Poradit s výběrem notebooku

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem T.L.A.K, 10/3/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. T.L.A.K

    T.L.A.K User

    Dobrý den chtěl bych poradit jaky notebook pořídit. Stolní Pc mám ale dost často jezdím na cesty a třeba jsem pryč i dva týdny tak abych si zahral. Děkuju
     
  2. -baghira2-

    -baghira2- User

    Osobne by som poradil ACER Aspire V 17 Nitro Black Edition, prenosný ntb. Mám s ním veľmi dobré skúsenosti.
    Obstaral som si ho v decembri 2015. A odvtedy naň nedám vôbec dopustiť. Akurát cena je vysoká: 1500 Eur.
    Pokým si ochotný dať za neho, až toľko.

    Parametre:
    2,6GHz, Intel Core i7, RAM 8GB, SSD 8GB, HDD 1000GB, Windows 10 Home, 17,3" (44 cm) Full HD (1920 x 1080)

    Ide o vysoko výkonný herný ntb., ktorý v súčasnosti drží tempo s dnešnou modernou dobou.
    Je určený špeciálne pre projektantov a zvlášť výborne je stavaný ako herný. DO mi neskube vôbec.
    Problémy s lagmi sa väčšinou vyhýbajú. Iba raz som pocítil na 2 až 3 sekundy slabšie trhnutie.
    Má veľmi ľahké ovládanie. DO šlape v ňom tichučko ako hodinky, všetko ide úplne zľahka ako po masle.
    - Odporúčam práve tento prenosný typ ntb. Nakoľko nie je ACER ako ACER.

    Problémové je iba nabíjanie. Úplne stačí, ak si ho nabiješ večer pred tým, než na druhý deň niekam pôjdeš.
    Tým-pádom Ti vydrží na pomerne veľmi dlhú dobu. Adaptér je veľmi ľahký, takže sa dá zobrať so sebou.
    A hocikde nabiť, ak je po ruke akákoľvek zásuvka.

    EDIT:
    Na herné prostredia si grafika Geforce GTX960M vyčlenila rovné 4 gigabajty pamäte, čo je opäť raz dostatok
    priestoru aj pre najnovšie hry. Takáto nálož v kombinácii s dobrým chladením je dobrý predpoklad na to, aby
    sa V17 Nitro zapísal medzi herné stroje, ktoré stoja za pozornosť aj tých náročných používateľov.

    Navyše dodávam aj technické špecifikácie:
    • Aspire V 17 Nitro Black Edition (VN7-791G-7128)
    • OS: Windows 10 64-bit
    • CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ
    • RAM: 2× 8 GB DDR3 Low Voltage Memory
    • Úložisko: 256GB SSD + 2000 GB HDD +SD card reader - Blu-ray Disc™ RE drive
    • Displej: 17.3" FHD Acer ComfyView LCD
    • GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 960M 4G-GDDR5
    • LAN: Intel 802.11ac + BT
     
    Naposledy upraveno: 10/3/17
  3. Ked uz odporucas herny ntb tak by si mal minimalne povedat, aku ma grafiku... Pretoze CPU ti hru nepotiahne. Ak teda nechces hrat na integrovanej grafike.
     
  4. Doporučuji.

    MSI GT73VR 6RE-011CZ Titan
     
  5. Jupiter33

    Jupiter33 User

    Nevím sice kolik chceš utratit ale
    já doporučuji Lenovo E51-80 Black, je opravdu dobrý notebook, jeho cena se pohybuje 9000 kč- 11 000 kč. Na tomto modelu si nechalo lenovo záležet. 1TB prostor jistě uvítáš, RAM 4GB je taky slušný. Má DVD přehrávač, čtečka otisků prstů. Windows 10 64bit, Intel HD graphics, wifi, bluetooth 4.0, Intel core i3 6100U Skylake atd..

    Doporučuji, mám s ním zkušenosti.

    PS: příště napiš do kolik tisíc chceš ten notebook, aby to bylo přehlednější
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  6. No ten procak je velmi slaby a integrovana grafika hry moc nepotiahne. 4 GB RAM uz teraz prestavaju stacit. Takze za tu cenu v pohode, ale ja osobne by som si ho nekupil.
     
  7. Doporučuji:
    NOTEBOOK Lenovo™ Legion Y520

    Monitor: 15,6" FullHD (1920 x 1080)
    Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB
    RAM: 8GB SO-DIMM DDR 4
    Procesor: Intel Core i5-7300HQ 2,5GHz, boost 3,5 GHz

    na hru zaručeně dostatečné parametry, dobrý poměr výkon/cena (cca 24000Kč).
    Osobně čekám na procesor RYZEN od konkurenční firmy intelu :D, kde bude cena ještě mnohem níže.
     
    Jupiter33 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. Jupiter33

    Jupiter33 User

    ale 4GB RAM stačí, já hraju darkorbit na tabletu Lenovo Tab S8-50F který má 2GB RAM a v pohodě hru utáhne
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. -baghira2-

    -baghira2- User

    Mně také. Grafika GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 960M 4G-GDDR5.
    4GB a DDR5 je tak veľmi silné grafické rozhranie, že utiahne akúkoľvek najnovšiu hru v súčasnosti.
    Dark zvláda v pohode, všetko šliape dokonale ako hodinky, ide to ako po masle. Žiadny problém. :cool:
     
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.