Návrhy Revoluce v plynulosti hry

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem *×BossMentos×*, 20/12/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Jste pro tento návrh?

 1. Ano

  66.7%
 2. Ne

  33.3%
 3. Ano s úpravy

  0 hlasy(ů)
  0.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Kubino len Ťa poopravím. A rovnako aj autora. Komunikácia prebieha v poriadku z každého úložiska a procesora samotného. Na disk sa ukladajú údaje trvalé( ostávajú do vymazania). RAM slúži na ukladanie údajov dočastných. po reštarte PC sa automaticky vymaže.Zároveň procesor spracováva údaje , ktoré sú na RAM. Preto sú RAMky tak safra blízko procesora. krátka trasa=rýchlejší prenos.

  Teraz priamo k tabuľke pod skratkou F. Prvá položka FPS=Frame Per Second. inak povedane koľko krát sa ti obnoví obraz za sekundu.

  druhá položka MEM. tu je háčik. Tento údaj nemá totiž nič spoločné s ukladaním na disk. MEM znamená momentálne zaťaženie RAM, nakoľko mám win7 i liux na win 7 mám odsledované že CCa po 5 hodinách hrania mi MEM a zároveň vyťaženieRAM stúplo na hodnotu 90% mojej RAMky.

  Btw: Linux menej vyťažuje RAM a viac procesor. Testovali sme s kamošom rôzne PC s roznym Hardware a záver jednoznačný. Linux zaťažuje ram v normálnom kludovom stave asi o 75% menej ako win, na druhú stranu o 30% viac procesor, odskúšané aj na teplote, na linuxe v záťaži o 10°C viac. V záťaži sa mi však javí linux ako veľký žrút či už RAM alebo vyťaženia CPU.

  Ešte k tej hmm, temporary files :D u väčšiny prehliadačov sa dá nastaviť na neobmedzenú ale s MEM to nemá absolútne nič spoločné.
   
  Cruenta†Ultionem a oops.eu tohle ocenili.
 2. Kubino

  Kubino Guest

  *-=Tʀʊɱpξяλtøя=-*G*

  neviem v čom si ma poopravil ale budiš. MEM už vysvetlil kolega, že to nie je medzipamäť ani vyrovnávacia pamäť takže som sa tomu už nevenoval, autor má každopádne v pojmoch guláš čo zneprehľadnilo celú tému.

  Btw. keď chceme byť puntičkári, RAM si vie tiež pomáhať ukladaním na disk a oplatí sa to napr. pri diskoch s otáčkami 7200 (skôr 9600) a viac a určite nejde o trvalé dáta :)
   
  *-=Tʀʊɱpξяλtøя=-*G* tohle ocenil(a).
 3. oops.eu

  oops.eu User

  Kubino, ale cleaner jak jsem psal tu mezipamět(vyrovnávací paměť) maže, jenom jsem to včera spletl a napsal jsem že to je to MEM. :)
  No koukám že to je pro dost programátorů velký problém toto vyřešit, co jsem slyšel tak je všechno programování přes síť velmi složité i pro zkušené programátory(IT). Takže můžeme jenom doufat že časem nám buď BP sníží lagy omezením grafiky, nebo nám obchodníci začnou dodávat PC s více grafické paměti. :D
   
 4. RAM tedy hraje určitou roli a uložiště mezipaměti a jeho rychlost poměrně zásadní, plánuji nahradit HDD až odejde SSD diskem. Nic rychlejšího už asi není :D.
  Takže spojení procesor, rychlá RAM a rychlý disk a rychlý OS je pro tuto hru zásadní, nemám pravdu?
   
 5. Kubino

  Kubino Guest

  Cruenta†Ultionem

  to je pochopiteľné že RAM tak isto ako aj procesor napríklad, hrajú rolu. Autorovi však šlo o dáta (cache) pritom poukazoval na MEM (využitie RAM), mal zamenené pojmy a potom tu vznikol tento guláš a ani neviem o čom sa chcete baviť lebo jeden poukazuje na operačnú pamäť RAM a druhý ma ide presviedčať čo je medzipamäť pritom tá je v procesore, prehliadač má vyrovnávaciu pamäť.

  Na hranie hry stačí Procesor čo utiahne zaťaženie FP v prehliadači (1 jadro, 2,6 Ghz), priemerná RAM-ka, priemerný disk HDD. Tu sa len niekto vŕta v niečom čomu nerozumie pridá sa pár "hobby" nadšencov PC a už pomaly ani neviem čí som :D  Bol by som rád, keby sa vyjadril autor a poupravil svoje tvrdenie, resp. či pochopil rozdielu čo si mýli a ako chce naložiť s návrhom.
   
 6. takže 1) zkus prosím 100x skočit mezi dvěma mapami a pak mi napiš jestli byly lagy

  máš pravdu, avšek mezipaměť se neukládá na disk ale pouze do RAM tudíž to není to co mažeš přes cleaner nebo prohlížeč idkyž cache= mezipaměť tak je víc druhů (mezipaměť procesoru, procesů a pak aplikací)

  S druhým odstavce zcela souhlasím ale tím ostatním jsi si to u mě zkazil v tom druhém odstavci to vypadlo, že dost víš no ale koukni se do ostatních příspěvků někde tam je dělení mezipaměti

  Teď k tvému problému jsi na pamě 4-4 paměť je plná nepotřebuješ určitě mapy x1 až x4 jelikož tam by jsi mohl jen skočit a do 10 s se mapa lehce s cache prohlížeče, která je na disku nahraje během 1s po zničení na 4-4 se dostaneš na x8 pokud jsi 12+ myslím
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 21/12/14
 7. Belgam

  Belgam Guest

  Doopravdy tu nebudeme resit ptakoviny, pokud je jasne ze tohle BP nemuze pridat do hry. To proste nejde.

  Jinak autor dostava body za multiposty a navrh je uzamknut. Stale jsme cekal co z nej vypadne, ale nic podstatneho.

  LOCK
   
 8. Kubino

  Kubino Guest

  *×BossMentos×*

  je jedno čo je v iných postoch popísané ja píšem fakty, to, že niekto si myslí že zaťaženie RAM je medzipamäť tak to je jeho nevedomosť, ja neviem či je také zaťažké napísať niečo do googla a prečítať si o tom ak neviete, potom sa zmotáva jedno cez druhé a "okoloidúci" tomu začne aj veriť.

  Je netvrdím, že mám vždy pravdu, ale rozdiel medzi operačnou pamäťou, medzi pamäťou a vyrovnávacou pamäťou ešte poznám.
   
 9. Korben

  Korben User

  Pýtal som sa účelovo a dôvod bol ten, že som chcel zistiť koľko o tom vie. Ak niekto niečo napíše a tebe to pripadá logické len preto, že sa ti zdá že potom sa ti hrá zlepší, neznamená to že tomu aj tak bude.

   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.

Sdílet tuto stránku