Nehratelnsot

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Danky_Loupák, 12/4/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Kubino

    Kubino Guest

    Deborka[TVL] zaujímavé že mnohým hráčom medzi ktorých patrím aj ja to ide tak isto cca 3 roky bez ohľadu na novinky. Taktiež ty vidíš len pár hráčov, zväčša 120 ľudí CZ komunity na chate servera, kde hráš, my však máme k dispozícii odozvu hráčov z niekoľkých serverov :)
     
  2. Korben

    Korben User

    Deborka[TVL] Pochop že my žiadne dáta nepotrebujeme. My dokonca nemusíme na takéto otázky ani odpovedať.
    Ak niekomu hra nejde , tak stačí ak podáme otázku na BP či je problém s hrou. Ak dostaneme odpoveď , že u BP žiadny problém nieje, tak potom naša práca končí. Viac nemáme čo riešiť.
     
  3. *nohafuc*

    *nohafuc* User

    Předem se omlouvám za tento příspěvek,ale když nepotřebujete žádný data a nemusíte odpovídat na otázky,potom nechápu k čemu toto fórum je.A když podáte otázku na BP a dostanete odpověď,že u nich problém není (protože u BP nikdy problém není že) tak potom vaše práce končí.Takže prostě nic neřešte po ničem nepátrejte a hlavně nepřepínejte a budem všichni spokojení.:(;)
     
  4. Korben

    Korben User

    *nohafuc* Nie raz som už písal, že je naša dobrá vôla , že sa snažíme hráčom pomôcť problémy v hre eliminovať. Na to aby sme sa aspoň približne pokúsili zistiť príčinu problému a na to aby sme my , alebo spoluhráči, mohli vôbec k niečomu vyjadriť, potrebujeme výsledky testov, ktoré sú spracované tak, aby ich mohol urobiť aj ten ktorý sa PC nerozumie.
    Ak hráč nemá záujem o naše rady a o rady spoluhráčov, tak jednoducho tu nemáme ďalej čo riešiť. Nebudeme sa predsa niekomu prosiť , aby nám sem nejaké výsledky vkladal.
    Jedine s čím sa tu stretávame, je výsmech "odborníkov" na IT problematiku ktorý všetko vedia , všade boli a aj tak im hra nejde.
    Tak neviem prečo by sme sa mali snažiť niekomu na silu pomáhať ?

    Nehnevaj sa na mňa , ale to su podobný hráči ako ty. Ty napíšeš
    Týmto vlastne tvrdíš že je chyba stále u BP . Vieš svoje tvrdenie aj dokázať ? Máš k tomu tvrdeniu nejaké dôkazy ? Ak áno tak ich sem vlož a my ich prepošleme na BP , ale ak ich nemáš, tak podobné obvinenia ani nepíš. Zatiaľ vždy ak bola chyba u BP , tak BP chybu uznalo a buď sa ospravedlnili prípadne aj chybu v hre kompenzovali.

    Tak že opakujem, pokiaľ nieje chyba u BP a pokiaľ nemá záujem hráč svoj problém riešiť, tak sa budeme držať VOP a nebudeme ani my poskytovať žiadne rady mimo hry.

    Tak že , kto o rady stojí, tomu sa budem snažiť , v rámci našich možnosti pomôcť a kto o rady nestojí a na fórum príde len obviňovať, tak tam náš záujem končí a hráč nech si pomáha ako vie. ;)

    Myslím že viac OT tu nepotrebujeme a ak má autor témy alebo hráč ktorý pokračoval v téme, problém riešiť, tak sa tomu budeme naďalej venovať. Ak nie , tak tému uzavrieme.
     
  5. Kubino

    Kubino Guest

    *nohafuc* očividne významu fóra k hre nerozumieš a to ma mrzí. Ako povedal kolega, fórum neslúži ako technické centrum pre opravu počítačov či pripojenia zo strany užívateľa (to je len naša dobrá vôľa), fórum je na poskytovanie informácii ohľadom noviniek, technických oznamov (oficiálne oznamy) či hry (FAQ), súťaží a podobne.

    Ak by sme mali zaujať stanovisko ako nám chceš nahovoriť, že máme, nebol by žiadny návrh ako nahlásiť technický problém ale automaticky by sme vás poslali na podporu FP či Javy, pretože to, že niekomu nejde FP nás zaujímať technicky nemusí. Tak si uvedom, čo za volovinu si napísal a dúfam, že sa budeš niečomu podobnému do budúcna vyvarovať ;)
     
  6. Jack.K

    Jack.K User

    1. Problém s hrou jsem již řešil na starém fóru. Onehdá těch problémů bylo vícero, ale ten problém se zadrháváním hry neustal. Někdy to je lepší jindy dost mizerné.

    Všechny ovladače mám vždy aktuální (hlídá to HP manager) a rovněž aktualizace systému (hlídá si to IT admin).

    NB HP 6470b, Windows 7 Pro SP1 64bit
    [​IMG]
    [​IMG]
    Oracle Java SE 32bit, Ver 7 update 51 (build 1.7.0_51-b13)
    Flash player 32 bit 13.0.0.182
    Firefox 32bit ver. 28.0
    IE 10.0.9200.16844 32/64 bit
    ID:98865192, CZ3

    2. Kubino, dost tu pokrucuješ příspěvky a to bych od tebe jako programátora nečekal.
    Netvrdím, že na HW nezáleží obecně, ale je to individuální. Přeci když mě např. enkódování videa na CPU běží pomalu, tak nebudu tvrdit, že to je slabou grafikou. Takže úplně stejné to je s mým laborováním, když zkouším jet DO bez HW akcelerace. Pokud nevidím rozdíl, tak jediný logický závěr je, že HW akcelerace v DO neběží, přestože moje CPU HW akceleraci ve flash podporuje.
    Také jsem nepsal, že grafická paměť není vůbec třeba. Ona je třeba vždy, ale v tomto případě ne 2 giga, jak tu psali jiní.
    A do třetice, pokud sám tvrdíš, že problém s DO mají i hráči na herních PC, tak to asi nebude jen tak. Proto bych se rád dopátral toho, proč to někomu jede v pohodě a někomu ne. Já nevím, proč za vším hledáte něčí obviňování. U jiných programů se vydávají opravy chyb, kterých si mnozí ani nevšimnou, ale u některých se prostě ty chyby vyskytnou. To je prostě individuální a o to horší se té chyby dopátrat a ještě horší při opravě té chyby neudělat ještě větší paseku.

    3. A nakonec jsme opět skončili u připojení.
    Jsem zvědav, jak mi okomentuješ moje výsledky připojení. Tu poznámku o fungování internetu přehlédnu. O trasování dat už také něco málo vím. Je bohužel smutné, že servery DO jsou ve Frankfurtu, kde prostě lepší odezvu nedosáhnu, ale i tak jsou moje hodnoty více než dobré.
     
  7. Kubino

    Kubino Guest

    Jack.K takým veciam ako HP manager neverím ale tak to je vec názoru. Java je dúfam tiež 32 bitová. Inak si písal, že IE si skúšal aj 64 bitový, ako ti tam môže bežať FP na inej architektúre v poriadku? Ale to len tak na okraj.

    Píšeš, že problém je už dlho, riešil si to ešte na starom fóre. Takže kde inde môže byť problém ako u teba? U BP tak dlho problém bez povšimnutia byť nemôže a po trase tiež nie, smerovače by sa o to postarali.

    Taktiež ja niekde píšem, že to na herných PC nejde kvôli HW? Ešte raz si to prečítaj, zle si pochopil mnou písaný text. Samozrejme kvôli zlému softvéru to môže aj na najlepšom počítači robiť problémy.

    Ako mám komentovať výsledky? Ja píšem globálne v čom môžu problémy nastať, ja sa tu nemám za potrebu s tebou doťahovať alebo si nebodaj niečo dokazovať, ty očividne máš problém niekoľko mesiacov ale vidíš ho v FP či serveroch, tak to je potom iná :)

    Btw. ty sa po sebe aj čítaš? My hľadáme niekoho na obvinenie a ty napíšeš toto hej:
    Nemám slov a navyše toto nemá ani význam. Rieš vec, že ti to nejde, nič iné.
     
  8. Jack.K

    Jack.K User

    Kubino, to by jsi taky mohl pochybovat o samotných windows. HP manager je SW výrobce NB, tak zase není důvod tomu trošku nevěřit a hlavně používat jiný SW na správu ovladačů.

    Prakticky skoro všechny programy co jsem tu uvedl jsou 32 bit, přestože 64 bit systém tu je s námi již řadu let. Ale protože 32bit aplikace chodí i na 64 bit systému, tak to nikdo pořádně ani neřeší. I FP má 64bit jen ve fázi beta.

    A jsme zase u jádra. Já se snažím spolupracovat k vyřešení mého (a pravděpodobně nejen mého) problému, a ty rezolutně napíšeš, že problém je u mě, protože BP by to dávno řešilo. Kde bereš tu jistotu, že by to opravdu řešilo? Také nevidím důvod, proč by BP mělo hlásit, že řeší ty a ty chyby. Když by to totiž udělalo, tak by je hráči uháněli o vyřešení všech těch chyb a to i těch velmi záludných a hůře odstranitelných. Pak by bylo logické raději hráčům nic neoznamovat.

    Možná je asi chyba v komunikaci ale tvoje věta "Taktiež DO sa kúše na herných PC hej..." je v českém jazyce větou oznamovací a nikoliv tázací. Takže jsem to pochopil jako oznámení, že s tím mají problém i jiní. A tu poslední citaci jsem taktéž nepochopil. Já v ní nikoho neobviňuji.

    Ta moje narážka na komentář k mému připojení byla z důvodu, že mě už opravdu nebaví číst, že mám problém v připojení.

    Rád bych se dopátral příčiny těch problémů. Stačí mi napsat, co případně zkusit, jaký test pustit, prostě cokoliv a já se pokusím v rámci možností vyhovět.
     
    Naposledy upraveno: 14/4/14
  9. Korben

    Korben User

    Jack.K Servery nie sú vo Frankfurte , je to len najbližšie miesto testov k serverom. No a keď už píšeš o trasovaní, tak si si mohol urobiť aj trasovanie a to vložiť sem.

    Ty tu stále len píšeš o tom že je chyby u BP a stále len obviňuješ, tak sa potom nečuduj aké sú tu reakcie.

    Chcel som reagovať na to čo si písal, ale nemienim to rozoberať. Buď sa tu budeme snažiť riešiť problém, alebo sa budeme obviňovať.

    Ak niekomu hra ide bez problémov a niekomu nie , tak nemôžem usúdiť , že chyba bude u prevádzkovateľa hry.
    Na to aby som to mohol tvrdiť , tak by moje spojenie muselo byť priame, to znamená , že by som mál priamo kábel natiahnutý do BP. Ale to nemám ani ja , a ani ty.
    Pripojenie od teba vedie cez mnoho uzlov a mnoho poskytovateľov siete , kým tvoje dáta dorazia od teba k BP, pritom sa zopár dát po ceste stratí, či už od teba k BP alebo od BP k tebe.
    Tak že ak máš trvalé problémy s hrou, tak si rob trasovanie, hlavne v čase najväčích problémov a ž potom keď budeš mať nejaké dáta , tak sa môže analizovať, kde by mohli vznikať problémy.

    Ty si sa zameral len na svoje PC a na BP , ale medzi tým je ešte mnoho kilometrov káblu.
     
  10. Jack.K

    Jack.K User

    Můžete mi slovenští bratři napsat, kde výslovně svaluji vinu na BP? Právě proto, že chyba může být kdekoliv (klidně i u mého NB), tak si neodvážím vyslovovat jasné stanovisko. Naopak od Vás tu často čteme BP žádnou chybu neregistruje, chyba je u hráče.

    A opět jsme se dopracovali k bodu, kde si sami protiřečíte. K čemu tu máme předkládat výsledky testů rychlosti a pingu na jiné servery, když je pak sami zpochybňujete, jsou právem zcela irelevantní a je třeba udělat test připojení přímo na herní server. Takže za mě sem přikládám výpis trasování. Pro ty co to neznají, tak stačí ve windows (testováno na W7 64bit) spustit příkazový řádek (cmd) a do něho napsat příkaz tracert (rychlý scan) nebo pathping (komplexnější test vč. přenosu paketů) a název nebo IP adresu serveru (viz výpis níže). Doufám, že mám ten server správně.

    Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]
    Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.
    C:\Users\Uživatel>pathping -n cz3.darkorbit.bigpoint.com

    Výpis trasy k cz3.darkorbit.bigpoint.com [178.132.240.125]
    Ve výpisu je udán poměr ztracených a odeslaných paketů od zdroje a pak asi i mezi jednotlivými uzly.
    Směr.RTT Ztr./odesl.=Pkt Ztr./odes.=Pkt Adresa
    0 192.168.0.103
    1 2ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 92.240.170.1
    2 1ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 86.63.192.81
    3 8ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 188.175.255.254
    4 9ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 213.248.87.97
    5 12ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 80.91.249.179
    6 13ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 62.115.136.233
    7 14ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 80.239.128.178
    8 33ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 4.69.153.146
    9 25ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 4.69.163.2
    10 24ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 4.69.154.7
    11 32ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 212.162.19.34
    12 31ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 212.123.111.190
    13 30ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% 178.132.240.125
     
    Naposledy upraveno: 15/4/14
  11. Kubino

    Kubino Guest

    Jack.K a ty mi môžeš povedať, kde dávam vinu na teba? Ja som sa len spýtal, kde inde má byť problém, priamo som ťa neoznačil ;) čo ty BP áno. Slovíčkarim? Tak sa tu prestaň ty hrať zo slovíčkami a domýšľať si, ak chceš niečo riešiť tak to rieš. Ešte stále nevidím parametre tvojho PC.

    Veta "Taktiež DO sa kúše na herných PC hej..." je možno v CZ pochopená ako píšeš ale ja som slovák, je to opytovacia otázka zakončená opytovacím zámenom "hej" :) Taktiež som písal, že máš zlé pripojenie? Len som poznamenal, že aj tam (globálne, nie len tvoj prípad) môže byť chyba (pripojenie nechápeme ako trasu dát končiacu u tvojho poskytovateľa ale celú trasu až k routrom servera). Mám písať česky, nerozumieš mi? Mne to problém nerobí.

    Ja sa tiež snažím problém vyriešiť avšak ty tu radšej riešiš čo ti napíšem a ako to ty pochopíš. Prosím ťa, pri všetkej úcte, ak to tebe nejde, poviem príklad, 4 mesiace a ja 3 roky hrám skoro s takými istými hernými vlastnosťami nepríde ti divné, že označíš za problém server? Osobne som sa s týmto stretol u kamaráta, presviedčal ma ako má všetko v poriadku, veril som mu, hľadali sme problém už asi všade. Nakoniec prišiel na to, že jeho RAM to jednoducho nezvládala, bol ako ty presvedčený nízkymi nárokmi na HW a tiež si dával pozor, čo mu beží na pozadí. Samozrejme nie všetko odsledoval určité aplikácie mu brali to, čo mu nakoniec chýbalo. Je to už niekoľko rokov starý prípad avšak ukážka toho, že chyba sa stane každému.

    Pozri, mňa nemusíš presviedčať že sa HW rozumieš alebo že máš všetko ok, presvedči seba tým, že ti hra pôjde normálne ;)

    Btw. my od BP dostávame info, tzv. interné takže to čo my vieme alebo čo BP hovorí a má hovoriť prosím nerieš, vôbec sa ťa to netýka.
     
  12. Jack.K

    Jack.K User

    Tak tedy opis parametrů PC. Není to herní PC, ale žádný lenoch to není. Je rychlejší než zbývající 2 PC co máme doma a ty DO vyloženě nestíhají.

    HP ProBook 6470b
    Procesor:
    Intel Core i5-3210M
    Displej: 14" (35,6 cm) HD+ Antiglare s LED podsvitem
    Paměť: 4096 MB
    Pevný disk: 500 GB (7200 ot./min)
    Grafika: Intel HD 4000 (sám jsem překvapený, co ta grafika zvládne)

    Dnes opět krásná ukázka lagování. Já už sedím na portu, zatímco PET se plazí uprostřed mapy a já musím čekat než doletí na port, protože já vlastně na portu nejsem. A nebo při lovu mě kolikrát najednou cizí lodička odskočí a zmizí z dosahu.
    Cca 1x za hodinu musím rlg, protože paměť mě začne olizovat 1 GB (to se dostávám na tu hranici cca 75% ram) a taky mě pak často zmizí i porty.

    Občas si během hry nechám puštěný sledování systému, abych věděl stav paměti a vytížení CPU (CPU na cca 25-30% a RAM cca 60-75%). O síti ani nemluvím, to se plazí skoro při nule.

    Předpokládám, že ne všechny servery DO jsou si rovnocené. Některé jsou možná výkonnější, některé méně. Taky mě napadá, zda nemůže být problém v chatovacím okně, které mám neustále otevřené nebo paralelně otevřené hlavní stránce DO (herní klient se mi otevírá v novém okně). Občas se stává, že při paralelní komunikaci s jedním serverem nejdou ty požadavky paralelně, ale jeden požadavek může čekat na vyřízení druhého a tím dojít ke zpoždění. Zkusím jet jen v herním okně a bez chatu.
     
  13. Kubino

    Kubino Guest

    Jack.K ty máš nejak vo zvyku všetko obhajovať, to nemusíš ja nejdem tebe ani tvojmu PC robiť zle :)

    Parametre sú na hru dostačujúce, spýtam sa ťa tatko, 1. máš rovnaké problémy aj na iných počítačoch pri rovnakom pripojení? Používaš wifi alebo kábel ?

    Toto nie je ani zďaleka normálne a keby to robí viacerým hráčom je toho plný chat a fórum. 2. Skúšal si hrať aj na inom serveri, napr. globálnom?

    Prehliadač, FP a javu vravíš a zaručuješ, že máš ok (aktuálne, všetko na 32 bitovej verzii a taktiež žiadne duplicity javy), napadá ma potom ešte problém medzi routrom a PC. 3. Firewall, nastavenie routru či nejaké prípadné blokovania si tiež testoval?
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 15/4/14
  14. Jack.K

    Jack.K User

    Bohužel nemám možnost to otestovat na jiném PC nebo s jiným připojením. Dříve jsem hrál bez problémů na wifi, ale co ty problémy začaly, tak jsem to přehodil na kabel, ale prakticky bez jakékoliv změny. Zkoušel jsem se napojit i přímo bez routeru a také se stejným výsledkem. Na jiném serveru jsem nehrál (nestíhal bych to), ale zkusím.

    Vše mám aktuální. Co se týče javy, tak v pluginech mám Java deployment toolkit a Java Platform SE. Obojí stejné verze a instalované ve stejný čas, takže se to asi instaluje jako celek. Takto to mám ale už od začátku. Firewall ve win je zapnutý, ale nic extra jsem nenastavoval. Kdyby tam byla blokace, tak by mě to nepustilo. Ale taky zkusím hrát bez něj.

    Možná by stálo za to si to celé nahrát, aby bylo ty lagy vidět. Je mi ale jasný, že nahrávání to může celé ještě zhoršit, ale pro představu by se to dalo zkousnout.
     
  15. Korben

    Korben User

    Jack.K Aký máš antivírusový program ? To čo popisuješ s PETom , mi robilo len ak mi blblo pripojenie, alebo mi antivírus spustil aktualizáciu, prípadne kontrolu.
    Ty máš podľa testov pripojenie v poriadku, a aj trasovanie je bez problémov, tak že problém bude treba asi hľadať v PC.
     
  16. Jack.K

    Jack.K User

    Mám AVG a automatickou kontrolu mám vypnutou. Co jsem ale zjistil v protokole událostí AVG, tak v době kdy jsem končil tam je zrovna záznam o aktualizaci. V nastavení mám provádět aktualizaci databáze každé 4 hodiny. Já ale pozoruji záseky častěji než každé 4 hodiny. Zkusím k večeru nastavit plán aktualizace na min hodnotu 15 minut a uvidím, zda se ty záseky projeví.

    Edit:
    Tak po cca 3 hodinách hraní s 15 minutovými aktualizacemi mě ani jednou nepotkal takový zásek jako včera. Občasné poskakování po mapě je ale stále na denním pořádku.
     
    Naposledy upraveno: 16/4/14
  17. Ja hraji bez grafiky a jede to :p jde hlavně o ramku :)
     
    Dragonited1998 tohle ocenil(a).
  18. Kubino

    Kubino Guest

    OT zmazané - Jak správně přispívat na forum
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.