Nefunkčný chat

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem L.i.n.d.a, 13/5/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Pucikocour

    Pucikocour User

    Ahoj, jsem jen starý a zvědavý kocour, ale může mi nějaká kompetentní osoba vysvětlit, co má DO proti české IP adrese?

    Přečetl jsem si co napsal TRIXT a jeho slova vyzkoušel u souseda, co s DO začíná. Na české IP adrese chat nejede, ať zkoušíš co chceš, ale jakmile se použije proxy a dáš tam americkou, německou, holanskou, belgickou, ruskou, francouzskou nebo španělskou IP adresu, chat jede normál v pohodě. Jen s čím nekomunikuje je česká IP adresa. Pokud to tedy funguje na jiné IP adrese, proč to nefunguje pod českou?
    Nejsem IT odborník, ale může mi to někdo vysvětlit?
     
    Naposledy upraveno: 29/6/16
    **rozárka** a MINNORIT tohle ocenili.
  2. TRIXT

    TRIXT User

    Pucikocour: Osobně bych se raději do změn pomocí VPN nepouštěl. Ne každá česká adresa je blokována. Radějji bych zkusil změnit IP adresu přidělenou tvým poskytovatelem internetu. Proč se v poslední době roztrhl pytel s blokovanými IP adresami ti tady na fóru asi nikdo neodpoví. To asi ví jen provozovatel chatu ve hře a bohužel neexistuje žádná možnost, jak s ním komunikovat. ;)
     
  3. A proč to mněníte a máme mi něco mnětit snad problém je na jejich straně jestli nas pobanovali tak ať laskavě nas odbanuji kdo zaplati náklady na změnu ip adresy a máme to řešit mi uživatelé když je chyba ze strany provozovatele všeci jsme dali své id tak ať makají oni. Navic ja teď změnim IP a kde mam nějakou zaruku, že na novou zas nedostanu dalši ban? nikde. Mi si jako bude furt měnit IP jen proto, že oni v tom mají bordel. Nejsou shopni ani pořádně řict co se děje jen že o tom ví a pracuji na tom.
     
  4. Pucikocour

    Pucikocour User

    K tomu svému původnímu příspěvku chci dodat, že nemám potřebu a ani důvod používat jinou IP adresu. Jen jsem chtěl vědět, proč DO ve většině případů blokuje českou IP adresu, když s jinou to jde a v pohodě. Osobně si počkám jako jiní, až to opraví. Stejně teď každý je spíš u vody než tady, tak o nic nejde.
    Jen mne zajímalo, po technické stránce, proč většina českých IP adres je blokovaná? Že sem tam nějaká jde je sice hezké, ale dotyčný si moc nepokecá, když většině to nejde.
     
  5. Mno,kedže som bol z fóra poslaný na podporu,tak som sa rozhodol im napísať,to čo mi odpísali ma dorazilo
    "Dobrý den,
    Herný chat nemá nič spoločné s herným účtom ani zo serverom je to len doplnok hry.
    Viac informácii nájdete na fóre hry."
    Ako neviem ako vy ale chat je problém s herným účtom,kedže ten problém mam iba na mojom účte :)
    Takže ešte raz Vás prosím o normálnu odpoveď a nie o toto...Pretože vážne neviem či mám do BigPointu prísť osobne a tam mi poradia. Lebo takto sa nikde nedostávam -.- Chcem len jedno,vyriešiť problém,alebo aspon len NORMÁLNU odpoveď...
     
    **rozárka** tohle ocenil(a).
  6. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    »BLASTER« a pod normální odpovědí si představuješ co? Takovou jakou chceš slyšet? To tě asi bohužel zklamu. X-krát jme tu psali že problém je hlášený, nic víc s tím nemůžeme dělat. Fórum ani podpora nemá prostředky jak zjistit příčinu problému, ani jak ho opravit. A v tomto případě to může být problém i pro provozovatele hry. Protože přesně jak ti napsala podpora, chat není součást hry, je to pouze doplněk, aplikovaný do hry. Něco jako aplikace kterou si instaluješ do počítače a pak používáš. A když ti ta aplikace nebude fungovat, neznamená to že je chyba nutně u výrobce OS. Chápeš tomu?
    A teď hledej příčinu. Pokud hraješ i jiné hry než DO, nebo sleduješ dění okolo aplikací, OS a obecně počítačů, tak víš jak dlouho může trvat vydání patchů pro chyby které se laikovi zdají triviální. Ale věř tomu, pro vývojáře to žádná sranda není. Klidně se nějakého zeptej.

    Můžeš zkusit problém obejít změnou IP adresy, jak už se tu psalo, ale výsledek ti nikdo nezaručí. To je vše co ti tu můžeme poradit, nic víc dělat nemůžeme.
     
  7. problém je posunut dál :))) Bomba odpovědi vždy. Chat vlastně podle jednoho tady nepotřebujem, i bez toho se dá hrát. Vlastně i bez modulů, co mi zmizly se dá taky hrát, přeci nepotřebuju stanici. Na co jsem si pak 10 modulů dával na 16 lvl, asi ze srandy. Potřebujem na hraní vůbec lodě? Nééé, ppfff, stačí přeci pet,ne? :) A vůbec, já si zapnu jen TS, tam se o hře aspoň mluví, já jsem skromnej. Achjo ) Mějte se
     
    DaRkWaD€R tohle ocenil(a).
  8. Pucikocour

    Pucikocour User

    Ahoj,
    přečetl a dokonce i pochopil vysvětlení od Marvina. Prostě, tady naše Bystré oko a spol.+podpora s tím nic nenadělají, i když zde budeme brečet všichni jak želvy. Oni to prostě neovlivní a v podstatě jsou na tom stejně jak my, jen s tím rozdílem, že musí poslouchat naše stesky. Ale stejně mi nikdo z Vás odborníků nevysvětlil celkem jednoduchou otázku - proč chat, který je jen třešnička na dortu a není potřeba ke hře, proč on nemá rád většinu českých IP adres, když hra jede?
    Navíc se domnívám, že vysvětlení, co s tím mají za práci vývojáři je trochu mimo mísu, protože oni vymýšlí vychytávky do hry, grafiku, já nevím co, ale rozhodně zrovna oni nemluví do toho, zda je zablokovaná většina českých IP adres. A vysvětlení, že můžeme čekat na nějaký opravný patch je podle mne, starého a hloupého kocoura taky hloupost, protože pod jakoukoliv zahraniční IP adresou chat v pohodě jede, JEN nemá rád většinu českých IP adres. A že některé adresy jedou? Prostě někdo nedokázal zablokovat celou šířku českých IP adres.
    Než mě začnete nadávat, Vám se to nezdá divné?
    Když naši admini dokáží zablokovat chat za nevhodné řeči, proč by to stejné nedokázal někdo na vyšší úrovni?
    Zřejmě někomu vadilo, že na chatu hodně klábosíme a málo utrácíme, protože jiné vysvětlení téhle "závady" si neumím vysvětlit. Hezký večer

    Ještě otázka pod čarou: když chci poslat ve hře mail, čili poštovního holuba, tak mi to napíše, že vznikla neznámá chyba a mám skočit do zdi. Příjde mě divné, že veškerá možná komunikace co se zde nabízí nefunguje. Zdá se, že nejlepší komunikace se spoluhráči bude ta, že si sednu na kovový port a budu tlapkama vyklepávat morse znaky. Tak se dámy a pánové začněte učit morseovku.
     
    Naposledy upraveno: 30/6/16
    -baghira2- a MINNORIT tohle ocenili.
  9. Ani slovenské IP nejdú -teda aspoň mne.Tiež som si dovolil napísať na podporu-tiež tá istá odpoved-nič s tým nemajú a máme si to riešiť na fore
     
  10. |Oromë|

    |Oromë| User

    Pucikocour CZ servery nie su stred vesmiru, je 40 dalsich serverov a treba nato mysliet. Ten problem je skor globalny, problem nemaju len nase IP. Inak by to BP nespominal v ich twitch streame.

    Prosim ta, urcite nikto neblokuje chat ceskym hracom lebo vela kecaju, to je riadna blbost. :rolleyes: Ono to asi ani nie su skutocne IP bany. Udajne mnoho hracom funguju chaty na inych hrach BP, pritom by nemali kedze to IP ban nedovoluje. Tam bude jednoducho nejaky problem v novej verzii chatu, ten vyhadzuje chybu a sprava sa to ako IP ban.

    Hracom s dynamickou IP to nevadi, kedze si zmenia ipcku za 2 minuty cez restart routru, no problem nastane pri statickych IP.

    Bp samo spominalo, ze oni musia chat riesit s externou firmou kedze ho nespravuju a to trva. Neviem co viac by som k tomu teraz napisal. Ak nam dojde nove info o probleme, zverejnime ho, no inak vam nemame moc ako pomoct, jedine poradit.
     
  11. Pucikocour

    Pucikocour User

    V prvním příspěvku jsem psal, že jsem u souseda zkoušel VPN a že chat s cizími IP adresami komunikuje a celkem je těch států dost, tak se domnívám, že pokud by šlo o problém s novou verzí chatu, jak mi bylo vysvětleno, tak by to nekomunikovalo i s těmi jinými státy, ale s nimi je to OK. Chápu, že jsou zde i jiné servery, ale celkem by mě zajímalo, komu tedy chat ještě nejde.
    To, že se nejedená o skutečné IP bany, to je mi jasné, protože by nejelo nic, ani účet.
    OK, budu brát tvé vysvětlení a jako správný kocour si to přeložím do normální řeči - prostě nějaký terorista se naboural do chatu DO a protože jsme rozhození po celé Evropě a takhle nás nemůže dostat, tak nám znepříjemnil život aspoň tím, že nejede chat. :D
    Hezký večer všem
     
  12. andos5

    andos5 User

    Dobry den, tiez mam ten isty problem z chatom , moje ID 84266789
     
  13. Belzebuba

    Belzebuba User

    Mne tiež už asi 4-5 dní vypisuje toto isté:

    {chat.dochat.chat.authenticationFailed}
    Spojení se serverem bylo přerušeno.
    {chat.dochat.chat.authenticationFailed}
    Spojení se serverem bylo přerušeno.
    {chat.dochat.chat.authenticationFailed}
    Spojení se serverem bylo přerušeno.

    Je to systémová chyba, alebo ako to mám chápať ?
     
  14. Dablík

    Dablík User

    mě by zajímalo,jestly už admini či moderátoři vědí něco nového?mě chat už nejde 14 dní?
     
  15. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    Bohužiaľ nemáme žiadne nové informácie, skúsim sa počas týždňa o to ešte viac zaujímať a bombardovať BP. Podľa toho čo viem, tak Chat spravuje iný dev. team a nie Darkorbit tím, preto môžu byť aj nejaké problémý s tým ako rýchlo sa na tom robí, každopádne skúsim sa informovať viac.
     
    Pucikocour tohle ocenil(a).
  16. Zasa nefunkčný chat .. išiel mi dnes o 13:40 a potom konec .. po odhlasení a prihlásení
    [​IMG] 37522398
     
  17. Jupiter33

    Jupiter33 User

    zkus to se několikrát odhlásit a přihlásit, mě to poradil jeden hráč a už mi funguje chat
     
  18. Dablík

    Dablík User

    ok..díky...a bombarduj je pořád..třeba to pomůže a pohnou zadkem:)
    .------------------------
    zkoušel jsem to i já..co si radíl--a mě osobně to nepomohlo..
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 5/7/16
  19. =Marvin=

    =Marvin= Guest

  20. no nevím co se stalo, ale chat mně začal konečně jít :O. Tak snad už bude běžet normálně bez problému a jestli je to něčí zásluha tak kuji :)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.