Platiči vs Neplatiči

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Peter_Quincy_Taggert, 9/3/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zdravím.
    Nejeden hráč vám dnes bude tvrdit, že pokud jste nezačínali hrát s dinosaury nebo do svého účtu neinvestujete tisíce, nemáte šanci se dostat nahoru a budete jenom žrádlo pro "elitu". Případně máte šanci, pokud tomu budete věnovat naprosto ale úplně kompletně absolutně veškerý volný čas (což není pravda už minimálně z toho důvodu, že je nesmysl snažit se něco sbírat, když je na každém kroku enemy FEG a je lepší si občas třeba pustit video a chvíli počkat). Já zastávám názoru, že nic takového nepotřebujete. Transakce slouží pro přeskočení do toho investovaného času, ale i bez nich do toho nemusíte veškerý svůj čas investovat. Stačí když vás ta hra baví a vy do toho tak nějak úměrně té zábavě nějaký čas dáváte. Samozřejmě že pak nebudete Super Mega Full Elite za měsíc, ale postupně se prostě propracujete na nějakou lepší výbavu. Zároveň by jste ale měli vědět jak vydělávat. Když si budete říkat že z těch lordakií jednou těch 10.000 U na jeden laser vydoláte... Zkrátka by jste alespoň měli vědět jak a kde shánět urko a kdedity a jak je využít.

    Toto téma bych chtěl věnovat diskuzi o platičích a neplatičích, jestli je možné dostat se na vyšší úroveň bez placení a jak. Takže kromě diskuse vlastně i takové tipy a triky.
     
    *SkIlErKrIs* tohle ocenil(a).
  2. -xghost-

    -xghost- User

    Tohle už jsem někde viděl :D. Děkuji, že mě cituješ (opravdu to nemyslím ironicky). Jakožto zapřísáhlý neplatič rád pomůžu všem, co jsou na tom podobně. Takže co jsem zatím stihl pochytit (tipy/triky pro neplatiče):

    1) Výběr serveru: tím to začne. Vyberte si server, který běží co možná nejkratší dobu. Na dlouho běžícím serveru to bohoužel pro nováčky bude tak, jak autor píše v úvodu. Pak ještě jedna věc: počet hráčů. Pokud je příliš nízký, ikdyž server už nějaký čas běží, pak bude odpovídající i množství zábavy - pokud nejste milovník PvE (farmení NPC). To tam naopak půjde lépe. Konkrétní čísla neřeknu, nevím to - na více serverrech jsem nehrál.

    2) Loď: Dokud budete létat na x-1, x-2, nechte si to, co dostanete na začátku a nikdy neopravujte za uridium ani kupóny - po zničení vždy překupujte. Poté si kupte nostromo - nejlepší loď za kredity (nejlepší poměr cena výkon) a při zničení také překupujte. Nakonec si kupte uridiovou loď dle své představy - leonova nedoporučuji. A to v aukci (i gola seženete za pár milionů, což brzy nejsou velké peníze, vega je ještě levnější a lépe se s ní zdrhá). S aegiskou to bude těžší - je teď nově v denní aukci - drahá.

    3) Výbava a leouny: od nejlevnějšího po nejdražší. Postupně měňte lasery z kreditových na LF3. Letouny nejdřív komplet flax (nepřekupovat - ikdyž je za kredity, tak máte-li hodně flaxů, jsou pak brutálně drahé - to už za ten kupon stojí), postupně měnit na irisy. To samé pro štíty. První co kupovat elitní jsou určitě pohony (zdrhání), které jsou navíc jak za U tak v aukci nejlevnější. Co půjde, kupujte z aukce. Všechny doplňky (extra) kupujte zásadně v aukci - stojí hodně U a jakožto "nespotřební" zboží jsou v aukci velmi levné. To samé pro raketomet. Na zaměřovacím CPU a rozšíření extra se vzhledem k jejich ceně v U dají i opakovaně vydělávat kredity koupením v aukci a následným prodejem. Profil pilota doporucuji začít až bude vaše loď tak ze 3/4 FE (nepočítám LF4) a více se mu věnujte až bude celá FE - začněte horní řadou - modrou. Nekupujte za uridium nic zatím zbytečného (hangár, výrobní hala, formace apod). P.E.T nekupujte, dokud nebude loď FE.

    4) Munice: Jen kreditová, nikdy nekupujte elitní a to ani v aukci (spotřební = drahá). Když elitní seženete jinak, šetřte si ji, používejte především na hráče/brány.
    Neplatí pro rakety (abyste mohli kupovat další, když jste plni).

    5) Farm a konfy: Konfa 1.: max dmg, štíty/pohon to doteď neumím říct, co je ideál - záleží na situaci (dmg pro rychlý farm). Konfa 2.: loď plná pohonů, letouny jen štíty (zdrhací). Střílejte NPC - mějte stále zaplé úkoly ve všech slotech (tak aby se doplňovaly s oblastí, kde se pohybujete - takže třeba 1 na mordony a druhý na kristalliny NE), plňte denní mise - mají odměny výhodné vúči jejich obtížnosti. Úkoly je ideální plnit skupinově, nejlépe najít někoho, kdo vypadá podobně silně jako vy a střílí to, co vy a pozvat ho. Obvykle přijme. A pokud narazíte na skupinu - nelze zvát, neb už ve skupině jsou, zkuste jim chvíli "nezištně" pomoci s tím, co střílejí. Pozvání do skupiny většinou nedá dlouho čekat. A nevynucujte si pozvání střelbou do hráčů!
    Používejte seprom - ve štítech a raketách stále. Promerko v pohonech - stále. Při tom zůstávejte blízko portů (max do 1/4 mapy na délku). Když už letíte dál, nelétejte po "typických" trasách (od portu k portu) - tam jsou lovci nejvíce - to platí i pokud se vám nedaří farmit u portu. Sledujte minimapu. Příliš rychlý pohyb = nepřítel = pryč ještě než ho vidíte na obrazovce. Pokud vidíte červenou tečku bez lodi na ploše (mask) = okamžitě k nejbližšímu portu.


    Taktiky při setkání s nepřítelem:
    6) Taktika 1: Jedním slovem: Zdrhat. Samozřejmě na port. Pokud tedy náhodou na vaší mapu nezavítá nějaká enemy šunka a to se moc nestává. Při tom se pokuste nepřítele nakliknout (pokud se nepovede a popoletíte k němu obvykle = smrt) a střílejte na něj municí SAB (vydržíte déle) a hoďte na něj raketu PLD-8 (dají se získat i bez U - např. teď z masopustu). Rovněž doporučuji extra ISH (instashield). Dobrý manévr je (hlavně s vegou), několikrát prudce změnit směr a pak se jedním vydat - občas lovec nestihne zareagovat a dostanete se z dostřelu - pokud nevyjde napoprvé, už to nezkoušejte (bude to čekat). Mnoho lidí vás bude chtít naštvat a budou vám na chatu/možná i zde nadávat, jací jste zbabělci, apod. Ale, jít do předem prohraného boje to není odvaha ale stupidita a situaci vám to také nezlepší. Berte to tak, že ti, kdo vám tohle budou psát si na vás jen "léčí" své komplexy, nad tím kolik elit věcí použili a ani vás nestihli sundat. Nenechte se odradit.

    7) Taktika 2: Hit&Run. Pokud jste dostatečně blízko portu a víte jistě, že doletíte, dorážejte na nepřátele, co nejvíc jim znepříjemňujte život a flusejte na ně - ikdyž jim moc neuberete, zabráníte jim v opravě a doplňování štítu, a jakmile se otočí na vás, změňte taktiku na 1. Proskočte portem, vraťte se, mezitím něco opravte a znovu - dokud budete mít dost HP, abyste stihli zase zmizet.

    8) Taktika 3: Když už se odvážíte lovit, vždy mějte zaplé mise na lov hráčů (ty se neplatičům plní nejhůře). Jakmile se budete cítit trochu otrkanější doporučuji mít jednu misi na hráče zaplou neustále. Žádný váš sestřel nesmí zůstat bez zápisu do mise. Nevyrážejte bez dostatku x4 muni (brány) a snažte se hledat slabší hráče. Na část ze svých sestřelů nejsem zrovna hrdý, ale úkoly = U a tak platí: čest stranou - nakonec je to jen hra (můžete si říkat, že hrajete za padoucha). Při lovech hojně využívejte cizích konfliktů a portů - často vás někdo bude pronásledovat. Opravujte se za letu. Používejte seprom, promerko v pohonech = samozřejmost stále, nejen při lovu.

    9) Brány: Co nejvíce. Je to významný zdroj lepší munice a pokud uspějete i U, logdisku, klicu k bednam. Sbírání palladia na pirátských mapách (5-3), vám urychlí postup za cenu dost velké nudy - někomu za to občas stojí. Opět se najdou tací, kteří tu nadávají na hráče zasedlé v bráně. Ale pokud neplatíte, tento zdroj si prostě nemůžete nechat ujít.

    10) Souboje s vlastními: Tak tomuto se pokud možno vyhněte. Pokud alespoň trochu cti máte, nechte si ji právě pro svou firmu. Nestřílejte do vlastních za účelem krádeže NPC ani když to vypadá, že to vyjde. Naopak pokud to někdo udělá vám, oplácejte a to hned x4. Dáte jasně najevo, čí NPC je a že se nedáte jen tak zastrašit.

    11) Klan: S tím zatím příliš zkušeností nemám. Momentálně jsem tedy do nějakého vstoupil, ale v minulosti jsem za účelem růstu klan nikdy nehledal. Co jsem tak ale četl, tak může dost pomoci. To bude muset doplnit někdo jiný.

    Jakožto neplatič budete takový rebel, váš styl hry se možná někomu nebude líbit, proto to chce především trpělivost a pevné nervy. I pokud se budete těmito radami řídit, stejně se domnívám, že proti pravidelnému platiči - alespoň v duelu - nikdy nevyhrajete (nebude-li poškozen po jiném boji). Než koupíte, co je dnes, budou tady tuny nového. Sám jsem toto mnohokrát kritizoval a byl bych radši, kdyby se placením získávaly "drobnější" výhody. Mnohem více by mě to motivovalo k nějaké té příležitostné menší platbě a hra by byla více o zkušenostech než o výbavě (jako tomu bylo dřív). Tento postoj samozřejmě nikomu nevnucuji, ačkoli mi to bylo mnohokráte podsouváno. Hra je sice trochu jiná, ale určitě zábavná i bez placení - jinak bychom ji přeci nehráli, ne? A všichni neplatiči si alespoň můžeme říci: "vzhledem k výbavě, kterou momentálně máme, patříme mezi nejzkušenější piloty orbity".

    Ač nerad, musím konstatovat, že tento negativní postoj k nám částečně platí i na fóru a to dokonce i z míst nejvyšších. Pokud budete asertivním způsobem prosazovat zájmy neplatičů, můžete rychle narazit - pokud při výměně rozdílných názorů velmi rychle nepadnete na zadek z něčího vyššího postavení, může se stát, že budete cílem posměšků, urážek či zavádějících tvrzení - prostě agrese (ikdyž bez vulgarismů) a to i přes to, že vy takovéto chování vůbec nevykazujete. Naštěstí to neplatí pro všechny "mocipány". Zatím vím o jednom - nebudu jmenovat. Příklad za všechny, ať si každý čtenář udělá názor sám:
    https://board-cs.darkorbit.com//threads/oficialni-prodej-uctu.38624/
    Jen podtrhnu, že odkázané téma je v sekci diskuse... Očekávám, že bude následovat i nyní. A tím opravdu nechci nikomu "ubírat" zásluhy - ale odpovědět na otázku a umět slušně vést diskusi jsou 2 různé věci. Na to lze doporučit jen jedno: psychicky se obrňte, pevné nervy a nenechte se vyprovokovat.

    12) Platby: A nakonec, když už se rozhodnete provozovatele (BP) "odměnit" částí svého výdělku, udělejte to zásadně v MHH (multi happy hour) a to krátce poté, co BP provede nějaký pro vás příjemný krok (já např. lehce uvažoval nedávno po zavedení nových aukcí). Určitě v BP vedou mnoho statistik a pokud v globálu obdrží podstatně více plateb právě po takových krocích, budou motivováni podobné kroky opakovat (zpětná vazba).

    Návod pro platiče ode mne by vypadal asi takto: Poté, co nakoupíte, se snažte co nejrychleji sžít svašimi novými věcmi, abyste nebyli snadný cíl pro ostatní. Více nedám, neb chybí vlastní zkušenosti. To bude muset napsat někdo jiný.

    EDIT: Bod 2), 5) upraven.
     
    Naposledy upraveno: 14/3/14
    Zafod, -.-NightmareMoon-.- a postman tohle ocenili.
  3. »vojta«

    »vojta« User

    -xghost- k bodu 2) kreditové lodě už se opravují za kredity, překupovat by bylo ztrátové
     
  4. -xghost-

    -xghost- User

    Máš pravdu. To byly staré informace. Už jsem kreditovou loď dlouho neměl. Díky za opravu.
     
  5. »vojta«

    »vojta« User

    ono vlastně dneska už i oprava na základně s uridiovou i kreditovou je zdarma :) ještě mě napadá, mohl jsi zmínit skylab, to je pro neplatiče ale asi i pro platiče ze začátku obrovskej přínos, co se týče prodávání proméria a pozděj i seprom
     
    {SH}_Δ_pЯı$MαTц$_Ω tohle ocenil(a).
  6. Crystal

    Crystal User

    chcete vedet jak najrychlejsie zarobit s minimum financiami?

    kupte premium, kamikadze a 25% zlavu a booster na boxy...

    pvp boxy, skupinova brana alebo palladium(odkedy zmizla hmla na stity d sa tam slusne zarobit)

    pvp boxy 10000-12000u + 40 až 80 ee źa hodinu

    skupinovka-zalezi od vybavy...ale tiez tak 5000-12000 za hodku..ked ste full aj viac

    paladko... 266 ee za 2 hodiny

    ....jedine slusne zarobky v hre
     
    mikesbezbot a »vojta« tohle ocenili.
  7. -xghost-

    -xghost- User

    Ted jsem zkoušel ty pvp boxy a pěkně zavzpomínal na dobu s vegou. A je to i větší sranda s adrenalinem tě někdo sundá, než palladium. Ale přijde mi, že farm npc + sběr normal boxu mi vydělává rychleji. Ono to asi chce s P.E.T., co?
     
  8. CrazyLove

    CrazyLove User

    Osobne keď som znovuzačínal s hrou v septembri minulého roka, mal som asi tak polovicu starej výbavy potrebnej na FEGa (po starom). Prešlo pár mesiacov, vyše 1000 nahraných hodín, som FEG a už sa pekne kopia aj lf4 :) A to do DO investujem iba 6€ mesačne - na premium.
    Treba hlavne nebáť sa do toho investovať čas, pokiaľ máte nejaký dobrý klan tak robiť celé dni skupinovky, pokiaľ nie tak palladko, stavať zety. Boxíky sa vyplatí zbierať iba s dvojnásobkom, ktorý stojí 15€.

    Pre nováčikov osobne by som odporúčal kúpiť P.E.T., zberača lvl.3 s jedným trojkovým protokolom na dosah, a stavať zety. Urko šetriť a kúpiť Aegis. Zo zety budú klúče, za ktoré budú mať z boxov sem-tam nejaký ten štít, sem-tam nejaké to delo, takže výbava postupne príde sama :)

    Samozrejme stavať skylab a posielať a predávať promerko.
     
  9. Drift1

    Drift1 User

    Já už jsem investoval něco do hry za ty dva roky zcela určitě ale postupem času vidím i věci které jsem dřív neviděl....Koupil jsem si nedávno balíček na 2x zisk z boxíku...pokud sbíráte v masku aspoň s vengeancí a hlavně na mapě 4-X tak to jde zcela slušně nahoru..já sbírám se sperheadem a za cca 12 hodin jsem si nasbíral cca 50 tisíc urka a dalších cca 10 tisíc nastřílel...takže kombinace tohoto je velice slušná..co se týká munice koukal jsem jakpuk že na pvp mapě z boxíku padají 3x GG...dokopy jsem nasbíral za těch 12 hodin nějakých 190 GG..to je vcelku slušný.Tý munice je pak z GG plno.:D..snad pomužu.:D
     
  10. dnes je to prestne 4 mesiac od mojej registracie mam 637 hodin a bez investicie som si nahral lepsiu vybavu ako na starom ucte kde som investoval cca 30 eur

    moja rada by bola zohnat si zakladnu elitnu vybavu to jest LF 3 štity CPU atd potom do stihaciek elitu

    irisi drazit lebo miniete na tom veeelmi vela uridia a teraz je drazba jednoducsia ked sa vracaju kr za prehru a vydite kto kolko dal za nu (kedysi to tak nebolo vobec ja som musel davat 250 mega na iris na GE 4 )

    a az po vybaveni stihaciek sa uz rozhodnite ci ist na studenske body zaklad je horna cesta full hp lepsi stit a hustota alebo PET na paladko

    po pri tom jasne ze skylab preposielat si prometium a hlavne vyvyjat seprom rafineriu spolu zo vsetkym ja som urobil chybu ze som to nerobil a dal sm to az ked som mal vsetko na 20 a nemal som ziadne seprom v stitoch raketach ani laseroch

    pokial chcete novu lod ci special design tak doporucujem naozaj az po vybaveni zakladnych schopnosti profilu pilota

    ja zarabam 10 000 U za 2 hod rozdelene po 2000 U na 20 min a nehram DO tak dlho nato aby ma to prestalo nudit a vzaroven dost malo nato aby ma to lakalo hrat napr ked neni cas alebo v robote
     
  11. Zafod

    Zafod User

    -xghost- bez urážky, nějakou dobu již sleduji tvé chování na fóru. Delší dobu jsem se držel a nekomentoval tě, nicméně se už na tvé ,,vejšplechty,, nemůžu dívat.

    Návod, který jsi sepsal je celkem fajn, chválím. Jen nemohu pochopit to ostatní...

    Ono je potřeba si uvědomit, že bez placení nebude žádná hra. Jakožto učitel matematiky, by jsi si to mohl umět spočítat. Nic ti nevnucuji, pouze konstatuji.

    Ač nerad musím konstatovat, že jsi pouze strašně vztahovačný. Žádný negativní postoj vůči neplatičům ze strany moderátorů není. Moderátor dokonce ani neví, zda platíš, nebo neplatíš. Někteří členi týmu sice mají jistá vyšší práva, ale to zde není potřeba rozebírat. Důležité je že klasický moderátor to prostě nepozná. V daném tématu tě nikdo nijak neurazil, ty si pouze vykládáš moderátorské posty po svém.
    Je potřeba si uvědomit, že zde nejsi pan učitel, ale hráč a uživatel fóra. A tím že tě moderátor upozorní na OT, či ti něco vytkne ti nechce ublížit. Moderátor pouze dělá svou práci. Tobě se to líbit nemusí, moderátor tu není proto aby byl oblíbený. Nicméně stejně jako ty ke své práci potřebuješ respekt, potřebuje ho i moderátor. Jakožto učitel, máš ve své práci poslední slovo ty, zde ho má moderátor. Není potřeba se obrňovat, je potřeba respektovat, přijmout a chtít pochopit...


    Btw: jsem si jist že zdejší mody, rozhodně nezajímá tvůj zadek.
     
    {SH}_Δ_pЯı$MαTц$_Ω tohle ocenil(a).
  12. Korben

    Korben User

    -xghost-Ty si jednoducho neuvedomuje, že bez hráčov ktorý investujú do hry peniaze, by si nepatril nikam.
    Je mi veľmi divné že učiteľ si nevie uvedomiť, že BP je firma ktorá patrí do súkromného sektoru a tak musí platiť účty a zamestnancov. Takéto úvahy by som prijal skôr od niekoho kto ešte navštevuje základnú školu.

    Mňa a ani kolegov nezaujíma či platíš alebo nie. Mimochodom mňa by tiež nevybrali ako sponzora hry.;) Tak že svoje úvahy o platení a postoja moderátorov k platičom a neplatičom si nechaj pre iných. Osobne to beriem z tvojej strany ako urážku moderátorov a administrátorov. Vzdelaný človek ktorý má všetkých "5 P" po hromade , by toto nenapísal.

    Ty tiež určite berieš za svoje učenie peniaze. Tak že počítam že odvádzaš skvelú prácu. Sú všetci tvoji žiaci vyznamenaný ? Majú všetci jednotky ? Ak nemajú tak prečo tomu tak je ? Podľa mňa potom nie si dobrý učiteľ. Predsa známky žiaka, sú vizitkou učiteľa a ak žiak prepadá alebo má zle známky, tak je neschopný učiteľ.
    (Úplne mimo tému) Raz učiteľka dcére do žiackej napísala poznámku: " žiačka neovláda učivo". Ja som jej odpísal:"na to chodí do školy aby sa to naučila". Od vtedy nedostala jedinú poznámku.:)

    Toto je príklad, že aj ty za to že si platený, určite nedokážeš všetkých žiakov naučiť všetko na jednotku ale žiť z niečoho musíš a tak isto aj BP musí živiť seba a zamestnancov. Ak by tu neboli "platiči", tak hra nieje.

    Tak že očakávam od teba že sa naďalej nebudeš vyjadrovať k tomu že by sme robili rozdieli medzi platičmi a neplatičmi a tak isto marketingové záležitosti nechaj na tých ktorý to majú v náplni práce.
     
  13. Kubino

    Kubino Guest

    Kolegovia povedali čo bolo treba povedať, ja dám už len svoj názor na tebou podané údaje.
    1) čo považuješ za presadzovanie záujmov platičov? Ak tým myslíš ten - podľa mňa doslova nezmysel - v podobe legálneho predaja účtov tak to sa veľmi mýliš. Názor neplatiča v hre ako je DO môžeš presadiť avšak bez poškodzovania prevádzkovateľa. Niečo nelegálne nemôžeš pre blaho malej skupiny spraviť legálnym, to ako keby si povolil drogy pre ľudí nad 18 rokov - sú predsa dospelý a pomôže to aj ekonomike podľa tvojho zmýšľania - kolega Korben však tvoje úvahy už komentoval.

    2) prečítaj si našu výmenu názorov kto mal problém z toho, že nepadol z toho druhého na zadok :) Ja viem, že každý vidí danú vec inak ale ja ju nevidím posvojom, ja ju vidím reálne a fakt nemám za potrebu aby niekto padal zo mňa na zadok. Tie posmešky už preháňaš, sám som sa ťa pýtal kde som sa ti smial alebo nadával a priznal si, že priamo nikde. To, že sa niečím nazveš a ja to zopakujem nie je posmešok, jedine že sa smeješ sám zo seba. Inak autoritu máš aj v práci, tu je to bohužiaľ moderátor, ak máš problém nás rešpektovať chodievaj na wiki či iné portáli. Čo sa týka chovania, poprosím všimnúť si, že ak ukazuješ na niekoho prstom ostatné 3 ukazujú na teba.

    3) na čo si chcel poukázať linkom? Okrem návrhu sa tam riešilo len tvoje porušovanie pravidiel. To, že niekto nesúhlasí s tvojím návrhom je pre teba predmet agresie z jeho strany? To nemyslíš dúfam vážne.

    Diskusia má byť k veci a predmetná, bez OT. Ty možno rád hovoríš stále o tom istom či rád píšeš dlhokánske slohy, ale ak si prečítaš predmet diskusie (tejto) tak tvoja časť postu smerovaná na moderátorov je OT - slovom off topic. Prispievanie nefunguje tak, že napíšeš polovicu postu OT, niečo tam dopíšeš k téme a je to v poriadku alebo naopak, to veru nie je ;) Doporučujem si prečítať s plným porozumením ako sem prispievať pretože sa ti to už viac tolerovať nebude. Znehodnocuješ tým vlákno. Ak by si sa chcel obrátiť na nás, toto pravidlo pre moderátora neplatí.

    Diskutovať môžeš avšak neporušuj pravidlá fóra. Ty však opravy moderátora na tvoje prispievanie berieš ako osobný útok a vnáraš to do diskusie pričom znovu pravidlá porušuješ. Je mi jasné, že ma zase označíš za toho, čo má niečo proti tebe ale ja sa s tým naučím žiť, povedať ti to však treba. Opakujem, tu pravidlá musíš rešpektovať bez ohľadu na tvoju funkciu, vzdelanie či vek - bez narážky.

    PS: ďalšia téma, kt. sa nevedie tým štýlom diskusie ako si chcel a môže za to práve to OT.
     
  14. Aby jste to nepochopili špatně, toto téma nemá nabádat lidi k neplacení, jen chci aby si lidé uvědomili, že i bez nějakých tisíců se mohou dostat k pěkné výbavě. Taky si nejspíš budu sem tam něco kupovat, jen mám pár věcí na seznamu nad DO.

    -xghost-
    Co se týče toho "zbabělectví", takto to označují podle mě jen hráči, kteří to neumí a tak si třeba zaplatí výbavu (tím NECHCI říct že nikdo kdo platí to neumí). Nechápu co je zbabělého na tom, že někdo použije EMP a skočí do masku, k tomu tam nahází třeba SMB, ISH a pod., když si takhle vyndá i hráče co je na první pohled silnější. To je pak spíš zbabělec ten očividně silnější hráč, který ho jde lovit :).

    S tím bych nesouhlasil. Pokud do vás začne takto střílet tak 80 × silnější hráč, tak i ×4 municí ho budete jen lechtat, a navíc pouze překliknete z NPC a on si ho vezme. Nejlepší je točit NPC v klidu dál (pokud to umíte) a ten hráč co do vás jde často přestane sám, když vám zbyde minimum HP. Nechce přijít o čest (pokud však má místo hodnosti terčík, tak ho čest moc nezajímá) a myslí si že zdrhnete už jen před tím NPC (ukažte mu že se plete :D). Pamatuju si že když jsem ještě lítal s nostromem, tak mě takhle začal střílet nějakej vegař, když jsem točil sibelona. Přestal když jsem měl asi 20k HP a čekal jak zdrhnu :rolleyes:. Nemoh jsem smíchy, když jsem si toho siba dotočil tak, že mě potom trefil nanejvýš dvakrát a on z toho stejně neměl nic :D:p.
     
  15. Norquos

    Norquos User

    Ahoj.
    Přestal jsem hrát DO, před cca 4 lety ( nějak po 2 a půl letech ? ) a dosáhl jsem si na levl 12.
    Poslal jsem do hry 1 jedinou SMS a to na legendární " výprask " ve fotbale ČR ~ San Marino.
    Z toho jsem žil dost dlouho.

    Hra je v podstatě koncipovaná tak, že hráč - pokud nechce - do hry investovat nemusí.
    Pokud přetrpí těžké začátky ( GE 2 ) na nižšších mapách, tak na těch vyšších už bude mít relativně klid. Stačí si vlézt do skupiny stejně smýšlejících hráčů a Uridium se jen posype.
    Vrátil jsem se po 4 letech ( původní účet je bůhví kde a už si ani nepamatuju heslo a jméno ) a nemám vyloženě problém si zase v klidu zahrát.
    Peníze už ale dávat nebudu.
    Ne že bych je dát nechtěl, ale ta původní zažranost do hry, kdy jsem u DO dokázal sedět i 6 hodin v kuse, je pryč.
    Teď už hraju jen odpočinkově a nikam se neženu.
    Když mně sejmou, mávnu rukou a sbírám boxíky. Mám levl 8 ( po 3 týdnech ) a je mi jedno kdy a jak budu mít na hru čas. Jsem tu třebas jen půl hodinky denně.
    Hodně mi pomáhá Skylab. Kredity se hodí vždy a pokud kápnu na dobrou dobu, tak se dá i za levno vydražit v aukcích hodně střeliva a dalších potřebných věciček ( IRIS za 4,7 mega )
    Pokud do hry někdo dává peníze, tak bych řekl že je to jeho věc.

    Kdybych chtěl, mohl bych do hry dávat kolik bych uzal za vhodné, ale není to prostě můj styl hraní.
     
    Mamina71 a Peter_Quincy_Taggert tohle ocenili.
  16. -xghost-

    -xghost- User

    S tím, co vás tolik rozčílilo: OK, beru to tedy tak, že na fóru to je ostřejší než v reálu a napíše se tu i to, co by se neřeklo. Já to bral jakoby sme vpodstatě mluvili osobně. A to kdyby mi někdo řekl, to co... však už víte. (i vyššího postavení - např šéf). Moje chyba tedy. Budu se nadále krotit.

    A o neplatičích (mimojiné) tohle téma snad je. Nevnuciji svůj názor. Kdesi v jiné témě jsem se sekl o nulu (25 000 kč mi přišlo už dost - a i to přiznal), tak tam jsem psal trochu divně. I jsem tu doporučil, lidem co chtějí platit minimum, kdy bych platill já. Chápu, že platičů je třeba a také jsem svůj návod nemyslel jako nabádání k neplacení. Když se někdo nově přihlásí, tak nemusí chtít platit hned, třeba se tu může podívat jak hrát "eko", a pak se mu třeba hra zalíbí a zaplatí si...

    Peter_Quincy_Taggert:
    To určitě ano. Myslel jsem to na tak stejně silné. Dík za doplnění.

    Jo a ještě bych doplnil bod s farmem:
    5) Úkoly ideální plnit skupinově, nejlépe najít někoho, kdo vypadá podobně silně jako vy a střílí to, co vy a pozvat ho. Obvykle přijme. A pokud narazíte na skupinu - nelze zvát, neb už ve skupině jsou, zkuste jim chvíli "nezištně" pomoci s tím, co střílejí. Pozvání do skupiny většinou nedá dlouho čekat. A nevynucujte si pozvání střelbou do hráčů!

    EDIT: b.5) sloučen v původním návodu.
     
    Naposledy upraveno: 14/3/14
  17. Zafod

    Zafod User

    -xghost- jde o to že se zde všichni vyjadřujeme přes písmenka. Což je vždy o trochu těžší, než mluveným slovem. Někdy se člověk snaží domýšlet a vykládat si post po svém, tj. špatně.
    Je potřeba vzít vždy post jako celek a nedomýšlet se co je mezi řádky, ono tam totiž většinou nic není ;).



    Btw: to doplnění, doporučuji dopsat přímo do tvého postu č.2, jelikož jsi si s tím dal opravdu dost práce a napsal jsi to celkem hezky (až na ty drobné výhrady :D).


    edit: -xghost- jsem rád že jsi si to znovu přečetl a přehodnotil, ještě pár modů co tu je znám a jsem si jist že jsou to fajn lidi. Věř, že pokud by tomu tak nebylo, byl bych první kdo by se do nich pustil (jsem dobrý přítel, ale opravdu nepříjemný nepřítel :D). Rozhodně tím neříkám, že vše modi dělají dobře, ani když jsem moderoval já, nedělal jsem vše dobře, chybovat je lidské. Pokud však mod udělá chybu, toleruji ji, páč nemá na starosti jen jedno téma a jednu věc. Někdy je to opravdu frmol a spousta práce. A kolikrát místo poděkování, jen vynadání, protože někomu nevyhověl. Můžeš i moda na chybu upozornit, jen je dobré to udělat ,,něžným,, způsobem ;).
     
    Naposledy upraveno: 14/3/14
  18. TRIXT

    TRIXT User

    Nad touto radou je třeba se zamyslet. Začal jsem hrát na serveru CZ2 a pak na CZ3. Ano jsou tam levnější aukce, hodnosti mají menší ranky, nenapadne Vás tolik nepřátel atd. Časem se Vám ale server začne jevit prázdný. Navíc v diskuzích se hodně příspěvků točí kolem CZ1 a spousta českých osobností z DO se pohybuje právě tam. Nakonec Vám začne připadat, že by bylo lepší hrát na tomto obávaném a elitou "prošpikovaném" serveru CZ1. A nakonec jsem tedy servery CZ2 i CZ3 opustil a mohu říct, že mě to vůbec nemrzí. Sice člověk častěji zemře, ale na druhou stranu mně mapy připadají výrazně plnější. Hlavní důvod, proč hraji online hru je dostávat se do kontaktu s ostatními hráči a ne si točit sám NPC. Takže pokud se rozhodujete, kde začít hrát, zkuste se na to podívat i z této stránky. Já osobně doporučuji CZ1 (nejlépe VRU ;-)), kde momentálně lítám.

    P.S.: Nad světovými servery jsem sice uvažoval, ale měl jsem strach z jazykové bariéry.
     
    Naposledy upraveno: 14/3/14
  19. -xghost-

    -xghost- User

    Jasně. To tam mám v další větě, že rozhoduje i počet hráčů. Více hráčů = více zábavy. Méně hráčů = méně zábavy v PvP, ale zase snažší PvE. Někdo má radši to, jiný ono. Je to o tom, najít správnou rovnováhu.
     
  20. CwoOok

    CwoOok User

    Platit, či neplatit, toť otázka?
    Celé je to jen o té výdrži na prvních 4 mapách, kam chodí "elitní lovci" pro rychlé body.
    A i když do hry nasypete, že budete mít na 1 lvl FullGola - tak Vás FullElit stejně sfoukne, protože, lf4 apis,zeus /na schopnosti by jste do toho musely řádně nasypat/, ani havoc nekoupíte. Na to chce čas, ve hře.
    Plně souhlasím, že jde jen o 4první mapy na vyšších spousta tzv. "lovců" nechodí, protože by mohly sami pěkně narazit./I když i na x-3 x-4 málo kdy "útočí" pokud se motáte kolem Eliťáka z Vaší frakce, co kdyby Vás bránil.:D/

    Takže pokud hra nabízí možnost "připlatit" si za výhody, proč ne. /V nemocnici si taky raději připlatím za nad standart:p/ Ať si hraje každý dle sebe.

    - tady bych jenom upozornil, že Pala je neustále pod kontrolou lepších hráčů, takže nováčkovy bych tam moc chodit neradil
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.