Lucem Fere

Diskuze na fóru 'Kdo je kdo - hráči' zahájená uživatelem Lucem_Fere, 26/10/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Lucem_Fere

    Lucem_Fere User

    Čo napísať o sebe? Som a existujem, nie som automat. Ak máš problém s mojim správaním mal by si vedieť, že ma to netrápi.

    Čo mám rád? Rýchle autá, blondínky, a futbal.

    Čo nemám rád? Inteligentov bez cieľa.
     
    Naposledy upraveno: 26/10/16
  2. Lucem_Fere

    Lucem_Fere User

    Odpoviem ti tu, keďže to bude zrejme produktívnejšie a na rozdiel od teba rešpektujem pokyny Board Admina - aj keď chápem, že musí byť
    pre teba ťažké rešpektovať pokyny od niekoho, keď si ešte pred časom mal pomyselnú "moc nad životom a smrťou na fóre".

    Takže reakcia a tu sa kľudne môžeš rozvášňovať ďalej a prosím aj moderátorov, aby nekrotili prípadný flame :) (je to len prosba, môžete a nemusíte ju rešpektovať):

    Presne takýto arogantný prístup vás dostal kde ste :) Nikdy som sa nevydával za tajného agenta, ale nemám potrebu zverejňovať svoju identitu, hlavne po tom keď som zistil, že dochádza k leakom identít. :)

    Necítim potrebu ti dokazovať moje právnické vzdelanie. Daj si urobiť súkromnú analýzu u ktoréhokoľvek advokáta z praxe a potvrdí ti moje slová. Ak sa cítiš byť zastrašený tým, že poviem, že ako to je z právneho hľadiska, tak asi nemáš tak úplne čisté svedomie... alebo?... odpoveď nechám na tebe, popravde ani ma nezaujíma.

    Nikto sa nevyhráža, a to je opäť typicky slovenské - ak niekto začne hovoriť o právach, ktorými sa má právo každý brániť, hneď je to brané ako vyhrážanie sa :) Ale veľmi ma to neprekvapuje. A kde som bol doteraz? Ver alebo nie ,vypočul som si VŠETKY strany, či už starých exadminov, alebo nových adminov, alebo ICM. Som hráč, ktorý hrá túto hru ale vzhľadom na vaše praktiky nepotrebujem verejne odhaľovať svoju totožnosť :) Je to prevencia.

    Nepotrebujem zverejňovať svoju identitu ani spôsob ako som sa k informáciám dostal. To, že vyjadrím podozrenie zo spáchania nejakého skutku, ešte neznamená, že to tak bolo. O tom v konečnom dôsledku rozhodnú iní :)

    Politika BP nie je myslím o tom, že by chcela za adminov arogantných ľudí. Myslím, že to bola jedna z vecí, ktorou si si sám vykopal hrob. To, že sem prišiel človek odinakiaľ a začal vás hodnotiť podľa príspevkov na fóre som POVAŽOVAL, POVAŽUJEM a aj budem POVAŽOVAŤ za veľmi neštastné a nefér voči bývalému týmu. Na druhej strane, keby tá dotyčná osoba robila otvorene, nemala by šancu odsledovať vaše skutočné reakcie. Vzhľadom na to, že ide o internú vec, nebudem to tu ďalej rozoberať, obaja veľmi dobre vieme o čom hovorím, nakoľko som bol pri týchto veciach.

    Nevysvetľujem zle, sídlo spoločnosti BP je v Nemecku, v Luxemburgu bolo len sídlo platobnej oblasti. Čo sa týka právnych noriem vzťahujú sa na to teda nemecké. Ako bývalý BA by si aspoň toto mohol a mal vedieť.

    Práve preto som napísal, môže sa riešiť, nie že sa rieši. Prosím, maj aspoň trochu úcty a poriadne si prečítaj čo ti píšem. Ďakujem.

    Opätovná chyba a polopravda, ale iba z tvojej strany.

    Bohužiaľ opäť zle, pretože server je fyzicky umiestnený v Nemecku a podľa noriem medzinárodného práva aj práva EÚ sa v takomto prípade vec riadi vnútroštátnymi zákonmi, ktoré sa uplatňujú aj na server. V prípade deliktu súvisiaceho s inou krajinou alebo iným štátnym občanom, či inou spoločnosťou sa uplatňujú normy medzinárodného práva súkromného alebo trestného. Práve preto som uviedol zákony príslušnej krajiny, namiesto noriem medzinárodného práva, nakoľko normy medzinárodného práva neupravujú implicitne napr. podozrenie z TČ rasizmu, xenofóbie, hanobenia národa a pod. Treba si trochu doštudovať ako to je, a až potom sa tváriť bohorovne :)

    Opäť sa mýliš! :) A popravde trochu ma to teší, lebo tvoje omyly vytvárajú názor o tvojej logike. Politika BP je taká, že každý hráč má právo niečo zdôrazniť, nielen administrátor. Administrátor plní v úlohach BP preventívnu a zároveň reštiktívnu funkciu - to neznamená, že obyčajný užívateľ nemôže upozorniť, ak sa nerešpektuje pokyn Board Administrátora. Opäť je to jeden z dôvodov, prečo ste boli kritizovaní za aroganciu a bohorovnosť za čo ste v konečnom dôsledku aj zaplatili.

    P.S. Nikde som nevidel, že by si ma slušnou formou požiadal o predstavenie.

    Oh, ešte som zabudol na jednu vec:

    Pokiaľ sa moderátor a administrátor cíti byť dotknutý, má právo v zmysle platnej legislatívy požiadať o rovnakú právnu ochranu ako ktorýkoľvek zamestnanec BP. Tak trochu tieto práva garantuje ústava a dokonca aj Všeobecná deklarácia ĽP.
     
  3. Konečne niekto kto sa nebojí vysoliť pravdu a objasní to všetkým ako to je, ako sa hovorí, pravda víde najavo
     
  4. Mluvíš tu odborně, skoro jako by si tomu rozuměl :D.
    1. Ve vláknu Raziel uvádíš, že je na to precedens. ČR, SR, BRD používají právo římského typu, precedenční se užívá např. v USA.
    2. Nejjednodušším způsobem, jak získat něčí identitu je podat na někoho trestní oznámení. Obviněný i postižený mají, včetně právníků, právo nahlížet do protokolů. Každý protokol začíná:
    Jméno, příjmení
    datum narození
    bydliště
    A to tak, že ani policista nemá ochranu a musí tyto údaje sdělit, pokud byl na něm spáchán TČ, nebo jej spáchal.
    3. Mezinárodní soudy se zabývají zločiny proti lidskosti, genocidou, a podobnými nepodstatnými věcmi.
    Určitě udělají výjimku a budou se zabývat takovou zrůdností, jako je vyzrazení identity zaměstnance nějaké hry. Už bych to rychle podával, mají tam případy na 10 let dopředu, vybírají si co naberou, tak aby vám pachatel zatím neumřel stářím.
    Neznamená to, že to schvaluji, dojít k tomu vyzrazení identity nemělo.
    Když jsem se mezinárodní právo učil já, profesor nám řekl: Mezinárodní právo je jako Bůh, všichni o něm mluví i když ho nikdo neviděl. :D

    Mezinárodní trestní soud (MTS; anglicky International Criminal Court (ICC)) vznikl roku 2002 jako stálý soudní dvůr, který má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a od roku 2010 definovaný zločin agrese. Sídlo má v nizozemském Haagu, stejně jako Mezinárodní soudní dvůr.

    Mezinárodní soudní dvůr (MSD) (anglicky International Court of Justice (zkratka ICJ), francouzsky Cour Internationale de Justice (zkratka CIJ)) je hlavní soudní orgán Organizace spojených národů. Sídlí v nizozemském Haagu v Paláci míru. Byl zřízen roku 1945 na základě Charty OSN jako nástupce Stálého dvora mezinárodní spravedlnosti. Hlavním právním dokumentem pro činnost soudu je Statut Mezinárodního soudního dvora. Statut MSD je v podstatě shodný se statutem svého předchůdce a tvoří nedílnou součást Charty OSN. Jednací řád si MSD přijímá a mění sám. Úředním jazykem je francouzština a angličtina.
    Hlavním úkolem soudu je řešit spory mezi státy a podávat posudky o právních otázkách na žádost oprávněných orgánů.
    zdroj: teta wiki

    O postavení jednotlivců z hlediska mezinárodního práva přetrvávají nejednotné doktrinální názory. Dle restriktivního výkladu, nemají jednotlivci normotvornou způsobilost, nemohou tudíž být subjekty mezinárodního práva.
    Není trestné šířit pravdivé údaje.

    Tolik k tomu, že byla vyzrazena identita jednotlivce :D. Taky jsem jel ráno do práce tramvají kolem právnické fakulty :D. Akorát, že já jel přednášet na jinou fakultu :D.
     
    Naposledy upraveno: 26/10/16
  5. *-MAKRO-*

    *-MAKRO-* User

    Opäť si na veľkom omyle. Ja som nikdy nemal v rukách nejakú moc a ani som to tak nebral. Toto je len jasný dôkaz toho, že o mne absolútne nič nevieš. Tak že ak chceš niečo písať k mojej osobe a k môjmu konaniu na fóre, tak určite nebudeš mať problém si o mne niečo zistiť. potom keď si to zistíš, tak až potom napíš niečo o mne. ;)

    Si na veľkom omyle. Nepoznal si ani jedného člena týmu a o nikom nič nevieš, nevieš kto tu bol a ako svoju prácu odvádzali. V týme som bol 5 rokov a ak by som bol tak zlý, tak by som v tom týme asi nebol. Tvoj spôsob je jasný, pozeráš sa na vec jedným okom, avšak uniká ti to, čo nevidíš druhým okom.
    Tu nikto nechce tvoju identitu, tá je každému ukradnutá. Ak si nepochopil podstatu predstavenia sa na fóre, tak nemôžeš chápať ani problém, ktorý tu nastal a bez urážky, si ten najposlednejší, ktorý by tu mal niečo o týme písať.

    To je to posledné, čo by som potreboval. Nevidím najmenší dôvod , aby som niekoho zaťažoval z takou hlúposťou.

    Ja sa necítim zastrašený a ani som nikdy nebol, to by som tu asi nepísal. :rolleyes: Bože ty fakt neodhadneš správanie a ani povahu a pritom tu chceš dávať rozum.;)

    Že typicky Slovenské. To je tvoja hláška na všetko. Toto fórum je CZ/SK komunita. Je jedno či to je Čech , alebo Slovak, no bolo tu tisíce príspevkov, kde som hráča v dobrom upozorni, že ak niečo urobí, tak môže dostať ban. Okamžite som bol napadnutý, že sa mu vyhrážam. Tak že nieje to typicky Slovenské.
    Nebudem konkretizovať tvoj právnický príspevok, ale pre každého bežného človeka to zneje ako vyhrážanie sa právnikmi. Tak že kým chceš niečo písať , tak o tom aj uvažuj.
    podľa tvojho písania a orientovania sa na fóre, si musel byť v minulosti moderátor, no pochybujem, že si bol dlhoročný moderátor v DarkOrbite. Lebo ak by si tu mal dlhoročné skúsenosti, tak by si mnohé napísal inak. ;)

    Prečo klameš? Hovoril si so mnou? No nehovoril a vieš prečo si nehovoril? Lebo by som ti ako hráčovi nič nepovedal, tak ako som nič nepovedal nikomu na mojom FB profile, kde ma hráči kontaktujú, ak potrebujú nejakú radu. Tak že prepáč za výraz, ale vieš prd.

    Opakujem, tvoju súkromnú identitu nikto nechce, no ak sa tu z niekym bavím a ten niekto rýpe do niečoho, čoho problematiku je potrebné poznať, tak by mal dať o sebe niečo vedieť. Ty máš akú takú predstavu kto som ja, aj keď o mne nič nevieš, tak aj ja chcem mať nejakú predstavu. Ale samozrejme že to je len na tebe, nikto ťa nenúti, ale potom sa prosím vyjadruj len k tomu, o čom máš 100% informácie.

    Načo je dobré písať o nejakom podozrení ku ktorému neprišlo? Už len to bolo v danej téme OT jak Brno.:rolleyes:

    Kopal som ho 5 rokov, napísal som cez 70 000 príspevkov a svoju činnosť som ukončil na vlastnú žiadosť, tak ako aj starí moderátori. Vlastne som končil o mesiac neskor, aby som zaučil nových BA do modulov. Opäť sa potvrdzuje, že nič nevieš.

    Súhlas.

    Ako sa hráč dostane k internej informácií? No na druhej strane to dotyčná osoba urobila dosť povrchne, ako všetko to, čo urobila doteraz. Tiež to nemienim podrobne rozoberať a všetci v tom angažovaný, vedia o čom píšem.

    Potom máme asi každý ine VOP.

    13.1 Oznámenia a vyjasnenia, ktoré vzťahuje užívateľ voči spoločnosti Bigpoint si vyžadujú písomnú formu a taktiež aj zmena alebo zrušenie požiadavky písomnej formy.
    13.2 Príslušný súd je v meste Luxemburg.
    13.3 Pre (i) tieto VOP, vrátane budúcich zmien ako aj (ii) pre zmluvy uzavreté na základe týchto VOP a (iii) z toho vyplývajúcich akýchkoľvek nárokov platí vyslovene luxemburské právo za vylúčenia nariadení jednotného EU-obchodného práva o nákupe pohyblivých vecí a za vylúčenia luxemburského medzinárodného súkromného práva.
    13.4 Ak by nariadenia týchto Všeobecných obchodných podmienok alebo nariadenia zmluvy sa sa stali neplatnými, účinnosť ostatných nariadení nie je dotknutá.
    Luxemburg, 24.06.2014
    Bigpoint S.à.r.l. and Co, SCS
    10A, rue Henri M. Schnadt
    L-2530 Luxembourg
    Číslo v obchodnom registri:R.C.S. Luxembourg B 167809
    IČ DPH:LU 26337827
    Vedenie spoločnosti:
    Bigpoint S.à.r.l.
    Xavier Soulard
    10A, rue Henri M. Schnadt
    L-2530 Luxembourg



    Je umiestnený aj v USA aj v Turecku a neviem kde ešte všade, no je jasne uvedené sídlo vedenia spoločnosti, tak isto vypovedanie zmluvy sa smeruje do Luxemburgu.

    Ak chce užívateľ využiť svoje právo na odvolanie svojho súhlasu s uzatvorením zmluvy o užívaní hier a služieb alebo o objednaní prémiových funkcií, musí spoločnosť Bigpoint (Bigpoint S.à.r.l. and Co, SCS, 10A, rue Henri M. Schnadt, L-2530 Luxembourg, email: stop_sk@customerservice-bigpoint.com)

    Pre mňa je podstatné, to čo je napísané vo VOP. Ja tam Nemecko nikde nevidím.



    Zdôrazniť a aj upozorniť môžeš, ale žiadať , to určite nie, ak tak poprosiť. A naozaj si zisti o mne toho viac.



    Písal som tam:

    Myslím že to bolo slušné , alebo aj to bolo arogantné?


    Ďakujem pán hovorca. Dajte to ako obežník moderátorom, aby vedeli čo majú robiť. ;)

    Nakoniec napíšem len toľko, zisti si o mne viac, prečítaj znova môj príspevok v danej téme a možno pochopíš, že môj príspevok bol nestranný k ICM a k moderátorom.
    Ďalej som sa vyjadril výlučne k tvojej osobe. Aj keď si možno niekto, pre ma si nikto. Aby si to zas nebral ako aroganciu, tak pre mňa sú si všetci rovní, všetci skončíme rovnako a jediný súd, ktorého sa môžeme obávať, je len ten posledný. ;) No zle tam určite nebude, lebo sa ešte nikto nevrátil. :D
     
    Naposledy upraveno: 26/10/16
  6. Změny všeobecných obchodních podmínek od 1. 11. 2016.
    Drazí hráči,
    Společnost Bigpoint mění od 1. 11. 2016 znění svých všeobecných obchodních podmínek (VOP).
    Rádi bychom vám tyto změny popsali a vysvětlili důvody, které nás k jejich zavedení vedly.
    Změna smluvního partnera, jurisdikce, platných zákonů
    Po vnitřní restrukturalizaci byly všechny herní účty registrované u společnosti Bigpoint Sàrl and Co, SCS přeneseny k naší německé společnosti Bigpoint GmbH. Vaším novým smluvním partnerem v ujednání s uživatelem se stává společnost Bigpoint GmbH sídlící v Hamburku, tím pádem se v ujednání s uživatelem mění i jurisdikce (nově: Hamburk) a platné zákony (nově: německé právo).
     
  7. No a dnes je 27. 10. 2016, dnes je sídlo v Luxembourgu a až v úterý bude v Hamburgu.
    Pokud chceš mluvit v přítomném čase, tedy dnes, kde je sídlo společnosti?
    To že už převedly všechny účty k jiné společnosti na tom nic nemění. Účty se ze serveru ani nehnuly, jen došlo k podpisu nějakých smluv mezi těmi dvěma společnostmi. Bigpoint Sàrl and Co, SCS a Bigpoint GmbH.
     
    Naposledy upraveno: 27/10/16
  8. *-MAKRO-*

    *-MAKRO-* User

    -=jjooffoo=-, My sme sa tu nebavili o tom čo bude, ale o tom čo je teraz. To že príde k zmene, tak o tom vie každý kto číta fórum a kto nakukne na email. :rolleyes:
     
  9. mmoisgod

    mmoisgod User

    Konečně někdo kdo se ozval ta jejich arogance, namyslenost až bez IQ rozvaznost mi lezla krkem X let tu jen sleduji fórum a nijak nekomentuji ale po tom co jsem vše přečetl mi přijdou spíše jako otrokari nez podpora
     
  10. Tohle je diskuze z roku 2016, takže ano, konečně :D
     
  11. mmoisgod

    mmoisgod User

    XD
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.