Pravidla fóra

Diskuze na fóru 'Pravidla' zahájená uživatelem Andromeda., 29/11/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Andromeda.

  Andromeda. User

  Pravidla fóra


  Ke každému fóru patří pravidla chování, kterými se musí všichni uživatelé řídit. Chtěli bychom Vás všechny požádat, abyste si je dobře pročetli. Protože Vás na ně budeme odkazovat, pokud dospějeme k názoru, že jste se od nich svými příspěvky odchýlili.


  1. Obecně

  Díky jednotlivým členům žije komunita, do které se samozřejmě může zapojit každý. Aby toto společenství fungovalo co nejpříjemněji, existují určitá komunikační pravidla, která je třeba bezpodmínečně dodržovat. Věcné výměny názorů jsou kdykoli vítány.

  Je ale samozřejmé, že zde nikdo nesmí být zesměšňován, urážen, ponižován nebo zraňován. Respekt vůči druhému je nejvyšší princip.


  2. Zdvořilost

  Nikdy nezapomínejte, že na druhé straně sedí člověk! Mnozí lidé v okamžiku psaní svých příspěvků bohužel nemyslí na to, že jejich zprávy nečtou jen počítače, ale také jiné živé bytosti, v prvé řadě lidé.

  Myslite na to vždy a nenechte se zatáhnout do konfliktů. Uvědomte si, že čím nápadnějším a nezdvořilejším způsobem se budeš chovat, tím méně lidí bude ochotno Vám pomoci, až budete někdy něco potřebovat.

  Jednoduché základní pravidlo: Nikdy nepište něco, co byste adresátovi neřekli i do očí před ostatními lidmi.


  3. Pravopis

  Jen málo lidí jsou učitelé češtiny a ovládají pravopis dokonale. Proto zde může psát kdokoli. Každopádně ale doporučujeme, abyste si před odesláním své příspěvky ještě jednou pročetli. Velké množství pravopisných chyb může vést k nechtěným nedorozuměním.


  4. Věk

  Kdo se vůči jiným cítí nadřazený, jen protože ten druhý je mladší než on, svědčí to o jeho aroganci – naopak to ale platí také. I 14ti letá osoba může pokládat dobré otázky, stejně jako 45ti letá osoba může psát nesmysly. Věk by tedy nikdy neměl být předmětem diskuze.


  5. Slovní potyčky

  Tón vytváří hudbu. Každý člen komunity přispívá k tomu, aby se nehrálo falešně. Pokud má někdo jiný názor než já, je to pro mě maximálně podnět, ale ne podnět k tomu, abychom si vzájemně vyměňovali nevraživé poznámky nebo se uráželi. Vulgární výrazy nebo zjevné nepřátelské projevy nebudou tolerovány. Zkuste jasně odlišovat mezi hrou a skutečností, zde se jedná o herní fórum, které nemá co dělat s běžným životem.

  Porušení tohoto pravidla bude mít důsledky pro všechny zúčastněné uživatele. Jaké důsledky z toho konkrétně vyplynou, bude záviset na závažnosti přestupku.


  6. Výhrůžky

  Neakceptujeme žádné vyhrožování. Pokud bude někdo přistižen při vyhrožování, bude následovat oficiální výstraha. Další kroky si vyhrazujeme.


  7. Výzvy k trestným činům

  Kdo zde bude veřejně vyzývat k trestným činům, musí počítat s právními důsledky. Odkazy na stránky s nehumánním obsahem budou smazány – včetně odesilatelů . Pirátské kopírování je rovněž nežádoucí.


  8. Pravidla pro fórum

  Cross posting (křížová pošta = hromadné rozeslání článku do více diskuzních skupin)
  Pokud máte otázku, pošlete ji do jednoho tématu a ne do všech, jelikož tímto krokem nezískáte rychlejší odpověď – naopak. Váš příspěvek bude smazán. Cross posting se vnímá jako nezdvořilost a právem rozčiluje uživatele, kteří se snaží na otázku odpovědět.

  Hledejte nejprve ve starých vláknech (= ve starých příspěvcích), jelikož je vcelku nepříjemné, když se opakovaně objevuje stále více méně ta samá otázka. Když si projdete starší vlákna, najdete často hned odpověď na svou otázku a nemusíte teprve čekat na odpověď. Navíc musíte počítat s nezájmem, pokud opět oživujete už často položenou otázku.


  9. Volba předmětu


  Měli byste vždy volit výmluvný předmět, který objasňuje, o co se zhruba jedná. "Pomoooooooooc“ rozhodně není vzorový předmět. Rovněž mnoho vykřičníků nevidíme moc rádi.

  Rozhodně nepíšte texty velkými písmeny, PROTOŽE TO SE NEJENOM ŠPATNĚ ČTE, ALE PLATÍ NA INTERNETU TAKÉ JAKO KŘIČENÍ.


  10. Prodej a obchodování s herními účty na fóru

  Všeobecně platí přísný zákaz výměny, prodeje a obchodování s herními účty na fóru. Zveřejnění takového příspěvku na fóru se bude brát jako hrubé porušení pravidel hry a může vést mimo jiné k zablokování přístupu do fóra.


  11. Spisovný jazyk

  Uvědomte si prosím, že Váš zveřejněný příspěvek může otevřít kdokoli na světě. Z tohoto důvodu byste měli dbát na korektní používání jazyka.

  POKUD NĚKDO PÍŠE JEN VELKÝMI PÍSMENY, NEUVĚDOMUJE SI, ŽE OČI ZAČÍNAJÍ BOLET UŽ PO NĚKOLIKA MÁLO SLOVECH A ČITELNOST TEXTU SE EXTRÉMNĚ ZHORŠUJE.

  Také chybějící interpunkce dělá text protože pak můžou být věty do sebe zamotané a nejsou od sebe logicky oddělené velmi těžko čitelným (jako tento text).

  Taék pŘekelpy a přemsykčy právě nepiřspívjaí k dorbé čitelnosti.

  Proto byjste měli text před odesláním vždy ještě jednou v klidu přečíst, zda se v něm nevyskytují velké chyby.

  Kdo se zjevně nesnaží dobře formulovat otázku, nemůže pak očekávat, že se jiní budou snažit jeho otázku zodpovědět.


  12. Buď slušný

  I když zveřejňujete otázku nebo odpověď v časové tísni, přečte si ji prosím ještě jednou, než ji odešlete. Často takový ve spěchu napsaný text vyzní negativněji než je ve skutečnosti míněn. Zapřemýšlejte také, zda text nemůže být pochopen špatně. To se především u ironicky míněných textů může stát velmi snadno. Smajlíci jako např. ;-) ("mrkání") pomáhají vyhnout se nedorozumění.


  13. Naléhání

  Některé odpovědi potřebují svůj čas. Těší nás, že se aktivně zapojujete, ale rychlé odpovědi nejsme schopni zaručit. Ani naléhání pak ničemu nepomůže.


  14. Spamování

  Tak jako i v jiných fórech, ani zde si nepřejeme, aby byly diskuze zahlcovány zbytečnými příspěvky (spamy) a stávaly se tak nepřehlednými. Při opakovaném spamování si vyhrazujeme další kroky.

  Pozor: spamování není samozřejmě možné zaměňovat s příspěvky do skupin a vláken typu „Pokec o všem možném“, které jsou pro volnou komunikaci vytvořeny.


  15. Zodpovědnost

  Každý uživatel je zodpovědný za svůj vlastní příspěvek. Přitom platí právo každého jednotlivce svobodně vyjádřit svůj názor. Ale i toto v ústavě zakotvené právo svobody projevu a vyjádření vlastních názorů je omezeno určitými zákonnými pravidly, obsaženými např. v trestním zákoníku. Navíc rozhodnutí, zda budou určité obsahy zveřejněny nebo ne, leží v rukou provozovatele fóra.


  16. Občas taky poděkujte

  Tak jako v normálním životě, poděkování má pozitivní účinek na atmosféru. Pokud Vám nějaká odpověď pomohla, bude se pisatel, který Vám obětoval část svého volného času, jistě těšit z pozitivní reakce. Kromě toho to je signál pro další návštěvníky vlákna, že už Vám někdo pomohl a že je tedy téma vyřešeno.


  17. Odkazy

  Jelikož neseme zodpovědnost za to, co je zde na fóru online a co ne, jsou odkazy na cizí stránky obecně zakázány. Cizí stránky jsou stránky, které nepatří společnosti Bigpoint, kromě stránek klanů, cechů a rodin či jejich fór.

  Existují tedy výjimky, které ale musí schválit podpora.


  18. Obrázky

  Zde na fóru máte možnost posílat obrázky, pokud jsi je nahrál na obrázkové servery.
  Tyto obrázky jsou samozřejmě povolené, pokud neporušují platné právo nebo naše pravidla pro fórum.

  Zakázané jsou například:
  • pornografické obrázky
  • obrázky zobrazující násilí
  • rasistické obrázky
  • politicky motivované obrázky

  To bylo jen několik příkladů. Pokud si nejste jisti, zeptejte se moderátora fóra, zda je obrázek ok nebo ne.


  19. Uzavřená témata (vlákna)

  Když moderátor nějaké téma uzavře, neotvírejte prosím nové. Uzavřené téma má svůj důvod, i když se nezdá na první pohled zřejmý. Proč bylo téma uzavřeno se můžete dozvědět vždy u příslušného moderátora fóra.


  20. Politické názory

  Každý má nějaký politický názor. Někdo spíše mírnější, někdo jiný třeba extrémnější. Je jedno, zda levicový, středový nebo pravicový. Tyto názory a postoje nás tu nezajímají. Takže si je nechte pro sebe a nikomu nic nevnucujte.

  Na fóru je třeba s politickými výpověďmi nakládat opatrně. Je na uvážení moderátorů, zda takové příspěvky upraví nebo smažou.


  21. Kontaktní údaje

  Nikdy nevíte, kdo tady na fóru může najít Vaše údaje. To se týká veškerých osobních údajů (ICQ, MSN, Skype, TS, Yahoo Messenger, adresa, telefonní číslo, mobil atd.).Proto na tomto fóru sdílej údaje jen v případě, že jste o to požádán moderátorem či v rámci profilových zpráv - zde je však potřeba smazat z profilového příspěvku jakékoli údaje, jakmile dostanete zprávu o přečtení ze strany majitele profilu.


  22. Reklama pro klan/cech

  Je hezké, že se identifikujete se svým klanem/cechem, ale používejte pro reklamu jen vyhrazená témata. Pokud by každý umisťoval svou reklamu v jiných tématech, mohlo by se stát, že důležité věci už nebude možné vůbec najít.


  23. Přezdívka

  Na našem fóru máte téměř neomezený výběr přezdívek. Ale i zde je třeba dbát na několik věcí. Nevybírej si přezdívku, která uráží jiné uživatele nebo má za cíl provokovat jiné hráče. Samozřejmě jsou zakázány i rasistické nebo násilí propagující přezdívky.


  24. Obtěžování

  Pokud budete na fóru extrémně obtěžován, udělejte prosím screenshot a poznamenejte si přezdívku, datum a čas. Můžete samozřejmě „ohlásit” obtěžující příspěvek a upozornit na něj moderátora fóra. Přesto bys ale měl nejprve předem udělat screenshot.

  Jinak můžeš také podat trestní oznámení na policii. Ta může s naší pomocí zjistit, kdo Vás obtěžoval a může podle toho jednat.


  25. Řekni "Ne"

  Nikdo Váš nemůže nutit vést rozhovor, který je Vám nepříjemný. Nemusíte nikomu odpovídat, pokud nechcete. Pokud Vás někdo obtěžuje, ozvěte se moderátorům nebo administrátorům. Ti budou obratem informovat podporu.


  26. Setkání? Nikdy sám!

  Chce se s Váma setkat někdo ze hry? Rozmyslite si dobře, zda to skutečně chcete a promluv si o tom se svými rodiči nebo přáteli. Vyberte si nějaké rušné místo a domluvte se s několika dobrými přáteli, aby byli případně nablízku. Zůstaňte také na domluveném místě, ať Vám kdo cokoli slibuje. Nikdy nevíte předem, jaký člověk Vám tam očekává.


  27. Reklama

  Na zdejším fóru není dovoleno propagovat produkty nebo služby jiných firem než Bigpoint. To neznamená, že je zakázáno uvést, jakou myš kdo používá nebo jaké auto má, ale nemělo by se zacházet dále.


  28. Signatura

  Svou signaturou můžete svým příspěvkům dodat individuální profil. Aby se neztratila přehlednost, měli byste ale dodržovat několik pravidel: V signatuře je povolen max. 1 banner. Max. velikost je 468 x 60 pixelů; tuto velikost stanovil VDZ (Svaz německých vydavatelů časopisů) jako standardní velikost reklamních bannerů. Pokud zvládnou inzerenti vměstnat svá poselství do této velikosti, neměl by to být problém ani pro Vás. Pokud budete mít problém s místem, vynechte jednoduše některé grafiky. K obrázku jsou povoleny navíc 4 řádky textu a 2 prázdné řádky. Upozornění: Velké písmo snižuje počet povolených řádků!


  29. Stížnosti

  Hra žije díky Vám a celé komunitě. Vaše mínění a Vaša kritika či pochvala je pro nás proto velmi důležitá a vítaná. I stížnosti považujeme za velmi dobrou možnost, jak v budoucnu lépe vycházet vstříc přáním uživatelů.

  Myslete ale na to, že je třeba i zde zachovávat pravidla slušnosti! Výzvy ke stávkám, nadávky, urážky zaměstnanců firmy a jiných hráčů, jakož i výzvy, aby Vaši spoluhráči změnili hru, jsou absolutní tabu. Ty nemají na fóru co dělat a budou ihned odstraněny. Tím škodíte koneckonců jen sobě, protože urážlivé reakce nezohledňujeme.

  Zvolte tedy prosím věcný tón, ve kterém budete vyjadřovat Váš názor. Budeme se jím rádi zabývat a pomůžeme Vám problém v co nejkratší době vyřešit.

  Tento seznam nepovažujeme za dokonalý, ale domníváme se, že je to použitelný základ. V případě potřeby bude seznam rozšířen nebo upřesněn!


  30. Nejčastěji užívané anglické zkratky
  • IMHO - "in my humble opinion" - podle mého skromného mínění
  • LOL - Laughing out loudly - hlasitě se směju
  • ROTFL - roll on the floor laughing - směju se, až se z toho válím na podlaze
  • TTFN - ta ta for now - ... zatím pa
  • CU, CYA - "see you" - nashle, ahoj, uvidíme se
  • RTFM - "read the ****ing manual" - přečti si ten zas…. manuál

  Nepište zlostné odpovědi. Počkejte do dalšího dne a reagujte pak přiměřeně. Chovejte se k ostatním tak, jak byste chtěli, aby se ostatní chovali k vám.
  Pokud se chcete účastnit diskuzí s tím záměrem, abyste psali urážející příspěvky, musíte počítat s tím, že Vám bude (právem) odebrán přístup.

  Uvědomte si, že internet není žádný bezprávný prostor! Paragraf 185nn. StGB (německého trestního zákoníku), který se týká hanobení a urážlivých výrazů, se uplatňuje mimo jiné i v oblasti internetu.​
   
  Platan tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.