Novinka ve hře DarkOrbit: Jackpot aréna! (15.3.2013)

Diskuze na fóru 'Archív centrála' zahájená uživatelem Belgam, 12/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Belgam

  Belgam Guest

  Ahoj vesmírní piloti,

  Bitva o jackpot s konečnou platností uzavírá své brány, ale to neznamená, že pohádkovým výhrám odzvonilo. Nahradí ji totiž ještě lepší Jackpot aréna! Nechť hry započnou! Seberte kuráž a vrhněte se do boje o pořádný balík peněz. Tady měří své síly chladnokrevní, ostřílení gladiátoři v napínavých PvP kláních. Přijměte výzvu a bojujte až do konce. Jen poslední přeživší získá Jackpot!

  Několik dní před začátkem akce se budete moci zaregistrovat ve speciálním pop-up okně. Jakmile tak učiníte, zobrazí se další okno se všemi souvisejícími informacemi (začátek dalšího kola, atd.).

  Vzhůru do boje a žádné ohlížení na ztráty!


  Váš DarkOrbit tým
   
  MΩRON tohle ocenil(a).
 2. Belgam

  Belgam Guest

  [​IMG]
  Ahoj vesmírní piloti,

  bitva o jackpot byla nedílnou součástí hry DarkOrbit po mnoho let. Tato oblíbená akce prošla nedávno poměrně zásadními změnami, aby lépe vystihovala vysoce kompetitivní povahu hry a jejích účastníků. Takto vznikla Jackpot aréna (JPA) – turnaj vyznačující se urputnými duely a lákavou hotovostní prémii pro vítěze.

  Nápad přepracovat Bitvu o jackpot se samozřejmě nezrodil přes noc. Naši designéři se touto myšlenkou zabývali už velmi dlouho a jeden z nich nás dnes poctil svou návštěvou. Vítám tě u nás, Beni.

  1) Takže, Beni, prozraď nám, co přesně vás vedlo k překopání staré dobré Bitvy o jackpot?
  • Hlavním důvodem k přepracování systému jackpotu bylo to, že starý systém zvýhodňoval velké a silné skupiny. To znamená, že hráči, kteří nebyli součástí takových skupin, měli pramalou šanci na výhru. Proto jsme se rozhodli vytvořit systém, který dává všem hráčům reálnou šanci na výhru s důrazem na jejich individuální dovednosti.

  2) Jaké jsou výhody nové JPA?
  • Kromě již zmíněného důrazu na individuální dovednosti je tento systém také snazší na údržbu. Jakmile se s novým systémem dostatečně seznámíme, měli bychom být schopni snad ještě v tomto roce přidat také americkou verzi bitvy, která bude probíhat v americké časové zóně. Se starým systémem něco takového nebylo možné, protože bitvy vyžadovaly nepřetržitý dohled, tudíž bychom museli provozovat evropskou i americkou verzi bitev současně.

  3) Jak bude JPA fungovat s ohledem na proces matchmakingu, průběh soubojů atd.?
  • Jackpot aréna začíná podobně jako stará Bitva o jackpot. Zájemci o účast se zaregistrují prostřednictvím pop-up okna Jackpot arény. Proces matchmakingu (přiřazování soupeřů) začíná krátce před 14:00 hod. Účastníci prvního kola Jackpot arény jsou informováni o svých soupeřích a času zahájení svých duelů prostřednictvím okna v klientu. Vlastní souboj probíhá na speciální mapě Jackpot arény. Jakmile jsou oba hráči přeneseni na mapu, spustí se 20 sekundový odpočet, po jehož uplynutí začne boj. Časový limit soubojů je 5 minut. Pokud není po uplynutí 4 minut rozhodnuto, radiační zóna se přiblíží, čím se zmenší prostor k manévrování. Pokud jsou po uplynutí 5 minut oba hráči stále naživu, vítězí hráč, jenž má v tu chvíli více bodů života. Tato kola soubojů jeden na jednoho budou pokračovat, dokud nezůstane jediný hráč. Tento poslední přeživší hráč se stává vítězem Jackpot arény.

  4) Změní se Jackpot měna?
  • Jackpot měna zůstává nezměněna a stále ji bude možné sbírat z bonusových boxů. Hráči, kteří v rámci starého systému nasbírali nějakou měnu, tím pádem o nic nepřijdou a mohou ve sběru plynule pokračovat v novém systému.

  5) Bude formát staré Bitvy o jackpot ještě někdy použit? Bylo by skvělé mít zase jednou pořádnou bitvu, která by probíhala na všech serverech... případně bude nový systém JPA použit v jiných akcích?
  • Žádné plány na comeback staré Bitvy o jackpot momentálně neexistují. Vzhledem k vysokým nárokům na údržbu by bylo těžké tento systém integrovat jako standardní herní prvek. Neznám však žádný důvod, proč by se nový systém soubojů jeden na jednoho neměl objevit jako součást nějaké nové akce. Jen čas ukáže.
   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.