Multi-firemné klany a ich diplomacie - Riešenie?!

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -••ÐełteN••-, 3/8/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Vyrieši tento návrh problém s multi-klanmi a ich diplomaciou?

  1. ÁNO

  2. NIE

Výsledky jsou viditelné až po hlasování
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Multi-firemné klany a ich diplomacie
    Prosím, ak už čítate tak celé a pozorne! Následne sa zamyslite či mám pravdu, potom hlasujte.

    Zdravím, ako už vieme tak darkorbit má už veľmi dlhú dobu problémy s vyriešením multi-klanov a ich diplomacie tzn. (klany, v ktorích sú hráči poskladaný z viacero firiem a tieto klany majú medzi sebou vo väčšine prípadov spojenectvo). Viem že tu je aj téma kde sa rieši práve tento problém, ale z môjho pohľadu je neprehľadná, skôr sa tam hráči hádajú namiesto toho aby navrhli objektívne riešenie a tak som sa rozhodol že to spravím touto formou a založím tému. Navrhujem jednoduché riešenie, no pri realizovaní sa bude musieť upraviť viac vecí, ktoré len posunú darkorbit vpred. Tým že sa to nerieši, sa hra posúva dozadu viac a viac...

    Tento nápad som mal v hlave už veľmi dlho + mnoho ďalších ešte mám. Teraz k veci, určite to nie je prospešné pre hru nakoľko kazí celý jej zmysel. Každý hráč si pri zakladaní účtu vyberá firmu a očakáva, že za tú firmu bude aj bojovať. No tak to už dlho nefunguje, tie časy sú preč a treba s tým niečo spraviť. V realite to vyzerá tak že každý hráč je znevýhodnený a to práve kvôli tomu že multi-klany vládnu serveru. Namiesto pomoci, ktorú by mal dostať od hráča istej firmy, ho ten hráč pošle na základňu aj s kamarátom z klanu, ktorý je iná firma. Viem že sú možno servery kde to tak neni, resp. neni to v takej velkej forme. Ale drvivá väčšina serverov je skazená multi-klanmi a ich diplomaciami.


    To všetko platí aj na akciách a eventoch ako sú napr.
    Spaceball - 3 firmy hrajú vesmírny futbal, tá firma ktorá spôsobuje väčší dmg do lopty dá gól a získa cargoboxy so špec. odmenami. Firmy sa doslova bijú o loptu, vznikajú krásne boje na velkej pvp mape. Realita? Jedna aliancia, ktorú tvoria ďalšie klany pospájane členmi zo všetkých firiem má celý spaceball pod rukou. Nič zaujímavého sa tam nedeje, ak nepríde druhá aliancia. V prípade že sa na 4-4 dostane hráč bez klanu alebo hráč, ktorý neni v aliancií týchto multi-firemných klanov tak si tam nezahrá.

    Hitac - Po spodných mapách x-3, x-4 lieta hitac, každý hráč ho chce strielať, chce predsa odmenu. Človek by čakal že nakolko 3-4 je vru mapa, tak to bude mať vru aj pod kontrolou. Realita? Je tam 10 multi-klanov, ktoré majú medzi sebou spojko a strielajú si spolu, nikoho iného nepustia. Keby neexistovali tieto multi-klany tak by sa tam firmy strielali ako divé a to by bola pravá zábava. Teoreticky si myslím že by iná firma na cudzej mape ani nebola. Hráč by nabehol na cudziu mapu a čakalo by ho tam 60 nepriateľských hráčov a po tomto vyriešení by mu už nesvietili na zeleno :D

    To boli len 2 príklady, je toho omnoho viac napr. cubikony, demaner a vlastne všetko, čo sa odohráva na mapách,.. Nemusia to byť ani rôzne eventy, ako som písal hráč si nestrelí ani do cubikona lebo ho zničí klan vlastnej firmy s členmi cudzej firmy. Určite sa aj vám stáva že strielate nepriateľa ale namiesto toho aby vám hráč vašej firmy pomohol, urobí opak a zostrelí vás. Princíp tejto hry je pokazený... To isté platí aj so samoletkami ale to je iná kapitola, to si necháme na neskôr.

    Nehovorte mi že by ste neboli za to keby sa hrá za firmy, nie za klany a ich aliancie. Je to úplne choré. Podľa mňa stačí jednoduché riešenie a to je tieto klany obmedziť.

    Riešenie multi-firemných klanov
    - Klany, by museli mať zvolenú jednú firemnú príslušnosť. MMO, EIC alebo VRU.
    - Ak klan bude mať firemnú príslušnosť EIC, musí mať len hráčov tejto firmy. V tomto prípade by bolo všetko v poriadku. No ak bude v klane hráč inej firmy, klan bude obmedzený.

    Obmedzenia klanu:
    → O 50% menší zisk cti (z dôvodu nečestných praktík)
    → O 20% menšie udeľovanie poškodenia resp. o 20% nižší dmg (Hráči takéhoto klanu hrajú spolu a tak isto aj ničia hráčov spolu čo znamená že útočia aj na vlastnú firmu, preto aj ten dmg)
    → O 25% menší zisk urídia (zo všetkého)
    → O 10% menší počet munície z brán


    Dlho som rozmýšlal aké obmedzenia by to boli, chcel som to vymyslieť tak, aby bola stále možnosť mať multi-klan ale nakoľko je to "nečestné, nefér" tak bude ten klan obmedzený. Z môjho pohľadu by to bohato stačilo a neni sú to žiadne extrémy. Hráči by si hneď rozmysleli či sa oplatí byť v takom multi-klane. Následne by začali vznikať klany hrajúce za firmu a máme tu späť to čo kedysi bolo normálne. Neni toho veľa, no som si 100% istý že by to vyriešilo multi-firemné klany. Multi-klany tvoria hlavne silnejší hráči a silnejší hráči si potrpia na dmgu, cti a samozrejme uridium a munícia. Práve preto som to vymyslel na takýto štýl. Treba to brať z pohladu toho že tí hráči sú vlastne nepriatelia hrajúci spolu a tým pádom sa zvýhodňujú. Je ich veľa, takže ľahko robia česť na ranky a majú pod kontrolou to čo by za normálnych okolnosti nemali. Dmg som zdôvodnil vyššie. Urídium a munícia sú taktiež zaslúžené tresty.

    Teraz ako vyriešiť diplomacie? Po obmedzení multi-firemných klanov, by hráči naskákali do klanov svojej firmy a dali by si spojenectvo (a sme tam kde sme boli).

    Riešenie diplomacie
    - Spojenectvo by bolo možné len v rámci svojej firmy. To znamená že EIC klan by nemohol mať spojenectvo s vru klanom ale len s iným EIC klanom

    - Pakt o neútočení - tzv. "PON" by bolo možné dať svojej ale aj cudzej firme ale len obmedzený počet, konkrétne 2 (Každý klan by mohol mať 2 pakty o neútočení aj s inou firmou)
    Poznámka: Nakoľko si myslím že by to chceli klany obabrať tým že si dajú navzájom všetci PONKA, tak by bolo možné udeliť len 2 ponka, tzn. že aj keby vznikne aliancia, tak nebude väčšia ako 3 klany.

    A posledná vec, ktorá by sa musela upraviť aby sa zamedzilo multi-klanom a alianciám sú odmeny z akcií ako Team deathmatch, bitka o bóje, spaceball, invázia, sektor kontrol.

    Odmena z akcií by sa musela zvýšiť a rozbehnúť iným smerom, ide vlastne o to že momentálne odmeny z týchto akcií (mám na mysli akcie, ktoré sú vypísané vyššie, tie čo sú pravidelne opakujúce sa a tie ktoré slúžia na porovnanie síl firiem) sú nič. Pred 6 rokmi LUXUS, teraz o to nezakopne ani lvl 10. Odmena by musela byť taká aby každý hráč chcel bojovať za svoju firmu, aby mal motiváciu že keď pomôže vyhrať svojej firme spaceball tak sa mu to aj vyplatí. To si nechám zase na druhú tému hneď ako sa bude dať ju založím.

    ________________________________________________________________
    Pozitiva pre hráčov/klan/bigpoint: Začne sa hrať konečne na firmy, nebudú multi-firemné klany a ich aliancie, ktoré ničili zmysel/princíp hry. Viac spokojných hráčov. Hra dostane doslova rework ale tým správnym smerom. Každý vieme že do hry sa stále niečo pridáva no vo väčšine prípadov sú to neužitočné veci. Toto je 1 z 2 veľkých problémov darkorbitu a pri tom stačia na to veľmi jednoduché riešenia.

    Vplyv na vyváženosť a hratelnosť:
    Ako som uviedol vyššie, začne sa hrať na firmy, originálny zámer hry bude opäť hratelný. To znamená aj akcie ako spaceball, bitka o boje, TDM, spaceball, sektor kontrol budú zase hratelné a zábavné. Zredukovaný počet zostrelov vlastnej firmy (začne vás ničiť nepriateľký hráč a vlastý mu pomáha, vo velkej časti sú to práve multi-klany). Multi-klany nebudú mať pod kontrolou akcie

    Negativa pre hráčov/klan/bigpoint: Nech sa na to pozriem z akéhokoľvek uhla pohľadu tak nevidím žiadne. Možno niekto napíše že hráva s kamarátom v klane, ale nie sú rovnaká firma. A práve preto sa multi-klany nerušia ale obmedzia a keď im to prekáža tak sa nemôžu sťažovať, nakoľko princíp hry je stavaný na 3 firmách bojujúcich proti sebe.


    Záver: Ja si myslím, že to čo som tu napísal je prepracované a premyslené. Bral som to z akéhokoľvek uhla pohľadu a je to vybalancované ako sa len dá. Každý kto to prečítal celé mi musí dať za pravdu. Nie je to nič ťažké, je to založené na tom čo v hre už je, len to treba upraviť. Kedysi to bola zábava hrať s kamarátmi, tie boje firiem, tie veľké súboje, akcie... To bola tá hra, ktorá ma bavila. V momentálnom stave darkorbitu sú firmy len farebná gulička vedľa tvojho strach-nesúceho mena. Nič viac a to treba zmeniť. V hre treba upraviť veľa, vecí. A tým nemyslím kozmetické dizajny atp. Ide o veci, ktoré ovplyvňujú hratelnosť hry. A na tento smer budem vytvárať návrhy. Hlasuj v ANKETE. Ďakujem že si si to prečítal do konca, pomôž zmeniť hru k lepšiemu. Taktiež ma to chytilo trochu za srdce tak som sa nechal uniesť a trochu rozpísal, snažil som sa čo najmenej :D


    Prosím, píšte len rozumné príspevky ohľadom danej témy, ak nesúhlasíš napíš PREČO
     
    Naposledy upraveno: 5/8/18
  2. ZOHAN

    ZOHAN User

    Krásný a dlouhý návrh. Škoda tvého času, ale snaha se cení.
    napsal jsi toto :
    Nějak jsem nepochytil, jak tomuto chování zamezuje tvůj návrh? Jako, že jeden je rudej v omezeném multiklanu a
    jeho druhý kamarád je z jiné firmy a bez klanu a co mu jako zabraňuje střílet vlastní firmu?
     
  3. Celá téma sa točí okolo multi-klanov, ty píšeš úplne o niečom inom. Strielanie vlastnej firmy bude, ale mne ide o to aby neboli multi klany, vďaka ktorím je strielanie vlastnej firmy bežná vec na dennom poriadku. Chcel som tým povedať "nebudú multi-klany, nebudú ani takíto hráči" resp. bude ich o dosť menej. Návrh neni o tom zredukovať strielanie vlastnej firmy, ide o to zredukovať multiklany, ktoré rozbíjaju princíp hry. A do multi-klanov patrí aj strielanie vlastných firiem. Vlastne len narážaš na to že som sa zle vyjadril. Koľko klanov z top 20 je čisto len 1 firma? U nás myslím že ani 1. Tak si zrátaj o koľko hráčov strielajúcich vlastnú firmu bude menej, keď ti ide o to
     
    Naposledy upraveno: 3/8/18
  4. -baghira2-

    -baghira2- User

    Veľmi krásne si to napísal. Hovoríš mi tým, priamo z duše. Prečítal som si to úplne celé a 100% s tým súhlasím.
     
  5. ZOHAN

    ZOHAN User

    Delten napsal :
    Netuším, na jakém serveru hraješ a netuším, i kdyby toto prošlo, tak co by se změnilo??? Vůbec nic. Věř tomu, že hráči vymyslí vždy nějakou skulinu v systému a záměr tvůrců hraní na firmy je už nenávratně pryč.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
     
    Naposledy upraveno: 5/8/18
  6. Keby radšej napíšeš niečo rozumné a nie
    Povedz mi 1. Čo vymyslia?
     
    Naposledy upraveno: 3/8/18
  7. Čítal si to celé? Mám pocit že si vynechal najdôležitejšiu časť "Prosím, píšte len rozumné príspevky ohľadom danej témy, ak nesúhlasíš napíš PREČO"

    Sú to veci, ktoré treba riešiť,.. Toto pochováva hru a nie kozmetické dizajny a podobné srandy. Ide o to že takáto úprava by to dokázala zmeniť a z časti vrátiť na správnu cestu. A ak máš iný názor (rozumný) tak píš a odôvodni. Doteraz si mi nič rozumné nenapísal
     
    Naposledy upraveno: 4/8/18
  8. ZOHAN

    ZOHAN User

    Prečo? Pretože nikdy a nikdo se tady z BP nezajímal o nějaké návrhy na vylepšení jejich produktu a už vůbec by nečerpali z cz/sk komunity zde na foru? Už to chápeš?
    A když už chceš kritiku? Tak třeba sahat hráčům na uridium, které se dá koupit i za reálné peníze, chtěl bych vidět, jak by jsi to právně ošetřil ve VOP a ještě potom řešil , kdyby někdo omylem vstoupil do multiklanu? Jak chceš naprogramovat prodlevu mezi posláním přihlášky a jejím schválením a co kdyby se mezi tím změnil multiklan na poctivý firemní klan? A omezovat diplomacii? Je tam spousta nesmyslů a nejasností a toto by snad mohlo i fungovat pouze na malém prázdném serveru. A momentálně priorita je právě spojování a potom budou na řadě opravy chyb, nové úkoly a nový klient? Počítám, že otázka multiklanů se bude řešit někdy kolem roku cca. 2025?
     
  9. Kto povedal že sa bude siahať na kupované uridium? Veď to by nedávalo rozum... Keby sa zmenil multi-klan na poctivý klan tak by obmedzenia jednoducho zmizli (ako boostre). Obmedzovať diplomaciu by bolo treba, inak multi-klany nezmiznú a som fakt zvedaví ako by si to vyriešil ty, keď toto mi príde ako jednoduché riešenie s tým že multi-klany sa nezrušia celkovo ale sa len obmedzia. Ja si pamätám hru, keď sa kvôli klanu menila firma, to sa ešte na firmy hralo v tom čase.
     
    Naposledy upraveno: 4/8/18
  10. Earthquake

    Earthquake User

    Jednoznacne ano, ale PON by si nevedel dat nikomu inemu len vlastnej firme. Ty pises o 2xPON inej firme. Staci, ze tri najsilnejsie klany si daju PON a sme tam kde sme boli. Ziadne obmedzenia, jednoducho MMO klan si moze zobrat len MMO hracov a nikoho ineho. PON len medzi vlastnou firmou a aj spojenectva, to by navratilo stary darkorbit. Ak jedno z toho bude inak ako som napisal, tak urcite by si hraci vedeli najst cokolvek, len aby mohli hrat zase spolu a ver mi, ze ak by boli len dve pon inej firme. Tak by sa zrusilo par klanov a urobili tri PLNE nove klany...kazdy klan by mal maximalny pocet hracov. A to by si videl potom, ze ked 150 silnych hracov z troch firiem dojde na spaceball na boostroch.

    edit:
    Do roku 2025 uz bude client.exe, pretoze flash uz konci o par rokov. A ja odmietam hrat este v roku 2020 na Browseri. Co by ponuklo client.exe? Minimum lagov, moznost grafickeho vylepsenia, pre tych ludi, ktori maju graficke karty na poriadnej urovni a konecne novy rezim hrania. A ja si nemyslim, ze do roku 2025 BP vydrzi s touto hrou ju dalej takto tahat.
     
  11. Zas ide o to že PON tu bolo kvôli tomu neútočeniu s nepriateľským klanom a takto by sme ho jednoducho vymazali z hry. A myslím si že všade kde sú tieto aliancie, tak sú minimálne 2, ktoré bojujú proti sebe a práve preto by nevznikli kvôli tomu ponku žiadne nové (hráči sa neposkladajú). A aj keby, 3 klany nemôžu ovplyvniť celý server. Teraz? Ano aliancia ovplyvní server, ale kvôli tomu že je v nej 10 klanov...
     
  12. Earthquake

    Earthquake User

    3 klany nemozu ovplyvnit cely server? To ti tu pisem, ze kebyze sa tych 150 hracov stretne komplet vyfullovanych na boostroch spolu na spaceballe tak ako bola by to apocalypsa.
     
  13. jaritko

    jaritko User

    Zákaz medzifiremnej diplomacie nic nevyrieši. Jednoducho sa dohodnú na TS, že z jedného multiklanu urobia tri firemné a budú spolupracovať ďalej ako doteraz.
     
  14. -baghira2-

    -baghira2- User

    jaritko zákaz medzifiremnej diplomacie, práveže to vyrieši. Ale musí ísť, spoločne so zákazom streľby na vlastnú firmu.
    - Bez toho, to nebude mať žiadany efekt.
     
    bhagira22 a Wings-scorpion-Ali tohle ocenili.
  15. jaritko

    jaritko User

    To už je niečo iné. Len nie je riešením úplne ju zakázať, pretože to by tiež niektorý využívali na škodenie vlastným (napr. pokladanie mín pod loď bez možnosti sa brániť). Stačilo by znemožniť útok na vlastnú firmu ak bojuje s cudzou firmou, plus nejaký čas po boji aby ťa nemohol doraziť rozbitého.
     
  16. Myslím že zakázať strelbu na vlastnú firmu nie je dobrý nápad. Aspoň mi to tak na 1 pohľad nepripadá. To už je individuálna vec, ktorá neovplyvňuje celkovú hratelnost hry ako multi-klany a ich aliancie.

    Ono musíš brať do úvahy že aj keby sa spoja (čo si nemyslím, nie každý si sadne natoľko, aby sa spojili hlavne ak sú to globálne servery) tak by stále firmy mali početnú prevahu,. A po obmedzení multi-klanov by sa niektorí hráči uvedomili, určite by sa veľa hráčov zamyslelo a dalo by prednosť firme.
    Jedna poznámka: 150 hráčov je celkovo v 3 klanoch pri plnom počte, no viac ako 50% aktivitu nedosiahneš. Možno som aj to prestrelil :) Firmy by mali stále prevahu. A ako dlho by ich bavilo hrať proti takej prevahe?

    A vzhľadom aj na toto, treba zvýšiť odmeny z akcií ako spaceball, tdm, invazia, bitka o boje, sektor kotrol (všetky firemne akcie). Ak sa zvýšia odmeny, tak aby zaujali hráčov a motivovali ich k tomu hrať za firmu tak to bude to pravé orechové. Predsa len, nie som si istý ale menili sa niekedy odmeny z týchto akcí? Keď 1 firma vyhrá spaceball tak by mala dostať takú odmenu aby sa tie 3 hodiny v danom dni čo obetovali na spaceballe aj oplatili nie? Ja mám pocit že všetky tieto akcie sú stavané na štýl "Mineš 10x tolko ako dostaneš"
     
    Naposledy upraveno: 4/8/18
  17. jaritko

    jaritko User

    No mne skôr vadí to, že sa snažím vyhnať cudziu firmu z našej mapy a od chrbta ma začnú strieľať 2-3 vlastný z rovnakého klanu ako je on. Čo sa týka tebou uvedených akcií, tak tam by museli enormne zvýšiť odmeny aby na ne hráči začali opäť chodiť. Neviem ako inde no u nás sú až na spacebal ignorované a aj tam všetci len čakajú na nejakého dobráka, čo im pritiahne loptu aby mali odmenu za nič. Tam by to tiež chcelo upraviť pravidlá. Nestrieľaš loptu - nevidíš boxík.
     
  18. ZOHAN

    ZOHAN User

    Delten napsal :
    Doposud jsi neodpověděl na mou jednoduchou otázku, jen jsi začal urážet a pak napíšeš takový nesmysl?
    Už jsi viděl v akci alespoň 30 hráčů na jedné mapě ze stejného klanu?
     
  19. - Ja nikoho neurážam, kde som koho urazil?
    - Doteraz si nenapísal nič rozumné/lepšie
    -
    - Pointa 30 hráčov na 1 mape z istého klanu je?
     
  20. ZOHAN

    ZOHAN User

    Ty napíšeš toto do návrhu, všechno chceš omezovat a nejsi schopen ani odpovědět na jednoduchý dotaz?
    Delten na psal :
    Pokud tohle považuješ za rozumné, tak bych chtěl vidět programátora, který by tohle bez jediné chybičky dostal do hry?
    Zapomínáš na skupinové brány a samotnou skupinu složenou z více klanů nebo hráčů bez klanu?
    P.S. Ta otázka zněla: na jakém serveru hraješ, že tam pár hráčů ovládá server?
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.