Návrhy Motivace k vyrovnávání sil (autobalance)

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -xghost-, 22/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chtěli byste tento návrh realizovat ve hře?

  1. Ano

    31 hlasy(ů)
    64.6%
  2. Ne

    14 hlasy(ů)
    29.2%
  3. S úpravami (napiš jakými)

    3 hlasy(ů)
    6.3%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -xghost-

    -xghost- User

    Dnes se ve hře běžně na mnoha serverech setkáme s tím, že jedna firma má mnohem větší počet hráčů než ostatní. Někde dokonce počet hráčů jedné firmy převyšuje počet hráčů zbylých 2 firem dohromady. Důvod: nejvíce asi PLD - Hráči se soustředili do jedné firmy a ta tam teď těží; ostatní občas trochu zaloví, ale většinu času je tam relativně klid. Tento stav podstatně kazí herní zážitek - např. problém, že není co lovit, když jste v té silné firmě; nikdy nevyhrajete akci vyžadující více lidí, když nejste v té silné firmě, apod. Co s tím?

    Navrhuji změnit systém přechodu mezi firmami, případně i pro nově vzniklé hráče v podobě různých odměn/postihů za přestoupení/prvotní přidání se k firmě. Asi už tušíte, namísto nynějšího pevného -1/2 cti a -5000U za přechod, by tento postih byl plovoucí a jeho hodnota závislá na poměru hráčů mezi firmou, odkud jdu a firmou, kam jdu. Tento postih by byl snížen, nebo by se dokonce změnil v bonus, pokud přejdu do výrazně slabší firmy. Naopak pokud půjdu ze slabší do silnější, postih by byl ještě větší. Rovněž by se mohl udílet firemní bonus pro nově příchozí hráče (čím větší firmu si vyberou, tím menší bonus). Konkrétní hodnoty bych nechal na BP. Uvedu 2 příklady, na kterých to předvedu:

    1)
    mmo 8000 hráčů,
    eic 4000 hráčů,
    vru 4000 hráčů.
    a) eic -> vru... -1/2 cti, -5000U (to samé i vru -> eic),
    b) mmo -> eic... +-0 cti, +1000U (to samé mmo -> vru),
    c) eic -> mmo... -3/4 cti, -9000U (to samé vru -> mmo),
    d) vstup k mmo: 0, vstup k eic, nebo vru: +5000U.

    2)
    mmo 2000 hráčů,
    eic 3000 hráčů,
    vru 4000 hráčů.
    a) mmo -> eic... -2/3 cti, -7000U,
    b) mmo -> vru... -3/4 cti, -9000U,
    c) vru -> mmo... +-0 cti, +1000U,
    d) vru -> eic... -1/3 cti, -3000U.
    e) vstup k mmo: +5000U, vstup k eic: +2500U, vstup k vru: 0.

    Čísla jsou jen orientační. Vytvořil by se vzorec, podle kterého by byl výpočet proveden. Rozhodující by byl poměr hráčů mezi přecházenými firmami způsobem, který je doufám patrný.

    +hráči: Vyrovnanější hra, seberealizace i v akcích, kde to dříve nebylo možné, snažší lov na normálních mapách.
    +klany: To samé.
    +BP: spokojenější hráči, nižší zisk hráčů z PLD (při vyvážených firmách se tam bude více bojovat).


    -hráči: Ti co jsou v silné firmě přijdou o snadné zisky z pld a automatické výhry v akcích, na nichž se ani nemuseli podílet - některým z nich se to nebude líbit.
    -klany: To samé
    -BP: Jako obvykle programování, ale žádný mazec (zavést jeden vzorec pro přidělování postihů/odměn při přechodu mezi firmami/registraci).
     
    Naposledy upraveno: 22/3/15
  2. Troška ti k tomu ale pridám jednu myšlienku,ja som u EIC,najsilnejšia firma,ked si zarobím nejaké tie brány muníciu,plánujem ist do MMO najslabšia firma, prečo tam? sú tam najmenšie ranky, čiže ja by som mohol nejakým sposobom skočit aj na plukovníka,
    pokial by som nič nestracal a ešte k tomu dostal bolo by to velmi výhodné,možno by to pomohlo že hráči by prestupovali koli rankom a hodnostiam a tým pádom že by nič nestratili by pomohli firme,ale vezmi to aj tak že niekto by tam išiel len koli ranku a to by bolo všetko.
    všetko + sa dá vždy nejako zneužit, napríklad hráči by chodili do firiem sa len nafarmit a vylepšit a potom by proste odišli.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  3. -xghost-

    -xghost- User

    Nojo jenže rank není všechno. Navíc to tak mám zcela záměrně. K čemu je být generálem padlého národa, jednookým mezi slepými?... Právě to bylo úmyslem - do firmy, kde jsou na tom špatně když přejde silný hráč ze silné firmy, tak ať tam je generálem. Proto bych tímto ovlivnil jak postih/bonus na cti, tak na U. Navíc to není trvalé. Když do slabé firmy nalezou hráči, postih/bonus se tím hned začne měnit v neprospěch a dál už tam nebude tak výhodné jít. Navrhovaný systém je samostabilizační :). V poslední řadě efekt, který popisuješ, ve většině případů stejně nenastane: pokud je firma slabá na počet hráčů, dalo by se čekat, že její hráči budou mít více cti - obvykle zůstávají právě silní hráči, kteří pak mají zase lepší lovy (mají větší výběr nepřátel). Tito hráči mají dost cti a když do takové firmy (slabé na počet) někdo přestoupí, bude jen dobře, když ztratí méně.

    Navíc připomínám, že střed (když někdo přestupuje do stejně početné firmy) by měl být, jako doposud (-1/2 cti a -5000U), takže po urč. době až se to vyváží (což je účelem), budou přestupy v průměru vysávat stejně jako teď.
     
    Naposledy upraveno: 22/3/15
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  4. lamiX

    lamiX User

    Já bych to udělal jak v Battlestaru. Prostě u výběru firmy přidat Automatický výběr. To nováčka hodí k nejslabší firmě a dostane k tomu ještě bonus. U změny firmy něco podobného ať se nestává, že někdo má u jiné firmy kámoše tak si počká až se ta firma oslabí a pak přejde
     
  5. -xghost-

    -xghost- User

    K poslední větě - uvědom si, že to jsou velké masy lidí. Jen tak se nestane, že firma oslabí a půjde na to čekat a nějak toho využít. Obzvlášť s tímto samostabilizačním systémem. Pokud budou správně nastaveny hodnoty, nastane změna vpodstatě jen na začátku a to právě vyrovnáním a pak už to bude stabilní +- 1/3 u každé firmy.

    Automatický výběr mě taky napadl - vlastně tato myšlenka z CSka, kde to je dost potřeba, mě vedla k tomuto návrhu. Pokud by to byla jen možnost, to by bylo dobré. Ale nutnost ne - nechtěl jsem brát lidem možnost výběru... Samozřejmostí je, že nově příchozí by viděli výši bonusu a tak by se rozhodovali mezi početnou firmou nebo bonusem.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  6. lamiX

    lamiX User

    No další možností je dát slabým firmám nějaké výhody jako třeba větší odměny za NPC, boxíky atd.
     
  7. -xghost-

    -xghost- User

    Jasně, podoba odměny by se dala modifikovat. Úprava té základní mi přišla nejjednodušší, ale kdyby se třeba nechala čest i U, jak je a dávaly se bonusy za vstup do slabší firmy, to by splnilo účel stejně.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  8. Drift1

    Drift1 User

    Já byh to udělal formou náboru.V klanu v okýnku ,,firma,, by byla náborová kancelář..pokud by ta firma ke které chci jít byla silná tak by byl nábor uzavřen...ke zbytku bych nechal návrh co vložil autor..bylo by to efektivní v tom že by měly na výběr firmy dvě a tím by se aspoň troška vyrovnalo soupeření...jak už psal ghost ranky nejsou všechno a vzhledem k tomu že jsou stále hráči co mají statísíce npc narubaných nevhodně tj. i BZ a čest tak se to ani neoplatí...když už toho dosáhnu tak na druhý den to skočí jak srna na kapotu...frčky jsou jen na nošení..
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  9. Kenny

    Kenny User

    Když se nad tím zamyslím.. pěkný způsob jak lehce vydělat urko.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  10. -xghost-

    -xghost- User

    Drift: I to by šlo, ale úplné uzavření bych dal, až když by bylo v té firmě opravdu hodně neúměrně hráčů v porovnání k ostatním firmám.

    Kenny: Koukal jsi na příklad? Kdyby v jedné firmě byl dvojnásobek hráčů, co v jiné (a to už je docela extrém), dostal by hráč přestupující z té silné do té slabé 1000U. To není žádná hitparáda. Navíc neexistuje možnost zneužití - pokud by šel zase jinam, už dostane postih a to dokonce mastnější než normálně. Jinak konkrétní hodnoty bych nechal na BP - nevím jestli jsem je nastřelil správně - mohlo by to být i tvrdší - ale zase má to fungovat jako motivace k přestupu/přidání se do firmy, která to potřebuje, tak to musí hráče "trochu" nalákat.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  11. Kubino

    Kubino Guest

    Treba si uvedomiť z akých dôvodov prechádzajú hráči. Potom zistíte, že nejaké urídium nezmení rozhodnutie hráčov. Skôr by som to uberal tým smerom, že nováčika (tak ako server) hodí do firmy, ktorá to najviac potrebuje.
     
  12. TRIXT

    TRIXT User

    -xghost-: Nevím zda jen podle počtu hráčů je možno vyhodnotit sílu firmy. Např. na CZ1 má VRU nejméně hráčů, přesto v rámci probíhající akce "Dominance" si dokázala podmanit PVP mapy (dříve tomu tak nebylo). Bude asi hodně záležet na tom, jak dokáží klany dané firmy spolupracovat, zda se nehádají, kolik hráčů je ve hře opravdu aktivních atd. Myslím si, že to není vůbec jednoduché správně rozhodnout, která firma je na tom nejhůř. Ale tvoje myšlenka jde asi správným směrem.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  13. -xghost-

    -xghost- User

    Kubino: No to jsem si říkal také, ale nechtěl jsem hráčům brát tu možnost rozhodnutí. Radši bych, aby se ty postihy/bonusy udělaly tak, aby byly dostatečně motivující. Proto jsem do toho zahrnul i čest, na kterou by mohlo zabrat dost hráčů. Každopádně kdyby se to zrealizovalo tak, jak píšeš, byl bych také spokojený. Jen na okraj (je to tu OT, tak sry); to už tak funguje, že když přijde nováček, tak mu to vybere server samo? Tedy, že není možnost vybrat si?

    Trixt: Nojo s tím počítám, že tam, kde je hráčů málo, zůstala obecně elita a neznamená to, že ta firma není silná (palebně). Ale nešvary, které popisuji a chci odstranit - není co lovit, pld "patří" jedné firmě, a částečně i ty velké akce (neříkám, že nemůže nějakou občas vyhrát početně slabá firma), jsou způsobeny především počtem hráčů, nikoli celkovou silou.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  14. Kubino

    Kubino Guest

    -xghost-
    ano, česť by mohla zavážiť avšak ľudom, čo skáču po firmách o česť nejde, pretože to robia aj pri -50%.

    Btw. áno to tak funguje, ak sa registruješ na neutrálnej doméne napr. darkorbit.sk. Rôzne reklamy na hru čo vyskočia a človek na ňu klikne môžu smerovať na konkrétny ale aj náhodný server, výber tam ale nie je.
     
  15. sadild2

    sadild2 User

    Konečně po dlouhé době dobrý nápad ;) ...... Mě napadají dva způsoby jak dosáhnout tvz 1:1:1 ..... 1) firma s mnohem větším počtem členů by získávala čest obtížnejc :) , 2) firmy z mizivým přísunem hráčů by dostávalo pravidelné bonusy , až do vyrovnání :)
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  16. -xghost-

    -xghost- User

    Kubino: Dík za vysvětlení. Jinak lidí, kteří skáčou po firmách, se návrh skoro vůbec nedotkne - jedním směrem budou mít menší postih, druhým směrem budou mít větší postih. Stejně se to nedotkne skalních hráčů pevně loajálních své firmě. Je otázkou zda je vůbec dost hráčů, které by navrhované změny přiměly/odradily k/od přechodu. Podle mě ano - ti kdo zvažují přechod do slabší firmy, protože nemají co lovit; dále ti, co uvažují o přechodu do silné firmy kvůli snadnému sběru pld (a díky většímu postihu si to rozmyslí), apod. - to je má cílová skupina.

    sadild2: To, co píšeš v 1) a 2), je docela razantní. Ale účel by to také splnilo. Cokoliv, co přiblíží stav tomu 1:1:1, se mi líbí. Ale nezapomeň že BP nové odměny moc rádo a často nezavádí.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  17. Asi tekhle. Když sem ve firmě kde je nejmín hračů, tak mě to nevadí, protože aspon mám víc cilů. Navíc je víc prostoru na farmu. Sice se složitě dostává na akce firem atd, ale v době kdy je v modě mít smišené klany, jsou tyhle akce stejně oničem, takže se jich ani neučastnim. Na tohle sem už měl vlastní podobne tema, ikdyž tam šlo o něco trochu jiného. Když chce někdo přstoupi tak je mu jedno jestli ho to bude stát 5000U nebo 50 000U, navíc většině hráču tu už o čest moc nejde.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  18. baty77

    baty77 User

    Bylo by dobré toto nějak řešit, ale tímto stylem podle mě ne. Už teď, co mě tak napadá, by se to zneužívalo, protože, přiznejme si, známe ,,svoje lidi". Dal jsem NE, ale kdyby to bylo lépe pořešené, možná bych dal i ano (bohužel mě nenapadá nic nezneužitelného).
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  19. -xghost-

    -xghost- User

    Pokud píšeš, že by to bylo znužitelné, napiš i jak.
     
    -baghira2- a bhagira22 tohle ocenili.
  20. Kubino

    Kubino Guest

    On to asi myslel tak, že by sa doholo viac ľudí, čo neviem či je reálne.
    V príklade jedna by 3000 (alebo dokedy by bol bonus) ľudí z MMO skočilo k EIC. Tým pádom by EIC malo napr. 7000 hráčov a MMO 5000. Zmenil by sa prepočet a zase by ponúkalo bonus keby išli hráči k MMO a nejaký počet by sa k MMO vrátil bez odpočtu cti a s bonusom urídia.

    Samozrejme vzniká otázka či toľko námahy stojí za 10 000 urídia, podľa mňa nie. Tento návrh by som v praxi uvítal kedže mám v pláne ísť práve zo silnej firmy do slabšej, mrzí ma ale tá česť. Avšak nakoľko som realista dovolím si povedať svoj názor, že toto BP nespraví, ich vývoj sa uberá iným smerom -> nové akcie, nové hrozby, nové predmety.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.