Pomalá full elite vega

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem cerny-cerny, 14/3/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Jack.K, já mám taky problém s tím, že mě nadupanou sperku se slušnými štíty sestřelí. Navigaci mám a blbne mi tak jak popisuješ, ale tam to nechápu víc, protože data jdou vzduchem (ale zas do navigací dávají slabý HW), kdežto u hry to jde po kabelech a tam chyby mohou nastat.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  2. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Souhlasím s Jack.K mě se to stává taky někdy na některých mapách, přesně to co on popisuje.
    Vegu používám na na spec.úkoly kdy se hodí a lítám s ní často .Někdy prostě lítá a pak najednou na nějaký mapě je líná.
    Taky jsem na to kdysy poukazoval. Bylo mi to vysvětleno stejným spůsobem jak zde. (Př. dvě lodě letí vedle sebe .... Korben ) To už jsem slyšel, ale nikdo mi pak nevysvětlil ,proč ač já Vega full se vším ,mě dožene Aegis (ač grafický klam ) a ještě si do mě střílí :D
    No vzdal jsem to , smířil jsem se prostě s tím, ta hra jede prostě v AFP a občas je prostě nestabilní :D
     
    Naposledy upraveno: 21/3/15
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. Korben len jednu vec vytknem tvojmu postu. Počet bodov na novom fóre hráč nevidí...
     
  4. Korben

    Korben User

    Jack.K Všetko čo si popísal, nemá nič spoločné s BP. Všetko čo popisuješ , je spôsobené internetom a prenosovou rýchlosťou. Zisti si niečo o tom čo je ping, čo je to jitter a ako funguje internet a čo všetko ovplyvňuje prenos dát.
    *Firefox1* ty si tiež zisti ako funguje internet.
     
    -baghira2- a -PoKeR- tohle ocenili.
  5. Jack.K

    Jack.K User

    Sorry Korben, ale časová synchronizace nemá s rychlostí internetu, pingem, jitterem a podobnými vůbec žádnou spojitost. Právě ta časová synchronizace zaručuje, aby na všech klientech byla data synchronizována, tj. aby nedocházelo k postupnému zpožďování informací. Ono by to bez té synchronizace ani nešlo vůbec hrát. Pokud se cestou nějaký ten paket zpozdí nebo třeba ztratí, tak to vůbec nevadí, protože v dalším cyklu synchronizace se vše může napravit. To pak vede např. k té kumulativní dmg. Jenže u DO tato synchronizace zřejmě nefunguje zcela zprávně nebo je chyba na straně klienta. Bez této klíčové synchronizace by jsi na burze prodělal gatě a je jedno, zda by jsi měl rychlé nebo pomalé připojení.

    Ono je hrozně jednoduché všechno svádět na jiné a těžko si přiznat, že chyba může být přímo u zdroje. Právě na ten tvůj test o souběžném letu dvou lodí to jasně dokazuje, že je někde něco špatně. Klient má informaci o pozici lodí a jejich rychlosti, tak mi vysvětli, proč se ty lodě u každého zobrazují s jinou rychlosti. To jako každý klient počítá s jiným koeficientem zrychlení nebo mi chceš říct, že klient vypočítává rychlost lodě podle toho, jak rychle mu přichází pakety od serveru? Asi těžko. Však známe lagy, kde se ti obraz zasekne, ale ty si s lodí dál poletuješ. Pak při synchronizaci najednou vše skočí na očekávané pozice. Ale nikde mi hlava nebere, proč by se lodě měli pohybovat různou rychlostí při jejich SOUBĚŽNÉM letu.

    Já ti položil logickou otázku a dostal jsem jen vyhýbavou odpověď.
     
    Naposledy upraveno: 21/3/15
    -baghira2- a -xghost- tohle ocenili.
  6. |Oromë|

    |Oromë| User

    Jack.K Zaujimave, ja hram na NTB cez wifi, mam len obycajny DSL net a zazracne nemam s rychlostou lodi problem, nikdy ma nedobehla pomalsia lod.
     
  7. -xghost-

    -xghost- User

    No to by potvrzovalo existenci té synchronizace, o které Jack. K psal... Nad tím jsem už přemýšlel dřív, že kdyby hra běžela 100% na živo, tak by ty dlouhé pingy (kterých je fakt parta, vzhledem ke vzdálenosti) musely neustále způsobovat hroznou nestabilitu hry a vůbec by nešla plynule. Já si to představuju tak, že hra běží třeba pár sekund pozadu (jako dnešní živé přenosy kvůli vykouklému prsu :) ). No a systém by pak měl čas informace přijmout a zpracovat, ikdyž se opozdí třeba o 0,5s.

    Tím ale netvrdím, že musí být synchronizace porouchaná. Může. Ale také prostě mohou data dorazit natolik pozdě (např. kvůli překážce cestou), že už se to do té časové rezervy nepobere a smůla. Když kliknou 2 lidi let po minimapě, asi by se to nemělo dít tolik, ale teoreticky stát se může - jeden má čistou cestu = vidí skutečnost, druhý bude mít problém a na jeho monitoru to uvidí zpožděne, takže se rozletí.

    Jack. K: Zkus provést tento pokus: S kámošem - jeden ve spearce (vengenci), druhý v golíkovi leťte kliknutím na minimapu přes celou mapau vedle sebe a střílejte na sebe. Pak porovnejte výsledky - kdo, kdy dával a dostával dmg (padaly z něj čísla). Pokud se oba shodnete na tom, že ste oba dávali i dostávali dmg po celou dobu letu, tedy i v místech, kde už byste na sebe neměli dostřelit, asi je něco špatně. Případně natočit.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  8. Jack.K

    Jack.K User

    -xqhost-, často si říkám jak by bylo fajn si vše natáčet, aby byly důkazy pro nevěřící adminy a moderátory (viz můj první post o nahánění k portu). Právě krása synchronizace spočívá v tom, že když dva hráči kliknou ve stejný okamžik, tak tato data se odešlou do serveru se stejnou časovou značkou. To, že ta data do serveru dorazí v různou dobu nevadí, protože systém by si to měl zpracovat a vyhodnotit jako akce provedené ve stejný čas. Ona ta komunikace ve skutečnosti probíhá relativně rychle, takže ty lodě a vše by se mělo chovat mravně a ne, že něco bude zrychlovat či zpomalovat. Takže se nabízí otázka, jak rychle ve skutečnosti ta komunikace probíhá, co je součástí té komunikace apod. Ono by se pak dalo najít i takové vysvětlení, že klient si rychlost lodí průměruje třeba jen proto, aby při náhodných výpadcích či zpoždění a následné aktualizaci se pozice lodí neaktualizovala skokově. Ono by to pak bylo docela otravné snažit se nakliknout loď, která vám poskakuje po monitoru místo toho, abyste naklikli loď, která jen zrychluje či zpomaluje.

    Chápu, že tu je dost kecalů, jejichž informace jsou jen zavádějící. Ale co potom relevantní informace od nás, co chtějí, aby hra šla ku prospěchu všech.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. -xghost-

    -xghost- User

    No jasný, to jsem si taky říkal, že by ty data musely mít informaci o čase. Ale to asi mají.

    No každopádně, jasněže to nenatočíš, když to nečekáš. Smyslem toho pokusu by bylo tuto situaci vyvolat, nastavit podmínky pro to, aby bylo jasné, že to nemůže být v pořádku a pak zkoušet a doufat, že se to zas stane. Ono takhle bez důkazu a bez řádného prozkoumání to může mít různé důvody a nemusí to být hned, že mají rozbitou synchronizaci. Potom v té rychlosti při boji spoustu detailů přehlédneš - soustředíš se na boj. Navíc kecalů je taky dost (tím neříkám, že to je tenhle případ), takže nedůvěru, když nejsou důkazy musíme chápat :)
     
  10. Kubino

    Kubino Guest

    Aká zaujímavá debata :) každý si myslí, že má pravdu a vysvetľuje si to po svojom.

    Ja sa len spýtam, či ste si niekto skúšal hľadať na internete niečo o prenose a latentnosti v pásmach routrov a rýchlosti toku dát. Stačí, že užívateľ niečo sťahuje, má zapnuté nejaké VoIP spojenie a jeho router už pracuje inak, potom nejaká synchronizácia dát ide do čerta. A presne tam vznikajú tie rozdiely.

    Osobne som zaznamenal problém s rýchlosťou pár krát a v 99% prípadov som evidoval aj pokles prenosovej rýchlosti.

    Btw. nevylučujem chybu aj zo strany serveru, ale na to tu nevidím žiadny obrázok a ani video, prípadne post v téme nahlasovania problémov.
     
  11. -xghost-

    -xghost- User

    Já si ani tak nemyslím, že mám přesně pravdu. S tou časovou rezervou, to byla jen taková má laická představa, jak by to asi mohlo fungovat :). Hledat kvůli tomu nic nepůjdu - už teď mám z DO v hlavě spoustu (pro mě) nedůležitých informací.
     
  12. Kubino

    Kubino Guest

    Potom ale nemám čo nahlásiť na BP na prípadné preverenie, bez doloženia nejakého materiálu či chcenia naučiť sa niečo nové a pochopiť problém, to jednoducho nejde. Nehnevajte sa na mňa, len píšem ako to je :)
     
  13. -xghost-

    -xghost- User

    Nahlaš (bude-li co), až zainteresovaní dodají důkazy. Já se jen zapojil do debaty, páč se tam vyskytlo něco, nad čím jsem už jednou zlehka přemýšlel... Mě se nikdy tento problém neobjevil a řešit ho nepotřebuji. Ber to z mé strany jako hospodskou debatu o nadsvětelném pohonu :) Už mlčím.
     
  14. Kubino

    Kubino Guest

    Bez urážky, ale taká debata nám je k ničomu ak chceme niečo riešiť, občas nechápem, prečo sa zapájaš a znehodnocuješ vlákno. Premýšľaj o tom.

    Ak sa niečo u teba neobjaví a ani to nepotrebuješ riešiť, prídu mi potom tvoje posty ako dohady a domnienky a práve to tu nepotrebujeme. Čo potrebujeme sú fakty.
     
  15. -xghost-

    -xghost- User

    V pohodě, neurážím se. Nevím proč. Jsem ukecaný člověk, otevřený různým názorům a diskusi obecně. Totéž očekávám od okolí vůči mně. Mnohdy už mi něco, co byla původně jen myšlenka, či postřeh člověka, který není na dané téma zrovna expert a ani se jím nechce stát, pomohlo vyřešit problém. Naopak já už takto mnoha pomohl problém vyřešit. Prostě si tu čtu a něco mě k tomu napadne. Když je to užitečné - supr, když ne, nic se neděje. Nikdy jsem takové postřehy nebral jako znehodnocování tématu. Jasně, že ta naše debata o tom, proč jsem napsal to a to (cca od #30), to už ano. Doposud jsem měl představu, že rozdíl mezi "obecnými dotazy" a "diskusním koutkem" je právě ve vhodnosti takových postřehů - v prvním ne, v druhém ok. Pokud jsem se tedy mýlil, tak pardon - pokusím se to už nedělat. Ale neručím za sebe :). Já to totiž předem nepoznám, že se ti to nebude líbít. Není to tak, že bych tě chtěl naštvat, natož pak něco znehodnocovat ;). Jo a sry za obsáhlejší vysvětlení. Jelikož jsi mě cíLoval, musel jsem.
     
    Naposledy upraveno: 24/3/15
  16. Kubino

    Kubino Guest

    Nauč sa nemať posledné slovo, od postu 33 vrátane si nemusel vôbec reagovať kedže sa len obhajuješ, ono sa ale nie je pred čím.

    Povedal som čo potrebujeme, diskusia o tom čo mám robiť a čo chcel básnik povedať tu nemusela vôbec vzniknúť, t.j. nemusel (btw. necitoval som ťa) :)

    Má niekto niečo k téme, resp. chce niečo doložiť?
     
  17. Korben

    Korben User

    OT post zmazaný.
     
  18. Jak už ostatní k mému tématu napsali, tak i můj full elite spearhed (namísto vegy dle počátku tématu) plný nejlepších pohonů na promeriu dnes několikrát neuletěl na paladku goliatům. Uletěl jsem skoro 3/4 mapy a golík mě nakonec sestřelil. Jako obvykle jsem vybral nejlogičtější cíl/cestu/směr úniku dle dané mapy a kliknul jsem na bod v minimapě a loď nechal letět, abych mohl měnit munici, dávat miny atp. Neustále jsem ale sbíral hity od útočníka a nakonec mě sestřelil. Asi pětkrát v průběhu dne, od různých hráčů. Nejsem "ajťák" ale jako mnoho lidí mám obecné znalosti PC. Nemohu ale pochopit, jak je možné tohle odvolávat na chybu připojení/netu nebo pomalého PC. Ve hře máme přeci lodě s různou rychlostí dle typu, výbavy aj. Pokud tedy letím rychleji v ZÁKLADNÍM nastavení, které je v okně mapy neměnné, tak prostě letím rychleji bez ohledu na připojení a výbavu PC - bod na minimapě, na který kliknu, je konstantní. Při našem stejném vektoru tedy nelze, aby dle chyby připojení nebo z důvodu pomalého PC, mě pomalejší hráč dostihl, když jednorázově odeslaná data jsou jasně dána a již se nemění. Bez ohledu na výbavu PC a připojení k internetu server přeci ví, jaký bod na mapě jsem zadal. Server tedy také ví, jak mám rychlou loď. Je tedy absolutně nesmyslné tvrdit, že je chyba u mě/koncového uživatele, nebo u poskytovatele připojení.

    Kdysi když jsem hrál DO na GE serveru (před mým nesmyslným zrušením účtu moderátory v r. 2008, kdy jsem se zařekl, že už tohle nikdy hrát nebudu, protože přístup ze strany poskytovatele hry byl dost ....... Doteď mi nikdo na stížnost nereagoval - to zde ale nechci řešit), tak se podobné stávalo jen při větších akcích, když byl DO přetížen. BP pak v takových situacích vyplácel nějaké bonusy jako náhrady za opravy lodí aj. Přiznali tedy chybu na své straně. Teď se to děje na CZ3 serveru docela běžně na PVP a na 5-X mapách ale tady je to chyba vyšší moci(někde, kdesi v internetu) nebo je to chyba na straně hráčů a jejich přetížených poskytovatelích připojení, routrech nebo jejich pomalých PC. Proč taková změna názorů?

    Co nahlásit BP? Neznám tvou náplň práce, jakožto admina ale já bych to viděl jasně. Pokud bych já byl tebou a chtěl bych to řešit, tak bych si to sám osobně vyzkoušel s různými loděmi a na různých mapách a udělal si z toho nějaký jasný a měřitelný/doložitelný závěr. Ten by podle mě a mého pozorování (jakožto hráče) byl, že se odezva a rychlost dat mění, resp. kolísá na konkrétních mapách. Důkazy a materiály by přeci neměli poskytovat hráči, jakožto uživatelé ale vy-moderátoři, admini a další, jakožto lidé zapojení do vytváření hry a herního systému či souvisejících podpůrných herních mechanismů. Hráč zde přeci jen podává podnět. A podnětů na toto téma je zde více než dost. Jak už tu někdo psal, tak to hráč přeci nemůže změřit, natočit, ani jinak zaznamenat, protože on s chybou hry nepočítá. Hráč jen a pouze hraje a snaží se se vzniklou situací ve hře nějak vypořádat, aby jej jiný hráč nesestřelil - změny munice, miny, schopnosti aj.

    Co si z toho teď vezmeš, je jen na tobě. Problém, který se zde řeší je ale velmi častý a dost štve mnoho lidí. Stabilita hry je jednou ze zásadních věcí pro to, aby hra bavila a přiměla hráče platit. V rámci nějakých záchran a zlepšení DO, aby se přitáhlo více platících na CZ3 server, by tohle mohlo být jedno z prvních "oprav/zlepšení". Třeba se to ještě i projeví v těch dotaznících spokojenosti, které mi často vyskakují k vyplnění... Tady bych také čerpal nápovědu na řešení uvedené problematiky.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  19. Kubino

    Kubino Guest

    Pripojenie je myslené tak, že nemusí byť to čo vidíš v klientovi aj realita na serveri, keďže sa dáta môžu "stratiť" po trase a to spôsobiť problémy. Ako IT lajk by si to mohol vedieť :)

    Ak je to niečo nelegálne čo pomáha hráčom to rieši systém takže tiež nič na nahlásenie. To o tom testovaní si myslel dúfam ako vtip nie som testovač ani vývojár a osobne s rýchlosťou som problém nemal. Asi len nepaladkujem takže preto ...

    Čo sa týka nahlasovania veci na BP má to určité podmienky takže ak vy nič nedodáte a očakávate že ako sa to vyrieši hold smola :)
     
  20. Spartakus

    Spartakus User

    Já nevím... Když mám full Spearhead, tak mě nikdo, kromě jiné Spearheady nechytne. Když lítám aegiskou, tak Zlatou vegu, ani spoustu jiných Veg a Spearhedů nechytnu, ani kdybych se postavil na hlavu. Pokud máte problém uletět na Pld, tak kašlete na Speadhedy, vemte gola+ Spectrum, když vás začne někdo střílet, dejte schopnost, mimo mlhu mask+Emp a má smůlu. Popř. spomalovačka taky naštve. :D Když jsem ještě lítal na pld, tak jsem takhle zdrhal hráčům z TOP 10 a programy byli v plné síle. :)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.