Nehratelnsot

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Danky_Loupák, 12/4/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. tak sa pripojim do debaty. niekto z modov spominal vo viacerych temach ze flash vyuziva iba jedno jadro... fical som na jednojadre takt 3,0GHz a prepacte pani. zaobstaral som si dvojjadro 2x 2,6 GHZ (socket 945) 2GB ram 128 grafika od MSI a FPS 60 na full detailoch ... ( ale win XP). na maminom notase s vyssim vykonom a 1GB grafikou FPS5 . provider rovnaky (win 7) . a mam overene aj od ajtakov ze flash vyuzije jedno jadro ale system to rozdeli do vsetkych aby boli rovnako zatazovane ;)
     
  2. Kubino

    Kubino Guest

    *-=Tʀʊɱpξяλtøя=-*G* tak to máš zlých "ajťákov" po ruke ;)

    Systém nič nerozdelí, FP beží na jednom jadre. Viac jadrový procesor však pomôže v tom, že dokáže vykonať viac operácii súčasne, t.j. operácie na pozadí či operácie iného softvéru sú vykonávané neovplyvňujúc výpočtové procesy FP - beží plynulejšie. Troška čísel, trošku múdrych slov a venujeme sa znovu téme :)
     
  3. Jack.K

    Jack.K User

    FP již umí částěčně využít více jader, ale není to nic extra. Hrou čísel z jednoho flash benchmarku (link zmazaný):

    Single core:
    [​IMG]

    4 core test:
    [​IMG]

    A nakonec 4 core test bez GPU akcelerace. Jestli někdo čeká, že GPU akcelerace bude mít vliv, tak ať na to zapomene. GPU akcelerace je použita hlavně pro streamování videa a pro Flash gaming je nyní prakticky nevyužitá.
    [​IMG]

    Celkově je Flash pro gaming totální propadák neb neumí pořádně multithreading a GPU akcelerace nefunguje. V dokumentaci k flash je toho napsáno dost a dost. Má snad někdo jiný důkaz? Proto není dobré klást ze strany BP takové nároky na flash, neb to prostě nezvládá.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 13/4/14
  4. Kubino

    Kubino Guest

    Jack.K ten link ti mažem, poprosím ak chceš prispievať na fórum prečítaj si Jak správně přispívat na forum :)

    Btw. až tak nesúhlasím s tým, čo si napísal avšak nie je to predmetom diskusie takže to tu nebudeme ani riešiť. Trošku sa popozeraj aké hry sú postavené na FP a koľko je takých hier v porovnaní s celkovým počtom browser hier. Maximálna kapacita FP nie je v s pohľadu DO ešte vôbec dosiahnutá.
     
  5. Jack.K

    Jack.K User

    Sorry za ten link. Chtěl jsem jen dát zdroj těch výsledků. Moje chyba, měl jsem napsat jen co to je za test.

    Nesouhlasit můžeš, ale tady to máš černé na bílém. Podle mého právě to výkonové omezení FP souvisí s hratelností. A to, že FP nepodporuje multithreading a GPU akcelerace je prostě již z principu výkonové omezení. Neznám jinou FP hru, která by šla tak pomalu (to neznamená, že třeba nějaká není, ale zatím jsem na žádnou takovou nenarazil).
     
  6. Kubino

    Kubino Guest

    Hier založených na FP je neúrekom a idú mi prakticky tak isto ako DO. Ty s DO máš očividne problém a tvoje tvrdenie je na tom založené, t.j. neobjektívne. Ja hrám DO bez nejakých problémov, samozrejme ak nie sú problémy globálne a je problém po trase či priamo na serveri :)

    To čo tu ty riešiš je OT jedna vec, druhá vec je to otázka či podnet pre vývojárov, kludne ich kontaktuj. Znovu opakujem, FP je z môjho pohľadu zatiaľ pre hru dostačujúci a videl som aj zložitejšie hry, čo stále fungujú na FP.

    Neviem na čo ti síce je GPU akcelerácia v prehliadači pustenom plugine ale ja sa FP nevenujem toľko ako ty a osobne ani nemám v úmysle.

    Multithreading ani nekomentujem, nevidím spojitosť.
     
  7. **1969**

    **1969** User

    Vsechno jsem procistil promazal :) a po 5-ti minutach hry FPS na starych mapach 5-15 a memory 1G to asi neni uplne normalni nebo se mylim?
     
  8. Kubino

    Kubino Guest

    Tak ja vám neviem, avšak lietam po mape schválne v zhluku NPC, FPS 31-55 a pamäť maximálne 550 MB. Nie, nemám delo, je to priemerný NTB. Na cuboch mávavam 23 FPS. Filmy mávajú 25 FPS.
     
  9. **1969**

    **1969** User

    Urcite pamatujes ze tenhle problem tu uz jednou byl.Bylo to myslim loni v řijnu a BP to dala dokupy.Ja mam tyky prumerny NTB a slapalo to v pohode ale tenhle problem nastal tak pred mesicem.
     
    Naposledy upraveno: 13/4/14
  10. Crystal

    Crystal User

    pozri ja tu beham hodinu a mam fps 40_63, a pamet normalne bezi ako vzdy

    problem bude urcite u teba, sa zamysli keby to bolo v serveroch by to tu bolo zahltene staznostami a ani v hre sa nikto nestazuje

    tak skus porobit daco s PC, dufam ze nepouzivas na cistenie ccleaner...
    pozri ja nevidim za mesiac ziadnu zmenu, cize chyba bude u tebe

    to ze ti tak rapidne stupa pamet a klesa fps naznacuje ze tam bude niekde problem, ale nehladaj to v serveroch, tie teraz bezia normalne

    precisty poriadne PC kvalitnym cleanerom, vypni detaily a zbytocne aplikacie, optimalizuj si prehliadace a skus ktory ti ide najlepsie, skontroluj si svoje pripojenie netu, prebehni pc ci ho nemas zavirovany havedov, eset totiz casto nechyti vsetko
    data mas dufam v hre nastavene na unlimitated...+ skontroluj ramku,disk atd. vsetko moze pomoct...
    dalej ci mas spravne verzie flash playeru a prehliadace, nie ze system mas 64bit a prehliadac 32bit.....
     
  11. Jack.K

    Jack.K User

    Tady je asi zbytečné cokoliv řešit a snažit se najít příčiny. Je divné, že někomu DO v paměti zabírá mraky místa a někomu "jen" pár set mega. V NB nemám žádné zbytečnosti, neb je firemní. A co se týče prohlížeče, tak jediný IE je v 64 bitové verzi a to ještě ne defaultně. Pokud nevíš, jak to zapnout, tak ti běží standardně ve 32bit. Já to zkoušel jak na FF, tak IE 32 i 64bit a výsledek víceméně stejný. I při 60 fps si často zaskáču po mapě.
    A to, že si tu ofiko nikdo nestěžuje nemusí znamenat, že problém neexistuje. S tím jak se tu řeší technické problémy ve stylu chyba je u hráče, tak se tu skoro nikdo už nesnaží cokoliv hlásit. Co chvilku mě ve skupce někdo hlásí, že musí rlg kvůli lagům a ani já toho nejsem ušetřen.

    Nechci tu nikoho osočovat, ale dopátrat se problému a pokusit se ho vyřešit je tu zdá se problém. Strávil jsem nad laborováním všech možný vlivů na hratelnost DO dost času. Zkoušel jsem nastavovat min. i max. detaily, vynutit si proces jen na single core, vypínat GPU akceleraci, vynutit si snížení výkonu CPU apod. Dokonce jsem i vypnul antivir a další nepotřebné služby, které se běžně v systému spouští. Něco málo vedlo ke snížení fps, ale povětšinou ty zásahy neměli vliv na plynulost. Sleduji i stabilitu připojení a k žádným výpadkům nedochází (mimochodem datový tok při hraní je opravu směšný).

    Před chvilkou jsem zkoušel jednu válečnou flash hru a zde jsem na problém s plynulostí nenarazil ač to graficky vypadá jako docela náročná hra (řekl bych, že graficky náročnější než DO). A to jsem tu rovněž zkoušel vypnout akceleraci GPU bez vlivu na hratelnost (fps stále kolem 60).
     
    Naposledy upraveno: 13/4/14
  12. Crystal

    Crystal User

    nesuhlasim v tom ze nema zmysle skusat taketo veci, ja som uz skusal a kaslal na svoje PC isty cas a hratelnost za mi dost zhorsila bez udrzby atd.

    ale je pravda ze u kazdeho to bude individualne...

    ale nesuhlasim ze sa tu nic neriesi, forum je prisnejsie ako v minulosti ale 90% hracov nevie poriadne na nom prispievat, nevie VOP, a pochybujem ze kazdy denno denne udrzuje svoje PC

    suhlasim ze DO odkedy je na NHK od roku 2010...hratelnost je horsia...no ale je to tak a ja som sa stim zmeril, hrat sa mi da normalne, ak ide o lag tak tie mam skutocne 1-2 za tizden...aj to mozno1 sekundovy

    a chat hry ani nespominajte...ano mate pravdu kazdy den tam niekto napise ze pukol v brane, laglo mu to alebo pod.....lenze vacsinou to pisu takym stilom ze by som ich zato nakopal do zadku :)

    ja som nikdy nemal problem pri rieseni takychto technickych problemov s podporou, aj je par veci ktore ma na BP hnevaju :)

    proste tu nic nevyriesime, nieje to globalne takze nemozete cakat ze teraz BP bude nieco robit kvoli par hracom, bohuzial tak funguje hra aj cely svet
     
  13. motyliLET

    motyliLET User

    no moment ja som BFU ale ty mas vsetko co sa tyka hw ok a trha ti to a mne nie kde bude problem???
     
  14. Jedinej člověk z kterým souhlasí a to hraji na 10 let starém noťákoj a nic :-D
     
  15. Korben

    Korben User

    Mno , tak som si to tu poctivo prečítal. Som veľmi rád že do diskusie sa zapojili aj nestranný hráči.
    Ako tu bolo napísané, tak niekomu to ide dobre, niekomu horšie a niekomu úplne zle.
    Čo s toho vyplýva ? Každý máme iné PC/notebook, každý má iný operačný systém, každý má iné nastavenia a tak to nemôže ísť nikomu rovnako.
    Deborka[TVL] V tejto diskusii je tvoj príspevok čisté OT a nijako nepomáha riešiť vzniknutú situáciu. Ak hráči o ktorých píšeš, píšu rovnako na fórum ako ty, tak sa nečudujem že tu nepochodili. ;)

    Jack.K Napísal si tu toho dosť, ale vôbec nikde som od teba nevidel výsledky testov, ktoré kolega požadoval už od autora témy.Tak že tému ešte nechám otvorenú a poprosil by som aj tie výsledky.
     
  16. Kubino

    Kubino Guest

    Jack.K píšeš, že nič a na fóre nikto nesnaží riešiť. Pokiaľ viem, ty si nič riešiť zatiaľ ani nechcel, nevidím tu od teba žiadne výsledky testov a parametre PC aby sme sa mali od čoho odraziť. Prepáč, ja nie som veštec.

    Taktiež spôsoby, akými sa snažíš zlepšiť hru mi pozastavujú občas rozum. Ja nie som expert na HW, ja som programátor ... ale tvrdiť, že na HW nezáleží mi príde trošku divné. Nikto nehovorí o 2 GB GK ale predsa GK je potrebná aj na pustenie tvojej tapety na PC takže tvrdiť, že FP ju nepotrebuje ... ach jaj. Taktiež DO sa kúše na herných PC hej ... tak to máme asi iný názor na herný PC lebo ja mám 3 roky starý NTB a ako hovorím, lagy mám tam maximálne na crazy cubov keď je tam 40 lodí.

    Dátový tok možno smiešny je ale odozva ani tak už nie, môžeš mať problémy kludne po trase spôsobené smerovačmi a routrami. Veľmi náučné video je "Jak funguje internet", stačí to napísať do youtube :)

    Ak nemáš v pláne dodať výsledky a parametre svojho PC nemá význam tu ani prispievať, to ťa len dopredu upozorňujem.
     
  17. Korben

    Korben User

    OT post zmazaný. Úplne zbytočný post ktorý ničomu a nikomu nepomôže. Mimochodom, je aj mnoho hráčov ktorým to ide.
     
  18. Taktiež od toho závisí počasie! :-D Keď je škaredo, ako teraz, tak ten signál kým príde..
     
  19. Kubino

    Kubino Guest

    BlackChris13 to čo ty hovoríš, t.j. počasie ovplyvňuje len bezdrátové interné či satelitné externé pripojenie, káblové určite nie.
     
  20. Korben. Vim,ze vy na reseni problemu potrebujete urcita data a nemyslim to nijak ve zlem,ale z pohledu hrace kteremu to pred novinkou slo a po ni ne se proste spatne vysvetluje ze chyba je u nej a pokud takto dopadne pokazde tak se ani nedivim,ze pak uz sem ani problem nehlasi a stezuje si jen na chatu. To jen na vysvetlenou. Vic uz psat nebudu k tomu to tematu kdyz to nikomu vlastne nepomuze.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.