Návrhy Placený přestup z jedné firmy do jiné

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem TRIXT, 22/8/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Jste pro zavedení nového způsobu přestupu k jiné firmě?

  1. Ano

  2. Ne (napište proč)

  3. Nevím (napište proč)

Výsledky jsou viditelné až po hlasování
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. TRIXT

    TRIXT User

    V poslední době si všímám situací, kdy hráč má sice příslušnost jedné firmy (např. VRU), ale jeho kamarádi hrají za jinou firmu (např. EIC). Dotyčný chce s nimi hrát, ale ví, že přestup by ho stál 50% pracně nasbírané cti. O ni ale nechce přijít a tak tedy hraje s kamarády a tím vznikají mezifiremní spojenectví a s tím problémy pro ostatní hráče. Je pravděpodobné, že by se část těchto problémů eliminovala v okamžiku, kdy by hráč mohl přestoupit od jedné ke druhé firmě, aniž by přišel o čest. Je jasné, že na druhou stranu nelze přestupy naprosto uvolnit, jinak by hráči přecházeli naprosto bezmyšlenkovitě ze sebemenších důvodů. Z tohoto důvodu navrhuji, aby hráčům byl umožněn placený přestup k jiné firmě.

    Jak by to fungovalo?

    Hráč by zahájil přestup jako nyní, ale byly by mu nabídnuty dvě možnosti:
    1. Přestup zdarma se ztrátou 50% cti (stávající způsob)
    2. Placený přestup bez ztráty cti (nový způsob)
    Jelikož se jedná většinou o hráče s vysokou ctí, ceny bych navrhoval následovně:
    • 5 Kč za každý milión započáté cti, který v dané chvíli hráč má
    • každý další placený přestup by se zdražoval o 1Kč za milión započaté cti
    • minimálně však 50 Kč
    • maximálně však 10.000 Kč
    Druhou možností úhrady by byla platba pomocí uridia:
    • 2.000 uridia za každý milión započaté cti, který v dané chvíli hráč má
    • každý další uridiem placený přestup by se zdražoval o 1.000 uridia za milión započaté cti
    • minimálně však 50.000 uridia
    • maximálně však 5.000.000 uridia

    Proč je cena přestupu závislá na velikosti cti?

    Hráči, kteří mají hodně cti, mohou dost výrazně ovlivnit rozdělení hodností v dané firmě. Pokud by cena byla nízká, byly by schopni přecházet pravidelně, což by mohlo být problematické pro ostatní. Při vyšší ceně si přestup lépe promyslí.

    Návrh ceny je orientační, ale je možno o něm dále diskutovat.

    Pozitiva:
    • Pro hráče by se mohla zpřehlednit situace v jednotlivých firmách
    • Klany by mohly získat výraznou pomoc v hráčích, kteří by díky tomuto systému byli ochotni přestoupit od jedné firmy k jiné.
    • BigPoint by mohl z této funkcionality získat finance, které by mohl využít pro další rozvoj hry.
    Negativa návrhu:

    Jediným negativem by byla skutečnost, že placený přestup by mohl rozhýbat hodnosti v jednotlivých firmách. Osobně si ale myslím, že by to nebylo na škodu. ;)
    V návrhu nejde o to spustit lavinu přestupů, ale lidem, kteří do své cti investovali opravdu hodně času a leckdy i nemálo peněz dát možnost, jak přejít za svými přáteli k jiné firmě aniž by o tuto čest přišli. Jde o to zredukovat mezifiremní spolupráci, ke které díky nemožnosti přestupu bez ztráty cti dochází.
     
    Naposledy upraveno: 24/8/16
  2. Hlasuji ne a proč přestoupil jsem k EIC a pak zpěz k VRU stálo mě to 2x 50% cti a musím makat abych jí dostal zpět a hodnosti jsem svím přestupem rozhýbal taky protože jsem o původní přišel a tudíš jí dostal někdo jiný já se posunul o hodnost dolů čím jsem zvedl na tu danou hodnost ranky a ten kdo měl nejmíň klesl taky o jednu hodnost a dolů atd. atd.
    Dle návrhu si ferda z EIC zaplatí 300,- Kč a rázem je o 30 mega cti předemnou bez hnutí prstu a Já se budu ještě půl roku honit abych měl to co jsem měl před přestupem a to se mi teda opravdu nelíbí.
     
  3. TRIXT

    TRIXT User

    ”ČęrvęnýĐraķ„: Chápu tě, ale 300,- Kč by podle návrhu by znamenalo, že daný hráč by přišel o 30 miliónů cti (měl 60 miliónů x 5 Kč tedy 300 Kč). Nevím, jestli je 300 Kč za záchranu 30 miliónu cti pro tebe malá nebo velká částka, ale mně připadá docela vysoká. Navíc mi šlo o to, aby lidé raději přestoupili, než aby škodili firmě a případně svému jménu. Myslíš si tedy, že vyšší částka by tvůj názor změnila nebo jde jen o to, že ty jsi tu možnost dříve neměl?
     
  4. Podľa mňa je to blbosť, predstav si že sa rozhodnú 10 najlepších hráčov z firmy prestúpiť do inej a bol by v tom zmätok, pre takého čo ma cca 800mega cti nestratí ani jedno RB a predstav si že z druhej firmy generál má len 300mega cti :), lepšie by bolo keby má každý možnosť 1krát prestúpiť ZDARMA, lebo keď niekto začína hrať nevie do akej firmy má ísť, ktorá je preňho dobrá a výhodná :)
     
  5. TRIXT

    TRIXT User

    METALLICA34: Máš pravdu, že by to pohlo s hodnostmi, ale na druhou stranu by to bylo lepší, než kdyby ti hráči ničili firmu, protože by létali s jinou firmou. Vlastně by tím trpěly obě firmy. A o to mi v návrhu šlo, aby se co nejvíce eliminovaly multifiremní klany a spojenectví. Navíc, kolikrát by hráč s 800 milióny cti přestupoval. Vždyť by ho to stálo docela velké peníze. Navíc se dá návrh upravit tak, aby každý další přetup stál třeba o 1 Kč za milión cti více (upravil jsem návrh). Pak by lidé zase tak často nepřestupovali, ale na druhou stranu by to bylo možné.
     
  6. Chápem o čo ti ide, ale skutočne si myslíš, že platením reálnymi peniazmi a zachovaním cti dostatočne "motivuješ" hráčov k tomu, aby miesto multi-firemného klanu prestupovali v podstate bez trestu (prestup by mal byť podľa mňa vždy nejakým spôsobom trestaný, ide predsa o zradu) každých pár týždňov podľa toho ako sa mení nálada na serveri?
    Pár menších lodí by prestúpilo kvôli lietaniu s kamarátmi, ale veľké klany zostanú takto zlepené skrz všetky firmy, kým sa to nezakáže cielene (čoho sa pravdepodobne nedočkáme). Je to pre nich výhodné, vďaka klanu strieľajú koho chcú, bez postihu, dokonca s odmenou.
     
  7. TRIXT

    TRIXT User

    ChuckNorris: Nejde mi o motivaci, ale o možnost. Asi by to nic nevyřešilo na některých serverech, ale na jiných by to mohlo pomoci. ;)
     
  8. Dobrí návrh. Za mňa áno. Ale myslím si, že by som to nevyužil. A to kvôli tomu, že tam je Payment a do tejto hry nedám ani 1cent (peniaze sa dajú využiť aj inak). :D
     
  9. Tak to je asi jedno kedže sa dnes hrá len na alliancie a nie na firmy :D to už dávno skončilo bohužiaľ :(
     
  10. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    ”ČęrvęnýĐraķ„
    hra sa vyvíja, už tu bolo stovky takých prípadov, kde si každý nakúpil niečo za uridium a po čase to dali napr. zadarmo.

    TRIXT
    Osobne sa mi návrh celkom pozdáva, možno trošku premrštená suma pre tích čo sú veľmi vysoko, ale zaujímava ponuka. Uvidím čo na to ostatný moderátory.
     
  11. Mamina71

    Mamina71 User

    METALLICA34 - opravdu si myslíš, že by někdo s vysokou ctí (byť generál) byl ochoten opakovaně platit 4000 až 6000 Kč za jeden přestup ? Možná tak jednou, dvakrát už asi ne. Proto asi správně chápu Trixtův návrh ne jako spuštění laviny mezifiremních přestupů, ale jakou pouhou alternativní možnost, jen vzácně využívanou. Viz jak to autor návrhu v jeho 7. postu potvrzuje.

    TRIXT - přemýšlel jsi i nad možnostmi pro lidi co payment z principu nepoužívají? Viz *§*♫_♫-ARGON-♫_♫*§* v 8. příspěvku ?
    Že by existovala možnost mimořádné platby uridiem, které musí daný hráč nahrát hrou jako takovou ? Je jasné, že pro BP je payment mnohem přijatelnější myšlenka, pokud by tvůj návrh realizovali. Osobně jsem hlasoval ANO pro tvůj návrh.
     
  12. Koukam že tato hra jede jen jedním smerem a to finance bez nich tady ani tuk chces prestoupit zaplat podle me jsem dal ne je mi to jedno jestli o neco prijdu zas to nahraju jako vzdy. a je to dan za to ze opoustís firmu a jdes v umyslu rozbit dalsi firme hodnost tak jsem to pochopil delat naschvali a jeste za to platit VAU jsi borec
     
  13. TRIXT

    TRIXT User

    Mamina71, Y*o*D*i*A*k*: Ano přemýšlel jsem i nad možností platby uridiem. K financím jsem se přiklonil proto, že je pravděpodobnější, že návrh by měl u BP šanci. Můj návrh směřuje na lidí, kteří mají cti opravdu hodně, řádově statisíce miliónů. Tito lidé se do daných pozic nedostali zadarmo a své cti si váží a z toho důvodu ani nechtějí přestoupit. Takto by jim byla dána šance.

    Mamina71: Pokud by měla být k dispozici uridiová varianta, jak by jsi si ji představoval?

    Jde mi i o to návrh dopracovat, poté přeložit a dát ho na anglické fórum, kde je pravděpodobnější, že si ho někdo od BP všimne.
     
  14. Mamina71

    Mamina71 User

    TRIXT - Napsat přesnou částku není snadné, pro někoho je pár desítek tisíc uridia nic, pro někoho velká částka. Ale s ohledem na to, na jaký typ hráčů tvůj návrh především cílí, tak pro možnost mezifiremního přestupu bez ztráty poloviny cti by to mělo startovat minimálně na 200.000 uridia, spíše více. Protože za 200k uridia uděláš jen pár bran a ty by ti tu polovinu ztracené cti nedohnaly ani náhodou .

    + za každý další následný přestup by se mohla částka navyšovat vždy na dvojnásobek, podobně jako je to u resetu SB u PP.

    Správnější řešení by však bylo, aby to uridium mohlo přes nějaký koeficient kopírovat tvoji prvotní myšlenku - t.j. aby částka byla daná individuálně podle množství cti, o kolik by daný hráč potenciálně mohl přijít.
    Např.
    • 2000 uridia za každý milión započaté cti, který v dané chvíli hráč má
    • každý další uridiem placený přestup by se zdražoval o 1000 uridia za milión započaté cti
    • minimálně však 200.000 uridia
    • maximálně však 10.000.000 uridia (tohle by asi nikdo nedal, tak je to jen takový virtuální strop pro šílence... :)
     
  15. Líbí se mi moc nápad, že za přestup by se platilo U, ale pro někoho, pro koho je hra jako možnost chvilku vypnout je 200.000U moc, jelikož nemá větší důvod dát do hry reálné peníze... Minimum bych neřešil, maximum jo... Udělal bych pouze cenu za čest... což by se muselo moc propracovat, aby to bylo pro všechny dosažitelné, ale ne levné...
     
  16. TRIXT

    TRIXT User

    Mamina71: Tak jsem tvůj návrh zapracoval, jen jsem si dovolil posunout omezující hranice,
     
  17. Ne nezměnila ono totiž nejde o peníze,ale o čas strávený u hry na tom abych dostal čest o kterou jsem díky přestupu přišel a dle Tvého návrhu by to nyní každý vyřešil za pár vteřin a nějakou tu korunu a za další je to nefér vůči těm kteří se nehoní za umístěním v žebříčku a nehodlají do svích účtů investovat peníze,ale najdou si pak kamaráda u jiné firmi a nezbyde jim než o pracně vydobitou čest přijít.
     
  18. buubaak

    buubaak User

    pokud jde o přestup , znamena to zradu , nechal jsi svoji firmu plavat, hra je hra, ztrata cti za toto je akorát a je jedno zda maš prachy nebo ne. Pak už za prachy se da koupit i čest , že :)). Koupiš 50% cti. Jsem proti navrhu. Byl bych pro to aby max. pokles cti byl například 30 M i to nerad :)


    vite co bych ja uvital? přechod mezi servery se stejnym jazykem, např. z cz 1 cz 2 , ale to by bylo asi moc složite :)
     
    Naposledy upraveno: 4/10/16
  19. 1980milan

    1980milan User

    tiež sa mi tento návrh nepozdáva hlasoval som nie v dnešnej dobe nie je problém vystrieľať česť späť počas akcii všimol som si na GE1 veľké prestupy top hráčov a dokonca ešte aj hodnostne postúpili takéto prestupy hráčov za peniaze by skôr boli výhodou len pre špekulantov a ľudí čo na to majú.
     
  20. TRIXT

    TRIXT User

    buubaak, 1980milan: Jsou lidé, kteří o svoji čest přijít nechtějí, ale kamarády mají u jiné firmy. Začnou pak hrát na aliance, protože jinou možnost z jejich pohledu nemají a to jde proti duchu firmy. Třeba by tento návrh mohl pomoct urovnat vztahy ve firmách.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.