslovný překlad, bohužel. To již snad, pochopí každý.
     
    Naposledy upraveno: 18/1/19
  20. jaritko

    jaritko User

    No mne to príde ako preklad z angličtiny pomocou prekladača od google. Treba si domyslieť čo chcel autor povedať.
     
    ZOHAN tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.