Optimalizacia hry

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Earthquake, 30/9/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Earthquake

    Earthquake User

    Zdravim. Zaujima ma vas postoj k tomu, pretoze mam gr. kartu GTX 1050 Ti a procesor i5 7500, 16gbram. Avsak problem je ten, ze mi darkorbit nejde na 60fps tak ako v ostatnych hrach. Ved predsa nie je mozne, aby tato hra bola narocnejsia ako nejake GTA V, ktore hrajem na poriadnych detailoch. Internetove pripojenie mam dobre a 1gbit/s. Je to az tak neoptimalizovane? Skusal som to aj bez grafickej karty jeden cas, ale ani s procesorom i5 7500 nedokazem rozbehnut tuto hru na vysoke detaily. Ako je to mozne, ak s tymto procesorom bez grafickej karty rozbehnem uplne lepsie graficke narocne hry, ale tuto nie?
     
  2. Warden

    Warden User

    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. Earthquake

    Earthquake User

    3D aj 2D. Jednoducho ono to je uplne jedno, pretoze ako by mi vykon tejto zostavy nestacil na obidve. A procesor viem, ze bez grafickej karty viem hrat hry a si myslim, ze by to malo stacit. Ked utiahne narocnejsie hry skoro na ultra, tak toto musi byt nic oproti napriklad overwatchu
     
  4. Warden

    Warden User

    Jedná se o notebook? Pokud ano, předpokládám, že máš i integrovanou kartu. Ostatně stejný problém může být i na stolním počítači. Kterou kartu využívá tvůj prohlížeč, máš-li i integrovanou grafiku? Prohlížeče většinou pracují právně s ní.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  5. Earthquake

    Earthquake User

    Mam stolny pocitac, ktory momentalne ma vybratu graficku kartu, ale aj s nou to robilo a nie nevyuzivalo to integrovanu, ale gpu, pretoze som hral aj tu hru od BP kde mate lukostrelca a islo to na ultra poriadne. Intel Core I5-7500 ma v sebe Intel HD Graphics 630. Myslite si, ze vazne je darkorbit az takto narocna hra? Zvlastne je to dost, pretoze mne sa nezda, ze by ta grafika bola neuveritelna a tak. Pozadie mozno robi vela.
     
  6. Warden

    Warden User

    Těžko říct, používám i5 nižší řady než ty, Grafiku NVIDIA mám starší než ty a hra běží standardně na 60fps (to je v 3D prakticky maximum). Jakmile se začne zvyšovat počet objektů na mapě, FPS klesá na až na 39. Hru mám na full detaily s výjimkou pozadí (dle mě je vesmír černý a ne jako omalovánka ;)). Monitor mám QHD. Jáký máš ty? Jaké prohlížeče jsi zkoušel? Máš software aktuální?
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. Earthquake

    Earthquake User

    Tak ale je to krajsie ked mas pozadie a ides okolo slnka a sa ti zjavia tie gulicky svetelne...krasne to je. Pouzivam operu, potom tu este mam google chrome, mozillu firefox. Vsetko mam up-to-date vsetky ovladace uplne. Ja mam 1920x1080 27" IPS AOC monitor. Ramky mam CL12 2400MHz.
    - aj ja ked stojim tak mam 60fps, pridu 4 lode "lag....56fps" a ked idem cez mapu a vidim 10 npc tak 30-35. Kebyze si to vies locknut, ze mas napr lock 30fps alebo 45fps tak je to super, pretoze najhorsie su tie trhania zo 55 hned na 30.

    Ide mi o to, ze jednoducho si zelam hrat tuto hru na 60fps. Pamatam si, ze ked som mal gtx 1070 tak to bolo non-stop 58-60fps, ale tak predsa nemoze tato hra vyzadovat 480 eurovu graficku kartu.
     
  8. Warden

    Warden User

    Earthquake: Lagy nejsou způsobeny výkonem tvého PC, ale tím, že dochází k problémům při výměně dat mezi tvým PC a serverem. Co se týká hry určitě ti při všech detailech a spoustě objektů na mapě v 3D režimu nebude stačit integrovaná karta.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. Earthquake

    Earthquake User

    2D je to praveze este horsie :D preto hrajem 3D lebo je to mensia narocnost podla mna.
     
  10. Warden

    Warden User

    Ve 2D se o vše musí postarat CPU. Na to by ale to tvoje mělo stačit. Ve 3D se využívá hardwarová akcelerace grafické karty a díky tomu, i když je 3D náročnější než 2D, jeví se jako plynulejší neb systém jej lépe zvládá.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  11. Earthquake

    Earthquake User

    Skusal som aj videa na youtube a tam pisali, ze mam nastavit afinitu a prioritu na najvyssiu a to by to malo zarucit aspon 10fps narast. Skusim to 2D a uvidim. A ak napriklad odskrtnem/zaskrtnem povolit hardwarovu akceleraciu?

    ---------------------------------

    2D to funguje krasne na 60fps, ale nesmiem mat pozadie. Dam pozadie a uz tam vidim pady na 40-45. Takze problem som vyriesil, budem hrat 2D bez pozadia :D nalepim si okolo lode foliu nejaku s vesmirnym pozadim :D haha, ale nieee.
    Dakujem za Vas cas Warden. Prajem prijemny den a poprosim o uzavretie tejto temy. Dakujem este raz.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 30/9/17
  12. Je to o internetovém připojení.
     
  13. Warden

    Warden User

    Earthquak: No nemyslím si, že na 3D DO by byla potřebná zrovna karta NV 1070, osobně si myslím, že i NV 750 by měla být dostačující. Lagy jsou však většinou o odezvách na internetu.

    Kdyby něco, klidně se zase ozvi. Pro tuto chvíli tedy považuji za vyřešeně a uzavírám.

    LOCK
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.