Postih za sestřel vlastního pro všechny útočníky

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -xghost-, 7/12/15.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Jste pro?

  1. Ano

    47 hlasy(ů)
    68.1%
  2. Ne

    17 hlasy(ů)
    24.6%
  3. S úpravami (napiš)

    5 hlasy(ů)
    7.2%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Belgam

    Belgam Guest

    To ze se mezi sebou strili vlastni firma je porad. Ale aby se zaridilo to co chce autor navrhu,tak bohate staci jina vec. Diplomaticke vztahy pouze ve firme kde dany hrac je (chudaci na CZ serverech a jejich spojka skrz paladium). Cizi firma vzdy byla nepratelska. Povolit pouze jeden prestup z firmy do firmy. A aby te nemohl sundat vlastni hrac, by stacilo udelat ze do vlastni firmy nelze strilet, pouze pokud mate war.
    Myslim ze tim by se vyresila spousta jinych veci. Jako je i prebihani hracu pri ruznych akcich k jine firme, aby vyhrali i oni atd. Ale to je uz trochu mimo navrh.
     
  2. -xghost-

    -xghost- User

    Little_Tali: Berserk jsem nemyslel nijak zle :) Prostě ten co v žáru bitvy bere všchno - k tomu ses vlastně přiznala sama :).

    Uznávám jedno velké minus mého návrhu: Týkal by se vlastně jen komorních situací o několika aktérech, kdy nově přiletivší zničí nejdřív své a pak si smlsne na nepřáteli (řekněme 2-5 lodí). Ve větším počtu (10 vs 10, 10vs 1, apod.) samozřejmě nově přiletivší (pokud má mozek) nezačne kosit své, protože by způsobil, že jeho strana prohraje a druhá pak sejme i jeho. Takže v opravdu velkých bitvách návrh nic nedá a možná i uškodí hráčům, co se často překlikávají.

    Jinak tvůj příklad se základnou - to jako není omluva, že bráněj a on přiletěl v masku - jak jako je nebezpečnej třeba 1 vs 10 obránců? Jo jiná je sledovat a pokud se tam bude moc motat, nebo nedejbože dá minu, tak to má jistý. Ale rovnou? Tohle jako obhajuješ?

    Útok dvojklikem se dá vypnout - obzvlášť pokud si tvá myš ráda plete 1 a 2 klik, vřele doporučuji.

    A nakonec to nejdůležitější: Tvá poslední otázka mě uvedla docela v nejistotu, zda jsi správně pochopila, co navrhuji. Ne každý stejné firmy, kdo do lodi vystřelil a nemá s ní diplo, dostane postih v případě její smrti, ale: Každý stejné firmy jako napadený, kdo s ním nemá war a nemá diplo s původním útočníkem napadeného (tedy s tím, kdo napadeného "má") a zároveň je aktivním útočníkem v době smrti napadeného, dostane postih. Tuším, že to trvá pár sekund než přestaneš být aktivním útočníkem.

    Př1: Střelíš do svého, ten někdy časem zemře v boji - postih nedostaneš.
    Př2: Střelíš do svého, který bojuje s nepřítelem, protože se překlikneš a hned přestaneš - napadený však v boji cca po 10s zemře - postih nedostaneš.
    Př3: (smolík): Střelíš do svého, který bojuje s nepřítelem, protože se překlikneš a máš smůlu že ten, do kohos střelila je téměř tuhej a za 2s stejně zemře - postih dostaneš (nevýhoda návrhu).
    Př4: Přiletíš k boji vlastní vs cizí, sundáš vlastního a pak si doděláš cizího (ukradneš mu ho) - postih dostaneš (smysl návrhu).

    Návrh má smysl, pokud masově převládá Př4, nad Př3. Dle mého jednoznačně ano. Jak je staré to video a kde hraješ? Já jen, že takovou bitvu jsem už hodně dlouho neviděl a to hraju (aspoň mi to řikaj) na 2. nejplnějším serveru.

    Belgam: Ano i ne: Ikdyby nebyly vůbec žádné diplo a dokonce ani žádné klany, pořád platí výhodnost situace, kterou jsem popsal v návrhu: Přiletí mmo k fightu mmo vs eic. Místo aby pomoh, sundá mmo (bez postihu, neb ho "má" eic) a pak si smlsne na eic zadarmo (je po vs skoro tuhý). Samozřejmě to platí i na podobné situace, kde je o trochu více hráčů - na velké bitvy už ne. Jinak souhlas, že mezifiremní diplo bych klidně zrušil, 1 přestup ano, cizí firma je nepřítel - ano - vlastně důvod návrhu. Úplně zrušit možnost napadání vlastních - to bych byl proti - přecijen má to jisté napětí a trocha nejistoty je taky na místě, navíc dotyčný může škodit i jinak (miny), takže ho někdo chce potrestat třeba i právem a neva mu -100 cti... Ale samozřejmě jiná věc je situace, kdy napadání vlastního je výhodné, to by být nemělo.

    EDIT: Jinak souhlas, že omezit časté přebíhání mezi firmami. Něco trochu v tom stylu jsem navrhoval, šlo o to, že přetupový postih by rostl s "přelidněností" nové firmy, kam hráč jde. To by mohlo napomoci, aby hráči nelezli do "vyhrávajících" - většinou právě plnějších firem (ať už z jakéhokoli důvodu - pld., akce, ...). Musel jsem si udělat reklamu :)
     
    Naposledy upraveno: 9/12/15
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. No, az tam tu minu da, nedejboze kdyby to nebyl jeden maskac, ale treba tri, ktery by se schovaly, tak uz bude pozde, protoze prileta skupina citajici alespon 10 lodi a proti tem se blbe brani baze i s full hp :) jestli rozumis co tim myslim..Neomlouvam to, jen rikam jak se to stava.

    Utok dvojklikem mi vadi rozhodne min, nez to ze letim pomoci tazeni mysi po mape, ono si to jakoze klikne dvakrat nekam a lod tam dojede a zastavi. A ja cumim co se deje :D

    Jinak uz nemam k tomu nic..

    Trest pro vsechny strilejici lode beru tak, ze vystreli 10 fullek do neceho v portu co je v masce, kdyz cekaji, ze se jim tam naspawnujou sestreleny wary treba.. lod umre a minus dostane vsech 10. :D Nic moc teda :D

    Jo, a video je 3 dny stary (z nedele 6.12.2015, byla jsem tam) :) a je to GE1. Ars a RER tam takhle litaji docela casto, 2 klany proti "AntiArsAlianci" sestavajici se z mnoha tureckych klanu (i ceskych, spanelskych a co ja vim co jeste :))
     
    Naposledy upraveno: 9/12/15
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. -xghost-

    -xghost- User

    No tak to chápu, GE1 je ten nejplnější... Jako rozumím ti s tou základnou. Ale asi jako ty rozumíš mým důvodům a nesouhlasíš, i já nesouhlasím. Přijde mi trochu přehnané a nefér sundavat vlastního i v takových situacích. Vlastní má být vlastní dokud neškodí. Pokud přiletí maskáčů víc a třeba ještě vypadají koordinovaně - budiž. No a to s tím portem to už tuplem - ať teda střílí ti, co ten war mají - postih nedostanou. Co má co těch 10 ostatních střílet vlastního bez waru? - tam je postih na místě. A jakože moc a ne nic moc :) Hra je jakýsi "vermírný simulátor války" - vem si takový bordel v reálu, kdy každý voják bude podezřívat z konspirace každého ze svých. Nic ve zlém, sice tvé důvody částečně chápu, ale přijde mi, že nějak moc obhajuješ sundavače vlastních...
     
    Naposledy upraveno: 9/12/15
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. A co kdyz tam skoci v masce nejaky uplne nezucastneny pozorovatel, ktery jen preleta treba na horni mapy a nema valku vubec s nikym (ano i to se jeste nekdy dela:D)?

    Neobhajuju nic, mne osobne se nestava ze by mne nekdo sundal aby si mohl nechat lod, co sem strilela ja, nevim jaky to je, tohle se mi stavalo v dobach, kdy clovek jeste na te mape o preziti bojoval treba i minutu, ale ted uz to jaksi neni pravda a u nas teda lode maji takovy dmg, ze i kdybys nepriteli pomohl sundat vlastniho, tak bud ses ty tuhej driv, nez se on na tebe prepise, nebo ti ta lod utece... Proto v tom nejak nevidim smysl, takhle ti to reknu :) Jestli u vas lod stoji a ceka, nez si ji ten druhej usmrti, pak asi jo.. ale nevidela jsem to ani na cz1, ani na cz2, aby nekdo cekal na svuj odstrel, naopak se snazil co nejrychleji sundat i toho co zbyl a vlastne mu pomohl (pokud to nebyli kamosi).
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. -xghost-

    -xghost- User

    Když skočí nezůčastněný pozorovatel, tak útočník vidí, že nemá war ne přece? A je tam pár s. instashieldu po znovunarození... Pokud má mask, tak je otázkou, jak útočník zjistil předtím, že má war - a pokud si to zjistil, může si to zjistit znova. Navíc na PvP, kde mu neuteče. A pokud se splete a nestřílí často, -100 cti je ok. Riziko podnikání. Není si jist, nemá střílet, nebo umět nést riziko i s následky.

    Mě se to stalo zatím poprvé po dlouhé době - to jsem psal i v návrhu - teď to moc rozšířené není - ale jde o tu myšlenku, co mě napadla potom - je to výhodné a nemělo by být.

    Loď se přepne celkem rychle, sundavat ho nebudu okamžitě, než se přepne mě fakt nesundá (stačí třeba 1 ISH a je přeplý), ale hodim mu R-IC nebo jak to je (ten mrazák) a pak až dostřelím. Nebo jsem Pusatka s koly, nebo 10 jiných věcí.
     
    Naposledy upraveno: 9/12/15
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. ano kdyz vyzabijis na pvp 10 lodi valky, ktery strili stylem "strilim, jak do mne vystreli, honem emp, maska, pockat a zase vyskocit do zad", tak si pak na ne pockas u portu.. a opravdu ve spolubojovnikama nemas asi ani cas ani nervy resit, co nakliknes a cucet do zvetsene minimapy jak husa do flasky, abys videl, jestli je ta tecka cervena nebo ne.. nicmene kdyz je to bezklanak spolupracujici s war, kterej ti pak pod zadek cele skupine haze miny, aby se tam ti ostatni mohli naportovat nebo konecne se opravit v portu, pak se zabit taky musi. Ale fakt si nemyslim, ze minus pro vsechny je resenim.

    Niceho dalsiho se uz asi spolu my dva spolu nedobereme, kazdej ma v necem pravdu, takze ja to balim :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. Drift1

    Drift1 User

    -xghost--Sranda to tu číst :D..je vidět jak je najednou zájem o hru se slovy-pon,spojko atd..přijde mi to že tu vyloženě prudí hráči kterým je fuk co střílí ale nesmí za to být postih.:D :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. -xghost-

    -xghost- User

    Little_Tali: Souhlas. Asi to bude úhlem pohledu podle serveru hodně. U nás by to fakt neublížilo. Na GE1 uznávám, že někdy ano, ale pořád si myslím, že by se hráči měli snažit vyhýbat sestřelům (včetně dopomocných) vlastních. Logika " nebudu řešit, zda je tečka červená nebo modrá" se mi moc nezamlouvá na žádném serveru. Minimapa je důležitá věc a její řádné využívání je pro efektivní hraní důležité. Nicméně jsem rád, žes to sem napsala, protože fakt nevím jak to vypadá na GE1 a dobré o problému vědět... Jestli to má smysl už stejně musí posoudit jiní. Btw: Ta bitva pěkná - závidím. Tolik lodí jsem potkával jen hodně dávno, když jsem byl ještě naprostá lamka a to je jasné, jak dopadlo :)
     
    bhagira22, -baghira2- a Little_Tali tohle ocenili.
  10. xghost - jen jedno:) verim tomu, ze bejt postihy pro vsechny, tak bude tolik valek litat bez klanu a minama nas nutit je sestrelovat za minus, az to nebude hezky - kor pro nas, kdyz by je meli vsichni za minus :)

    A dik, taky jsem rada ze jsem se vratila jak ja, tak i jini, co to uz kdysi odpiskali ;) i u vas se urcite nekdo objevi, ted se to rozmaha.
    At se dari :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. -xghost-

    -xghost- User

    Tyjo, todle konkrétně, cos napsala mi přijde jako větší mínus mého návrhu, než všechno předtím... Myslíš, že by si klany "najímali" takové bezklanové záškodníky? Předpokládám, že to myslíš tou válkou bez klanu - páč jinak pravá válka bez klanu snad nejde. Nebo skákat z klanu a do klanu. No tydle fígle fakt neznám. Nevím, pokud by se to zneužívalo více, bylo by to špatné a možné to určitě je. To už by se muselo ošéfovat jinak - možná, že vystoupit/vstoupit/prostě měnit klan by šlo jen jednou za nějaký (přiměřeně dlouhý čas). Na bezklaňáky pak, že položení miny by se počítalo jako útok na všechny hráče v urč. vzdálenosti. Pak, je-li vás tam dost, byste ho spolu rychle smahli než mu stihnete "spadnout". No je to takové šroubované...
     
    bhagira22, -baghira2- a Little_Tali tohle ocenili.
  12. kdyz byli lidi schopni kvuli vyrobe terciku po x letech fungovani hry zjistit, ze staci vyskocit z klanu pod utokem, byli by schopni i tohoto.. tomu ver, a prisli by na to dost brzo. A najimat si snad ani nemusej, ona treba konkretne skoro tretina nasich valek je pres den bez klanu a na nalety litaji taky tak, namodro. A oni to s tema minama uz delaj. Akorat ze ted ho ma za minus vzdy jeden co se obetuje, no.. ale vsechno by slo kdyby se chtelo :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. Myslím, že je najdôležitejšie aby neboli dovolené viacfiremné klany. Tým by sa vyriešili aj niektoré stále základne na x6 mapách , kde hráči klanu ktorý sú na mape „doma" sa starajú o základňu. Skôr som za úpravu ktorú navrhuje Belgam ( prvý príspevok na tejto strane). Tá nemožnosť strielať vlastnú firmu, by mohla byť vyriešená ako Combo mechanizmus opravy lodí pri PET - Šance na odrazenie útoku: 85%. Tým by sa vyriešilo aj nakliknutie vlastných omylom. War by ochranu rušil. Treba si uvedomiť, že najmä nový hráči sú často znechutený vnútrofiremnými praktikami niektorých hráčov a klanov a s hrou často končia práve preto.
     
    bhagira22, -baghira2- a Little_Tali tohle ocenili.
  14. 1980milan

    1980milan User

    Určite ma návrh čo to do seba a bolo by to pekne keby hra nabehla na staré dobre časy keď sa mastili firmy madzi sebou.osobne hrám na GE1 a občas sa už strácam v tom bludisku rôznych paktov madzi firmami a niekedy už ani neviem na koho mám útočiť idem pomôcť hráčovi vlastnej frakcie a v tom zistím že obeť som v podstate ja hold smola,stava sa :D už sa to tu veľa krát riešilo niekto je za niekto proti áno mam v inej firme kamarátov chcem lietať s nimi ale nechcem prestúpiť stratím česť atd ale tiež keď hrám futbal a mam kamarátov v súperovom tíme nebudem si strielat vlastne goly.samozrejme daju sa riešiť veci aj ohladne vystupovania a vstupovania do klanu stači aby sa zmenilo to vystupiš a tri dni nemožes byt v klane ale to už je mimo temu ja hlasujem určite za s maličkými úpravami
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  15. ja súhlasím so všetkým lebo klany už nevedia čo zo sebou majú hráčov rozhádzaných a potom není koho strielat tak vyhlasujú vojnu medzi sebou alebo sa pre istotu spoja a strielajú vlastných o_O
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  16. Nikdy som nepochopil, prečo sa ako nevýhoda pre BP uvádza programovanie. To ako keby ste napísali, že nevýhoda veľkých bicepsov je posilovanie. V každom prípade, podporujem tento návrh. Bude to síce treba prešpekulovať, ale v princípe je to super ;)
     
    bhagira22, -baghira2- a Eρεβος*SK tohle ocenili.
  17. Jsem pro (s úpravama ;)). Stalo se mi teď dvakrát na Pvp mapách. Při souboji s cizím, vypadalo to, že bych ho i dal, ale pokaždé přiletěla vlastní firma (přitom co sem tak zaznamenal, úplně jiný klan, navíc ani s nikým neválčím) chvilku koukal a pak se pustil do mě, což skončilo mou smrtí, i když už i dvěma lodím se poslední dobou ubráním, ale tohle už bylo moc :rolleyes: Logicky jsou dvě možnosti..buď se znali..což by teda byla náhoda dost velká a při souboji není moc času chatovat, možná ještě tak skupina a přivolal si ho..nebo..a to je pravděpodobnější..pomůže mu mě dorazit a pak si cizího, skoro mrtvého, dostřílí sám, s plnou HP a štíty a na 99% jistou odměnou..toliko k soudržnosti firem :rolleyes: Tady by bylo potřeba podívat se na to z většího úhlu pohledu. Tady ten špatný zlozvyk by mohla vyřešit třeba i nulová tolerance a nemožnost střelby do vlastních, pokud sou pod palbou cizí firmy, krom třeba válečných stavů klanů (protože dnes si někteří jen ze ztráty nějakých bodů za střelbu do vlastních hlavu nelámou a ani nevím, jak moc velký postih by to musel být, aby od toho některé odradil)..nejlepší by bylo, aby to prostě vůbec nešlo střelit do vlastního, pokud bude zrovna pod palbou cizí firmy, krom válek klanů, třeba jako na X-2 mapách vlastního nesejmete, tak by se tohle mohlo vztahovat třeba na Pvp mapy nebo i všechny další a třeba jen na napomáhání cizí firmě při útoku, prostě nakliknete vlastního, ale nebudete moc vůbec střílet, pokud bude vést souboj s cizí firmou kromě klanových válek..no a aby se nikdo nemohl vymlouvat, že zaútočil na vlastního, třeba i jen tak na mapě že mu někdo ukradl Npc, tak co se týče Npc, tak by jejich zaměření u již téměř dostříleného Npc, mohlo mít třeba ještě nějaký setrvávající časový limit, i při přerušení útoku, stejně, jako u cargo boxů, kdy by přetrvávalo i po vzdálení od cíle pro primární útočící loď, i po přerušení útoku, třeba minutu, dvě, aby mu ho nikdo nemohl nějakou dobu ukrást (ve skupině by se vztahoval limit pro všechny). :) Nebo tak nějak :D
     
    Naposledy upraveno: 5/1/16
    bhagira22, -baghira2- a Eρεβος*SK tohle ocenili.
  18. Eda-)

    Eda-) User

    -xghost- Promiň ale dal jsem ne už jen z toho důvodu že se mi při waru často stává to že hráči z klanu vyskočí a myslí si že je to konec bohužel vše končí až když odejdou do jiné firmy takže zde je pro mě zcela nezbytné nastřelování hráči cizích firem a pokud bych za to měl být potrestán mínus ctí mohl bych to také rychle zabalit.

    Jinak možnost střílet vlastní firmu tu je a z mých vlastních zkušeností si na to stěžují jen slabí hráči ale každý z nás si s tím prošel a kdo s tím má problém není nic jednodušího než nehrát
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  19. Eda-) - No, tvůj příspěvek dost vypovýdá o tvých morálních vlastnostech.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  20. Eda-)

    Eda-) User

    PetriCZech™ vyjádřil sem pouze svůj názor a to slušně pokud se ti nelíbí je to tvá věc brát ti to nebudu každopádně z pár řádků mi nepřipadá relevantní tu psát něco o mé morálce
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.