Oznámení Nedostatek FPS

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Cicík, 23/5/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Cicík

    Cicík User

    Dobrý den.
    Nejspíš nejsem první a ani jediný, kdo má tento problém.
    Mám ukrutně málo fps ve 2D.. 3D jede v poho, ale nedá se na to koukat :/
    Po posledním update, co byly lagy všude, mi fps nejdou nad 30 i po fixnutí problému. Přijde mi, že BP se snaží 2D úplně zrušit.. Pomalu, ale jistě ho dělají čím dál více nehratelným :/

    Nemohl by prosím někdo z moderátorů tento příspěvek dotlačit do BP ?
    Na Facebooku mi přijde, že je feedback zajímá, ale to je možná tak jediné. Žádné změny a ohromná spousta hráčů má ještě slabší stroj, než já.

    Dále v obrázku: [​IMG]

    Předem děkuji za rady, či pomoc.
     
  2. TRIXT

    TRIXT User

    Cicík: Ono to asi bude tím, že do hry přidali mnoho nových prvků, které se musí v rámci hry vykreslovat. Designy na lodě, letouny, PETy, nové bedny, nové suroviny, formace atd. Ono se to nezdá, ale množství grafických prvků, které se mohou sejít na mapě opravdu výrazně za ty dva roky narostlo. Ve 2D režimu se o vše stará CPU a v tom asi bude problém. Ve 3D mu s vykreslováním úplně zásadně pomáhá grafická karta. Osobně si myslím, že 2D bude do budoucna čím dál tím hůře udržitelný. BP to nemá vůbec snadné. Polovina hráčů volá po novinkách, druhá pak chce "old style". Ať se BP rozhodne jak se rozhodne, vždy bude její rozhodnutí pro některou skupinu problém. Jediné na co mohu sázet je to, že hra přiláká nové uživatele. Proto se také snaží o modernější vzhled a graficky rozmanitější hru, aby obstála v konkurenci další plejády on-line her.

    P.S. Nemyslím si, že by BP nevědělo o tom, že určitá část hráčů zůstává u 2D. K danému problému jsi se mohl vyjádřit v anketě, která ti od BP přišla emailem. Učinil jsi tak?
     
    PaiMei tohle ocenil(a).
  3. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    No nevím, jestli jsou to na obrázku parametry tvého PC tak by jsi se hrou neměl mít problémy. Osobně mám notebook ještě větší bramboru než ty a hraji 3D úplně v pohodě, dokonce plynuleji než 2D. Důvod proč by to tak mělo být napsal výše Trixt.

    Ono také jde o to co máš k tomu ještě puštěné, ať už jsou to programy na pozadí, jako aktualizace, TS, Skype, další otevřené záložky v prohlížeči, apod. které jen žerou výkon. Schválně se zkus podívat do Správce úloh co vše ti žere RAM a procesor a kolik jich zabere samotný prohlížeč se spuštěnou hrou. Dále hodně u prohlížečových her pomáhá dělat pravidelně aktualizace(udržovat hlavně updatovaný FP) a čas od času vyčistit mezipaměť.
     
  4. |Oromë|

    |Oromë| User

    TRIXT Urcita cast? 70% elitnych lodi lieta v 2D. Malokto bezi len v 3D a BP si to plne uvedomuje. ;)

    Teda aspon tak to je v mojom okoli. Behal som rozne TSka, Rumunsko, Bulharsko, Cesko, Svk, Nemecko, Turecko atd atd... hravam globalky a preto komunikujem skor s hracmi z inych krajin. Vacsina z nich lieta prevazne v 2D.

    3D volia skor hraci co nemaju dostatocne vykonne pc.

    Cicík No musim s tebou nesuhlasit. Ja hram len 2D a mam fps pri zatazi 30-45, pri klude 51-61. Fps 22 v klude je skoro nehratelne a rozhodne to nie je sposobene hrou a uz vobec nie 2D. Bud mas pc dinosaura alebo je chyba inde. Sice boli v poslednej dobe problemy, no 2D bezi uplne rovnako ako po minule mesiace.

    A nemam ziadnu hernu masinu, obycajny ntb za 500 eciek a hram na dsl wifine.

    PS: i3 core by to malo rozchodit ale je to nizky procesor, dava sa do nizsich tried a pri kupe takeho pc necakaj zazraky.
     
  5. Cicík

    Cicík User

    Děkuji za rady. 3D mi také jede na 50fps, ovšem to nemůžu hrát... nelíbí se mi to a nebaví mě to :/ Jinak anketu jsem vyplnil .. snad to k něčemu bylo :)
    Ve 3D jsou ty lodě a designy takové o ničem .. bez života .. jenom jako 1 textura .. vyblité, ale kdyby to nějak prokombinovali s 2D, byla by to bomba.
     
  6. |Oromë|

    |Oromë| User

    Cicík Ano, prave preto drtiva vacsina elitnych lodi hra 2D. 3D je take nejake, onicom + zbytocne prekombinovane efekty, to akurat rusi pri boji atd atd...

    2D ma stale obrovsku komunitu, preto necakam, ze by ho BP zanedbavalo. 3D je menej narocne, no 2D je stale rovnako plynule hratelne aj na priemernych PCkach. Sam aktivne pouzivam len 2D a hram bez vacsich problemov.

    Pozri
    1. Nizka kategoria pc, tam sa 2D rozchodi ale celkovo je tam viac lagov, pri zatazi fps pada a podobne, proste pc nestiha.
    2. Stredna kategoria, drtiva vacsina pc, od 400 euro vyssie cca, tam je hra plynule hratelna, iba mensie problemy pri vysokej zatazi na mape(crazy cuby a podobne)
    3. Vyssia kategoria, tam uz su i7 core a podobne, pc su drahsie, no odost kvalitnejsie. Tam by malo byt 2D plne plynule, aj pri crazy cuby, fps pada minimalne. Jeden hrac z mojho serveru ma podobne pc a 2D mu islo hladucko.

    V samotnom 2D nie su chyby, akurat 3Dcko sa da rozchodit plynule aj na slabsich masinach.


    Ake mas vlastne pripojenie, prehliadac a parametre pc? Popis nam to a uvidime ci ti pomozeme.
     
  7. Cicík

    Cicík User

    Mám ntb ASUS X75V:
    6gb ram
    dvoujádro intel i3, 2,4GHz
    2gb grafika nvidia geforce 740m

    internet 8Mbps download a upload 0.6-1Mbps

    jinak ve 2D má lagy například i Eastern (jak je vidět z mnoha jeho videí), který má nasa komp :D

    Eastrenův kanál: https://www.youtube.com/channel/UCWB1h6-qTUI1QEXJAmbjI6Q
    -----------------------------------
    Toto už vůbec nechápu ? Co by jste mi doporučili udělat ? :D
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 24/5/16
  8. Korben

    Korben User

  9. Cicík

    Cicík User

  10. [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 24/5/16
  11. |Oromë|

    |Oromë| User

    Cicík Uf no ten upload a download je teda riadne slaby + jiter ti uz ide trosku hore. Ako no pri tomto sa sice da hrat ale ziadna slava to nebude. Mimochodom, test mas robit na Frankfurt.

    + Skus prehliadac maxthon, ten to casto dokaze rozbehat aj ked vsetko ostatne seka.
     
  12. Cicík

    Cicík User

    Maxthon je skoro to samé :/

    Ale napadá mě.. Nevíte, jak z prohlížeče, ze hry dostat samotný .swf file a rozběhnout to na Adobe Flash Projector ?

    Je to lepší v tom, že v prohlížeči je milión dalších procesů .. AFP přehraje čistě jenom flash :)
    Myslím, že to bychom všichni potřebovali ! :)
     
  13. Zdravím mám obdobný problém jako tady kolega [​IMG]
    Jak můžete vidět většinu efektů mám staženo na minimum a i přesto mi FPS neuvěřitelně kolísají a to jak ve 2D tak i 3D, zkoušel sem různé prohlížeče ale ve většině je to ještě horší.
    Můj PC: procesor 4 jádro AMD A8-8650 3,20GHz
    RAM 8Gb
    grafika NVIDIA GeForce GT730
    Zde jsou výsledky mého připojení
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. -JAk zjistit to FPS?
     
  15. Яє¥•Tђє•Łєgєηđ stačí zmáčknout klávesu "F". Pak se ti zobrazí vlevo nahoře (viz. obr. v tématu). Samozřejmě musíš mít povolené klávesové zkratky.
     
  16. Cicík

    Cicík User

    "to fps" :D FPS = Frame Per Second = Snímek za sekundu
    Když budeš mít míň snímků za sekundu, bude to zasekané :) čím více, tím lépe ;)

    Defaultně nastavená klávesa "F"
     
  17. Mupit

    Mupit User

    mám stejnej problém
     
  18. V nejvyssi kvalite mi to skace 7 az 24 na normalnich NPC na 3-3 na nejmensi je to i 45 az 33
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.